 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Колко печелите от трейдинг
преди: 1 месец, 18 дни, прочетена 464 пъти
Истината е според мен малка печалба, но постоянна с малък риск и поне 2 пъти по-голям потенциал за печалба. При форекс не работи алчността. От 12 000 евро капитал търгувам само с 600 евро, като рискувам само 10 евро на сделка. Сметнете колко сделки трябва да изгърмят, за да загубя 1%. Това са 12 сделки по 10 евро. Ако влизам в сделка с обем до 3500 единици, това са около 100 евро маржин по около 30 ливъридж, това са около 3000-3500 евро на сделка. Има загуби, но печалбите като са повече и по-големи, тези 10 изгубени евро за няколко сделки по толкова не се усещат и ти пак си на печалба. Една печеливша сделка ако ти прави по 50-200 евро какво те бърка, че си загубил 3 пъти по 10 евро. От 10 сделки, ако имаш 7 печеливши е добре, при това всяка с над 10 евро печалба.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 1 месец, 18 дни hash: 54f6e9f48b |
|
1. 90% губят парите си в дългосрочен план. Или инвестирай дългосрочно или не се занимавай с глупости. Това е хазарт.
|
| преди: 1 месец, 18 дни hash: 45ae4dc9bf |
|
2. Навремето помня, че открих акаунт в plus500 и ми подариха 10 Евро, с които можеше да откривам позиции, но не можех да ги тегля докато не направя 100 сделки (или нещо от сорта). Тогава левъриджа можеше все още да се качва до 200-300 без да си професионален трейдър. Помня, че за 2-3 дена ги направих на 1200 Евро без да вкарам и стотинка собствени средства.. Бях хванал един тренд на USD/EUR двойката и дефакто слагах само на лонг позиции, със стоп лос и прибиране на печалбите...
Накрая при една сделка точно в 12:00 наобяд курсът подскочи за 1-2 секунди необяснимо в грешната посока, получих марджин кол и се занилух. Оттогава реших да не се занимавам с това нещо (а и това бяха първи опити), сега си инвестирам спестяванията консервативно в ЕТФ-и и метали и поглеждам сметките веднъж месечно макс да ребалансирам и да вложа новите спестени.
|
| преди: 1 месец, 17 дни hash: fe084d3e76 |
|
3. Ти хакна системата, бате!
|
| преди: 1 месец, 17 дни hash: d71b93e5c5 |
|
4. До номер 1
Хазарт е за тези дето нищо не разбират от трейдинг. Как ще загубиш 12 пъти като рискуваш само 10 евро на сделка и си сложил стоп лос? Ти от трейдинг хал хабер си нямаш приятел. Не ми се е случвало да съм на минус никога по тази логика на нещата. Печалбите са в пъти по-големи от загубите, които са минимални. Това е целта на трейдинга. Явно не разбираш как работят пазарите.
Точно от дългосрочни инвестиции се губят пари, защото няма как да управляваш риска. Единствено от S&P 500 няма как да загубиш дългосрочно, но къде са 10% на година от S&P 500, къде са 10% на месец от трейдинг? Разликата е от земята до небето.
Сринаха ли се всички акции с 40% след митата на Тръмп? Това нещо няма как да стане при форекс търговия, ако си завършил курс по трейдинг и знаеш какво правиш. Трудно стигам минус 0, 5%, камо ли минус 1%. Трябва всичките ми сделки да са на минус, което няма как да стане, ако купувам при наличие на тренд нагоре и рискувам само 10 евро на сделка при капитал от 12 000 евро. Досега не съм стигал до минус 1%. При дългосрочните инвестиции е нещо нормално да има големи минуси, защото там не продаваш и не минимизираш загубите, докато при трейдинга 3 губещи сделки се наваксват от една печеливша. При 7 печеливши и 3 губещи ти прибираш доста добра печалба, която не можеш да вземеш от дългосрочни инвестиции.
