 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Мъчително чувство за вина
преди: 18 дни, 16 часа, прочетена 487 пъти
Не мога да живея повече. Чувството за вина ме убива. Убива ме. Толкова е мъчително. Не мога да поправя нещата. Освен вината, нямам друго. Абсолютно нищо друго. Почвам да пия от сутринта. Вечерта - пак пия.
Благодаря, че прочетохте.
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 18 дни, 10 часа hash: 3c565cee92 |
|
1. Сайта е анонимен, можеш спокойно да споделиш какво толкова те мъчи, че не искаш да изтрезнееш.
|
преди: 18 дни, 10 часа hash: e1bd50e621 |
|
2. За какво чувстваш вина? Как да ти помогнем. Разкажи.
|
преди: 18 дни, 9 часа hash: 5c82659a63 |
|
3. Грешни избори, после не е поета отговорност. Сега пак не поемаш, решаваш че си жертва, а не си.
|
преди: 18 дни, 9 часа hash: f973200250 |
|
4. Хей, какво се е случило, защо изпитваш вина?
|
преди: 18 дни, 6 часа hash: c71d5e0915 |
|
5. Намери позитивно решение, джогинг, навик е всичко, умен си, помисли, кое ти е плюса в живота и го реализирай.
|
...
преди: 18 дни, 6 часа hash: c71d5e0915 |
|
6. Темата може и да е измислица, замислете се хора, сериозно.
|
преди: 18 дни, 5 часа hash: 8cfa847d2e |
|
8. Здравей! Каквото и да те измъчва, знай, че някои неща не могат да бъдат поправени, но могат да бъдат простени.
Ако си наранил някого, се извини искрено. От малкото, което си написал, си личи, че страдаш истински. Ако си допуснал грешка или си извършил грях, независимо дали по невнимание или осъзнато, е нормално да изпитваш чувство на вина. В теб е вложена съвест, която те уличава, дори когато другите не го правят.
Вярващ ли си? Отиди в църква и се изповядай, след това ще усетиш чудно чувство на лекота. Докато изповядваш греха, освен теб и свещеника, там е и Иисус Христос, Който мълчаливо слуша и приема покаянието ти. Според православието свещениците имат право да прощават грехове чрез властта, която е дадена на първите апостоли и се предава нататък през вековете. Бъди искрен в разкаянието си и в намерението си да не повтаряш стореното. След това повярвай, че ти е простено. Ако впоследствие отново усетиш угризения на съвестта и чувство за вина за изповядан грях, помни, че той вече ти е бил простен.
Ще ти дам два примера от Библията за простени грехове:
1. От Стария Завет: Цар Давид имал множество наложници, но се влюбил в жената на своя военачалник и поискал да бъде негова. Воина изпратил в битка, от която било сигурно, че няма да се завърне, а жена му взел при себе си и след време от греха се родило дете. Когато този грях бил оповестен и царят бил обвинен за него, Давид осъзнал какво е извършил и дълбоко се разкаял. Плод на това разкаяние са псалмите, чрез които той моли Бог да му прости беззаконието. Въпреки че се наложило да плати висока цена, тъй като грехът често има последствия (детето не оцеляло), грехът на Давид бил простен заради това, че го осъзнал, дълго молил Бог за прошка и променил начина си на живот. Все още имал наложници, но не влизал при тях, а ги оставил да живеят отделно, като вдовици, защото намразил греха си.
2. От Новия Завет: Един от най-близките ученици на Иисус, апостол Петър, се отрекъл три пъти от Иисус Христос поради страх от преследване. И това, въпреки че малко преди това уверил Иисус, че никога няма да се отрече от Него, а Иисус му отвърнал, че още преди да пропее петел, ще се отрече три пъти. Щом чул петела, Петър осъзнал какво е сторил и горко заридал. И все пак поради разкаянието му било простено. Впоследствие загинал като мъченик за вярата. Между другото, на някои места пише, че Петър до края на живота си носел тежестта на греха си (въпреки че той бил простен) и всеки път, когато чувал петел да пее, заплаквал.
Трябва да знаеш, че Бог може да прости всеки грях, но ти трябва да направиш първата крачка - да се разкаеш, да изповядаш греха и твърдо да решиш да промениш поведението си.
