 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Образование |
Прехвърляне в право
преди: 5 години, 4 месеца, прочетена 1312 пъти
Здравейте,
И за много години! Аз имам завършен 1ви курс по техническа специалност във Варна и в момента съм 2ри курс, но по различни причини считам, че тази професия не е за мен и бих искал да продължа да уча право, което ми беше детската мечта.
Търсих в интернет, но никъде не намерих достатъчно информация дали е възможно да се прехвърля право без да държа кандидатстудентски изпити( просто нямам време за подготовка за тях за тази година)като използвам това, че съм студент и догодина да съм 1ви курс право. За СУ не мисля, че е възможно, но в Пловдивския примерно?
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 5 години, 4 месеца hash: dc85d902ac |
|
1. Ако 2-те специалности бяха подобни щеше да можеш, ама разликата е огромна. Съмнявам се. Ама нека и други да кажат.
|
преди: 5 години, 4 месеца hash: c3aee9fdfc |
|
2. Не, не може. Ако смяташ, че НЯКОЛКО МЕСЕЦА не са ти достатъчни за подготовка за кандидатстудентски изпити, то хич не си за учене на Право, където всеки семестър ще имаш да четеш няколко огромни "тухли".
Има си помагала за изпитите - по история има една книжка на СУ от авторски колектив, разработени са всички теми и просто трябва да учиш. По литература ти трябват примерно две кандидатстудентски помагала - едно на СУ и едно на конкретния университет, където искаш да кандидатстваш. Ако той не е издал помагало, вземи си на ПУ.
Каквато и тема да се падне по литература, все нещо ще напишеш на изпита, ако си чел внимателно. Купи си актуален правописен речник, там ще има най-новите правила за писане, кое се пише слято, кое разделно и т.н., защото те често се сменят. Ако си сериозен, можеш да се подготвиш за 20-30 дни и за двата изпита.
А коментарът ти го дава човек, завършил Право, когато все още в университетите приемаха трудно.
|
преди: 5 години, 4 месеца hash: 7bd65f813e |
|
3. В УНСС изпитите са тестове със затворен отговор и правото е на светлинни години пред това на пловдивския.
|
преди: 5 години, 4 месеца hash: d0651dd35c |
|
4. Не, няма опция за премествене. Откажи се от сегашната специалност и кандидаствай "Право". Щом не желаеш да учиш това, което следваш - не ходи на лекции, не учи за сесията, а за кандидатстудентските изпити.
Между другото, "Право" е магистърска програма. Тоест, ако сега се обучаваш в бакалавърска програма, можеш да кандидатстваш и запишеш "Право" държавна поръчка. Но едва ли е оптималният вариант за теб - предвид явната липса на познания за родния език (неграмотно писане... ), както и "липсата на време за подготовка" (с други думи - мързел). Не търси на хляба мекото, че гладен ще останеш...
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|