Държавите или по-скоро градовете имат своя енергия - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (128431)
 Любов и изневяра (31560)
 Секс и интимност (15026)
 Тинейджърски (22237)
 Семейство (7053)
 Здраве (10047)
 Спорт и красота (4853)
 На работното място (3655)
 Образование (7643)
 В чужбина (1777)
 Наркотици и алкохол (1152)
 Измислени истории (811)
 Проза, литература (1872)
 Други (20586)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от В чужбина

Държавите или по-скоро градовете имат своя енергия
преди: 2 дни, 16 часа, прочетена 193 пъти
Често чета "хареса ми/не ми хареса тази държава и т. н. " Но при мои пътувания в България, а и в други държави рядко има държава, където никой град да не ми е харесал. Дори в България някои градове ми допадат от първия момент, в който стъпя там, просто се чувствам в свои води все едно, а има и градове, които и колкото пъти да посетя просто не ми допадат.

Въпросът ми е породен от това, че направо се почувствах като у дома си в един град в чужбина. Такова чувство, каквото никога преди и след това не изпитах, дори в България. Посетих обаче други два града в същата държава (реално са в другия й край), единият е столицата й и не изпитах същото чувство. Там нито природата, нито архитектурата, нито самата енергия на мястото или хората ме грабна така. Възможно ли е това?

На Вас случвало ли Ви се е в даден град или регион на дадена държава да се усещате като у дома си, а в друг в същота държава да се чувствате ужасно и потиснато?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 2 дни, 1 час
hash: 323571b786
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

1.   Така е - аз така бях във Велико Търново.
Много ми допадна този град.

За съжаление не останах там да живея след студенството - нямаше работа тогава.

 
  ...
преди: 2 дни, 1 час
hash: d8010af66f
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

2.   Не се ли умори тая тема да я пускаш от години?

 
  ...
преди: 1 ден, 15 часа
hash: 7c12de65df
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

4.   Възможно е. Аз лично съм фен на София и на Стара Загора, въпреки че не съм роден в нито един от тях. Към родния си град изпитвам безразличие. Към прехвалените Пловдив и Търново - също, а Варна направо не мога да я понасям. Същото важи и за мутрясалия Бургас. Обаче Балчик, примерно, ми е като роден град. Чувствам се перфектно там. Наистина си имат енергия. И градовете, и държавите.

 
  ... горе^
преди: 1 ден, 13 часа
hash: 63ca78136d
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Не ми се е случвало да се влюбя в някой град и да искам да остана в него изцяло. Обичам да пътувам и да намирам красиви места, но може би не съм изпитвала точно това, някой град да го почувствам като мое място. Не се замислям явно толкова, което е леко притеснително, може би живея едно такова инертно, ако ме разбирате. Аз съм от малък град, с население 17 000 жители, но живея от 3 години, във по - голям град, един от най - големите ни градове. Живея там, защото работата ми е там и си купих собствено жилище.
От градовете в България и на мен много ми харесва Велико Търново, Русе ми хареса също, бях на разходка там скоро, Варна е красив град също. От градовете в чужбина - всички места, на които съм била в Гърция - мноого ми харесват, но не за постоянно живеене, а за почивка. Също така няколко места в Италия, бяха спиращи дъха, но отново не съм си казала, че ги чувствам като дом.

 
  ...
преди: 1 ден, 2 часа
hash: 4f806cb862
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

6.   4 на мен София ми е неутрална, малко към не особено приятна, с изключение на няколко квартала. Стара Загора и на мен ми хареса от първия път, много топли хора има. В Търново прекарах 3 дни, но ми се иска да беше само 1 ден, доста са злобни местните към мен. Още като автобусът ми навлезе в града усетих кофти енергия, не е моят град. И аз Пловдив, Варна и Бургас не мога да ги усетя като мои. Балчик и на мен ми хареса много.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net