Помощ! Изсуших кипариса - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (128129)
 Любов и изневяра (31493)
 Секс и интимност (14993)
 Тинейджърски (22214)
 Семейство (7029)
 Здраве (10032)
 Спорт и красота (4844)
 На работното място (3630)
 Образование (7626)
 В чужбина (1770)
 Наркотици и алкохол (1150)
 Измислени истории (810)
 Проза, литература (1867)
 Други (20513)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Помощ! Изсуших кипариса
преди: 1 ден, 12 часа, прочетена 92 пъти
Здравейте. Преди 1 година си купих лъжекипарис от Кауфланд. Сложих го на терасата и той е радост за мен. Два пъти съм му сменял саксията. Всъщност 3 пъти, ако броим и първоначалното разсаждане. Преди няколко дни му купих нова по-голяма саксия и се захванях да го разсаждам. И по-добре, че се захванах, защото в магазина още малко щял да се откажа да купувам саксия. Беше намалена, промоциите в Кауфланд пак се спасиха. А сега почнаха да слагат цените и в лева, и в евро, много е дразнещо. Но по същество, захванах се да разсаждам лъжекипариса. Докато работех забелязах нещо странно. Предния път когато го разсаждах коренчетата бяха светлокафяви, почти бели, както трябва да бъдат. Този път корени почти нямаше. Все едно бяха изгнили, а пръстта беше влажна като глина и миришеше на тиня. Притесних се много. Стана така защото съм олигофрен и запопнах да го преполивам. Првди му сипвах по 250 милилитра вода, но в последно време смених съда, с който го поливам, и понеже по математика минах по милост не съобразих да изчисля правилно пропорциите и докато се усетя кипарисът вече беше преполят. Забравих да кажа, че беше и много чуплив и все още е. Като го пипна и падат листенца. Веднага взех мерки. Смених колкото се може повече от преполятата почва и сложих нова, която взех миналата година от къра. Внимателно я изчистих от камъчета, клечици и найлонови парцали. Сега кипарисът е под наблюдение. Сипвам му по-малко вода, не 250 милилитра, а към 150. Валя доста, затова слагам по-малко. Стараъа почва около корените все още е тъмна, но като че ли започва да изсветлява, а новата потъмнява. Все още е твърд и ронлив. Гледал съм по телевизията един японец как си носеше бонзая на специалист и онзи му каза "Бонзаят ти е изсъхнал. " Онзи отговаря "Ама той още е зелен! " И човекът обяснява "Зелен е, но е изсъхнал. " Притеснявам се и с моя кипарих да не стане така. Баща ми ми казва, че в Кауфланд продават хибридни боклуци и изсъхват. Вярно, че е от Холандия, там ги гледат в парници, но аз го преполях, не са ми виновни холандците. Купувал от Кауфланд и други растения от холандски парници, всичко е наред. Един приятел ми каза да купя тор, аз обаче не искам да сипвам химии. Предложи ми да си купя и нов кипарис, но аз си харесвам този, гледам го от една година, не искам да почвам отначало, но ако се наложи ще си купя нов. Какво да правя? Безнадеждно ли е вече положението, мога ли все още да го спася лъжекипариса или вече е изсъхнал, да купувам ли торове или нещо или направо да взимам нов кипарис, този път по-внимателно?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

Коментари очaкващи одобрение: няма
...
Няма коментари. Ти можеш да бъдеш първия!

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net