"Призив за покаяние и обръщане към Господа
Но на онези, които се разкайват, Той е позволил да се завърнат при Него и е насърчил онези, които нямат сили да устоят. Обърни се към Господа и изостави греховете, моли се пред Него и избягвай прегрешенията. Върни се при Всевишния, отвърни се от неправдата и силно намрази гнусното дело. Има ли кой да възхвалява Всевишния в ада вместо онези, които са живи и Го прославят? От мъртвия, след като вече си е отишъл, няма похвала. и Живият и здравият ще възхваляват Господа. Колко големи са милостта на Господа и благосклонността Му към онези, които се обръщат към Него! Хората не могат да бъдат съвършени, й защото никой не е безсмъртен. " (Сирах 17:24-30).
Всички сме грешни, някои в по-голяма степен, други в по-малка, и сами не можем да се справим с греха. Затова Господ Иисус Христос дойде на света, за да ни изкупи, вместо ние самите да понесем вечното наказание заради греховете си. Повярвай на думите Му и Го приеми за твой Спасител. Гарантирам ти, че това ще е най-правилното решение, което някога можеш да вземеш през живота си - не само защото ще ти помогне да се справиш с настоящото чувство на вина, а най-вече защото ще се помириш с Бог и един ден ще наследиш вечен живот и ще откриеш Божията любов, която е много по-силна от човешката. (Ако не си кръстен, говори за кръщене със свещеника. "Който повярва и се кръсти ще бъде спасен" (Марк 16:16)
|
преди: 17 дни, 19 часа hash: 4bc248d864 |
|
9. Авторката:
Напротив, поемам отговорност.
И не се изживявам на жертва, грешите.
Аз съм чудовище и егоист. Съсипах своя живот и бъдеще. Както и бъдещето и живота на свой близък човек. Това е. Единственото, което искам, е да скоча от някой мост.
|
преди: 17 дни, 15 часа hash: e1bd50e621 |
|
10. Автори дай пример, разкажи, ти приемаш така нещата, но нека ти кажем нашата гледна точка.
|
преди: 17 дни, 15 часа hash: 9b559f917a |
|
11. Както казва номер 8 обърни се към Бог. Поискай прошка. Бог е милостив и те обича!
|
...
преди: 17 дни, 13 часа hash: 2cdbd7a3cc |
|
12. Чувството за вина мое да бъде само облекчено, ако продължаваш да се опитваш да поправиш нещата или ако не могат да се поправят поне да се облекчат максимално възможно. Така че действай да облекчиш живота на твоя близък, а това ще облекчи и твоя като притъпи чувството за вина.
Ако скочиш от моста, това значи че си супер егоист и си облекчаваш твоите мъките, но оставяш твоя близък на още по-големи мъки.
|
преди: 17 дни, 12 часа hash: d5057b3997 |
|
13. Моля те, не прави неотменими неща под влиянието на емоции. Всеки прави грешки, но единствената, която не може да бъде поправена е да сложиш край на всичко. Каквото и да е станало, колкото и да ти е тежко, не мисли така крайно. Сигурно си още млада и реагираш по-емоционално. Наранила си един човек, ясно. Но помисли за всички останали хора в живота ти.
Кажи накратко какво е станало, сайтът е анонимен. Проблеми във връзката ли имаш? Посрамила си семейството си ли? Кажи в общи линии какво се е случило, защото част от хората тук искат да ти помогнат, може би с примери от собствения си живот, но не знаят ситуацията, в която се намираш. Затова някой по-горе прибързано е написал, че се изживяваш като жертва. Сподели, може някой тук да е преживял нещо подобно и да те разбере и обнадежди.
|
преди: 17 дни, 10 часа hash: f584571dcf |
|
14. Авторката:
Себична съм.
Провалих работа кариера, талант на себе си и този близък човек!
Извърших огромна подлост спрямо него! И рискувах неведнъж здравето и живота му.
И всичко от егоизъм! От егоизъм!
|
преди: 17 дни, 9 часа hash: f584571dcf |
|
15. Авторката:
До предпоследния номер.
По - добре мъртъв егоист, oтколкото жив.
Не мислиш ли?
|
преди: 14 дни, 13 часа hash: bc14ba7c2e |
|
16. Номер 9, ако не си сестра ми, която отрича, че е пуснала темата, поне си изливай чувствата. Хората ще се вържат, ще те хейтят, но сама си го направи психоаналитика ни да те блокира. Простотиите си ги пиши в главата, ама тук кой ли ще те разбере? Ах, аз съм виновна за всичко в света - обобщението. То не може да пишеш нон стоп. Даде ти лимит 10 изречения на ден, без събота и неделя и празници. Сега стой и се чуди какво да правиш
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|