Защо обичам Русия - мнение - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (125870)
 Любов и изневяра (31021)
 Секс и интимност (14809)
 Тинейджърски (22120)
 Семейство (6890)
 Здраве (9878)
 Спорт и красота (4809)
 На работното място (3474)
 Образование (7515)
 В чужбина (1733)
 Наркотици и алкохол (1133)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1789)
 Други (19741)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Други

Защо обичам Русия - мнение
преди: 1 година, 6 месеца, прочетена 3358 пъти
Тази тема ще е малко по-различна и нестандартна и в нея ще посоча защо харесвам Русия и руснаците и смятам, че са близки до нас българите!

Да, знам колко е модерно да мразим 'лошите' руснаци, да се борим за 'свободния свят' и т. н., но тук въобще не визирам войната, а говоря по принцип!

Първо ще кажа, че аз съм млад човек, но не и съвсем хлапе от генерация Z, които вече са тотално американизирани и облъчени от ютуб, фейсбук.

Все още съм запазил разсъдъка си и обективната си преценка. Учих в училище в годините преди да станем ЕС и НАТО и когато все още се казваше истината, че - Русия е помогнала на България да се освободи, както и че сме свързани на културно и духовно ниво по оста славянска писменост и православие.

Точно това мисля, че е големият проблем в момента. България тотално ссе откъсна от изконната си принадлежност към Изтока - към славянската и православна сфера на влияние, където са и Русия и Украйна! , за да служи на съвсем друг полюс и сфера на влияние - на Запада, който е католически и латинизиран(с латински езици), те са наследници на Западната Римска Империя!

Ние нямаме нищо общо със Запада. И страшно много с Русия. Познавам руския манталитет. Това са изключително добри хора, страшно отзивчиви, добри даже до наивност

Да имаш приятел руснак е истинско щастие. Тогава може да разбереш какво значи братство и подкрепа. Не е случайна поговорката 'брат за брата'. Там хората си помагат и не се предават.

Има страшно силно колективно съзнание, виждал съм как примерно кола която закъсва в снега и пада в преспите до пътя - всичко живо спира, бие аварийки и започва да помага.

Хората там са страшно единни. Нещо, което липсва на Запад.

На Запад хората са индивидуалисти, егоисти и са страшни материалисти. Не им пука за останалите, да може да са възпитани и отзивчиви, но това е само привидно, а реално зад фасадата се крие сметкаджийството, интереса и индивидуализма. Никой не му пука за никой - стига той да е добре и да просперира.

Това е разликата между Запада и Русия, на Запад вече го няма чисто човешкото, хората там са страшно материализирани и не им пука, да някой ще каже, че има гражданско общество, протести, инциативи и т. н. - но това е само когато нещо им засегне личните интереси и финансовото състояние, тогава се организират, иначе ако са добре и взимат пари и благоденстват всеки е сам за себе си, индивидуалист.

Та, това е накратко, ние сме духовни съюзници с руснаците, нямаме нищо общо с латино-католическия свят и като цяло моето мнение е, че България ще върви напред само ако е в съюз с Русия, откъдето може да получава огромни привилегии като евтини ресурси, туристи по Черноморието и най-важното - съчувствие и разбиране от хора с близък до нашия манталитет и мислене.

Русия ще пребъде. Да живее България.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:
51-55 от 55

преди: 1 година, 6 месеца
hash: 0b1ef9c236
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

63.   Аз пък обичам Чехия, Полша, Словакия и Унгария. Е и?

 
  ...
преди: 1 година, 6 месеца
hash: 0688d2d045
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

65.   59 Помним, че 2007г си ПЛАТИХМЕ на Расията за пожарните самолети. В цяла Европа имаше пожари и нямаше свободни машини. Никоя друга страна не е като нас да си зареже собствените граждани и да тръгне да помага на други държави. Такива глупости вършим само ние. И първия път когато са стъпили тук москалите е било окупацията и втория. Втория път особено когато са били тук войниците на Вермахта са били образец за възпитание а москалите са грабили каквото им падне. Поляците казват така:
- Пази Боже руснак да те освобождава!

 
  ...
преди: 1 година, 6 месеца
hash: e8e336cf1d
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

66.   Помним я 2007-а година... помощ ни предложиха от доста места, включително Гърция и Италия, които имат подходяща авиация за гасене на горски пожари. Правителството на Станишев тогава отказа и викнаха някакъв руски самолет, който поля покрай Аязмото с 40 тона вода, кацна, екипажът беше награден с ордени и си заминаха към Русия.
Към момента, в който дойде великият руски самолет (на него му трябват 3-4 денонощия само за да се подготви за полет), пожарът край Ст. Загора беше овладян от три страни.
Цялото нещо беше такова невиждано унижение и тъпа комунистическа показуха, че нямаше накъде повече...

 
  ... горе^
преди: 1 година, 6 месеца
hash: 3f2a2cd132
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

69.   Номер 57, тя и Украйна претендира да е наследник на Киевска Русия(или Рус), така, че по тази логика и нея трябва да обвиняваме, за окупацията на Първото Българско царство и подпалването на Преславската школа.

 
  ...
преди: 1 година, 6 месеца
hash: 13844ba602
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

70.   Четейки коментарите, за пореден път се убеждавам, че българите сме нагло и неблагодарно, незаслужоващо да има държава. То и затова сме на тоя хал. Евроатлантическите подлоги стигнаха дъното

 
  ...

51-55 от 55
Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net