Споделена история от На работното място

Някой работил ли е почасово в мол? Моля споделете :)
Здравейте, студентка съм 3ти курс и мисля че е крайно време да си намеря някаква работа, но почасова, тъй като трябва да ходя редовно на лекции. Мога да работя максимум по 4 часа. Моля някой който е работил в H&M, Zara, Bershka, Decathlon и т.н. да сподели как е, заслужава ли си? По колко дни се работи в седмицата, горе-долу заплатата как е, както и каква е работната атмосфера и как стоят нещата с отпуските. Всякаква информация ще ми е от полза.

Коментари

1.   По цял свят хората започват да работят на по 15-16 години, а в България дори студентите ги мързи. Нямам думи.

2.   Запозната съм. Цели три мои приятели работят почасово по молове. 4 часа означават 7, 6 часа около 10. Никоя от тях никога не е работила часовете, които се предполага. Една от тях на връх рождения си ден работи 17 часа (нейната смяна редене на нова колекция). Парите са добри, но се готви за много работа и никакво време за университет. И трите не са стъпвали там от края на миналата академична година.

3.   До коментар номер едно - изключително малоумно изказване и не на място. На 15-16 години съм работила по 8-10 часа на ден след училище като сервитьорка и не мързела ми е проблема, а невъзможността да отделя повече от 4-6 часа на ден, тъй като посещавам лекции и упражнения редовно, а скоро ме чака и практика. Не тук е мястото да се излива подобен негативизъм ;)

4.   Ако искаш наистина 4 часов раб. ден пробвай в LC waikiki. Нямат нищо общо с мародерските практики на западните си конкуренти като H&M и сие където държат малко персонал, наполовина от колкото в магазините на LC waikiki, затова и бачкането е в пъти повече. 4 часов работен ден и това е. Много зависи все пак на какъв управител ще попаднеш. Важното е да си отстояваш на твоето и никой не може да те задължи. Сега е между другото удачен момент да си потърсиш работа защото по празниците има много работа.