Реална цена за дигитална рисунка (портрет)? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127369)
 Любов и изневяра (31350)
 Секс и интимност (14920)
 Тинейджърски (22182)
 Семейство (6977)
 Здраве (9983)
 Спорт и красота (4836)
 На работното място (3577)
 Образование (7572)
 В чужбина (1762)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1849)
 Други (20247)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Реална цена за дигитална рисунка (портрет)?
преди: 8 години, 9 месеца, прочетена 2555 пъти
Всички знаем, че за повечето хора изкуството не е кой знае каква работа и им е неудобно дори да взимат пари за това, въпреки часовете труд, токът, инвестицията в таблети и т. н. Въпросът ми е, колко е адекватната цена на един дигитален портрет според вас? Умея да рисувам добре, все още не 100 % реалистично, но съм близо до там. Колко бихте взели/дали за един дигитален потрет нарисуван на Photoshop?

Също бих оценила ако ми кажете конкретни сайтове, които са на принципа freelance и от които реално сте получавали вие или ваши познати пари за графичен дизайн/рисунки. Благодаря ви!

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 8 години, 9 месеца
hash: cba05fc0db
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Реалистичен дигитален портрет? Бих се снимал с телефон. Иначе ако те бива, никога не прави нищо безплатно.

 
  ...
преди: 8 години, 9 месеца
hash: 7994ec9e6f
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Реалната цена е тази която клиента е готов да заплати.
Иначе "дигиталното изкуство" вече е достъпно за всеки - кеф ти фотошоп, кеф ти която щеш друга програма за обработка на изображения.

Всеки на който му се занимава може да си направи едно селфи и да го прекара през готовите опции на коя да е програма докато си се хареса на автопортрета.

Конкретно по темата - давал съм пари за картина с маслени бои или за графика с молив рисувани по изпратена снимка но за дигитално обработване не бих дал пари освен ако не става дума за нещо с рекламна насоченост но в случая не говорим за това.

 
  ...
преди: 8 години, 9 месеца
hash: 727ca89c03
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Зависи от много неща! Ти ли ще го отпечатваш или просто ще пратиш файла на куповача? Забелязала съм, че клиентите са по-склонни да плащат повече, ако получат нещо материално насреща, така че не е зле да обмислиш вариант да принтираш изображението върху картон или канаваса!
Ако, сега започваш да прохождаш в този бизнес не мисля, че цените ти трябва да бъдат много високи. Лично аз бих започнала с по-ниски цени или някакви промоции, за да привлека клиенти. Направи си портфолио със вече готови проекти или фейсбук страница където да качиш свои рисунки и където всъщност да събираш клиенти. Предполагам, че е добра идея в един момент да пуснеш от онези фейсбук игри където трябва да ти лайкват и шерват страницата и накрая един да спечели портрет по поръчка.
Освен това експериментирай! Пробвай се с карикатури, аниме портрети, или такива в ренесансов стил.
Желая ти успех!
Ето ти цял списък със сайтове за фрийлансъри-http://freelanceforum-bg. com/index. php? showtopic=5

 
  ... горе^
преди: 8 години, 9 месеца
hash: 727ca89c03
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Попаднах на един вариант за ценообразуване който може да ти бъде полезен:Лесен и бърз начин е да вземете под внимание желаната заплата за месец. Например 1 600 лв. Разделяте я на 20 работни дни и се получава 80 лв. / ден, а тях на 8 часа, което е 10 лв. / час. (Стойностите са примерни и ориентировъчни - можете да ги прецизирате, разбира се).
Това се отнася повече за хора като мен, които така си изкарваме прехраната, а и реално 1600 лева е цел която трудно се постига, но все пак, ако си доволен от надница 10 лева на час просто го умножи по времето което ти отнема да завършиш един портрет и си готов в цената, евентуално прибави парите за печат, рамка и т. н
В интерес на истината, аз започнах да рисувам на графичен таблет-художническите ми умения не са велики, но със скороста с която аз рисувам по 10 лева на час ще се получи доста солидна сума... евентуално, ако и при теб е така-намали я до някакви поносими граници.
Лично аз никога не бих решила да си правя дигителен портрет, а ако реша-с фотошоп мисля, че ще се справя доста добре и не бих платила за това. Помисли за релани портрети-с моливи, бои или каквото ти е приятно. Особено през летния сезон на морето можеш да изкарваш пари от това. Също така татуси с къна, рисувани чаши-чинии и други сувенири...
Спирам да ръся бизнес идеи! Желая ти успех с каквото и да се захванеш.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net