Харесва ли ви да живеете в държава без данаци? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127354)
 Любов и изневяра (31350)
 Секс и интимност (14920)
 Тинейджърски (22182)
 Семейство (6977)
 Здраве (9982)
 Спорт и красота (4836)
 На работното място (3576)
 Образование (7572)
 В чужбина (1762)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20241)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Харесва ли ви да живеете в държава без данаци?
преди: 3 години, 3 месеца, прочетена 1267 пъти
Ето ви 10 държави в които хората не плащат данъци. Пиша имената им на английски защото не съм сигурен как се пишат на български.
10. UAE
9. OMAN
8. QATAR
7. BAHAMAS
6. CAYMAN ISLANDS
5. BERMUDA
4. SAUDI ARABIA
3. KUWAIT
2. MONACO
1. BAHRAIN
Бихте ли живели в една от тези държави и коя е тя.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 3 години, 3 месеца
hash: 4f2bdae911
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   И 90% от тях са с петролни залежи! Сигурно е хубаво да си на сметката на някой друг, но ако в един даден момент нефта свърши и си за кофата!

 
  ...
преди: 3 години, 3 месеца
hash: 47b796d09c
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   А кой се заблуждава, че в България се плащат данъци?
Хайде моля ви се, половината си плащат смешните данъци в България, другата половина дори и това не правят. Авторът като знае Хамерикански език, да напише Bulgarian taxes и с учудване ще установи, че нашата държава се смята за данъчен рай. Само българята плюят.
Ж22

 
  ...
преди: 3 години, 3 месеца
hash: 2a514562f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Хм а разучи ли за кои данъци говориш или просто така си пишеш?
Да данъка за народа на изброените държави е сравнително нисък за сметка на това че държавите им печелят от друго.
Данъците са парите с които се издържа една държава, с тях се плащат заплати на администрация, полиция, учители, строят се административни и обществени сгради, строят се и се поддържат пътища, улици тротоари и други разходи на държавата.
В изброените държави данъците за народа са ниски или някой от тях липсват защото държавите се издържат от нефт, други изкопаеми или банов бизнес който им носи достатъчно доходи и не е нужно населението да плаща данък.
Ако в България само изкопаемите, митниците и туризма работеха за държавата без корупция и за българите нямаше да е нужно да плащат данъци, но фактите са различни. Ние сме държавата с най високо ДДС, управниците ни са решили че за тях е по лесно да смучат от народа, а същевременно да дадат мините на концесия и митниците да са корумпирани до дъното.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 3 месеца
hash: 38f1c06a67
гласове:
1 2 3 4 5
  (21 гласа)

5.   Ж22 за пореден път се изказва неподготвена. Точно пък най-съвестните хора в България си плащат данъците и не са никак малко. 70% от работещите са на заплата и данъците им са внасяни от предприятията, така че ако има изобщо някакви шашми, те не са от страна на трудещите се. Всъщност част от работещите в частни предприятия получават заплатите си "в плик", но това пряко го удря в джоба, тъй като работодателят им печели повече за сметка на по-малките осигуровки на служителите си, като последните после ще вземат и по-ниски пенсии.
Пълна заблуда е, че в България данъците за обикновените жители били малки в сравнение със страните от Западна Европа! Не бъркай плоския данък от 10% за предприятията с данъчните и осигурителни задължения на редовите работещи! Ти изобщо запозната ли си процентно какъв е удържаният от доходите данък на повечето хора? При тях има: здравно осигуряване, пенсионно осигуряване и данък общ доход. Добави и данък добавена стойност, който ни го начисляват още при покупка на нещо или при използване на услуги, заради което плащаме с 20% отгоре за тях... Всичко това накуп прави около 40-45% данъци. Колко да са "смешни" тези данъци, както ти се изрази!?
Банките в България, ако не си запозната, явно не се оядоха достатъчно и станаха още по-лакоми в последните две години. Срамота е банките в чужбина да са в пъти по-евтини или дори с много безплатни услуги, а ние, защото много сме вързали тук, се радваме на сурвакане с такси за всяко дребно теглене. Като си получаваш заплата по банков път и банката те цака с едни 8-10 лева месечна такса плюс такса за теглене на парите, а например вземаш минимална заплата от 650 лева, която се стопява до 504,39 лева след удръжките, дори само тази такса намалява дохода ти с почти 2% и всъщност при теб пристигат едва около 495 лева. А в развитите държави не те цакат така.
Днес един поръчител пак се свърза с мен и ме питаше колко ще му струва да му проектирам едно нещо. Казвам му 6000 евро и човекът недоумява защо не са 5000, както сме обсъждали миналата година при първото му допитване. Ми, криза, брат ми! Олиото поскъпна, токът поскъпна, горивата поскъпнаха и повлякоха цените и на всичко останало след себе си. На теория това са близо 12 бона за половин месец работа, но на практика след плащането на данъците в моя джоб ще влязат доста по-малко парици, така че не ме грее много каква е сумата "на хартия".

