Споделена история от На работното място

Нова работа
Здравейте имам няколко въпроса, ще ми е интересно да прочета отговорите ви?
Сменяте ли често работата си или стоите предимно на една?
Притеснявате ли се когато търсите нова, да ходите на интервю, дали ще си намерите нова работа? Испитвате ли страх от новото?
На мен ми е малко притеснено, когато търся нова работа, та в тази насока може да ми дадете някои съвет как да се справя и да не се притеснявам?

Коментари

1.   За честата смяна на работа - всичко си има граница. Внимавай да не напускаш по-рано от 1 година. Не прави добро впечатление ако имаш прекалено много работодатели и не се задържаш на едно място.
Няма от какво да се притесняваш при търсене на работа - не те колят и бесят и няма какво да загубиш - или ще получиш работата, или не и пак ще си ви изходна точка. Просто си изпипай Автобиографията и пусни за всяко работно място оригинално мотивационно писмо. Не прилагай дипломи и други лични документи - най-важно е обръщението ти и CV-то, а ако искат повече да се свържат с теб.
Бъди позитивен човек, не говори никога за грешките си, проблемит си и какво НЕ можеш.

2.   Към многото правилни съвети на номер 1, искам да добавя следното! Никога не говори негативни неща против бивши работодатели/служители. Бъди със самочувствие на "знам и мога", а не на уплашена. Бъди усмихната и позитивна! И бъди с настройката, че търсиш нова работа за да развиеш себе си и да добиеш нов опит и познания.

3.   Ами зависи, когато бях току що завършила си сменях по-често работата, защото още не бях много наясно със себе си и какво точно искам да правя, но преди около 5 години си попадна на "моето място" и сега съм си там и смятам да поостана поне още няколко години. Обаче наистина работодателите не гледат добро око ако в трудовата ти книжка има 15 работи, а си на 25 години, защото им изглежда, че си несериозен. Номер 1 и 2 са ти дали добри съвети. На интервюто гледай да не се шашкаш много или поне да не ти личи (ох и аз съм същата паника и направо се чудя как ме взеха на работа) и другото важно нещо е, никога да не говориш гадориики за предишните си шефове и колеги. Може да са били най-големите изроди на света, но няма нужда да информираш бъдещия си шеф за това, защото ще реши, че един ден и за него можеш да говориш така.
Успех! И дано си намериш правилното място, много е приятно да работиш нещо, което харесваш, колегите ти да са готини и позитивни и в офиса да цари приятелска атмосфера. Само ако можеше и заплатата ми да е по-голяма... ех! Ама човек не може да има всичко.