Споделена история от На работното място

Загазих го!
Моля Ви за наистина откровени мнения!
Здравейте,
преди 6 месеца започнах нова работа в нов град. Позицията ми е точно такава каквато искам.. Право в десетката! Но.. шефа ми иска да спи с мен.. А аз категорично съм против такива неща на работното място... Знам, че не е нищо ново и може би е съвсем нормално но.... за пръв път попадам в такава ситуация. Проблемът е, че няма как да го избягвам защото работя само с него.. често ходим в командировки и понякога се случва да пътуваме сами.
Не ми е заявил директно намерението си.. но се опита да ме натисне.. Аз естествено се дръпнах и после не говорихме за това... Да отбележа, че съм на 22 години а той е на 50... ии наистина съм много объркана и честно казано ме е страх...
Да знам, че мога да напусна, но не искам да загубя работата си... А същевременно не го познавам и не знам до къде може да стигне...
Посъветвайте ме!!

Коментари

1.   Според мен не бива да спиш с него и трябва да напуснеш ако не се откаже. Виж, ти може би си харесваш работата, но най-вероятно те е назначил точно и с тази цел - на 22 г. защо да ти дава хубава работа, замисли се малко - много хубаво не е на хубаво
Ти ако не го харесваш не спи с него, но ако продължава да те натиска ще трябва да напуснеш. Може и да се откаже...

2.   В никакъв случай не спи с него, защото ще намразиш себе си. Откажи му, пък ако той продължи да настоява и да ти прави мизерии, по-добре напусни.

3.   Не напускай! Ще можеш да си купиш новия модел айфонь и страхотните парцалки дето ги гледа завчера в мола! Пък може и служебно возило да изработиш, тъй де, ти си ценен кадър, заслужаваш.

4.   " А аз категорично съм против такива неща на работното място... " - а извън работното място? Ако е женен, такъв коз можеш да си спечелиш, че тоя похотливец да ти стане кукла на конци. Завики колко си умна. Даже и да не стигне докрай, достатъчна е една по интимна снимка по време на командировка и няма мърдане, ще си го цоцаш докрай.

5.   Според мен Шефът ти е свестен. Щом не настоява постоянноо и не ти попставя условия е свестен. По-добре си прецени какво искаш! Ако смениш работата, нямаш гаранция че следващия щве е по-свестен! Аз да съм на негово място, директно ще ти кажа: ако си искаш работата, ще си сваляш по-често гащичките! По-добре разбери дали иска да работи добре с теб или те има за бройка, защото ако е второто, няма начин да останеш дълго на работа! Създай работна атмосфера помежду ви. Като приятел на когото да разчита, ще спечелиш повече! Ако иска само да те тресне, търси си работа! Няма начин да не успее, а после - хайде марш!

6.   Аз лично бих направил всичко, за да запазя работата, която искам. Принципно това със секса преди не е било с добро око гледано. В днешно време сме свидетели на какво ли не-момичета на 12-13 години правят секс, майката си води любовника при децата да се запознаят, "приятели" с привилегии, жени си лягат с мъж за единия хуй или да му измъкнат някакви пари(същото важи и за жените) и т. н. Аз лично знам за случай как една жена е забременяла и родила на един мъж дете ббез неговото знание, само и само да го била завързала да не ходи по други жени и да се грижи за нея. Така че секс, за да запазиш работата си, поне ще имаш мотив, а пък кой знае може да се харесате или да те повиши. В днешно време всичко е позволено. Ако искаш питай някоя и друга своя приятелка с колко мъже е била и ще видиш в какво време живеем.

7.   Спокойно, момиче. Покажи му ясно, че номера няма да мине. Ако за това те е взел, сигурно ще си загубиш работата, но пък няма да работиш проститутка. Въпросът е, че ако искаш да задържиш тази работа или друга, без да разчиташ на външния си вид, ще трябва да извадиш други качества от торбата и да работиш здраво за по-малко пари.

8.   Той за това те е назначил, на 22 едва ло те е взел заради опита ти.

