Истински приятели, ама друг път - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (131518)
 Любов и изневяра (32227)
 Секс и интимност (15289)
 Тинейджърски (22337)
 Семейство (7309)
 Здраве (10210)
 Спорт и красота (4902)
 На работното място (3921)
 Образование (7793)
 В чужбина (1824)
 Наркотици и алкохол (1174)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1934)
 Други (21625)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Истински приятели, ама друг път
преди: 1 месец, 17 дни, прочетена 600 пъти
Пак опирам до този сайт, защото... Защо не?

Има един проблем, който забелязвам в живота си. Рано или късно всички близки приятели ме предават и се обръщат срещу мен. Добре, де, може и малко да преувеличавам, но всъщност като направя равносметката, е горе-долу така.

И се получава горе-долу едно и също. Аз си правя моите неща, живея си както ми е кеф, а те в един момент започват да ми завиждат. Оттам идват хапливи коментари и подмолни действия. И нещата лека-полека рухват. Винаги сякаш има някаква завист за нещо.

А иначе смятам, че съм добър приятел. Винаги се раздавам. Помагам, даже понякога непоискано. Ще изслушам, ще бъда там, когато човек има нужда от мен. Винаги искам "моите хора" да успяват и да са щастливи. И накрая какво става? Обръщат се срещу мен.

Явно всичко е до полза и винаги е било така. Къде има истинско приятелство изобщо... Май ще се окаже прав мъдрият човек, който е казал, че истинското приятелство е по-рядко и от "истинската" любов.

Някой ако е преживявал нещо сходно или има мнение по темата, ще се радвам да сподели.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 месец, 17 дни
hash: 6af53d5524
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

1.   Така е, мой човек. Вече е така, за съжаление. Повечето хора са интересчии и завистници. Всеки си гледа интереса. Много лошо. Ама не се притеснявай. Може да прочетеш за експеримент Вселена 25.

 
  ...
преди: 1 месец, 17 дни
hash: f0ce5fc430
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

2.   Аз съм в сущото положение! Най-добрите ми приятели бяйа 3 ма. Единия който чувствах като най най близък като брат. Почина преди десетина години. Другия замина да живее в чужбина а третия започна да се 8тдалечава все повече и повече. Сега с него се чуваме само по телфона. Всички останали хора с които съм завръзвал приятелство. Просто в един момент спират да ме търсят. Изобщо все едно съм умрял за тях. Нито звънят нито пишат абсолютно нищо изчезват за винаги. Всеки път е така. Дори имаше един колега който по принцип съм бил само на здравей с него. В един момент почна да ми пише да излизаме. Почнахме да се събираме да пием бира. Започна да идеа вкъщи носеше подаръци на децата ни. Правехме маси ядене пиене на корем. На следващата година го взехме с жена ми и децата на море. И една вече докато се разхождахме нещо му стана. Вика аз отива еди къдеси после ще ти звънна. И от тогава нещо се разсърди без причина. След като се прибрахме спря да звъни спря да ме търси. Но наскоро научих че се събира с едни мои приятели колеги от бившата ми работа. Които ми се пишеха за приятели които съм ги канел на сватбата ми и на кръщенетатс на децата ми. Тези същите приятели спряха да ме търсят ище преди 2-3 години. Но най гадно ми стана че те продължават да се виждат повзаимно но мен никой не ме жръсне за чеп. И аз като теб авторе започвам да си мисшя че ми завиждат. Просто друга причина не виждам. Аз съм много добър към приятелите си винаги отзивчив. Никога не говоря зад гърба на хората помагам когато ме помолят. Даже тоя стщия който идва с нас на море. Без 1 стотинка да му искам. Му носих межелите на ръце от 4 етаж надолу до 4 етаж на горе защото си смени квартирата. Със нищо не съм предизвикал никой да ме отбягва просто интереса клати феса. Тези 3ма в началото които ги споменах. С тях отраснах от дете живеем на една улица. Този който замина да работи в чужбина оше от преди да замине ме беше отебал. Няколко пъти си идва в България и не ме търси. Като бяхме малки той постоянно ме търсеше вдеки ден ми звънеше на звънеца да излизаме. Сега се прибира от чужбина и ходи при хора които преди за нас са били само познати но не и приятели. Мен ме отбягва и е явно че не иска контакт с мен. Остават само спомените от детството и тийнейдърството!

