 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Образование |
Колко лева са ми нужни за да поставя старт на студентския си живот?
преди: 3 години, 9 месеца, прочетена 1497 пъти
Добър ден! Колко лева са ми нужни за да поставя началото на студентския си живот? Трябва да имам на предвид, че родителите ми няма да ме издържат и че няма да ми помогнат с таксите за университета. Ако има значение искам да почна във ФМИ на СУ.
Към 2000 лв. (или по-малко) ще стигнат ли ако имам вече общежитие? Според вас ще ми останат ли пари да си платя всичко необходимо за университета? Всякакви съвети ще са ми от полза :) Лек ден и благодаря.
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 3 години, 9 месеца hash: bea6c7c866 |
|
1. 2 бона ще те оправят да си платиш първия семестър, общежитието и първите 2-3 месеца за храна и сметки. Това е ако не излизаш много - цигари, алкохол също. Иначе може да ги изхарчиш и за 1 месец, от теб зависи.
|
преди: 3 години, 9 месеца hash: 2cb5076b34 |
|
2. Можеш да ги харчиш цял семестър, може и за месец да ги нямаш. Всичйо зависи от теб самия. Първата година нямах голяма финансова възможност и си носех храна от вкъщи(имах хладилник в стаята), и харчех за кафета само. Започни работа по-добре е, щото като ти каже някоя мацка хайде навън, ти какво ще й отговориш? нямам пари !?(не е срамно да нямаш, срамно е да не правиш нищо по-въпроса). Така че запопни работа :))
|
преди: 3 години, 9 месеца hash: eec79b5cf1 |
|
3. Може да си носиш сандвичи или нещо набързо готвено и да го хапваш, също и да си вземеш термос и да си пиеш кафе от него, има сега и бутилки за вода с филтър - пестиш от това да купуваш бутилки с вода и наливаш от която и да е чешма. Аз обикновено си правех мюсли с кисело мляко или цедено мляко с плодове и ядки, такива лесни неща.
Ако имаш възможност за почасова работа още по-добре.
|
преди: 3 години, 9 месеца hash: 6462b14db5 |
|
4. Годишната ми такса в СУ беше 900лв и беше от най-високите. Предполагам че до 400 ще ри стигнат за единия семестър за таксата. За общежитието ако трябва да купуваш хладилник или друго може да ти се наложи да дадеш още. (Но може и втора употреба хладилник да си вземеш). Много от общежитията на СУ си имат кухни (печка и мивка в тях само). Около 500 лв на месец те оправят ако караш по-пестеливо - храна от Фантастико и на стол. Ще е хубаво да започнеш някаква работа за да си помагаш. Лаптоп ще е хубаво да имаш, зависи каква специалност си, но ще ти трябва.
Относно готвенето и като цяло оцеляването: микровълнова печка или поне термокана за кафе, чай и ако щеш инстантни спагети. Сега има Air Fryer - това ако го имаше преди 10години щях само с него да си карам без парти-грилове, тостери, котлони и темподобни.
|
преди: 3 години, 9 месеца hash: 7ebaddab58 |
|
5. Добре е да си студент днес,. Не е като преди 30 години.
Хубаво е, че имаш осигурено общежитие. Ще спести много от наеми и сметки, неприятности с хазаи и съквартиранти.
С парите, които имаш си плати таксата, осигури си добър Интернет и неща, които ще ти донесат удобство и пестене на пари-хладилник/по-добре голям/, уреди за бързо и лесно приготвяне на храна.
Пазарувай на промоции, приготвяйси храна и кафе. Ще спести доста пари, ако не се храни много навън. За учебници и помагала също премисляй-купи най-важните. Ходи редовно на лекции, търси безплатни ресурси в Интернет и в библиотеките.
намери някаква почасова работа. И знай, че студентските години са най-хубавите.
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|