Аз съм автор на историята.
|
| преди: 1 месец, 17 дни hash: 91b386ccc8 |
|
5. Преди 2 години имах акаунт в plus500 с баланс 100 000, и за около година и половина някак си успях да увелича баланса ми до около 197 000 или може би беше стигнал до малко над 200 000 в пиковите месеци.. После нещо стана, налегна ме много лош късмет, и последваха поредица от огромни загуби при всяка сделка, които не можах да избия, и си занулих акаунта с маржин кол до 0. Сега нямам нищо. От тогава спрях с трейдването.
|
...
| преди: 1 месец, 17 дни hash: 62f72daf58 |
|
6. еми аз изкарвам по два бона на седмица
|
| преди: 1 месец, 17 дни hash: d71b93e5c5 |
|
7. До номер 2
Добре, че сподели. Ако си търгувал с целия си капитал в една сделка, много лесно можеш да се занулиш. Аз защо не се занулих? Защото няма как да стане. Влизам с малък обем в една сделка спрямо капитала ми и когато губя, губя малко, а когато печеля, печеля много. Отварям само понеделник сделки и в петък ги затварям в повечето случаи, за да няма изненади с отварянето на валутните пазари.
Отворил съм 6 сделки, всяка от които с маржин от 100 евро и ливъридж 30 с обем 3500 броя единици, като всяка сделка е с риск 10 евро, а капиталът ми е 12 000 евро. Каквото и да стане няма как да загубя повече от 10 евро, ако ще и валутната двойка да падне рязко. Освен това стилът ми на търговия е сунг, което означава, че една сделка може да стои отворена 2 седмици. Първата седмица тази сделка, ако е печеливша е до 100 евро, но аз не продавам. Местя стопа на 80 евро. Втората седмица тази валутна двойка се покачва още повече и аз съм вече на плюс 200 евро от тази сделка, но отново не затварям позиция, а места Stop Loss на 170 евро и при спад прибирам печалбата от 170 евро.
Губят тези дето са алчни и искат от нищо да правят нещо. Виждаш ли колко голям капитал ти трябва, за да не се занулиш и с какъв малък обем се влиза в сделка, за да не ти паднат средствата в сметката и с колко малък риск се влиза в сделка, която е с вероятност за печалба над 80%? Ти разполагаш с 12 000 евро капитал и използваш само 100 евро за закупуване на валутната двойка EUR / USD. Тогава няма рискове от зануляване, а в най-лошия случай ще загубиш 10 евро от сделката. Ако обаче влезеш използваш 50% от капитала ти само в една сделка, гарантирам ти 100% зануляване, защото в началото като купиш валутната двойка си на голям минус заради спреда. Изведнъж падаш на минус 1000 евро и губиш 10% от капитала веднага, а може и повече. Като купуваш в началото си на лек минус, ако си влязъл с малък обем и малка част от капитала. Големият минус идва като влезеш с голяма част от капитала и тогава вече не можеш да управляваш риска и губиш, а целта е да не позволяваш да пада толкова много баланса ти в сметката, а това се постига с малък обем, изчислен с lot size calculator.
Все пак човек се учи от грешките си. Започни да се учиш на демо сметка. С реални пари започни като видиш, че на демо сметката се справяш и сумата се увеличава.
Толкова пари си дал за трейдинг, а нито стотинка за курс по трейдинг. Не става просто така. Ако ставаше всеки щеше да прави милиони от трейдинг, без да има нужната квалификация и без да е учил нищо. Това е като да отидеш да преподаваш на ученици, без да знаеш нищо и без да си учил. Няма как да стане пич. Напълно те разбирам. Приеми го като пасивен доход, а не като машина за пари. Все едно получаваш дивиденти от акции и наеми и диверсифицираш с трейдинг като пасивен доход. Може да се правят на месец по 10% печалба от трейдинг, но само като се научиш да правиш по 1% на месец печалба, без да си на минус нито един месец. Научи се да печелиш малко и тогава мечтай за много. От 12 000 евро капитал не отваряй повече от една сделка с вложени пари в нея не повече от 100 евро. Тогава няма какво да се случи.
|
| преди: 1 месец, 17 дни hash: bbc83fa1b8 |
|
8. 4, как се разбира кога да влезеш и къде да са ти таргета и стопа?
|
| преди: 1 месец, 17 дни hash: 45ae4dc9bf |
|
9. От 2 до 7: Както казах, тогава си играех само и левъриджа беше голям (май 150 или подобно). Не бях влязъл с целия капитал, просто се стигна до марджин кол заради еднократно секундно подскачане на курса в 12:00 и заради левъриджа капиталът стана отрицателен за 2-3 секунди, като брокерът затвори позицията. Това са трикове на самите брокери. Стоп лосът не e гарантиран, има и такива варианти, но се плаща.
