Споделена история от На работното място

Работа в чужбина
Лятото 2-3 месеца искам да поработя в чужбина имам навършени 16 и имам сертификат за завършил фризьор. Та въпросът ми е знаете ли къде в Англия или друга държава има сезонна работа било като фризьор или нещо друго?

Коментари

1.   Под 18 г. не можеш да пребиваваш без родителите си в чужбина. Да, имаш право да работиш, но като не можеш да пребиваваш как ще работиш? Колкото до бг. сертификатите - можеш да ги хвърлиш в коша за боклук. На Запад почваш ако искаш да си фризьор от началото, а и още трябва да знаеш, че това е една от най-зле платените и непрестижни професии, освен ако не си истински майстор-коафьор и нямаш свой салон някъде. Конкуренцията е жестока и повечето фризьори едвам свързват двата края, защото за разлика от българските жени и мъже, който киснат по фризьорите и дават хляб на всеки, на Запад това е лукс и няма голямо търсене, а когато отидат, ходят при най-добрите веднъж на 3-6 месеца. Българите ако се доберат до такава работа са най-зле платени и повече от 800 паунда месечно дори с квалификация, придобита в Англия няма как да хванеш. Учи си уроците, мила, отиди в Англия да учиш език например, за да не работиш после цял живот като фризьорка и чистачка, а за 2-3 месеца дори да работиш, ще изкараш нищожни пари, залагайки бъдещето си. Колкото и да ти е странно - по-добра инвестиция е в това врмее да седнеш и да си прочетеш книгите за лятото и да си научиш уроците по математика и природните науки предварително, за да имаш добър успех после и шанс за квалифициран труд

2.   #1, не знам за кой "Запад" говориш, но аз живея в Германия и познавам фризьори (мъже), които изкарват страшно много пари. Една подстрижка при тях е между 10 и 15 евро и не, хората не ходят веднъж на 3-6 месеца (много неадекватно изказване), ами 1-2 пъти на месец и ако си добър фризьор, можеш да правиш много пари. Авторе, и аз бих те посъветвал да учиш някакво висше (естествено извън България), пък през това време можеш да работиш part-time каквото си поискаш, включително и фризьорство.