Какви са минусите и какви плюсовете да бъдеш информатик? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (124640)
 Любов и изневяра (30687)
 Секс и интимност (14697)
 Тинейджърски (22078)
 Семейство (6788)
 Здраве (9790)
 Спорт и красота (4787)
 На работното място (3377)
 Образование (7450)
 В чужбина (1712)
 Наркотици и алкохол (1131)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1773)
 Други (19412)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Образование

Какви са минусите и какви плюсовете да бъдеш информатик?
преди: 9 години, 10 месеца, прочетена 1967 пъти
Здравейте, мисля да запиша информатика защото по-нея най-добре се справям и ми е интересна. Само че са ми казвали за най-различни здравословни проблеми във връзка с дългите часове стоене пред екрана, както и че след 40 вече не те търсят. Бихте ли ми казали колко издържа един програмист? Колко часа на ден трябва да работи или на седмица? Помага ли образованието или по-добре да завърша нещо друго ако ще разчитам на него, за да вземат на работа и дали във ВУЗ действително те учат на нещо? Вярно ли е че дългите часове пред компютъра започват да смущават съня с годините?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 9 години, 10 месеца
hash: 49f09f1baf
гласове:
1 2 3 4 5
  (305911 гласа)

1.   Ще отговоря на всичките ти въпроси.
Здравословни проблеми може да има във всяка една професия, но тази, е една от най-леките които съществуват.. Физическото натоварване, спрямо това на шофьори, медици и готвачи, е направо нулево. Стресът е осезаем на моменти, но съдейки по-познати, юристи, учители, финансисти и доктори, един програмист има далеч по-спокоен работен ден.
Аз си давам поне 5 минути почивка, на всеки 45 минути работа с компютър, като на всеки час и половина ставам от него, за да пия освежаваща напитка (но не енергийна, защото тези са наистина вредни), както правят и повечето хора.
А това за 40 годишните... Предполагам се съди по това, че има малко специалисти над 40, но не трябва да забравяме, че като наука, информатиката придобива интерес едва в края на 60те, а бумът на компютрите не идва до средата на 90те години. Просто има много по малко хора, на възраст от 40 до 55 години, за сметка на тези от 25 до 35 години. Специалист с 15 години опит, който да си търси нова работа е изключителна рядкост. Подобен човек е безценен кадър за всяка една компания.
"Бихте ли ми казали колко издържа един програмист? " Не разбирам въпроса ти. Под издържа, имаш предвид като години практика или часове на работното място? Вероятността да видиш 55 годишен програмист, който не се е разпаднал по шевовете, е много по-голяма, от тази да видиш един готвач на тази възраст...
За работното време - В повечето страни това ще е по 8 часа на ден(40 на седмица). В северна Европа някой хора работят по 7. 5 часа на ден(37. 5 на седмица), като се говори, до 5 години да спадне на 6. 5 на ден. Часовете варират, като има хора, работещи по 7 часа на ден, както и такива работещи по 12. Ако си в свястна компания, ще ти плащат извънредното работно време, както и различни бонуси, поради което повечето хора приветстват подобни неща. Но трябва да се има предвит, че това е една от най-високо заплатените сфери, наред с тази на финансистите и медицинските работници.
За образованието - Нямам си и на идея, какво ги учат във ВУЗ, но аз лично уча в момента и работя като стажант в чужбина. В университети се стараят да ни научат на организация и работа в екип, а съществената част я учиш почти сам, с насоки от учителите.
Според мен, ако си решил да правиш станеш програмист, е напълно безсмислено да учиш каквото и да е, освен информатика.
Ако имаш време и живееш в София, защо не отидеш на посещение на някоя от по-големите компании в бранша. Примерно Microsoft. С малко късмет, ако им обясниш че имаш желание да работиш в тази среда, може дори да ти покажат какво и как точно правят, за да решиш за себе си.

 
  ...
преди: 9 години, 10 месеца
hash: 7410cfe23e
гласове:
1 2 3 4 5
  (252444 гласа)

2.   Отговора на въпроса ти е доста дълъг, но ще се опитам да бъда кратък. Здравословни проблеми могат да настъпят при, която и да е работа, ако не се използва качествена техника. Висшето образование в България е на доста ниско ниво. Ако искаш да станеш добър не можеш да разчиташ само на него. Ако искаш да се развиваш трябва да четеш доста допълнителни материали. Реално погледнато, за да работиш като програмист диплома не ти трябва, но ако искаш да се издигаш (към мениджър например) без диплома няма как да стане. А повярвай ми, програмирането е доста неблагодарна и тежка работа. Това за проблемите със съня е нещо реално и то не след 10 години, но пак казвам, ако се използва качествена техника (в случая монитор) няма проблем. Търсене за такива кадри има, но помисли дали ще бъдеш мотивиран да учиш самостоятелно.

 
  ...
преди: 9 години, 10 месеца
hash: 49f09f1baf
гласове:
1 2 3 4 5
  (223330 гласа)

3.   От номер 1:
Също да добавя, че ако искаш да започнеш да се занимаваш с програмиране още сега. Това е един безценен опит, който можеш да придобиеш.
Но ако не знаеш откъде да започнеш, ето малко съвети и мнения, които повечето програмисти биха ти дали. Започни с ученето на езици още днес.
Един от най-лесните езици за начинаещи е Python. За съжаление, книгите и материалите за него, рядко биват превеждани на родния ни език, но тъкмо ще упражниш английския. Python свеж език, с голямо количество библиотеки и се ползва от много начинаещи програмисти, за да се научат на основните концепции, свързани с обектно ориентираното програмиране.
Другия ти вариант е Java. По настоящем, това е един от най-популярните езици (само като пример, ще ти кажа, че програмиte за Android са писани с Java, но има и много други приложения). Материалите за него са безброй и е познат на много хора. В интернет може да се намерят стотици хиляди книги, видео курсове и прочие.
Не ти препоръчвам да започнеш със C , защото ще ти отнеме доста време, и след като имаш познания по Java и/или Python, транзакцията към друг език ще е много по-лесна. Препоръчват се Php и JavaScript, но това са езици, ползващи се в уеб индустрията, към която винаги можеш да се насочиш на по-късен етап.
Без значение, кой език ще захванеш, съветвам те да не спираш да го учиш и да правиш приложения на него.

Също така е важно да вметна, че логическото мислене е изключително важен критерии. Намери си книги и/или лекции свързани с изучаването на тази наука и ги чети паралелно. Уменията, които ще придобиеш, ще ти бъдат полезни за цял живот, дори и никога да не докоснеш компютър.

Ето и някой от най-полезните сайтове:
stackoverflow. com - вероятността да попаднеш на проблем, който не е бил решен от някой в този сайт е много малка. Хората винаги дават изчерпателни и полезни отговори.
sourceforge. com -стотици хиляди програми, които можеш да преглеждаш и да черпиш вдъхновение и знание.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker