Споделена история от На работното място

Злоба и нападки от колеги
Здравейте, аз съм момиче на 21 години. От почти 1 година работя в офис и от известно време получавам нападки и злобни коментари, но не от жени, а от мъже! Когато тръгнах на работа за първи път бях наясно, че ще има момичета които няма да ме одобряват и ще говорят зад гърба ми, това не ме притеснява, но когато от миналата седмица започнаха колегите ми мъже да се заяждат с мен без причина, бях мноого изненадана. Все пак абсолютно нищо не съм им направила, старая се дори да не им обръщам внимание на глупостите, но вече не се издържа!
Според вас каква може да е причината тези да се държат зле с мен, след като дори не са общували с мен, не ме познават, а все пак имат такова враждебно отношение към мен?

Коментари

2.   Нали знаеш приказката за киселото грозде?

3.   Какво точно ти казват? Имаш ли с тях лични контакти? Фирмата ти ако е голяма, вероятно има личен състав към които можеш да се обърнеш за помощ.

4.   Мдам... точно, както Номер 2 ти го е казал стоят нещата

Поздрави, Узунов

5.   Така без нищо едва ли ще е. Струва ми се, че ни спестяваш нещо. Ако ли пък не е това, а си връзкарка, може това да дразни околните. При всички случаи без причина никой не се държи така.

Аннабел

6.   Съгласна съм с номер 1. Просто мъжете, на които не пускаш се ядосват. Правилно ги игнорираш. С времето ще си намерят друг обект. Не се обличай предизвикателно и секси на работа и не се уговаряй след работа с когото и да е било - разделяй работата от личния си живот.

8.   Не съм връзкарка, не знам каква е причината. Не спестявам нищо в историята си, нищо не съм им направила. Номер 3, наричат ме нещастница, високомерна лигла, а аз изобщо не съм такава, нито се мисля за нещо повече от тях, нито пък се лигавя за разлика от повечето колежки. Отначалото не беше така, от 10 месеца работя там, а едва сега започнаха с нападките...

-От Авторката

9.   Справяш ли се добре с работата си?
Налага ли се някой друг да ти довършва нещата или да ти оправя грешките?

10.   Авторке, а ти ПОПИТА ли ги директно в очите ЗАЩО така ти говорят и обиждат?

11.   От номер 3, тогава ти препоръчвам да прочетеш книгата Decontaminate Difficult People at Work Without Using Weapons Or Duct Tape от авторката Marsha Petrie Sue. Не знам дали има превод на български. Но ако разбираш английски много, много ще ти хареса.

12.   Не им обръщай внимание на тези "мъже". Гледай си работата и ги остави да одумват "по женски".

Alpha

13.   Най-правилното е да се правиш че нищо не е сранало и да си винаги усмихната. Това ще дразни още повече тези индивиди и нещата със сигурност ще ескалират, та когато дойде този момент трябва да си подготвена и хладнокръвна. Носи си смартфона в теб и когато някой те обиди го запиши с телефона. После отиди при шефа си и му пусни записа. След тази случка ти гарантирам че никой няма да посмее да се гъбарка. За съжаление дойдоха такива времена, че хората загубиха границата на моралното и докато не им се погоди номер не спират.
Успех.