За или против либерализацията на света сте? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (128200)
 Любов и изневяра (31515)
 Секс и интимност (15000)
 Тинейджърски (22216)
 Семейство (7035)
 Здраве (10035)
 Спорт и красота (4847)
 На работното място (3637)
 Образование (7627)
 В чужбина (1771)
 Наркотици и алкохол (1152)
 Измислени истории (811)
 Проза, литература (1867)
 Други (20529)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

За или против либерализацията на света сте?
преди: 3 години, 10 месеца, прочетена 2311 пъти
Съвремието е разделено на три периода:
Фашисткия период се помни с това, че насилствено подчинява света на една група хора. Комунистическия с това, че цели да постигне крайно равенство дори с цената на свободата на словото. Либералния, който безспорно превъзхожда другите две алтернативи, следва законите на демокрацията и подкрепя движението на права и идеи. Но смятате ли, че той е приложим в общество, в което цари невежество и което не е политически образовано, в следствие на което прави неадекватни избори, лесно манипулирано е, не знае кое е полезно за собствената му нация и възприема всяка иновация за опит да му промият мозъка? Въпреки, че се уповавам на демократичните ценности и съм силно против правителства, които сриват институции, държави, които са олигархично управлявани и очевидните диктатури в някои страни, смятам, че без нужното съзнание една подобна система не би просъществувала в страна на дефицита. Но щом населението е толкова “сляпо” за реалността, как може да решим проблемите на нацията? Решението е просто на пръв поглед- да го възпитаме в пълния смисъл на думата. Но по какъв модел? Как може да накараме изстрадали и отчаяли се възрастни хора, които се смятат за достатъчно компетентни да хвърлят един поглед на историята и на базата на своите впечатления да направят своя избор и по този начин да спасят бъдещето на нацията? Ами ако не познават историята или са я учили през призмата на социализма или някоя друга нелиберална структура? В училище ли трябва да ги върнем? За последното се шегувам, разбира се. Какво мислите по въпроса? Надявам се, че не оронвам ничий авторитет с изявленията си. В такива общества има и интелигентни хора, но са чувствително по-малобройни от другия тип. Извинявам се, ако съм обидила някого!
Момиче 14

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 3 години, 10 месеца
hash: dafa0664cb
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Здравей, още си малка, за да си обясниш целия заобикалящ те свят, още по-малко политическия такъв. И за зрял човек дори е трудно. Сама си забелязала нещо много важно за либералния режим - възможността за манипулация.

Свободата на словото и печата дава възможност общественото мнение да се манипулира чрез тях от този, който ги притежава. Собствениците на медии и вестници се превръщат в могъщи обществени говорители и мощен политически фактор. Дефакто при либерализма медиите управляват политиката, а не политиката медиите. Със сигурност всички медии и вестници събрани накуп са по-силни, от която и да е отделна личност. И е така в целия либерален свят. А тези медии също си имат някакъв интерес и изгода и представят "истината", както на тях им изнася.

Също така при либерализма "свободата", често се превръща в свободия - заливане с наркотици, корупция, консуматорщина, трансджендъри и т.н. Нацистите, фашистите и всякакви други престъпници няма какво да ги коментираме - грешка на историята, отдавна осъдени от всички нормални държави и хора по света. Днес те са забравени. Продължават да ги поддържат само най-големите издънки като скинарите, футболните запалянковци и други деградирали типове от утайката на обществото.

Въпросът е какво правим с днешния свят ? Либерализмът също има много недостатъци - например при него икономическия фактор и парите са на първо място, което от една страна води до изсичане на горите, нефтени разливи и впоследствие разрушаване на природата, а също така и нямаш безплатно здравеопазване и ако нямаш достатъчно пари може да те оставят да умреш.

Либерализмът е несправедлив и по отношение на човешкия труд - най-полезните хора за обществото - полицаи, медицински сестри, фермери, пожарникари - са осъдени да бъдат много по-нископлатени и на по-ниско стъпало в обществото от хора, които реално с нищо не допринасят, освен да се кълчат и да забавляват масите - инфлуенсъри, гримьорки, танцьорки, "звезди" и т.н. Либерализмът прави такива хора милионери.

От друга страна положително е, че по отношение правата на човека либерализмът е доста умерен и снизходителен - не се прилагат смъртни наказания, няма затвор за изречени думи и т.н., но когато стане въпрос за пари и икономика няма прошка. Очевидно е, че нещата са относителни и монетата има две страни. Перфектни режими няма. Моето отношение към либерализма е 50 на 50 - от една страна много по-добра алтернатива на чудовищните режими от 20 век, от друга това е властта на парите, на крайната толерастия и крайната алчност.

ZZ

 
  ...
преди: 3 години, 10 месеца
hash: 832a470640
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Какво следва след либерализма?

 
  ...
преди: 3 години, 10 месеца
hash: ebe1f38e12
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Нещо грубо си се объркала ако си мислиш че "либералния" режим ти дава каквато и да е свобода. Дори напротив- не само че не превъзхожда другите два , но и е много по пропагандиращ и заробващ от всичко измислено от човечеството досега. Разликата е , че онези на върха (които са измислили и предходните режими) сега ти слагат думи в устата и желания в главата ,за да си мислиш че ти е хубаво , докато всъщност всички се пържим в пъкъла.

Факта че в момента хората започнаха да се съмняват в "либералния" режим , неговите методи и въобще да говорят за това(както и ти вече го правиш) т.е. започнаха да се пробуждат е защото режима се сменя с Новия световен ред. В него вече ще живеем като в пашкулите в Матрицата.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 10 месеца
hash: 236e789b7e
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   След либерализма следва тотален срив и връщане отначало. Има закони, които си действат и няма как настоящата идиотия да просъществува дълго. Към края сме на идиотията, така че, който оцелее, ще види.

 
  ...
преди: 3 години, 10 месеца
hash: d983b9ffb7
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

6.   Смятам, че демокрацията за сега е най - верния строй. След нея е националсоциализма. Въпреки, че демокрацията почва да се дъни. Но според мен с малка поправка нацизма може и да проработи.

 
  ...


...
преди: 3 години, 9 месеца
hash: 832a470640
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

8.   Благодаря Ви за отговорите!

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net