Ограничения заради маймунската шарка - ебавате ли се? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (128159)
 Любов и изневяра (31506)
 Секс и интимност (14995)
 Тинейджърски (22213)
 Семейство (7031)
 Здраве (10034)
 Спорт и красота (4846)
 На работното място (3633)
 Образование (7626)
 В чужбина (1770)
 Наркотици и алкохол (1150)
 Измислени истории (811)
 Проза, литература (1867)
 Други (20519)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Ограничения заради маймунската шарка - ебавате ли се?
преди: 3 години, 1 месец, прочетена 1737 пъти
Извинявам се за изразяването си, но сега чета, че в ЕС щели да предложат мерки срещу маймунската шарка. Това някаква шега ли трябва да бъде? Тоест тъкмо приключихме с ковида и сега измислиха нова болест... само като си спомня какъв тормоз бе по-рано. То не бяха локдаунове, то не бяха ваксини и сертификати. Викам си, приключихме веднъж и завинаги с коронавируса, а те искат да ни върнат в същия филм. Поне този път хората няма да се вържат толкова лесно.

https://m.dnes.bg/index/2022/05/23/es-plashi-merki-sreshtu-maimunskata-sharka-obmislia-se-zatvariane.530993

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 3 години, 1 месец
hash: 804d127bbb
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   От вътрешен източник знам, че около юли-септември ще започнат нови локдауни вкл. и в бг. Т.е. още няма маймунска шарка в бг, но вече е планувано да има и да ни затворят пак.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 704cf12d19
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   "Поне този път хората няма да се вържат". Голям оптимист :) Аз лично съм изгубил вяра в хората, к*р за овчеството!

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 4ec0730d39
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Аз и предния път не се вързах. Маймунска шарка. Пак искат да ни правят на маймуни. Ваксината срещу вариола (едра шарка) в България се е прилагала до края на 1979, ако добре си спомням от учебника по Вирусология, така този път няма да закачат възрастните хора поне. По симптоми маймунската шарка прилича на варицела (от съвсем различни семейства вируси са), а варицелата се разпространява през летните месеци по нашите географски ширини, така че може и да се получи някаква паника лятото. Ето, в Гърция маймунската шарка се оказала варицела. Няма да дам да ме затворят този път. Стига вече! Непротѝвоконститу̀цио̀нствувателству̀вайте!

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: b7dfcbf9d2
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   За ваксинираните срещу Морбили маймунската не е проблем.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 99bb1233a6
гласове:
1 2 3 4 5
  (15 гласа)

5.   Ама спокойно, отсега нататък това е сценария всяка година.
Лятото малко разхлабване и есен и зима пак болести и локдауни. Хората масово са изключително тъпи и се връзват.
И сега гледам някакви пълни идиоити с маски на закрито, а то 30 градуса букквално. Да са стари хора, как и да е, ама млади идиоити носят маски.
Така че си заслужаваме всички локдауни. Ако не сте забелязали тея от София, станцийте за тестове си стоят, значи ще има още локдаунчета. Ще има нови ваксини, нови вируси и така до 2030, докато не ни занулят.
Съжалявам, но повечето сте пълни дебили и продължавате да се чудите какво става. Много беше лош ковида и изведнъж изчезна за 1 ден, сега пак се чудите какво става.

 
  ...


...
преди: 3 години, 1 месец
hash: a29f4f6beb
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

6.   Абсолютно съгласен със номер 5 ....

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 355569ac1a
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

7.   Това съвсем не е филм. Короната беше само първа серия от сериала.
Сега докато се занимахахте с войната почти всички държави в ЕС и Америка дадоха документално власт на СЗО да решава какво да прави всяка държава по време на следваща пандемия, Баидън подписа, нашите също подписаха, дадоха правата за вашите животи в ръцете на СЗО и вече ако не ви харесва някое затваряне ще са виновни СЗО а не нашите здравни. Сега няма как наш министър да отмени наредба спусната от СЗО за нас. Ако СЗО каже задължителна ваксина тук просто ще изпълняват. ЧЕСТИТО!