Изобщо не ме влече това нещо, предпочитам си 7%-8% дългосрочно от акции и да не се занимавам.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 6d307a9ccb |
|
10. Явно си от малкия процент печеливши трейдъри. Благородно ти завиждам. От кого си се учил? Пълно е с измамници и фалшиви гурута, продавачи на обучение, самите те не са печеливши в дългосрочен план. Аз също съм тръгнал по този път и виждам колко много ми е трудно. Нямам намерение да се отказвам обаче и правя максималното според силите и възможностите си и вярвам, че в моя случай, успехът е въпрос на време. Пожелавам ти в най-скоро време да напуснеш работа и да се издържаш само и единствено от трейдинг. Познавам такива хора и знам, че е възможно.
|
...
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 7f32a83f9d |
|
11. В трейдинга си има правила, за да си печеливш. Като не искаш да се съобразяваш с тези правила, по-добре не се хващай, ако ще го играеш на хазарт. Има си курсове, които ще ви научат как да търгувате и да сте печеливши. Зависи от вас дали ще се справите.
Сигурен съм, че 99% тук не стават за професионални трейдъри и само пишат глупости в коментарите горе и хал хабер си нямат от нищо. Не е за всеки, но за тези дето става може да им бъде допълнителен доход. За останалите просто е загуба на време и пари. Ако си завършил курс по трейдинг и си пролжил правилата, няма да пишеш такива глупости тук в коментарите. Просто всеки си мисли, че всичко знае, а трейдингът е опасен за тези дето не знаят правилата.
Те брокерите си го казват, че над 70% от сметките на дребно губят целия си капитал. Затова казвам, че ти трябва капитал над 10 000 евро, за да започнеш от 100 евро на сделка. Иначе с малък капитал ставаш от онези губещи на дребно с малък капитал и много вложени пари в една сделка спрямо целия им капитал. Затова трейдингът иска и голям капитал, за да могат да се управляват рисковете и печалбите да надхвърлят разходите и таксите за държане на позиция за повече от 1 ден.
Това не е просто хазарт, ако си решил да се занимаваш сериозно, това си е бизнес. Познавам хора дето само от това се издържат, но вървят по правилата. Няма как да стане без курс по трейдинг. Първо се инвестира в курс и обучение и едва тогава се инвестира в трейдинг. Иначе всичко се превръща в хазарт и ти не знаеш какво правиш.
От автора.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: 45ae4dc9bf |
|
12. Авторче, карай по-полека. 10к Евро са смешен капитал и никой няма да си губи времето със сделки по 100 Евро. Дори 100к са смешен капитал в днешно време. Никой сериозен човек няма да се захване с подобни глупости.
Ако имаше някаква сигурна стратегия при FX трейдинга, всеки щеше да се занимава само с това. Горките JP Morgan, как ли не са се сетили да си пратят хората на курс по "трейдинг", мигар и те затворят 7 от 10 сделки по 100 Евро с печалба като великия автор на темата. Тези сделки са един залог срещу брокера, а там има високоефективни системи и експерти, които знаят какво правят, затова и са печеливши. Тези брокери печелят на същия принцип като казината. Вероятността (статистически) да затвориш дадена сделка със загуба е (малко) над 50%. При казината е заради числото нула. Съответно според закона на големите числа, вероятността брокерът респ. казиното да излезе на печалба при достатъчно голям брой сделки е 99. 99%. Няма как всички да излизат на печалба, винаги има плюс и минус. Иначе такива сделки се правят на професионално ниво, но със съвсем различна цел.
Впрочем каква е точно целта на темата? Първо питаш кой колко изкарвал, после се фукаш тук как си правел печеливши сделки по 100 Евро и как другите били балъци. Някой да те е питал? Избиваш някакви комплекси, а всъщност си личи колко си зелен. Не ти давам повече от 20-25 години. Някои хора се занимаваме с инвестиции от времето преди още да се родиш. Така че, хвалбите ти може и да имат ефект при някоя 20 годишна пикла от дискотеката, но не и тук.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|