Как да си открия банкова сметка - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (128082)
 Любов и изневяра (31482)
 Секс и интимност (14988)
 Тинейджърски (22213)
 Семейство (7026)
 Здраве (10032)
 Спорт и красота (4843)
 На работното място (3624)
 Образование (7621)
 В чужбина (1770)
 Наркотици и алкохол (1150)
 Измислени истории (809)
 Проза, литература (1867)
 Други (20499)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Как да си открия банкова сметка
преди: 6 години, 10 месеца, прочетена 1961 пъти
Онзи ден навърших 18 и имам 3000 лв., които спестих последните месеци, докато работех и държа у нас, но възнамерявам да спестявам още и искам вече да започна да ги държа в банка. Въпроса ми е как се открива банкова сметка, каква да бъде? Искам да мога да си взимам и да си харча от тези пари, когато ми се наложи, освен това често пазарувам онлайн, а много сайтове нямат опцията за наложен платеж, искам да си направя пей пал акаунт и да мога да си пазарувам и от чуждестранни сайтове. Именно по тази причина искам да започна да съхранявам парите си в банка. Притеснявам се, когато нещо ме обвързва с договор по някакъв начин и искам да си проуча всичко, освен това не знам какъв вид сметка да си открия, например за спестовните съм чувала, че някои банки изискват да бъдат внесени между 50 и 500лв при откриване, има ли вариант да си открия сметка с нулев баланс?? И без 1000 малки такси за обслужване, пък за картата, пък за теглене от банкомат, пък ако щеш и по 20 стотинки всеки път, ако реша да си проверя баланса... като цяло ми е каша, надявам се някой по-запознат да ме просветли малко по темата.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 6 години, 10 месеца
hash: 33799fa036
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   ПИБ имат хубави планове за срочни депозити със силно облекчен режим на теглене. Правиш си такава сметка, която ти носи до 5% годишна лихва върху това, което не си изтеглил. Към сметката си правиш и дебитна карта, с която можеш да пазаруваш онлайн навсякъде по света.
Интерфейсът им за интернет-банкиране също е много добър, удобен и лесен. Можеш да правиш банкови преводи, да си правиш справки за всички транзакции от сметката и от картата...
Ползвам ги от 15-ина години и съм много доволен.

 
  ...
преди: 6 години, 10 месеца
hash: beb8bd7001
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Отиваш в съответното крило на банката (примерно ОББ - Обединена Българска Банка) и казваш, че искаш да си направиш банкова сметка на твое име. Ще ти искат лична карта, но трябва да им кажеш каква да бъде, защото има в паунди и лева. За евро не знам, но за лева и паунди има опция. Ако искаш в лева, казваш им, че искаш в лева и това е. После вземаш парите и ги носиш и казваш, че искаш да си ги депозираш във сметката. Мисля, че е това. :)

 
  ...
преди: 6 години, 10 месеца
hash: beb8bd7001
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Забравих да добавя, че при мен защото съм на ОББ искат 2 лева всеки месец, за да я държиш функционална, защото иначе ще я закрият.

 
  ... горе^
преди: 6 години, 10 месеца
hash: 433f3a739a
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Най-добре си отвори сметка в банката, от чиито банкомат мислиш да теглиш най-често. Примерно ако до вас имаш банкомат на Уникредит, открий си в Уникредит. Защото ако теглиш от банкомат на същата банка, те гърбят само 20 ст., иначе левче и нагоре. 10 тегления в месеца са ти 10 лв, защо да ги даваш? И задължително едно банкиране си направи.

 
  ...
преди: 6 години, 10 месеца
hash: bb063af9ee
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Значи... аз имам сметки в ОББ и Райфайзен.

За това, за което смяташ да ги ползваш се открива разплащателна сметка.

Спестовната е за други цели.

Избираш си банка - отиваш, подписваш договор и си отваряш сметка.

Спокойно преди това може да прегледаш сайтовете на банките - повечето имат публикувана тарифа, Също можеш и да обиколиш околните офиси на банки и да попиташ за условията - не хапят.

Ако си студент, някои банки имат специални условия за откриване на студентски сметки без такси (така си открих Райфайзенската сметка навремето, но мисля и други банки имат подобни оферти - попитай).

Съветът на Номер 4 за банкомата е добър - огледай какви банкомати има до мястото където живееш или учиш/работиш и най-добре избери някоя от тези банки.

Прегледай, сравни и избери.

 
  ...


...
преди: 6 години, 10 месеца
hash: 96d08c881e
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

6.   Аз си открих сметка в банка ДСК преди месеци и съм много доволен от тях. Имат Интернет банкиране, където по всяко време може да си следиш баланса и движението по сметката.
Отиваш в банката и казваш, че искаш да откриеш разплащателна сметка с дебитна карта към нея. Около 10 - 20лв ще ти искат да я захраниш първоначално, зависи към коя банка ще си. Ако искаш да пазаруваш в Интернет, поискай и Виртуална карта (поне в ДСК е така), тя служи само за това и е максимално защитена, понеже вкарваш точната сума по нея, за да пазариш нешо и така елиминираш опасността от бъдещи злоупотреби. Активирай си и 3Д парола за Интернет разплащания, понеже повечето сайтове имат т. нар "Verified by Visa/Mastercard", и когато пазариш ти иска парола, която банката ще ти праща по СМС. Като цяло си е супер удобно да имаш дебитна карта и сметка.
Надявам се да съм помогнал :)

 
  ... горе^
преди: 6 години, 10 месеца
hash: bf50140260
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   Правиш си дебитна карта в ДСК и допълнителна виртуална VISA към нея. Виртуалната е да плащаш през интернет - няма овърдрафт и може да похарчиш само каквото има в нея. Прехвърляш си от дебитната през електронното банкиране. Е, ще те кълват по 2лв месечно за "поддържане на сметка", но няма как. Виртуалната карта е голям плюс, а банкирането им е удобно. На доста места имат и банкомати, на които може да се внася не само да се тегли. Имат едно понятие Спестовна компонента, което може да ползваш за криене на парите от дебитната - т.е. да не са достъпни от банкомат, ако случайно загубиш картата и имаш повече пари. През банкирането си прехвърляш когато искаш. И ПИБ е вариант, но нямат виртуални карти. А за ОББ дума да не става - не ща да ги чувам тия гейзери.

 
  ...
преди: 6 години, 10 месеца
hash: 9981646ee3
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

8.   Номер 6 - объркал си се с понятието разплащателна сметка. Едно време трябваше такава, защото от другите не можеха да се правят преводи. Вече не е нужно, а почти сигурно ще има по-висока месечна такса разплащателната. Каква точно полза ще има от нея не се сещам - вероятно по-ниска цена при превод.

 
  ...
преди: 6 години, 10 месеца
hash: 96d08c881e
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

9.   От 6 номер до номер 8 : Няма да има висока такса, понеже автора ще е на младежки пакет и няма да плаща такса за месечно обслужване. Не знам дали има банкова сметка, в която е позволено само да си вкарваш пари в нея, всички банкови сметки са си разплащателни.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net