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: f95fcbcb37
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

8.   Или просто не осъзнавате, че не живеем в соца, когато границите са затворени, а за новините, каквото каже Партията. Светът е едно глобално село, независимо дали ви харесва, или не. В миналото е липсвало подобен на днешния контакт между хората, но днес всичко е улеснено. Болестите лесно се разпространяват между държавите и континентите. Нормално е да избухват пандемии и то от места с ниска хигиенна култура, а когато стигнат до развитите страни е късно и чак тогава хората от Запада се сещат, че трябва да се вземат мерки. Днес също новините не са изцяло независими, но предпочитам да съм затворен вкъщи при несъществуващ вирус, отколкото да манифестирам под радиоактивен дъжд.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 3fb1c43b6d
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

9.   Аз пък ще се радвам пак да затворят моловете та простите кифли и кифльовци да ги е яд. Даже да фалират молове ще е супер и да ги префосонират на жилищни сгради.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: c0ccd03127
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

10.   Те хубаво предшагат, ама вместо да имаме 6-7% инфлация за 2 пореднингодини, сега ще имаме 15-20%, благодарение на предната "болест" и мерките срещу нея.

 
  ...

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: c0ccd03127
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

11.   До 5 - В смисъл ша на трепат ли? Не е ли по-лесно да сорат тока и яденето, памний да са избийми за 2-3 месеца сами?

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: b0e8cdaaee
гласове:
1 2 3 4 5
  (70348 гласа)

12.   Този вирус не се разпространява по въздушно капков път, за да има локдаун. Разпространява се от секс и
/или много близък контакт. Вирусът, който е тук. не е същият като майнунската шарка

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 354a83d52a
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

13.   Ако пак решат да ни поставят под домашен арест, този път ще се лее кръв...много, много хора по целият свят ще скочат. Те, мазните рептили си го знаят, де, в плановете им е, но ще има изненада за тях, не знаят, че сега вече имаме и подкрепа на която иначе разчитат те...

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 35ee051d5d
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

14.   То, че са неприятни ограниченията,- неприятни са. Ама, че и огромен % от българското стадо са говеда - също е факт. За 12 случая в началото сложиха КПП-та и изкупиха тоалетната хартия, после при хиляди новозаразени на ден се махаха ограничения, а кръчми и барове се пръскаха по шева. Инстинкт за самосъхранение - нулев. Логическо мислене - липсва.

От ковид си заминаха хиляди българи. Живея близо до станция на линейки в София и до ИСУЛ - линейките работеха ДЕНОНОЩНО! Сутринта от 8 виеха сирените! На говедото обаче ходи му обяснявай да се пази и да не се мята един връз друг в кръчмите. Бил Гейтс му бил пуснал вируса през 5Г-то, искали да го чипират, да го направят импотентно.

Сега същата работа - пътуват по цял свят, смесват се всякакви климатични зони и етноси, всеки си носи бактериите и бацилите навсякъде и после защо се разнасяли болести. Ако бяхте чели и за 8 клас история щяхте да знаете, че точно "травелингът" и "пътешествията" ги разнасят. Така белите са занесли в Новия свят болести и обратното.

Ама вие продължавайте да ходите по Малдиви, по ЮАР, по Мексико, по цял свят се разнасяйте, срещайте се с хиляди души всеки месец, за да се "обогатявате" и после се чудете. Който има 2 грама акъл ще се пази и ще има едно наум, кретените нека си мислят, че някой им прави конспирации.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 36bc5e5844
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

15.   Който иска да си носи маската , аз вече почти всеки месец съм болна , човек е хубаво да се пази . Добре , че в магазините вече не искат .

