Споделена история от Спорт и красота |
За футбола в България
преди: 15 дни, 15 часа, прочетена 290 пъти
Първоначално мислех да не пиша такава тема, но впоследствие реших да го направя.
Не знам дали някои от вас ще ходят на мача България - Испания, който е след броени дни, но аз ще ходя заедно с двете си деца, които също като мен обожават футбола. Дъщеря ми (17г) е фенка на Реал Мадрид, сина ми (11г) е фен на Барселона и логично, щом разбраха, че испанците ще дойдат на наша земя поискаха да идем на мача. Съпругът ми, който почина преди 4 месеца също обожаваше футбола, беше фен на Ливърпул, аз също съм от Ливърпул. Баща ми е бивш халф на Дунав Русе, и всъщност благодарение на него обикнах тази велика игра, въпреки че съм ритала само зад блока с приятелите ми и никога не съм се записвала на сериозни тренировки.
Помня как с баща ми гледахме мондиала през 1994 г., бях още в началното училище. Няма да забравя емоцията оттогава, няма да забравя как с нетърпение сядахме пред телевизора и гледахме с интерес и после, когато с децата от квартала се съберяхме на площадката обсъждахме мачовете и играехме с ентусиазъм. Всичките момчета си мечтаеха един ден и те да изживеят това нещо.
Наистина незабравимо лято беше. И като съпоставя тогава и сега, ми става наистина много болно въпреки че съм наясно, че не мога да направя нищо по въпроса.
Мъчно ми е, хора, мъчно ми е. Мъчно ми е, защото гледам как испанците имат млади таланти като Ламин Ямал, Нико Уилямс, Пау Кубарси, Фермин Лопес, Даниел Олмо, Алваро Карерас, Дийн Хаусен, Раул Асенсио, ветерани като Алваро Мората и Даниел Карвахал... Турците си имат Хакан Чалханоглу, Кенан Йълдъз, Арда Гюлер, който е толкова нежен, красив и талантлив... Французите си имат Килиан Мбапе, Дезире Дуе, Уорън Заир-Емери, дори Усман Дембеле който най-вероятно ще спечели Златната топка този сезон... А ние имаме един президент на БФС, който е учил само до края на прогимназията, предпочетен пред Бербатов, който прослави България в Монако, Леверкузен, Тотнъм, Юнайтед... А, и другото, което имаме са школи за деца от богаташки семейства, чиито родители си дават кинтите с надеждата техния келеш да е следващият Кака. А междувременно може да има едно много по-талантливо момче, което обаче е от семейство с по-ограничени финансови възможности и няма да бъде записано в школа, таланта му няма да бъде забелязан, и то ще си рита топка с приятелчетата зад блока... Дано не аз, но поне децата ми да са живи, когато България отново достигне нивото от онова американско лято... Ще се радвам да прочета и вашето мнение.
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 15 дни, 6 часа hash: aba5d3ae57 |
|
1. Каквото е държавата, такъв е и спортът. Когато имаш Тикви и Свине на власт, ще имаш и осмокласници начело на БФС. Не е важно какво си постигнал, а на кого си човек.
Както пее Ицо Хазарта - имам човек тук и там. И е прав - е виж го в момента е евродепутат.
|
преди: 15 дни, 4 часа hash: 31b5467813 |
|
2. Мъжа ти е починал преди 4 месеца и на теб най-големия ти проблем е бг футбола?
|
преди: 14 дни, 22 часа hash: 627369df56 |
|
3. Футбола е отражение на държавата..
|
преди: 14 дни, 17 часа hash: 09a19f5337 |
|
4. Значи ако имаш кинти децата ти са келеши, ако си балък и нямаш кинти са талантливи момчета. Ние поне не ви нареждаме децата, балъци такива, а ги съжаляваме, че имат родители като вас.
|
преди: 14 дни, 14 часа hash: 3964b662eb |
|
5. Хах, да харесваш някой друг отбор, чуждестранен, разбирам, да си фен чак.... Отивате да гледате Испания, не България. Тоест, и вие сте като българския футбол като ниво.
|
...
преди: 14 дни, 12 часа hash: b0feba0113 |
|
6. Това за талантите, които нямат достатъчно поле за изява го усетих. И ние се събираме да ритаме и знам какво е положението
|
|