Майстор - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (129082)
 Любов и изневяра (31712)
 Секс и интимност (15086)
 Тинейджърски (22260)
 Семейство (7098)
 Здраве (10086)
 Спорт и красота (4866)
 На работното място (3708)
 Образование (7682)
 В чужбина (1785)
 Наркотици и алкохол (1156)
 Измислени истории (811)
 Проза, литература (1881)
 Други (20792)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Майстор
преди: 2 месеца, 7 дни, прочетена 388 пъти
Редно ли е да уговорихме сума за всичко, после да ми обясни, точно преди да започне, че било само за труд, а материалите отделно, и след като платя, да ми връчи бележки за двойно по - скъпи материали. Как 20 дни не каза, че ще струват двойно, а сега, след като платих всичко, се оказа, че му дължа?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 2 месеца, 7 дни
hash: 78588b5d65
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

1.   Такъв си го избрал. С майсторите е тегаво. Разкарвам ги без обяснение при най-малкия опит за изнудване.
При първа среща заявявам че казаното остава занапред и не се занимавам. Кинти на пред не давам, само на тотално свършена работа.

 
  ...
преди: 2 месеца, 7 дни
hash: 05261fbc90
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

2.   Ти трябва да ги следиш такива работи. Ако не познаваш майстора подхождай към него всякаш е пълен измамник и следи всичко. Ако има проблем да си заминава. Как има толкова наивни хора като всеки се опитва да те прецака навсякъде? !

 
  ...
преди: 2 месеца, 7 дни
hash: bf7f6d9e16
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

3.   100 пъти съм казвал, че се сключва договор. Не е казано да е изпипан от юрист, а просто да пише черно на бяло толкова пари, за това и това, включва еди си какво, срока е такъв, плаща се толкова процента на еди кой си етап. Защото после се почва, ама ти не си разбрал, ама то не включва еди си какво, ама сега не мога, ама то излезе нещо непредвидено. Като си го има записано черно на бяло, му казваш, ето казал си го, подписал си се и точка.

 
  ... горе^
преди: 2 месеца, 6 дни
hash: e5e779e9e6
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

4.   Редно е, дори тънко си минал, нищо не казваш за свършеното значи и си доволен от труда му. Щом ти представя и бележки за материалите, какъв е проблема не вярваш че материалите са скъпи ли?
От текста ти се разбира че преди да започне си знаел цената на труда и си знаел, че ще платиш материалите отделно. Какъв ти е проблема, че не ти е казал точна цифра за материали предварително или ако ти беше казал цялата цифра е нямало да се съгласиш той да ти свърши работа ли?
При викане на домашен майстор доста често се случва клиентите да го викат за едно нещо с едни материали и дадена цена, а след това да започнат, ама искам от по-хубавите (по-скъпи) материали, може ли да направиш и еди си какво (без да споменават дпълнително заплащане за допълнителния труд и по скъпи материали).
В днешни дни майсторите са малко и съответно трудът им стана доста скъп. Познавам двама които имат тарифа между 700 и 1000лв на ден, да работят по много и вършат качествено, но единия ми каза 8000лв за плочки за баня само за труда (което пак си идва по 1000лв на ден), другия казва 70 лв на час ако искаш. В крайна сметка който не му се плаща на майстор си върши сам работата.

 
  ...
преди: 2 месеца, 6 дни
hash: 1b37f75697
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

5.   За това си правя всичко сам, зароди такива отрепки. Може да става бавно, но знам че ако одрискам нещата аз ще съм си виновен.

 
  ...


...
преди: 2 месеца, 6 дни
hash: 62d1d600a1
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

6.   Крайно време е да се озаптят тези "майстори". Нямам нищо против труда им. Но защо си мислят, че само техния труд и умения са ценни. По-ценни от тези на лекар, учител, инженер. А някои са меко казано нагли. Лъжат, мотаят, не работят качествено, искат авансово пари. Половината са с телк, не плащат данъци и осигуровки.

 
  ... горе^
преди: 2 месеца, 5 дни
hash: 1943cdbdaf
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

7.   В кой град е този майстор с тарифа 70 лв. на час?

 
  ...
преди: 2 месеца, 5 дни
hash: 99260578f5
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

8.   До 6 - Приятел - не си мислят, че само техният труд струва нещо. Просто ти предлагат цена и хората за готови, да платят тази цена. Ако намалее работата и има конкуренция, ще плащат по-ниски цени.
Колкото до учители, лекари, мед. сестри, шофьори на линейки, пожарникари и прочие - това е повече проблем, който имаме като общество, а не е вина на майсторите.

Но съм съгласен, - някои от тях са доста нагли и самовлюбени!

 
  ...
преди: 2 месеца, 5 дни
hash: 1f46754e4e
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

9.   Такива майстори, си намират майстора!? Гледах такъв панаир при комшията. Цигани го подлъгали, че ще му поставят улуци евтино. Спазарили се за някаква цена, изгодна като оферта и започнали работа. Цял ден чука-трака, поставили улуците и идва ред за плащане. Да, ама започват циганските номера, цената била само за труда, трябвало и материалите отделно да заплати. Вдигнаха голяма гюрултия, чак полиция идва. Разправия голяма, комшията казва, няма да платя, качвайте се и си смъквайте улуците. Така и стана, циганите си прибраха тенекиите и се разкараха, разбраха с какъв човек си имат работа, така че, такива пишман майстори си намират майстора накрая. Затова само черно на бяло, това е истината!

 
  ... горе^
преди: 2 месеца, 5 дни
hash: 9c4c28280a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

11.   Аз отидох с майстора в Практикер, избрахме материалите, аз ги платих и ги закарахме. Е, наложи се още някоя дреболия, но като цяло свършихме работата заедно.

 
  ...

...
преди: 2 месеца, 5 дни
hash: 7dc657bc00
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

12.   За да си добър майстор трябва да НЕ познаваш буквите, колкото си по ограничен толкова по нагъл
Аз почти всичко си правя сам

 
  ...
преди: 2 месеца, 4 дни
hash: 33b71c6f2e
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

13.   Към 4, жалко, че не мога да сложа снимки, да видиш... то си е излагация.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net