 
  ... горе^

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 804d127bbb
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

16.   13, айде на бас, че и да ни затворят отново, пак няма да се лее кръв. Пак ще негодуват месец-два и ще свикнат. Хората са овце. Преди и аз си мислех, че хората си запазят правата, но се убедих, че са овце. Каквото и да им поднесат, ще руптаят един месец и ще свикнат. Дори след като са свикнали им поднесат още по-голямо извращение, пак ще свикнат с времето.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 3fb1c43b6d
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

17.   14 е напълно прав/а. Само искам да допълня, че уж ужасната 2020-та въобще не беше ужасна. Голям праз, че затворили моловете на кифлите и кифльовците! Много повече хора в България починаха от Ковид през 2021-ва от колкото през 2020-та - факт! Та ако някоя година е лоша, това е точно 2021-ва, 2020-та си беше много хубава година, дори ми липсват празните автобуси, където можеше да седнеш без да дишаш на хората пръдните, потта и кихавиците, да не говорим колко лесно се паркираше пред офиса ни, имаше места, не съм виждал София толкова спокойна в делничен ден! И музиката през 2020 беше много по-хубава, въобще прекрасна година.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 20275518c8
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

18.   До 16 - Не си ги видял, като са мега гладни и ядосани. Хората си траят, докато имат топличко вкъщи, за хапване, а децата, роднитние и приятелите им има къде да живеят. Запонат ли тези неща да са застрашени, ей тогава си ебало мамата.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 20275518c8
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

19.   До 14 - Никой не ти пречи, да се самосъхранвша у вас! Некви хор аумирали. Окей! Така се движи Светът. Ако исмилиш хап, да сме вечно млади икрасиви, разбирам, ама нема ... какво ще се стискаме!

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: be122679e5
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

20.   13, къде по-точно са тия рептили, дето им разкрихте пъклените планове? :-) Кръв щели да леят, ти в час ли си? :-)

 
  ...

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: e6597443d0
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

21.   Н 16, българите да, докато не последват вълната от другите. Българите ще си кротуват до последно, някак да минат между капките, но ще се надигне огромна вълна по света този път...ще се лее кръв и още как.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 804d127bbb
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

22.   18, ми те само се ядосват пред телевизора и клавиатурата и до там. Най-много да тропнат едно хорце пред парламента и се прибират. За 30 г. не съм видял някой да е променил нещо с ядосване. Най-много да ни забаломосат, че нещо са направили, а всъщност нищо не са. Така стана 90-те с протестите срещу хиеринфлацията, така стана с протестите за високите цени на горива, така стана и с протестите за надписани сметки за ток. Уж се оправят нещата, ама после ни го вкарват по друг параграф.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 804d127bbb
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

23.   21, то лошото е, че дори в уж демократичните държави стана диктатура. Ей го в Холандия колко протестираха - нищо. В Канада си беше чиста диктатура - запорираха сметките на протестиращите и използваха сила срещу тях. В Австралия полицията ги помля. А в повечето държави изобщо не отразиха протестите и дори никой не разбра,ч е изобщо е имало протести. Колкото и да протестираш, решат ли да те смажат, ще те смажат. Ако трябва военните ще пратят с танковете и пак ще те смажат. КАкво ще направи обикновения човек срещу танк?

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: ed97e4fc6d
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

24.   Н 23, повтарям: има помощ която ще е изненада...няма вече протести, и те са контролирани от заинтересовани
Ще се види, дерзай!

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: e8cc288498
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

25.   Ваксинирах се , и сега ми е спокойно...

 
  ...

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 69e1fd4f01
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

26.   9 и аз така, но повече ще се изкефя като им затворят кръчмите, ресторантите и дискотеките. Пак ще избеснят яко.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: c94afd9b78
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

27.   23 - надали някой ще прати танк до блока ти. И не е нужно да излизаш да протестираш (така само се превръщаш в мишена) - просто не изпълняваш нищо от това, което ти налагат. С такова негативно мислене само им даваш зелена светлина. В крайна сметка не могат да хвърлят в затвора милион души. Най-многото, което могат да направят е да те глобят.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 804d127bbb
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

28.   до 24 дано да е така, но не виждам от къде ще дойде тази помощ и то без задни мисли.

