Ирландия или Великобритания? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127203)
 Любов и изневяра (31317)
 Секс и интимност (14908)
 Тинейджърски (22178)
 Семейство (6966)
 Здраве (9966)
 Спорт и красота (4830)
 На работното място (3561)
 Образование (7563)
 В чужбина (1758)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20200)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от В чужбина

Ирландия или Великобритания?
преди: 5 години, 10 месеца, прочетена 2380 пъти
Един познат се ожени за англичанка и взе английско гражданство. Сега дори да излязат от ЕС, той ще си живурка там като у тях си. Жена му е страхотна и ми допада повече от всяка българка която познавам. Евала! И аз искам да се махна от тая тъпа бълхария. Не усещам родината на бай Ганьо като моя родина и нямам патриотични сантименти към тази пародия на държава. Искам в англоезична страна, което значи - Великобритания или Ирландия. САЩ и Австралия ми се струват доста далечни, а и там са вдигнали мерника на имигрантите. Четох, че Ирландия е с доста висок стандарт и продължава да се развива. Програмист съм и работа има навсякъде. Нямам обаче познати които живеят в Ирландия, всичко живо се набута в Лондон. Има ли кандидат-ирландци тук? Как е там? Ирландия е по-малка и по-спокойна страна, затова мисля че ще ми допадне повече от лудницата в голям град от типа на Лондон. Като бонус Ирландия ще остане в ЕС което ме улеснява поне докато не взема гражданство. Какво мислите?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 5 години, 10 месеца
hash: d815134e23
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Живеем в Северна Ирландия (Белфсст), но живеят по английските стандарти. Не знам какво ще се случи след Брекзит, но ние сме изключително доволни тук. От 3 години съм тук и е много спокойно. Няма такава лудница както е в Лондон. Всичко е много по-евтино, например квартира в Лондон би струвала (само в двойна стая в споделена къща) 750 на месец, а тук цяла (ако е добре обзаведена с всички екстри) не повече от 600, но си зависи и от къщата. Ако се притесняваш повече за Брекзит, бих препоръчала Ирландия. Наистина има доста спокойни местенца, скъпо е, но стандартът им е висок. Заплащанията са далеч по-добри. А си има и български магазинчета там, така че няма да ти липсва и вкусната ни българска храна. Успех!

Е - 20г.

 
  ...
преди: 5 години, 10 месеца
hash: f593f35962
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   За програмисти със сигурност има работа навсякъде. Това е бъдещето - автоматизация. Изисква се все повече интелект, като силовата, монотонна и повтаряща се работа започва да се извършва от роботи.

Бил съм във Република Ирландия на гости на приятели. Във Северна Ирландия (която е част от UK и де факто също напуска ЕС), също имам приятел който е местен.

Северна Ирландия е един от най-бедните региони във цялото кралство. Столицата е Белфаст, като от 2 милионното население 98% са местни. Северна Ирландия има своя дълга история на репресии и разделение покрай 'юнионисти' и 'протестанти'. Има много работническа класа, така че това е и фактор който определя до голяма степен поведението и аз лично не бих се нанесъл там.

Във Република Ирландия най-големи са Дъблин и Корк. Ирландия е със население около 5 милиона души и работа има предимно, разбира се във тези два големи града. Стандарта на живот както каза е висок, като това включва и разходите. Ирландия и Великобритания (както и другите страни из Западна Европа), са места където цените на жилищата стават непосилни. Наемите във Дъблин и Корк са високи. Така или иначе трябва да живееш във shared accommodation със непознати, както повечето хора. Транспортните мрежи не са зле за страната, или поне за из между тези два града. Все пак, кола би ти била от помощ със сигурност.

Във Великобритания съм живял във различни градове, като завърших университет във един от тях. От вън изглежда така че всички - Англия, Уелс, Шотландия и Северна Ирландия са едно цяло. Разбира се, наречени 'Обединено Кралство'. Хората от всички краища всъщност си имат техни идентичности, като много дори не се определят на първо 'британци', а на пример шотландци или уелци. Всички си имат стериотипи едни за други, както и определени културни, хранително-вкусови елементи които ги отличават от другите. Това включва на места и език, включително уелски или гаелик.

Шотландия определено бих я определил като патриотична. Големите им градове Гласгоу и Единбург се водят космополитни и там има най-много работа. Като цяло, Шотландия се води че не е от най-добрите места за работа поради именно - липса на работа. Във Англия има около един милион шотландци. Уелс също не е от най-богатите региони, като пазара там също се различава. Индустрията им е фокусирана върху земеделие и животновъдство. Най-големият им град е Кардф, който е и столица и който се води и пъпа на Уелс. Определено, във големите градове има работа. Най-богата от всички страни разбира се е Англия, като най-много бизнеси (2/3 от големите корпоративни бизнеси) се намират със седалища във Лондон. Все пак, Англия е Лондон. Начина на живот на Юг е в пъти по-различен от начина на живот на други места из Англия или другите държави. Лондон не само че е един от най-скъпите градове, но също и начина на живот е може би 2 пъти по-забързан от на други места. Хората имат по-малко свободно време, по-изнервени са, по-малко пари могат да спестят. Има какво да се види или да се посети (ако разбира се има време). При все, хората са и по-антисоциални, няма чувство за принадлежност или усещане че се потапяш във културата или езика. Реално, във Лондон се потапяш във супа от мултикултуризъм и виждаш всичко на куп от всякъде.

Като цяло чужденците във UK са около може би 9 милиона души от 67 милионно население. Където й да идеш ще се запознаваш със хора от различни култури, език, цвят на кожата или форма на очите, сексуална ориентация, религия, националност, език и прочие.

Като програмист, по принцип би трябвало да може да си намериш работа сравнително лесно навсякъде. Пак, това е особено във големите градове.

Ако мислиш за Англия, големите градове са:

- Столицата, която лично аз избягвам поради споменатите причини
- Манчестър - там има работа, силно космополитен града като Лондон, скъп е, няма приветлив градски център където да се разходиш като хората. Плюса е че има нещо като метро, overground.
- Лийдс - вторият най-голям финансов център след Лондон, горе долу достъпни цени, хубав градски център
- Нюкасъл - Пъпа на СевероИзтока, няма много работа, хубав град е и населението е предимно местно със не толкова мултикултуризъм. Като цяло целият СевероИзток е такъв. Има силно чувство за принадлежност и общество, хората са едни от най-учтивите. Често се познават и поздравяват на улицата. СевероИзтока е и най-бедният регион във Англия, както и има от високите проценти за Брекзит поради имиграция.
- Шефилд - Не толкова мултикултурен. Води се че има работа.
- Йорк - Не толкова мултикултурен. Води се че има работа.
- Бристол - Не толкова мултикултурен. Води се че има работа.
- Birmingham - Това е силно мултикултурен град. Има много голямо население на Мюсюлмани и чувство за отличаващо се общество.
- Brighton - Това е гей-столицата на острова. Това е място за мен, макар че не живея там.

 
  ...
преди: 4 години, 1 месец
hash: 8b7e8bd06e
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

3.   До коментар 2,
съседът ми, който имаше место до нас в Банкя, го продаде и със сумата е платил вноска за да доизплати заема си за къща в Дъблин, Ирландия.
(Купил си е къща някъде на 2 часа от центъра на Дъблин. )

Ще добавя още през 90-те, когато е работел за концерна на Сименс, е бил преместен в клон на фирмата в Ирландия.

След десетилетие е бил в БГ на лекар и са му казали, че климатът в Ирландия го съсипва и му е причинал рак на костите. (там е дъждовно)
Това изобщо не го е притеснило.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net