Чейндж бюра - Spodeli.net


Нещата от живота...
 


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (124640)
 Любов и изневяра (30687)
 Секс и интимност (14697)
 Тинейджърски (22078)
 Семейство (6788)
 Здраве (9790)
 Спорт и красота (4787)
 На работното място (3377)
 Образование (7450)
 В чужбина (1712)
 Наркотици и алкохол (1131)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1773)
 Други (19412)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Други

Чейндж бюра
преди: 11 години, 9 месеца, прочетена 2314 пъти
Здравейте,

Някой може ли да ми обясни, по какъв начин се гарантират правата на клиента в тези бюра? Не говоря за измами с информацията върху таблата, а по-скоро ми е чудно, какво би спряло касиера да обмени валута под съответния обявен курс купува/продава? Сигурно камерите би трябвало да записват всичко, но какво става ако са неизправни или не работят в този момент? Скандалът ли е единствената възможност, при такъв евентуален случай? Тези бюра ми изглеждат много съмнителни, а клиентите напълно безпомощни. Някой вещ в тази област ще си даде ли мнението? :)

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 11 години, 9 месеца
hash: 5cf7bb4bfa
гласове:
1 2 3 4 5
  (305911 гласа)

1.   Преди имаше много черни овци, но това е минало. Просто курсът не е добър, но трябва да си сляп да не го видиш това. Не се взимат комисионни. Преди да подадеш парите е важно да питаш, колко точно пари ще получиш. После можеш да си сметнеш сам. Чейндж бюра вече почти няма. Добър сървис са, ако е събота, неделя и банките не работят, но в днешно време с всяка произволна кредитна карта можеш да си изтеглиш левчета от нашите банкомати и чейнджът става безсмислен, освен ако нямаш някакви чернички пари (проституция, дроги и така нататък). Аз никога не съм обменяла повече от 50 евро там. Клиентите са защитени със Законите в страната и проблеми не е имало последните години. Който има повече пари за обмяна и без това ходи в банките. При 50-100 евро няма да свърши света, ако вземеш 10 лв. по-малко.

 
  ...
преди: 11 години, 9 месеца
hash: 33d064dc19
гласове:
1 2 3 4 5
  (252444 гласа)

2.   Номер 1, Благодаря ти за мнението, но то не ми помогна. Курсовете не винаги са по-неизгодни от тези в банката, виждал съм на места и доста изгодни такива. Но въпросът си остава, какъв е директният механизъм на контрол, тоест ако дадеш 20 евро и ти върнат 10 лева, въпреки че обявеният курс на бюрото е 1, 95, и ако камерата е изместена/изключена, какво може да направи човек? Как ще докажеш, че са те измамили, примерно?

 
  ...
преди: 11 години, 9 месеца
hash: 5cf7bb4bfa
гласове:
1 2 3 4 5
  (12 гласа)

3.   Номер 2 - ами викаш полиция например и подаваш жалба. Преди е имало такива случаи. Курсовете в никакъв случай не са изгодни - гледай внимателно!
Важна е табелата В БЮРОТО, навън има заблуждаващи табели. Питай - „Извинете, колко пари ще получа за 20 евро и ти казват хората“. Некоректните чейндж-ове бяха затворени. Дълго имаше проблеми. През 90те бяха страхотен проблем и от тогава си има много строги закони. За повече - питай адвокат.
Аз съм викала полиция при измама от таксиджия, да видиш как се оправиха нещата за рекордно време. не се притеснявай да си търсиш правата!

 
  ... горе^
преди: 11 години, 8 месеца
hash: d9c908ecd2
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

4.   Номер 2, не виждам какъв е смисъла да се обменят пари в обменни бюра, при положение, че във всяка банка може да обменяш колкото си искаш. Някои банки са с доста изгодни курсове и дори правят отстъпки при по-сериозни суми.

Доколкото си спомням, преди известно време приеха закон, който защитава гражданите срещу измами в чейнч-бюрата. Според този закон, при покупко-продажба на валута, сделката се счита за невалидна докато клиента не се подпише на бордерото. Подписването на бордерото става задължително само след като клиента е получил и преброил валутата на каса.

Примерно ако искаш да си купиш валута, касиера ти изчислява крайната цена и ти му даваш парите. След което той е длъжен да ти предаде равностойността в чужда валута по обявения курс. Ти си вземаш валутата и задължително я броиш на касата пред него. Ако всичко е точно НАКРАЯ ПОДПИСВАШ БОРДЕРОТО. И едва тогава сделката става валидна.

Ако се опитват да те мамят с курса и ти дадат по-малко валута, просто не подписваш бордерото и сделката не е валидна. Тогава можеш да викаш полиция, да подаваш жалби и да използваш цялата сила на закона срещу тях. Но закона ще бъде на твоя страна и те ще са принудени да ти върнат парите.

Затова в чейнч-бюро основно правило е, при никакви обстоятелства да не се подписва бордеро, преди да са ти дали и да си преброил парите.

 
  ...
преди: 11 години, 8 месеца
hash: 5cf7bb4bfa
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   4 - има две причини - събота или неделя е или въпросните пари са черни - проституция, дроги. В банката ти записват личните данни.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker