Колко от заминалите в чужбина да учат са завършили? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (124640)
 Любов и изневяра (30687)
 Секс и интимност (14697)
 Тинейджърски (22078)
 Семейство (6788)
 Здраве (9790)
 Спорт и красота (4787)
 На работното място (3377)
 Образование (7450)
 В чужбина (1712)
 Наркотици и алкохол (1131)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1773)
 Други (19412)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от В чужбина

Колко от заминалите в чужбина да учат са завършили?
преди: 12 години, 5 месеца, прочетена 4517 пъти
Колко от заминалите да учат за бакалавър или магистратура във Виена и Австрия са завършили? Четох скоро по различни форуми и тук, че всяка година от 20- 20 и няколко българи само 2-3ма завършват, другите или сами се отказват, или университетите ги изхвърлят. След като се знае, че там е много трудно, защо е този зор да се завършва в чужбина?

За мен това е губене на време и на много пари и то пари изтеглени от родителите на младите хора и които после те ще връщат цял живот, а синът или дъщерята ще трябва да се хванат на работа в БГ или да запишат какво да е. От всичко това печелят фирмите уреждащи младите хора да учат в чужбина, печелят и то не малко, но едва ли някой ще тръгне да обясни на бъдещия студент трудностите от обучението в чужбина, просто за фирмата е важно да прибере парите

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 12 години, 5 месеца
hash: f5af69dcd3
гласове:
1 2 3 4 5
  (305911 гласа)

1.   А чел/а ли си за практиката на сънародниците ни, да записват някакво висше образование, за да получат право на работа и как презаписват всяка година нещо ново, за да имат възможност да останат във въпросната държава.
Нещата не бяха съвсем лесни, преди влизането на страната в съюза .. но сега са плачевни.
Мотивираните млади хора, завършват съвсем успешно и определено се реализират по-добре от завършилите тук!
Малцина не издържат психически се прибират.

 
  ...
преди: 12 години, 5 месеца
hash: b414067bf4
гласове:
1 2 3 4 5
  (252444 гласа)

2.   Номер 1, да има мотивирани млади хора, но в чужбина цедката е огромна, някои в 4 семестър са аут. Да не говорим за тези с надутите дипломи и уж перфектния немски или английски, които като отидат там не могат да се справят. Според мен, човек трябва да си прецени възможностите и умствени и финансови преди да направи тази крачка

 
  ...
преди: 12 години, 5 месеца
hash: b414067bf4
гласове:
1 2 3 4 5
  (223330 гласа)

3.   Автора съм, в началото на темата исках да пиша за Австрия и Германия, извинявам се за объркването :)

 
  ... горе^
преди: 12 години, 5 месеца
hash: f5c7a64889
гласове:
1 2 3 4 5
  (142012 гласа)

4.   Всеки, който е отишъл в чужбина за да учи е завършил. Това, че от 20, 17 са решили да работят по 8 часа на ден и презаписват по 5 пъти един и същ курс, няма общо с въпроса ти, нали? :) Така е, не само в Австрия, а и в Германия и в Англия и къде ли не. Студентите тук, учат 1 година, след което решават, че не са дошли да учат, а да работят, но презаписват въпреки всичко, за да живеят в евтините общежития, да ползват това, че като студенти им се позволява да пребивават в съответната държава и т. н. Който не е искал, той не е завършил, не е трудно, ако искаш опитай!

 
  ...
преди: 12 години, 5 месеца
hash: 7b39685bf9
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Аз заминах за Германия преди 12 години за да уча. Наистина учех и исках да завърша, но не ми стигнаха силите. Трябваше сама да се издържам, да си плащам наеми, семестриални такси и здравни застраховки. За това работех на 3 места по време на следването. Съжалявам, че не успаих да завърша. Но годините на следване тук ме обогатиха много. Сега работя тук и не се чувствам като присадено дръвче, ами като тукашна. Това е именно заради придобития опит в работата, с живота тук и хората тук от по времето на студентските ми години. Имам колежки чужденки, които се чувстват тук като в небрано лoзое- не знаят къде са попаднали. А аз съм си интегрирана и си свиркам. Така че прецени сам. Ако има кой да ти помогне финансово по време на следването и имаш определени цели, действай- учи и гледай да завършиш. Ако няма кой да ти помага финансово- прецени дали няма да е по добре да завърсиш първо в България, а после примерно да правиш някакви специализации в австрия или Германия. За човек, който е амбициозен и има цели, пътищата са отворени. Не е както преди, когато за една студентска виза чакаха бабите и дядовците ни ден и нощ пред немското посолство...

 
  ...


...
преди: 12 години, 5 месеца
hash: 36f638a029
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

6.   И аз съм като 5, но остисках и завърших. От 20-тина българи завършихме 2-ма в моята специалност.
Аз след това напуснех Германия. Малко се полутах из Европа и в момента си имам своя фирма в България. Определено не съжалявам, но днес бих завършила първо Бакалавър в България. Младините ми минаха в мизерии и в много трудности, които човек днес може да си спести. Съучениците ми, които завършина в България са не по-малко успели, но определено тези, които не успяват да завършат в Германия си провалиха живота. Това е моето мнение.

 
  ... горе^
преди: 12 години, 5 месеца
hash: 25f7031da7
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   По въпроса нямам какво да добавя, което не е вече казано. Искам само да отбележа по въпроса с "фирмите" дето "уреждат" кандидатите да заминават, че който ползва такава фирма, сам си е виновен. Това е чист мързел, нищо повече. Няма нищо тайно или скрито-покрито при заминаването за следване, всичко го пише в интернет. Отваряш си страницата на университетите, където искаш да кандидатстваш, гледаш каква е процедурата, срокове, документи, такси и т. н. Превеждаш си и си легализираш дипломата, за което вече трябва преводаческа агенция, но струва 50-100 лв. не повече. Пращаш си документите и чакаш, това е всичко.

Който не му се занимава да си мръдне пръста да си задвижи сам нещата, значи просто не е достатъчно мотивиран и чака някой да му свърши работата наготово. Много ясно, че дори да замине, ще се провали и ще се върне.

Така че авторе, и аз съм против разните фирми за заминаване, но те не са виновни. Те просто вземат баницата, която хората сами тикат в ръцете им.

 
  ...
преди: 12 години, 4 месеца
hash: f7eecad07b
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

8.   авторе, ще ти кажа истината-бакалавър в българия, магистър в чужбина

 
  ...
преди: 12 години, 3 месеца
hash: 2f737206a9
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

9.   Ами аз завърших в чужбина. Вярно, имах пълна подкрепа от семейството ми, а и през студентските години много добър и любящ приятел. Но въпреки всичко е трудно, не го отричам. Според мен си зависи и от мотивацията. Защото имах колеги от България, които също бяха обезпечени финансово, но въпреки всичко се върнаха преждевременно в България. Но това по-скоро са разглезени и несериозни хора. Ако наистина го искаш стискаш зъби и се бориш. И не забравяш за какво си там- да учиш! А социалния живот, ако толкова ти липсва, си го наваксваш през ваканциите в България ;)

 
  ... горе^
преди: 10 години, 10 месеца
hash: b84a5ca9cc
гласове:
1 2 3 4 5
  (85399 гласа)

10.   Надявам се, че желаешите да учат в чужбина и у нас ще имат възможност да се реализират - това е най-важното. Всеки има право да избере мястото, където да учи и специалността, по която да се обучава. Ако университетът предоставя адекватно и свързано с практиката обучение - прекрасно. Ако не - редно е да има по-задълбочена връзка с бизнеса и самата работа, която биха учили студентите.
Успех на всички!

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker