Споделена история от На работното място

Не мога да си намеря нова работа?
Здравейте, имам много сериозен проблем

фирмата, в която работих фалира, и от 3 месеца съм без работа. първо търсих по-квалифицирана работа (в онази фирма бях мениджър на екип), минах няколко интервюта и нищо... почнах да търся някаква обикновена, дори склонен съм на неквалифицирана, само и само да изкарам малко пари, имам доста неща на главата, без да се впускам в подробности - имам семейство, наскоро докато работих на добра работа и взимах добри пари си купихме с жена ми апартамент, мебели и кола на изплащане. за съжаление имах съвсем малко пари спестени, много отидоха за апартамента и в момента само тя работи (но е студентка последна година, и работи като продавачка в един магазин за дрехи). с нейните 600 лв на месец за никъде.... вноските за къщата и колата са високи, сметки и тн, знаете как е, доста трудно... родителите ни са пенсионери и не можем да искаме пари от тях. общо взето, положението е много напрегнато. опитах се на по-прости работи да започна, но пак няма никакъв отговор... пускам cv-та за каквато и да е работа по сайтовете, звъня по вестниците и все нищо. не знам какво става, преди 2 години нямах никакъв проблем с намирането на работа, защото имам диплома, знам езици, работил съм в добри фирми на добри позиции... сега все едно всички фирми са се изпарили. не знам, на ръба на отчаянието съм...
посъветвайте ме нещо? благодаря ви, трябваше просто да го излея някъде

Коментари

1.   Дългият ми житейски опит у нас и в чужбина ме е научил,че работа се намира с хора или от врата на врата. Преди 20 години завърших образованието си, оттогава да ми се събере най-много месец като безработен и това се събира от първите дни, след като се прибирах от емиграция. И никога не съм подбирал работа. Другото е, че никога не съм имал дългове, избягвах кредити, защото остана ли без работа, ще изпадна в твоето положение. Сега освен да мобилизираш всички възможни връзки, за обикновена работа не наемат образовани, да не им създават главоболия, в такива случаи крий образованието си и не се заседявай пред компютъра, обикаляй и питай, така или иначе с време разполагаш, ще успееш.
Мечо Пух

2.   Щом знаеш езици опитай в някой кол център. Ако не стане, както те посъветва 1 - търси нещо неквалифицирано.Знам, че и за там е трудно...Със заемите, правилно ти казва 1, това е порочна система. Англичаните казват never borrow never lend. Желязно правиило. Човек трябва да разполага с това, с което разполага, а не да се закопава с дългове.

3.   Потърси ме на скайп daks637 мога да ти предложа нещо свързано с международен бизнес и добри възможности

4.   В коя област от икономиката ти е специалността.

Може би трябва да потърсиш работа в същата област ,
но на по-ниска позиция и заплата ,за да е по-конкурентна
високата ти квалификация.

5.   Прочети книгата "Богат татко, Беден татко" на Робърт Кийосаки
Сигурна съм, че тази книга ше ти отвори очите и ше те насочи как да действаш!
nikolina_atanasova@abv.bg

6.   №1 е прав, търси и не се отказвай. Съкрати разходите - продай колата, вярно че няма да вземеш много сега, но ще ти осигури резерв за вноските на апартамента. Бъди гъвкав. Успех.
Д-р Хаус

7.   never borrow never lend що за савет !!! и кво предлагаш да живеем цял живот под наем или при мама и татко как може да си купиш жилище нормален живот или каквото и да е без кредит маи аз и ти и колегата сме от различни социални слоеве !!! Ако твоята мама и татко са ти купили и са ти дали достатъчно не мисли че всички сме така . някои почват от 5 цата някои от 1 цата някои като мен от -3 така че не се обаждаи с такива савети
Приятелче мога само да ти пожелая успех и дано се справиш .