до 27 не казвам да ти пратят танк до блока ти, а като в Канада, за да смажат протеста. Жалко стана. Това е Канада за Бога. Не е Зимбабве, не е Занзибар. Ако дори в Канада има такова откровено погазване на права, какво остава в България. И не е негативно мислене, просто следя какво става по света. Не си мисли, че ми харесва и, че не искам да е другояче. Но реално като се замислиш, искат ли да смажат народа, ще го смажат. Народа няма армия, няма въоръжаване, няма обучение. Всички тези неща ги имат те, не ние. Те са много по-подготвени от нас. Така че ако си навият на пръстта да си наложат властта, ще я наложат. Трябва да стане гражданска война или нещо подобно, за да пуснат кокала. Но от такова нещо пак няма да спечелим. А и не се знае кой ще е следващия, който ще яхне вълната.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 5f7741d1c1
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

29.   28 - аз ти написах и преди - с протести не става. Просто не правиш каквото изискват от теб и това е -не е нужно да привличаш ненужно внимание. Ако аз бях един агресор, който иска да те смачка само като прочета поста ти и ще си кажа - а, ето този е готов - даже няма да си давам труд да го манипулирам и лъжа, просто го прегазвам, защото той не вярва в собствената си сила. Никой няма как да те смачка ако ти не му позволиш. Управляващите са една шепа, а ние сме милиони, така че те разчитат единствено на нашия страх. Не се страхувайте. Аз лично последните две години разботих предимно върху психиката си, иначе и аз сигурно щях да се побъркам от тия мерки. А дори и да се стигне до някакъв краен натиск всеки трябва да реши за себе си дали да стане роб или да защитава правата си - това е личен избор. Така или иначе те могат единствено да навредят на тялото ти - на духа ти нищо не могат да направят. Аз ако трябва да живея смачкан и послушен за мен не е живот, така че изборът ми е ясен. Просто не се предавайте психически.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 5e7ddfa190
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

30.   Ще ви издам една тайна. Това, което се прави в Русия и Китай открито се прави и в САЩ и "свободния свят" закрито :) Разликата между едните и другите е, че едните ти идват с танкове и армия и те завладяват, докато другите са по-ловки с инвестиции, програми и т.н. и когато усетиш, че са те завладели и си им слуга е твърде късно. Крайният ефект обаче е еднакъв - ти си завладян. Това е бруталната истина за вашата демокрация.

 
  ... горе^

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 537079ad51
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

31.   Колкото ковида беше истински , толкова и "войната" в Украйна , толкова и маймунската шарка , и глада заради липса на пшеница , олио , газ и тн , от всичко което следва...
Ако някой продължава да вярва в серията от пълни абсурди мозъка му сигурно е доста увреден ...

ТЕ не си правят просто майтап с нас. Те се гаврят и ни унижават. Усети се българино !!!

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: a811de48d1
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

32.   До 23 - В Австралия това правителстов е ЧАО. Ако знаеш нещо за автралия, тама корупцията на всяко ниво е на някакъв исторически връх и цялото население е на тръни.

До 28 - Канада, с лидер, чийто баща прати военните на улицата, като им каза, че ако се притенсяват от воени, не ставали. Или Канада, кояот прати армията, за да нарита индинаците, когато някой реши, че ще си разширавя ГОЛФОВОТЕ ИГРИЩЕ, следователно ще гони хората, на които таиз земя им е била оставена за препитания? Този ли Канада?

https://www.thecanadianencyclopedia.ca/en/article/oka-crisis

Иначе за "народа" има една уловка. Армията също е от народа. Ендо е да правиш 1000 военни, да пазят реда и да "плашат", друго е да изкараш цялата армия и да почнеш да нареждаш на генералите, да карат войниците да бият и трепят цивилни ... техните цивилни. И повечето икономики са оптимизирани, да работят по време на мир, не на война. Колкото до гражданската война - ами за нея тярбва да има ясно изразени фракции. Нашта маала срещу вашта маала не върви точно.Колкто за подготовката на населението - Джо Байдън каза на американците, че с пушки не можели да се бранят от армията. Не им трвало пушки, а ракети и изтребители, ама все пак, не дръжте пушки у вас. Което е много забоавно с оглед на тоталният провал при изнасянеот на веонните от Афганистан! 60000 козаря с калашници и малко експлозиви, оцеляха десетилетия на окупация, а сега се върнаха и са по-силни от преди, а американскяи народ се е набутал с нещо от рода на 10 трилиона долара. Представи си, ако Канда или САЩ води такава война със себе си ... ще моялт Мексико за защита.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 804d127bbb
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

