Споделена история от На работното място

Към Банковите служители ?!
Здравейте! Имам един въпрос който е насочен към хората които се занимават, с отпускането не кредити. Става въпрос за отпускане на студентски заем за издръжка. Възможно ли да е да взема заем който да започна да погасявам след като завърша. Знам че за главницата е възможно, но лихвата трябва да се изплаща всеки месец. Няма ли начин всичко да започне да се изплаща след като завърша? ! И като цяло възможен ли е този заем за издръжка? ! Защото след преглед на доста сайтове останах, с впечатлението че се отпуска на родилки или нещо такова. Благодаря ви предварително. :)

Коментари

1.   разбира се, че се изплаща след завършването: и лихвата, и главницата. нали това е идеята, като завършиш и почнеш да работиш, да го погасяваш. ето, щом сам не можеш да потърсиш: http://bank. allianz. bg/index. php? page=credit_students
звучи привлекателно на хартия, обаче много внимавай в каква сфера се обучаваш, дали и кога ще си намериш работа, колко евентуално ще получаваш, все нещица, които трудно можеш да предвидиш отсега.
за какви родилки пишеш изобщо не разбрах???
Ж43

2.   Здравей :) Не съм действащ банков служител, но съм завършила банково дело, затова накратко ще ти отговоря. Това за което ти говориш е друго. Момичета, които са студентки и са забременели докато са, или са бременни и с малко дете и се запишат да учат имаха право на помощ месечна от държавата, нещо като детските. които обаче можеха да си ги получат вместо всеки месец на куп (и много от тях отваряха бизнес с парите). Това обаче не е кредит. Студентските заеми са кредит, бих препоръчала само, ако е много наложително да се тегли кредит иначе не, ако можеш да спестиш за повече време без кредит предполагам знаеш е най-добре. Всяка банка има различни условия разгледай сайтовете на повече банки за най-добри условия там е обяснено, кога кое можеш да платиш веднага, кое не и така нататък.