 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Въпрос за покупка на Шкода Фабия 1
преди: 28 дни, 15 часа, прочетена 223 пъти
Здравейте, много искам да си купя първата генерация на Шкода Фабия като втора кола за града, тя е един от моделите от моето детство. Гледам, че поне из София все още се срещат доста Фабии, даже май вече са по-често срещани от някогашния хит по нейното време Пежо 206, които явно отдавна са отишли в Надин. :)
Интересно ми е какво е качеството на модела, като се има предвид на каква солидна възраст е?
Дали ще е проблем да закупя една такава Фабия 1 като втори автомобил, да си джиткам градско, например от по-късните моделни години 2004-2006?
Основният ни автомобил е Ситроен, който е на лизинг. Като цяло сме доволни, но постоянно има технически малки проблемчета, например тъч скрина понякога не се включва и може би да имам и кола без тези глезотии, която просто върви и е сравнително читава не би било лошо. Ние и нея ще я сменяме с японски автомобил, защото ни писна от проблеми.
Като говорим за френски коли гледам, че някога масовото Пежо 206, че и 207 доста позачезнаха, както и Рено Клио моделите от годините на Фабия 1, а Фабии още доста си ги джиткат, което за мен е доказателство за нейното качество.
Какво смятате за модела - качествен ли е или често се поврежда?
Кои мотори Фабия 1 бихте препоръчали - бензин или дизел?
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 28 дни, 4 часа hash: ac78e23e87 |
|
1. Значи писнало ти е от ремонти на чисто нова кола, а ще си взимаш 20 годишна. Нима очакваш 20 годишна да върви безотказно? Ти остави, ама вече и майстори няма като хората. Това не ти е гаранционния сервиз на Пежо. Всяко чупене на нещо означава запазване на час за след месец при кварталния майстор, чакане още месец да я оправи и всичко това още 2-3 пъти, понеже масово се работи на проба-грешка, а не с реална диагностика. И всяка проба ти струва 2 месеца без кола, няколко стотин евро и една гора нерви и време.
Аз тоя филм съм го играл с 3 коли на старо и затова ти казвам да не се занимаваш. На края си купих един нов Тойота Ярис Крос и се родих, защото от тогава в сервиз съм стъпвал само за смяна на масло. Да, сега някои хора пак ще оплюят Тойота колко пошли, скучни и не знам какви. И да, донякъде ще са прави. Обаче не ме боли главата и спя спокойно и имам кола, на която мога да разчитам да тръгна във всеки момент на всякъде и няма да е притеснявам нито за разход, нито за закъсване.
|
| преди: 28 дни, 3 часа hash: 1b350e2ac1 |
|
2. Мотори на Фабия 1. 6 mpi, много добър и 1. 9 tdi. Най-често обаче е 1. 4 16v. И той става, но първите са много по-добри.
|
| преди: 28 дни, 2 часа hash: fac0dffd23 |
|
3. Там е лотария. Повечето такива го държат, като резервна кола, другите са щайги за бракуване.
|
| преди: 28 дни, 1 час hash: fac0dffd23 |
|
4. Иначе, от дизеловите, впечатленията ми са, че е може би една от най-анемичните коли след 2000-та година, но за сметка на това, разходът, дори и градско, е невероятно нисък.
Иначе, возията е може би най-скапаната кола от поколението си. Френските коли, мляко или много, не возят толкова лошо. Мисля, че ще си го забелязал със Ситроена.
За резерва става, защото части има доста, често се повреждат неща, но цените са символични и ако я стегнеш, ще ти служи добре. Пътували сме с така из половин България. Изгърбваш се, но излизаше доста по-евтино от всичко останало.
|
| преди: 27 дни, 4 часа hash: 9c5e9b7089 |
|
6. 1 какъв квартален майстор, защо да не е от оторизиран официален сервиз на Шкода? Пък автомобил за 1000 евро ще си избие парите още същата година. Рент а кар за месец е по-скъп.
|
...
| преди: 27 дни, 1 час hash: ffcc420814 |
|
7. 4 не знам какво за теб е лоша возия, но брат ми имаше Поло 98-ма и возеше по-добре от колкото френските автомобили, които сме имали. В смисъл не се тресеше от най-малката неравност. Френските автомобили са деликатни и не са за нашите пробити пътища.
|
| преди: 26 дни, 20 часа hash: 86a31bd711 |
|
8. 6, защото когато не обслужваш гаранционно, в оторизираните сервизи режаят кръстове. А от моя опит автомобил за 1 000 евро почти никога не излиза евтино. Чупи се 2-3 пъти годишно и отделно имаш 1000 евро отгоре на година за гориво, защото не гори 4/100 като нов хибрид, отделно на всеки 5 г. трябва да го сменяш, защото ще е станал за скраб. Ако си купиш нов автомобил и си знаеш как си го карал и поддържал, вместо да купуваш нов внос, който е за боклука и е блъскан, следващите 20 г. си решаваш проблема с майстори и 2/3 от горивото, което би дал при старата кола. Сметни за 20 г. колко стари коли по 1000 евро ще купиш, колко пъти ще влизаш в сервиз, колко време ще си без кола и ще ползваш таксита и колко гориво ще доплатиш. И най-важното какъв компромис със сигурността, удобството и нервите си ще направиш. Ама сравнявай един и същи клас кола, а не нов Мерцедес джип със стара Шкода Фабия.
Не се заяждам, говоря от опит и всичките тези сметки съм ги правил. И честно казано разликата няма или ако има е малка и като разпределиш на месец, е доста малка и не си заслужава риска и компримисите.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|