33.   29, не става и с неподчинение. В Австрия без ваксина не можеше да излезеш на улицата без ваксина и полицаите вардеха и проверяваха. Повтарям, да излезеш на улицата. Не да работиш, не да се возиш в градския транспорт, не да пазаруваш, а изобщо не можеше да излезеш от вас си без ваксина. И това в Австрия, не в С. Корея. В Германия също имаше период, в който не можеше да работиш, ползваш градски транспорт и т.н. без ваксина. Как точно няма да се подчиниш? Като издадат закон, според който не можеш да бачкаш и никой работодател не те взима на работа, какво правим и какво ядем? Родителите ми са в Германия и те ми разпряваха, че са уволнявали неваксинирани хора уж под друг предтекст и дори прословутите им силни синдиакти не са можели да ги спасят. И това пак казвам, не е в С. Корея, а в Германия. А какво остава за такива овце като нас, ако искат да ни подчинят.

Какво ще направиш? Няма да гласуваш на следващите избори за тези ли? Ами те следващите да не мислиш, че няма да слушат същите хора?

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 31386263f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

34.   До 33 - Хората са глупави. Последните 300 години имаше яка култивация. Избиха алфа гените и оставиха само съгласните бети. Сега, ако си по буен и си държиш на свеоето -психопар, социопат ... Не си ли подлога, по институции от 9 годишен :/

Вече стана "глпаво и смешно", да си готов да се жертваш и бориш до смърт. Стана "тормоз", да караш децата си да учат, стана "тероризъм", се организират хора, котио открито застават против "държавните" интереси на няколко индивида с власт!

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 5f7741d1c1
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

35.   33 - за съжаление докато има хора като теб все ще ни мачкат и тъпчат. Затова и новия им вирус има това име - показват ни за какви ни смятат - страхливи, податливи души. Стигам до този извод. Аз бях в държава съседна на Австрия и не само не съм се ваксинирал ами и досега не съм си направил и един тест. Задължително беше в офиса да се тестваме 2 пъти в седмицата. Не го направих и веднъж - като вляза примерно казвам, че отивам до тоалетната и после ще се тествам и не се връщам или пък казвам, че вече съм се тествал в другата сграда. Къде с хитрост - къде съм се правил, че не разбирам и да - психически бях готов да бъда уволнен и да се върна в БГ, където съм си в свои води и трябва да стане чудо, за да ме накарат да направя нещо, което не искам. Но пък законите не са променени и при уволнение щях да ги съдя, така че поне щях да получа добро обезщетение! Имам колеги от Финладия и Германия, които питаха и мен, и колеги румънци как да си намерят работа в Източна Европа, за да избягат от ваксинациите - т.е. хората си търсеха начини, вместо да мрънкат. Преди няколко месеца пътувах и искаха в самолета всички да носят маски. Познай какво - не съм си я слагал дори под носа и да - всички ме зяпаха, но нищо не направиха. Ако бях като някои от по-горе коментиращите примирен и смазан щях да си помисля - ама те всички носят, ама как няма да нося, ама ще ме изхвърлят от самолета ако не сложа и т.н. Просто си извадих медицинско, че имам астма и не мога да слагам маски (не съм астматик, а и така и не ми поискаха документа). Можеш да се преместиш, можеш да си спестиш пари за глоби, можеш да хитруваш, стига да познаваш добре закона и какво ли още не. Естествено е по-лесно да мрънкаме с удобното - "ама няма как да стане, освен да се подчиним" и с подобно мислене точно това ще се случи.

 
  ...

