 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Скъсах ме пред КАТ, как да се оплача?
преди: 7 години, 20 дни, прочетена 1521 пъти
Карах А категория с една фирма в студентски град. Експрес А, Б,Ц нещо си, срещу 35ти.
Чаках ги да ми се обадят да почваме курса 2 седмици. Тъкмо бях готов да тръгвам да ми връщат парите, че трябва да ходя да работя на морето и накаря инструктора ми се обади
Инструктора ми беше АБСОЛЮТЕН кретен!
Караше ме да му слагам конусите и пак аз да ги махам. Абсолютно неадекватен при водене на разговор. Както и да е изтраях си.
Накрая, по време на изпита обиди едно момче, нарече го "олигофрен" пред мен и още едно момче. Въобще държеше се през цялото време като генерален директор. А беше баси подлизуркото. БЯГАШЕ пред катаджията да му отваря вратата.
Преди изпита ми каза, че трябвало да черпя много, щото ме бил уредил да почна по рано, бързал съм и тн. Тогава не стоплих , че всъщност ми иска рушвет.
Изпита започна, карах си перфектно. На едно упражнение се ускорява с минимум 50км/ч и рязко се спира.Знаех, че мотора показва повече и по думите на инструктора бяха уж 15км/ч разлика. Първия път ускорих на този елемент с 65км/ч , а показа на радара 43. Втори път ускорих със 72, показа 47км/ч Катаджията ми каза, че достатъчно компромиси правил и изпита е приключил. Т.е скъса ме за тия 3км/ч разлика
Целия изпит се регистрира и се снима с камера. Но радара(който беше собственост на фирмата, не на ДАИ) няма как да се отчете пред камерата. Т.е. това е хем елемент , който не се записва, хем могат да се скъсат заради него. Оставили са си вратичка. Освен това , той катаджията може да си натиска копчето и да отчита и докато ускорявам , т.е. когато си поиска.
Не съм сигурен дали даже нещо е дефектно въобще, дали радара или километража на мотора. Просто се подиграват с хората.
В началото въобще не ми беше да се занимвам с тях, щото си имах проблеми с гаджето и тн (изневери ми)...Но сега сякаш искам да си го изкарам на тях. Готов съм даже ги осъдя. Най малкото този кретен трябва да го уволня. Ако трябва даже онова момче ще го намеря и ще му стана свидетел за обида.Имаше още едно момче, което също може да е свидетел. В понеделник ще ида във фирмата и ще се разправям.Но искам и катаджията по някакъв начин да хвана и това безобразие да спре. В Европейска държава сме , не сме в Китай в 18ти век. Досега полицаи са ме спирали в нарушения (вярно дребни) и даже тогава не са ми искали пари. Да съм сгрешил, да...да искат(въпреки че винаги съм си носил последствията и това не одобрявам). Ама да се подиграват така...това си изнудване.
Дайте съвет. Телефон за сигнал за корупция и тн....Адвокати?
п.с. не казвайте лоши думи за България. Не всички са така. Трябва да се борим да си оправим държавата сами.
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 7 години, 18 дни hash: a9d27ccd7b |
|
1. Няма на кого да се оплачеш, за съжаление. Това е корупционна система - да те късат постоянно докато не си платиш, а същевременно да взимаш и допълнителни часове. Така и инструкторите, и инспекторите кярят!
Аз минах по същия път, макар и преди много години - два пъти ме късаха, за абсолютно смешни неща. Първия път просто си помислих, че изпитващите нещо не са на кеф. След втория път, когато едвам не им се развиках, започна да ми свети една червена лампичка в главата. Преди третото явяване реших да говоря с инструктора нормални ли са тези неща? И той ми вика: "Абе има начин... ". "Кихнах" една сумичка, колкото бях дал преди това за целия курс и нещата, естествено, заспаха... А през това време - след двете скъсвания, бях взел поне 10 допълнителни часа.
Та смятай за какво става въпрос! И да решиш да ги съдиш, те са комбина и всеки ще потвърди пред съда думите на другия, а ти оставаш сам...
|
преди: 7 години, 17 дни hash: d81ff4c198 |
|
2. Има комисия за превенция и противодействие на корупцията, може да пробваш там. Подай сигнал и към омбудсмана.
Подобно на номер 1 и на мен след второто скъсване на кормуването ми казаха, че ако дам едни пари щяло да е по-лесно. Бях яростен, отказах. Като все пак питах инструктора си дали всички изпитващи от ДАИ са корумпирани, той каза, че от 15 изпитващи за б кат. в София, 12 се възползвали. Както и да е. Мина време и записах в друга школа, където си взех изпита без корупция.
|
преди: 7 години, 17 дни hash: d81ff4c198 |
|
3. П. с. работата е, че конкретно в твоя казус няма за какво точно да се хванеш. Казали са ти, че показва с 15 кмч повече, значи е трябвало да вдигнеш 75 по километраж, но ти не си. Не ти е поискан подкуп и тн.
Има един сайт в нета дето има рейтинг на различните авто школи и колко ученици успяват от първия път... според мен е доста показателен критерий.
|
преди: 7 години, 17 дни hash: 3a5e086959 |
|
4. И аз ще ти кажа, че нищо не можеш да направиш, освен да потърсиш адекватна фирма и инструктор.
Не си хаби парите с тези до сега.
|
преди: 7 години, 16 дни hash: dd315f589e |
|
5. За съжаление, няма на кого да се оплачеш. Ще е много трудно, на практика невъзможно да се докаже, че инструкторът и изпитващият са се разбрали да скъсат теб или когото и да е, макар че най-вероятно е точно така. Корупцията е повсеместна и почти няма човек, който да не се е опарил.
Като казвам това, имам предвид, че аз също бях попаднал на неподходящ инструктор, но нямаше кой да ме посъветва и нямах предишен опит, за да направя информиран и по-добър избор. Бях при един кисел пенсионер, чието отношение можеше да се обобщи като "щом не знаеш да караш, защо си дошъл да ме занимаваш". Много малко умения успях да усвоя, поради което ме можах да взема кормуването при първо явяване. Съответно платих за задължителни допълнителни часове, а пенсионера нахално ми казваше "ако беше по-внимателен, нямаше да ги даваш тия парички". Бях студент с ограничени възможности и много го намразих тоя тип, но нямаше какво да се направи. И на инструктори, и на ДАИ-джии това им е далаверата: повече скъсани, повече парички.
Успях на втория път, но имах повече късмет. Имаше изпитващ, който беше по-свестен, а и някак си бях претръпнал, което ме накара да карам по-спокойно. Чувал съм някои истории за даване на рушвети, но трябва да отбележим, че просто някои от кандидат-шофьорите не са достатъчно подготвени. Според мен, варианта е да се обърнеш към друга фирма и друг инструктор. Търси някой по-млад тип, дъртите са се овълчили много и само ламтят за пари.
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|