- Кифлоприземител

 
  ...
преди: 3 години, 3 месеца
hash: 3760250f1a
гласове:
1 2 3 4 5
  (17 гласа)

6.   Бил съм в някои от тези петролни арабски кралства и уверявам всеки, че под лъскавата повърхност нещата са съвсем други. Не бихте искали да живеете там, уверявам ви.

 
  ...


...
преди: 3 години, 3 месеца
hash: 2a514562f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (12 гласа)

7.   Кифльо данъка, който плаща българина е много по голям.
От заплатата му се режат 23% за здравни, пенсионни, ДОД
Отделно работодателя плаща още 18,9%, затова че е наел работник, пари които работника също е изработил!
Отделно ДДС 20%
Отделно акцизи, винетки, дакък сгради, данък за автомобил, данък за придобиване и т.н.
На работещия българин за държавата му отива над 80% от смешния доход.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 3 месеца
hash: 107a2ec573
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

8.   Тези държави са кралства... Тоест начинът им на управление е абсолютна монархия. Тоест властта е концентрирана в шейхът и неговото семейство и там всички видове власт зависят от него. Да, хората не плащат данъци, но по-голямата част от държавата е на шейха и той решава всичко.

 
  ...
преди: 3 години, 3 месеца
hash: ca236d29bd
гласове:
1 2 3 4 5
  (12 гласа)

9.   Номер 5, който се чувства длъжен във всяка тема да изпише по 1 роман - не само не се изказах неподготвена, а дори смея да твърдя, че за крехките ми години имам доста житейски опит, защото съм работила в 3 държави, на трудовеия пазар съм от близо 7 години и съм изучавала това в университета.
Инфлацията е абсолютно навсякъде в Европа и по света в момента. Стига вече ревахте. Ненормално е човек да плаща около 60 лв данък за двустайно жилище например в големите градове. Аз в момента живея в Скандинавието, ориентирала съм се в близките най-много 5 години да си купя и отсега се “подготвям психически”, че данъкът за жилището на година, ще ми е едната месечна заплата, да не говорим за данъци на коли, ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ, които и като пари, и като процент от заплатата са повече, отколкото в България. Ела и плащай като поп като мен 55% данък и да виждаш в края на месеца само 45% от заработеното и след това говори. Наистина се смея с глас как хората в България си мислят, че плащат данъци, още повече при положение, че буквално никой не познавам да го осигуряват на реалните пари. Единствено бих се съгласила, че ДДС е висок.
Много проста схема — неплащане на данъци = празна хазна = лоши пътища, здравеопазване, образование и т.н.
Когато работех в България и ДЪРЖАХ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на интервюто да ме осигуряват на реалните пари, ме гледаха като попарени. Явно нещо извънземно казвах.
Ж22

 
  ...
преди: 3 години, 3 месеца
hash: a80368aef3
гласове:
1 2 3 4 5
  (85399 гласа)

10.   Не, повече ми харесва да плащам данъци, но да живея в добре уредена държава, която разчита на по-разнообразни и неизчерпаеми ресурси. Но наистина данъците да отиват по прендазначение.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 3 месеца
hash: 38f1c06a67
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

11.   Номер 2/9, не се усещаш как сама си противоречиш и се затапи, като написа, че в България много хора не са осигурявани на действителната си заплата! Това прави тези българи още по-ощетени и с по-голяма данъчна тежест, защото ще получават по-ниска пенсия, отколкото са заработили с труда си! А разликата отива в джоба на чорбаджията-мошеник!