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 6a02484f22
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

36.   35, нали ти е ясно, че ако всички се правим на маймуни няма да мине номера? Някой единичен случай като теб може и да мине между капките, но при всички няма как.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 5f7741d1c1
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

37.   36 - точно така е, аз отдавна съм се отказал да спасявам останалите, защото хората предпочитат да бъдат жертви. От протести има нулев до отрицателен смисъл, защото така даваш зелена светлина на властите да правят с теб, каквото искат. Както виждаш дал съм конкретни примери какво може да се направи в подобна ситуация, защото някои от коментиращите по-горе се скъсаха да обясняват как не можело иначе, нямало как да не се спазват ограниченията. Както виждаш може и не съм единствен - имам приятели и роднини, които постъпиха по подобен начин. Така че от теб зависи дали ще си единичния случай или от блеещото стадо.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 6a02484f22
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

38.   37, нещо не те разбирам. Съветваш ни всички да се правим на маймуни, при полжоение че раазбираш, че няма как всички да минем между капките едновременно. Респ. сам разбираш, че това, което ни съветваш е практически невъзмжно за голям брой хора едновременно, но в същото време ни наричаш хора, заради които "все ще ни мачкат и тъпчат". На края казваш, че трябва да сме "единичния случай". Ами нече нещо, ама с единични случаи няма да се спаси човечеството. Кел файда аз да се правя на маймуна, ако като станем прекалено много маймуни, номерът няма да минава, дори и останалите да искат да се правят на клоуни.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 5f7741d1c1
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

39.   38 - не се разбираме нещо. Къде съм казал, че искам да спасявам всички? Пиша в сайт по тази тема за около 30 събеседници, които явно се интересуват от проблема. Аз знам, че това, което казвам няма да е валидно за масата, но не защото е невъзможно, а защото повечето хора искат да бъдат водени и да не поемат отговорност. А е възможно, защото както казах и в предишен пост - ние сме милиарди, а управляващите са една шепа хора. Ако дори няколко милиона им кажат - "гледайте си работата" - те нямат полезен ход. Но практиката показва, че за съжаление за повечето е по-важно да запазят комфорта си. Това за мен е животинско мислене - важно е единствено да ти е топло, да си нахранен, напоен и т.н. За тези, които искат да са нещо повече от домашни любимци съм дал конкретни решения. Смятам, че когато човек е достигнал до някакво знание или разбиране за нещата, което смята за ценно е длъжен да го сподели с останалите. Какво другите ще правят с него - дали ще го приемат или отхвърлят това не е моя работа. С постовете си искам да покажа, че има начин за тези, които решат да се противопоставят, без да хабят излишни сили с безсмислени протести, а с разум и здравословна доза манипулация.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 355569ac1a
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

40.   35 един въпрос ваденето на фалшиво медицинско не струва ли пари (подкуп)? Казваш ли на хората да не стачкуват открито, а да подхранват корупцията?
То не че в България половината "ваксинирани" не си платиха за документа, но все пак 70% от народа устоя да остане неваксиниран, без документ за ваксина при предната пландемия.
Питам се само ако вземем да плащаме корупция за да ни издават фалшиви сертификати за всяка една наредба която не ни харесва до къде ще стигнем, няма ли да работим само за подкупи?
Чух че 2021г цената на фалш ваксинационен сертификат в бг достигнала до равнище на една минимална заплата? Ако си плати и за фалш астма и за подкуп на КАТ и за друго той ще работи за подкупи, дадения човек и пак няма да може да плати всичко!

 
  ...

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 6a02484f22
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

41.   39, напротив - невъзможно е. Не виждам как си представяш в една фирма със 100 души персонал всички да се правят на клоуни, че уж са забравили, уж отиват до тоалетна и тем подобни. ТО просто е смешно. А и аз доколкото разбах, искаш да им го турим на управляващите, че да не могат да ни манипулират. Ами точно с такива циркаджийски ноемра надали ще ги откажем честно казано. Нали ти казвам, един-0двама ще минат, ама ако в същата фирма има 3 маймуни като теб, които се правт на интересни и аз да тръгна да се правя на същата маймуна, ще е меко казано съмнително и няма да мине. И не, не е защото ми е кеф да ме правят на будала и съм овца, а просто защото не работят така нещата, както си мислиш.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 5f7741d1c1
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

