Помогнете..с бойлера - Spodeli.net


Нещата от живота...
 


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127781)
 Любов и изневяра (31430)
 Секс и интимност (14952)
 Тинейджърски (22205)
 Семейство (7004)
 Здраве (10006)
 Спорт и красота (4842)
 На работното място (3607)
 Образование (7595)
 В чужбина (1769)
 Наркотици и алкохол (1149)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1862)
 Други (20396)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Помогнете..с бойлера
преди: 6 години, 11 месеца, прочетена 1210 пъти
Здравейте!
Имаме бойлер Теси 80л на около 4-5 години. Използва се постоянно и се изключва само когато вкъщи няма никой.. Преди работеше нормално. Понякога се случва да изгори релето (Мисля, че това е нагревателят. ) и баща ми винаги го е сменял.. Но преди няколко месеца имаше някакъв проблем в тръбите на блока. Прехвърляха ни на друг водопровод и нямахме вода 1-2 дена, което беше кошмарно. След това се оказа, че от ВиК са оставили някакви хартии, с които подсушават. И те бяха запушили тръбите, нямаше налягане.. Дойдоха да продухват тръбите, но не беше съвсем наред, защото нямаше достатъчно налягане и бойлерът пукаше.. След това дойдоха пак и той започна да работи. Само че майка ми накара тате да види дали в бойлера няма от тези хартии. Той провери и каза, че няма.. След 2-3 месеца се случи да не работи ключът, от който се изключва и включва уреда, както и релето.. Баща ми купи нови и ги смени.. Обаче е от тук започна проблемът.. Градусите, на които го настрои или бяхя 65, или 70. Започна да нагрява много водата, беше прекалено гореща.. Стрелката обикновено показваше към 80 градуса. Когато се използваше често от постоянното включване и изключване тя отиваше все по натам.. Баща ми казваше, че това няма връзка с реалната температура, но аз виждах, че самият бойлер на пипане (особено горе, където е топлата вода и стрелката) е много горещ.. И от тогава винаги се притеснявам и преценявам кога да го изключа, за да изстине и стрелката да отиде поне към 60.. Абе, страх си ме е.. Вчера с тате се прибрахме от село и той влезе да се къпе, но каза, че не иска да изключи релето. Смени го и каза, че това (което извади) се е започнало да се топи (една малка частичка от него, не цялото).. Настрои го на 65 градуса.. Започна да работи, но сега някак си няма достатъчно топла вода, по-скоро е хладка, което за мен не е проблем, но майка ми се къпе с цял бойлер и не и стига.. Мисля, че е възможно баща ми да не е свързал нещо както трябва, защото не може той просто така да бърка в него.. Само че той не иска да извикаме електротехник.. Не иска да минем и на ТЕЦ, щяло да е много скъпо.. На мен мечтата ми е просто да работи нормално, защото ми омръзна да се притеснявам..

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 6 години, 11 месеца
hash: d159a8b14f
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Викнете електротехник. С извинение но баща ти бърка някъде. С бойлер шега не бива. Не са единични случаите на гръмнали бойлери или на хора пострадали от токов удар.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net