Хубаво е, че имаш вече цели 7 години трудов стаж. Много други хора имат в пъти по-голям трудов стаж. Моят такъв започна от 1997-а, когато завърших гимназия и се пуснах да работа каквото и да е, само и само да има храна на масата, защото беше голяма безработица и почти всички българи загубиха спестяванията си в най-голямата икономическа криза за България през 90-те години след Виденовата зима месеци преди това.

Живях 6 години близо до там, където си ти в момента, така че съм наясно как повечето услуги са доста по-скъпи от същите в България (също и такситата, които почти винаги са нови Е-класи), но и заплатите са в пъти по-големи, а здравеопазването и образованието са на недостижимо за нас ниво! Общ работник във Финландия взема 4-6 хиляди евро чисто, а в Швеция още повече. Ти самата, доколкото помня от писанията ти, си редова чистачка и си се хвалела, че горе-долу вземаш същите пари, а ако си си давала зор, си могла и още повече да печелиш.
Как мислиш, дали ми е било на мен гадно, че на север данъците ми са малко повече от половината заплата, след като след плащането на наема на луксозната ми квартира там и след всички сметки и храна са ми оставали около 1500-2000 евро месечно за спестяване или за свободно харчене? Дали българина го успокоява това, че му вземат 5-10% по-малко данъци от заплатата, отколкото на западняците, която заплата обаче е 600-800 лева чисто за повечето хора и накрая си брои стотинките в чудене кое по-напред да плати; а заветната му мечта е да пести и да отиде веднъж годишно на море за 10 дни?!
А които сме по-находчиви, сме работили здраво да се сдобием с фирмен дял и си получаваме всеки месец пари "наготово" (разбирай: предварително изработени с много лични жертви и търпение), така че да разполагаме със свободно време и за други неща. Много от умните скандинавци пък отдавна са се махнали от държавите си и са из по-топли места. Младите и най-вече пенсионерите там обикалят по няколко пъти годишно из чужди курорти, така че не ми се оплаквай колко били данъчно утежнени народите на север, след като могат да си позволят условия на живот, които 90% от българите не могат. Живял съм там и съм го виждал с очите си още от 2014-а насам. Във Финландия е прието да ти дават 6 месеца платен отпуск, когато си бил 15 години в една и съща фирма, като знак на почит към теб. Наскоро пак ме канеха да работя там за 6000 евро чисто на месец, плюс процент от печалбите, но с лекота отказах, защото ценя повече хубавата ни родина, климата ни, свободното си времето си и свободата да работя за себе си или да вземам краткотрайни поръчки по мое желание. Плащам си чинно данъците тук, които - както вече писах горе - са по-утежняващи българина, отколкото утежняват един скандинавец, така че няма нужда от драматизиране, защото това е нещо съвсем нормално за всеки честен работещ пълнолетен гражданин. По-скоро, тревожното е къде потъват повечето пари на данъкоплатците!

Данъците там, колкото и да те плашат, въпреки високата ти заплата, за която си споменавала неведнъж из темите тук, все пак са предвидени от теб предварително и не би следвало да са повод за оплакване, тъй като ти си направила съзнателния избор хем да се преместиш там, хем да се установиш явно за постоянно, хем и да купуваш жилище. Никога човек не трябва да гледа какъв процент данъци плаща, а каква е покупателната му способност след плащането им! Ако печелиш 1 милион евро годишно и данъците ти са 95% (невъзможно тежка данъчна тежест, но само за примера я споменавам така), то оставащите 50 000 евро ще са ти райска песен в сравнение с 0% данъци при 10 000 лева доход на година. В единия случай, въпреки 95-те % данъчно утежняване, ще ти остават 10 пъти повече пари и ще можеш да покриваш всичките си основни нужди плю средица прищевки, отколкото при нулевата данъчна ставка за ниския доход, с който ще се чудиш как да свързваш двата края!

- Кифлоприземител

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net