42.   41 - единственото невъзможно нещо е да убедиш някого, който се е запънал като магаре на мост. Ти защитаваш теза, която меко казано е в твоя вреда. Както казах и преди - всеки има избор да приеме думите ми или да ги отхвърли. Та, предполагам аз ще продължа да си живея живота както ми харесва, а на останалите желая единствено да вярват силно в себе си, да не се поддават на отчаяние/страх и в никакъв случай да не слушат хора, които им казват, че всичко е обречено, невъзможно и т.н., защото те не са нищо повече от несъзнателни агенти на матрицата, целяща да ни държи под контрол.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 1 месец
hash: 6a02484f22
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

43.   42. явно няма да се разберем. Заеби, човек. Просто се опитах да ти обясня, че не става въпрос дали е вреда или полза, а как стоят нещата ич е няма решение, с което ВСИЧКИ да им го турим на властимащите. И на мен не ми харесва да ме правят на маймуна. НО решение за всички няма. ОСвен както казваш, двама-трима да се правим на ударени и ако мине поне за тях. Но те ако решат да не мине, не си прави илюзии, че ще мине. Това, че ти един маймунджулък ти е минал, понеже не са искали да се занимават с теб, нищо не означава. НЕ са искали, не са ти намерили цаката. И не, не е пораженческо мислене. Просто съм реалист. Малко наивен ми се виждаш, често казано. Даже това, което ми каза, ми се вижда меко казано смешно. ГОлям праз, че един-двама се направили на маймуни, като това не еголбално решение. Това се опитах да ти кажа. Безсмислено е просто. Има смисъл за двама, но не за останалите 8 млрд, та големия праз.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: de204ef4c0
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

44.   44 - идеално разбирам какво казваш, но ти за 8 милиарда ли си се загрижил или за себе си и семейството си? Виждам, че си се запънал на думичката "Всички", но глобални решения няма. Аз смятам точно обратното - че да се опитваш да спасиш другите е обречена кауза, да не говорим, че е грешно, защото им отнемаш възможността сами да се справят. Хората имат право на своите преживявания и ти не можеш да ги спасяваш от самите тях.
За мен е важно да кажа каквото знам, а то е, че винаги има изход. И не, не говоря за изход за 8 милиарда души, изходът винаги е индивидуален. Споделям моят начин не за да ме копират останалите или да ги спасявам, а за да дам личен пример, че е възможно. Ако не ви харесва моят намерете си ваш начин, защото такъв винаги има.
Иначе е много е лесно да се каже - "ами всичко е предопределено", "нямаме шанс", "ако искат ще си правят каквото искат с нас" и т.н. и просто да си седим и да чакаме следващите ограничения. Аз лично не съм един от тези хора.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: bf49148ff5
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

45.   Който разбира английски моля изгледайте това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=usyQgPU-VrI
Ако вие не разбирате английски, намерете някой който разбира, да ви го преведе. Ще разберете как се появи COVID-19

 
  ... горе^

...
преди: 3 години, 1 месец
hash: 69b96f226e
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

47.   Българинът обича да залита по конспирации и това си е. То и аз бях така де, ама бях на 14 години тогава. Като си спомня как ден и нощ се зомбирах за илюминати и рептили. Да си на 30-40 години и да вярваш на конспирации означава само и единствено едно - ти си пълен аутсайдер и тъпунгер.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: c4b0c94d02
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

48.   Аз съм ЗА мерките. За затварянето на заведенията и за носенето на маски, също и за дистанцията, и дезинфекцията.

 
  ...
преди: 3 години, 1 месец
hash: bf49148ff5
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

49.   Автора на коментар ном. 47, към кого се отнася твоя коментар. Когато ти си станал на 40г. и да не вярваш на очевидни конспирации ми говори, че този мъж е по-голям тъпунгер от тези, които ти наричаш тъпунгери. Изглежда ти вярваш на всичко публикувано. Много жалко номер 47.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net