9.   Кажи, че си болна от хепатит

10.   Ето виж тази тема:
http://spodeli.net/9/story-4262.html
- коментари номер 5 и номер 11 мисля, че си заслужават

Ето и още малко четиво:
http://legalworld.bg/48368.syd-v-sasht-oceni-seksualniia-tormoz-na-rabotnoto-miasto-na-12-mln-dolara.html

http://infozauk.com/трябва-ли-да-си-мълчим-за-сексуалния-то/

11.   Има два варианта. Единия ако си човек с достойнство го режеш и толкова, ако ще те уволнява да те уволнява. Втория е да спиш с него, но повярвай ми веднъж мине ли те ще има и втори и трети.... още много секс и орална любов те чака. Ако си нимфоманка значи нямаш проблем и си попаднала на точния шеф. Ако ли не, ще те е гнус от себе си. Ако си решила да си вадиш хляба със секс, повярвай ми ще изкарваш много повече като проститутка, но предполагам, че не ти е това мечтата.

12.   Има работа и работа. Когато те наемат на 22 години за секретарка и си хубава и започваш със заплата 1500 лева, за да вдигнеш 10 пъти телефона на ден, да знаеш че освен телефона ще трябва да вдигаш и самолета на работодателя си. Момичета, някой работят за по 1500-2000лв. без да си мърдат пръста на работното място. Други се прегъват от тъмно до тъмно за по 400-500лв. По принци има една поговорка "Няма безплатен обяд". Така, че когато нещо е прекалено хубаво зад страхотната фасада има и условности и на тази възраст вече трябва да си го разбрала.

13.   Здравейте,

Аз съм мъж на 24 години в същото положение като авторката.
Наскоро започнах първата си работа по специалността, която завърших тази година. Шефът ми е жена на 47 години и постоянно ми прави някакви намеци като сме насаме, а на мен това не ми е приятно колкото и странно да звучи на някои от вас. Защото тази жена първо е дори над възрастта на майка ми (45г. ), не е съвсем лицеприятна, а и аз си падам по момичета по - малки от мен, най - много да са на моите години. Чувствам се някак унизен от отношението й към мен. А и за това ли учих 4 години в университет, който завърших с отличие?

Но и аз като авторката не желая да си напусна работата, защото я намерих изключително трудно, както казах много ми е важна, защото ми е по специалността.

Дайте съвет как да се справя.

14.   Както са казали повечето хора, има голяма вероятност той да те е назначил тъкмо с тази цел - да си намери млада любовница, която да му е подръка постоянно. В случай, че не искаш да се впишеш в тази категория, бъди внимателна. Опитай се да запишеш с телефона си някой разговор.

15.   Бях на работа на подобна висока позиция. И аз бях младичка на твоите години, а пезевенгела с 30 години по - дърт от мене, еми не му се дадох. Така ме преследваше година и половина, накрая просто ми освободи щата, тръгнах си с добро обезщетение и препоръки от голяма компания.

16.   Ами ти решаваш
пуснеш ли цял живот ще си така.
Освен да си намериш друга работа и да се изградиш като човек професионалист жена майка.

17.   От авторката:
Да подчертая, че не се продавам. Старая се да работя максимално добре и го правя с удоволствие.. Не целя нито облаги.. нито привилегии.. не съм такава и никога не съм била. Просто си искам работата по специалността и да се развивам като професионалист и човек... а не като момиче на повикване...
Пределно ми е ясно как мога да си уредя нещата по лесния начин... но не искам!!!

18.   До номер 13 и авторката. Аз съм мъж 10-на години по-голям от вас. Имах такава началничка, която също ме притесняваше, а на друга работа, забележете началник - мъж.

Просто се правех че не възприемам какво искат и показвах пълно безразличие. Просто си вършех работата. Жената непрекъснато се държеше "предизвикателно" като си повдигаше полата или се пипаше наляво и надясно.

На всичкото отгоре, мъжът началник много обичаше като минава да си слага ръцете отгоре ми и да ме поощипва.

Правех се, че не възприемам нищо и с течение на времето ме оставиха на мира. Иначе виждаха, че си върша работата.

19.   Н9, като каже, че има хепатит знаеш ли как набързо ще и бие шута.

Можеш да кажеш, че си имаш приятел или, че си девствена и искаш да го направиш с човек, който обичаш.

Поздрави, Узунов