 
  ...
преди: 1 месец, 17 дни
hash: aab5f3cefb
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

3.   На сто процента е така, особено при българина. Майката му е да си самодостатъчен сам на себе си, да не опираш до чужда помощ доколкото е възможно и да си независим. Здравей, чао и.... толкова. Никакви лични и финансови отношения, а бе нищо. От доста време насам съм така, отсвирих една камара народ и чак сега се усещам някак си свободен. Приятелството доколкото го има е хубаво нещо като цяло, но в сегашните условия и особено в България си остава само едно хубаво пожелание, една химера.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 17 дни
hash: aaf79bbfa6
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

4.   И при мен е така, но по-лошо - опитват се да ме убият! Сега - от успешна кариера и споестени много пари, лежа на легло вече 7-ма година! Баща ми и брат ми искат да ме убият!!!

 
  ...
преди: 1 месец, 17 дни
hash: 31e7ee9132
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

6.   Много добре те разбирам, не знам защо с всяка изминала година хората стават все по-агресивни

 
  ...


...
преди: 1 месец, 17 дни
hash: a4ab9572cd
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

7.   Преди време вървеше един цитат из нета:

"Сине, помни, ако приятелите ти не те търсят, значи са добре. И не са ти приятели. "

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 16 дни
hash: 05307dd2cc
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

8.   Сложи граници и отиди на психолог/жка да те научи как.

 
  ...
преди: 1 месец, 16 дни
hash: c6ebdf2f1c
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

9.   Просто не са ти били приятели. Нямам твоя опит и ми е странно. Имам приятели, дългогодишни, стойностни хора, не са много, но ми стигат. Подбирай си средата и хич да не ти пука за посредствени хора.

 
  ...
преди: 1 месец, 16 дни
hash: 6de42cf2ad
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

10.   Любимото ми е накой възвишено разказва за някакво приятелство, минава време и се скарват и после разказва за приятелството и от онова време, ама доста негативни неща.
Приятели няма, има познати това е. Общи приказки, не се обяснявай, хвали, да има с кой едно кафе са изпиеш и до там.
Много завист има, много. Вместо да те пита как го постигна, почна да ти обяснява как ти имаш, а той няма, защото...

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 15 дни
hash: d0749c8c85
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

11.   Започне ли някой да ми говори на "брат", работата ми е ясна как ще завърши всичко. Имам толкова много приятели, с които съм преустановил отношения (по-скоро те с мен), че ще ми трябва една тетрадка да ги опиша.
Няма истински приятелства, а само моментни интереси. И дори да опиташ да си помислиш, че ето най-после имаш верен приятел, той неочаквано те предава и ти забива нож в гърба. Вече не търся приятели, както и те не търсят мен...

 
  ...

...
преди: 1 месец, 9 дни
hash: e67f7094fc
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

12.   Абсолютно същият опит, като теб имам. Докато имат интерес и си удобен, не спират да те търсят. Свърши ли им интереса, вече не те познават. По-лошото е, че голяма част от хората са някакви темерути, които търсят контакт само, ако имат изгода. През останалото време само се оглеждат откъде, как и с какво някой може да им бъде полезен, без обаче те нищо да дават. За капак и някоя мръсотийка може да ти врътнат.

 
  ...
преди: 1 месец, 8 дни
hash: dce97d00ae
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

14.   1. Даваш непоискана помощ.. Това значи че по-скоро вредиш
2. Един абзац отдели колко много си правил за тях. Това значи че натяваш. Ако натякваш значи да помагаш ти тежи.

Точка 1 пллюс Точка 2 означава, че имаш комплекси , помагаш на сила и си им бил приятел на сила. Затова и те не те вземат на сериозно.
Ти ги третираш.за да важиш пред тях. Те те ползват...защото , защо да не, след като не си искрен приятел ?

Едно малко съветче : едно нещо помогни , но помогни когато и за когото трябва и после го забрави..

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net