Споделена история от На работното място

Изпитвам нужда всички да ме харесват
Здравейте! На 20г. съм момиче. Проблемът е, че изпитвам нужда да се харесам на всички и когато хората не се държат, както очаквам ми става гадно и изпадам в депресия. Има една позната, която е така да се каже, с репутация и с която не сме били чак близки, но преди ми обръщаше внимание и ме заговаряше и с каквото съм могла, винаги съм й помагала за служебни работи. Не знам какво и стана изведнъж започна да обръща внимание на приятелката ми, която е доста по-голяма от нея, а мен спря да ме отразява и двете са станали доста гъсти. Разбрах, че сега търси нея за служебните неща и си звънят по тела да се чуват. Усещам, че с мен се държи едно дистанцирано, а аз винаги съм и вършила работа, когато е искала помощ и ми стана тъпо. Помислих си, че може да има нещо и реших аз да я заговоря за общи работи, но тя не ме отрази особено и се почувствах така сякаш и се подмазвам или сигурно отстрани изглеждаше така и сега се чувствам гузно, че едва ли не съм се държала така сякаш и се подмазвам, тъй като тя е и човек с авторитет, а някак паднах ниско в собствените си очи. Както вече казах аз просто искам да съм в добри отношения с всички. Не знам дали всичко това е наистина така, или всичко е плод на въображението ми и пресилвам нещата, защото в крайна сметка ние с това момиче дори не сме близки. Проблемът е, че това не е само с нея, постоянно се притеснявам какво си мислят другите за мен и как изглеждам в очите им. Сега се притеснявам като се засечем с това момиче, защото имаме общи интереси- не знам как да се държа, когато двете с приятелката ми си говорят. Лошото е, че така ми влияят всякакви хора - и ме е грижа какво си мислят за мен познати и непознати, и близки и далечни и ме е яд, че не знам как да променя това.

Коментари

1.   И аз съм така опитвам се да се боря с това ама е много трудно. Много е гадно да си такъв вече няма място в този свят за добри хора. Всички са лоши и гадни.
Съветът ми е да се постараеш да не си такава някак си да не ти пука кво мислят другите поне малко при мен работи донякъде. Поздрави

2.   Номер 1, какво общо има нуждата да си харесван с това че цитирам: всички са лоши и гадни? Не ти ли се струва, че ако чакаш одобрението на околните, значи не ги смяташ за лоши и гадни! Другото се нарича притеснение и си е особеност на характера. Авторката пише за много други неща... зачети се малко!

3.   Проблема е ясен

4.   Оооо щом си на 20 ще те харесвам всеки ден... :*

5.   Луна или Асцендент във Везни? :D
Това е най-големият бич и мъка, който може да съществува. 80 % от времето и енергията ти да отиват за това кой какво ще си помисли. И в повечето случаи хората могат наистина да почнат да си мислят разни неща, защото ти несъзнателно показваш с поведението си, че си готова на всичко за да се харесаш.
Съвета ми е да си седнеш вкъщи на гъза, да намериш всички възможни четива за психология, и да откриеш начин да се оттървеш от тази заробя. Което няма да отнеме малко време, но си заслужава.
Само си представи, ако целият този филм просто не съществува, и не ти пука кой какво мислиш - що за товар ще ти се смъкне от гърба. И колко по-леко, ефективно и приятно ще си живееш живота.
Това са общи съвети, но на практика съм почти сигурна, че тези истории с приятелката ти са пълна фантазия и въображение. Наложи си да си повтаряш това, докато няма реална, обективна причина да си мислиш каквото и да било.
Имаш нужда от повече твърдост, но ще се получи, още си на 20 и е нормално живота ти да е пълен със заробии. Но колкото по-бързо се освободиш от тях, толкова повече време ще ти остане за спокоен и удовлетворителен живот.