Кои са най-големите манталитетни разлики между хората живеещи в София и останалата част на страната - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127439)
 Любов и изневяра (31366)
 Секс и интимност (14923)
 Тинейджърски (22190)
 Семейство (6982)
 Здраве (9984)
 Спорт и красота (4837)
 На работното място (3585)
 Образование (7575)
 В чужбина (1763)
 Наркотици и алкохол (1145)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1854)
 Други (20271)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Кои са най-големите манталитетни разлики между хората живеещи в София и останалата част на страната
преди: 1 месец, 1 ден, прочетена 541 пъти
Поста в никакъв случай не цели разделение между София и "провинция", просто ми е интересно да прочета различни мнения и убеждения по въпроса на хората, които имат впечатления от двете, което са голямя част от българите според мен.
Лично според мен хората в София имат по-европейски начин на мислене и има повече място за "прогресивни" идеи, които в малките населени места биха били по-негативно възприети.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 месец, 23 часа
hash: 733624735b
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

1.   Отговарям сравнително кратко като софиянец, с изричното предупреждение, че няма общовалидни формули, всякакви хора има навсякъде и че не искам да обидя никого. също така - всичко, което казвам съм го срещал и в кореняк софиянци. но нали - то някъде може да има и зелени гълъби. споделям само преобладаващите си впечатления.

Работил съм в провинцията, имал съм жени от там, както и софиянки. Работил съм и в чужбина, и там съм имал и колеги българи от провинцията.

Имам следните впечатления:

- дребнавост, следена на всяка стъпка на другия, гледа в чуждата паничка, повдигане на вежди подигравателно, доноси, вадене на генерални изводи от дребни шеги и подливане на води. като бях в чужбина едина колежка българка от видинско село направи да си българин срам във фирмата.

- безкрайно ниско самочувстие и тънкообидност. каквито истерии, дребни фасони, скандали и драми са ми правили жени от провинцията, никога не съм имал със софиянка. гледане много надребно, приемане всичко лично, изхвърляне в изказванията и така нататък

- обсесия от материалното. работя и изкарвам добри пари, но момиче от някаква що годе средна класа в софия никога не ми е ревала за коктейли и хепита както мацка от пазарджик, обсесия с "ниво", "стандарт" и тн

В основни линии това е. гледам човека най-вече, но за 20 години работа и връзки, това са ми мислите и си имам едно на им.

М 36

 
  ...
преди: 1 месец, 22 часа
hash: 69f222cefd
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

3.   Зависи от колко време живеят в София, в кой квартал са, в какво семейство са отраснали. Това, което ми харесва в София е, че всеки си гледа неговия живот и не се меси в живота на комшията

 
  ...
преди: 1 месец, 17 часа
hash: b485183803
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

4.   До човек е. Спрете да живеете от сплетните.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 17 часа
hash: 26197f833d
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

5.   Не може да има подобно обобщение и сравнение. Цяла България се е изсипала в София.

 
  ...
преди: 1 месец, 16 часа
hash: 7aada80f3e
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

6.   Тоест какво ни казваш че софиянци са по надупени със свалени розови гащички, а провинцията приемат негативно еврогейци да ги командват и си държат на своето.

 
  ...


...
преди: 1 месец, 15 часа
hash: 26cbcc6ab9
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

7.   Винаги в големите градове хора са по-напредничеви, виждат по-бързо новото, но София е пълна с всякакви който са на ниво селската гръчма така, че простотията е повсеместна.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 часа
hash: 8a50813378
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

9.   Абсолютно никакви. София е едно голямо село, а другите големи градове като Варна, Пловдив и Бургас са просто нейни умалени версии. Иначе има една групичка "кореняк" софЕанци (баща им родом от село Пръдлевци, майка им от Пържиграх) дето имат някакъв тежък комлекс, наричат градове като Пловдив, Варна, Бургас провинция и си мислят, че живеят не в София ами в Лас Вегас.

 
  ...
преди: 1 месец, 12 часа
hash: 51d40f60b7
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

10.   Клюнарският манталитет и провинциален.

 
  ...
преди: 1 месец, 4 часа
hash: 3604b3e35e
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

12.   Какво означава "софиянец " да ми обясниш?
Това разделение и общонационално генерализиране дойде по времето на бай Тошо. Получи се така, че като направиха панелките някои започнаха да се урбанизират и решиха да стават граждани. Другите съселяни почнаха да им завиждат. Друг фактор беше че не всеки имаше капацитета да учи висше. Трябваше да си НАИСТИНА умен да те приемат във ВУЗ. Т е. да се превърнеш в гражданин, защото очевидно след като завършиш ще останеш да живееш в София

Всичко това създаде комплекси в селяните, а пък гражданите се възгордяха И от тогава тръгнаха тези генерализации, които в днешно време звучат абсурдно и смешно.

Всеки има кола и стига в София за часове. Лондон ти е на 3 часа. Париж на по-малко. Освен това 80% от днешни софиянци, са хора дошли от провинцията след падането на комунизма. Не знам в кой век живеете още, честно да си кажа.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 11 мин.
hash: b1be585c2e
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

13.   1 още по-добре са чужденците, но не и тези от бившия соц лагер, те ламтят само за пари.

 
  ...

...
преди: 29 дни, 13 часа
hash: 08f9f5acc2
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

14.   Номер 1 е с най - точен коментар. Моята приятелка, сегашната, е от провинцията, но е много добра и нежна. И си я харесвам, но други от провинцията са били много кофти. Наистина и моя опит в по-голямата си част с жени от малките населени места е негативен, но се надявам да не съм прав генерално. Преди си то мислих повече, но сега приемам хората с малко по-различен мироглед. Не ги съдя по местоживеене. Но си имат характерни черти.

 
  ...
преди: 29 дни, 7 часа
hash: 7c03b90e41
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

15.   До 1 Спри да позлваш думата обсесия!

 
  ... горе^
преди: 29 дни, 56 мин.
hash: 6d5e90ac73
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

16.   №1 Много точно го каза и аз забелязвам същите неща. Правят се на шефки въпреки, че длъжността и е като моята. Постоянно да те гледат под микроскоп и да мрънкат за дребни неща. Демотивират новите работници вместо да ги мотивират. Не обясняват точно после те изкарват, че си неспособен да се учиш и работиш. Най - тъпото е, че примерно шефовете го позволяват. И после що хората напускали и не работели. Еми как се работи с такива катили?

 
  ...
преди: 28 дни, 15 часа
hash: 51d40f60b7
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

17.   1, да имах такава колежка и заради нея напуснах, сестра на шеф отдел.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net