Ново коте :) - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (128166)
 Любов и изневяра (31508)
 Секс и интимност (14997)
 Тинейджърски (22213)
 Семейство (7033)
 Здраве (10034)
 Спорт и красота (4846)
 На работното място (3633)
 Образование (7626)
 В чужбина (1771)
 Наркотици и алкохол (1150)
 Измислени истории (811)
 Проза, литература (1867)
 Други (20519)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Ново коте :)
преди: 11 години, 14 дни, прочетена 1464 пъти
Здравейте, скъпи читатели на този сайт! :)
Скоро (когато започнат училищата) смятам да си взема коте. :) Понеже много обичам животните се интересувам как мога да му осигуря възможно най-добрите условия.
Може ли да ми дадете съвети свързани с отглеждането им
може да ми кажете всичко, което се сещате. Ще съм ви благодарна :) Извинете ме за правописни грешки. :)
Момиче 14г.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 11 години, 14 дни
hash: f7fe94ec61
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Котешка тоалетна, легло, купички за храна и вода... котешка трева.. като цяло има доста неща, което могат да ти послужат за едно коте. Моето лично обожава да си играе, но не и с пернатата играчка, която му купих. Харесва прежда, топчета и капачки от химикалки или маркири, които да бута от едната до другата част на стаята. Съвета който мога да ти дам - отиди в хубав зоомагазин, там ще ти кажат всичко за котето.
Mona

 
  ...
преди: 11 години, 13 дни
hash: 9951dd4226
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Не ходи в зоомагазин, защото там ще ти препоръчат "котешка храна". Аз имам дългогодишен опит с гледането на котки.
Ще ти дам пълна информация:
1. Храни го с: пилешка супа, хляб, кисело мляко (може и прясно, освен ако не го хваща диария от него), хляб натопен в сосчета, от неща, които сте готвили, изобщо каквото ядете и вие; добре е понякога да хапва някакво месце и рибка.
2. Тоалетната: най-добре купуваш "котешка тоалетна" от зоомагазин. Това са едни пакети, пълни с нещо като пясък. Сипваш от този "пясък" в леген или където искате да "ходи". За да го научиш винаги да ходи там, трябва да му го "покажеш": да го слагаш в легена, да му хващаш лапичките и да ровиш с тях. Така най-вече когато започне да рови някъде другаде - носиш го в легена. Най-добре и след като е яло или пило.
3. Играчки има най-различни, но може да му дадеш един орех например, който да си търкаля из стаята.
4. Вземи го на възраст не по-малка от 1 месец, защото до тогава бозаят. Ако го вземеш на един месец му давай прясно мляко (в най-добрия случай козе, или овче, ако не - краве).
5. Питай във вет. аптека/клиника за хапче против тения (профилактично), ако случайно има да се изчисти, след това, ако е в апартамент и ако не му се дава сурово месо, няма как да се зарази.
6. Ако е мъжко го кастрирайте след около 1 година, ако е женско има инжекции против разгонване с трайност 6 месеца, подчертавам да слагате точно тези инжекции, а не таблетките, защото таблетките са много вредни.
7. Аз лично ти препоръчвам непородисто котенце, но това ти си решаваш, ако искаш някоя определена порода не знам...
8. Обичай го.
Това е като цяло, дано да съм била максимално изчерпателна, ако се сетиш нещо - питай :)

 
  ...
преди: 11 години, 12 дни
hash: cb2147682c
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Благодаря! :)
Наистина много ми помогнахте! :*
Последен въпрос :) Има ли проблем, ако съжителства с пинчер на 11 месеца? И да определено ще е непородисто коте. :)
Благодаря Ви много! :)

 
  ... горе^
преди: 11 години, 11 дни
hash: 3c729b8ecd
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Виж аз имам 8 котета в апартамент живея 5 персийски и три улични беше ми жал за тях и ги пребирах от малка все си пребирам гладни котета от улиците понеже сам израстнала с котета и кучета обичам ги и ми е жал моя съвет е ако има някое бездомно коте вземи си него не породисто защото така спасяваш живота мо да не умре а породистити ще си ги купи друг ще му трябва шампоан за бълхи а дори и да няма пак ще трябва да го къпеш като намокряш обилно котето с топла вода после сапунисваш го до главата без да я мокриш нея и оставях 3-4 минути и го изплакваш обилно с вода има гранули по 1. 30лв половин килограм два лева и нещо един килограм мойте ядат по много но на малкото му стига за близо месец котешка тоалетна ти трябва препоръчвам ти силиконова 7 лева е има и от 6 лева защото пясака мирише цапа се лопатка за по лев и нещо са за чистене на тоалетната им от изпражненията и попринцип съд в който да слагаш тоалетната нещо като лехенче по зоо магазините са по 24 лева и нагоре иди в някой магазин за домашни потреби или магазин за 1 лев там ще намериш такива съдове като легенчета за не повече от 3 лева може на не даваш много пари за легло котешко а може да спи на твоето легло или някое столче детско за 5-6 лева и някое одеалце ако е с дълга козинка ти трябва четка за сресване за да не и се оплита козината защото става на топчета и е грозно и това с кастрирането е пълна глупост как така ще го кастрираш не одобрявам мнението на номер 2 не е хубаво да нараняваш така котето нито трябва ако е породисто може да го заведеш да му направят паспорт и да му бият ваксини ще го водиш има хапчета за вътрешно обезпаразитяване тоест глисти дава се веднаж месечно от ветеринарните аптеки се взема слагаш го в парче салам и му го даваш и витамини се дава хапчето е 50 стотинки витамините са по 5 стотинки когато искаш му ги даваш може каишка за бълхи да мо сложиш но евект нама трябвамо дъска някаква или драскалка се нарича но са скъпи за да си точи ноктите купичкатаза вода и храна се мие всеки ден да знаеш защото развива микроби и може да му стане нещо на котето и задължително котешка трева питай в зоо магазините посади му я и да яде от нея защото като се мият им влизат косми и ако не ядат тази трева се задръстват болят ги коремите моето коте преди години така щеше да умре слагаха му изкуственно нищо 60 лева беше от делно снимки ренгенови отделно какво ли не рязаха му козината на корема рязаха го всеки ден системи инжексии по 20 лева беше на ден за щастие се управи но на косъм да умре беше такаче тревата е много важна за котетата ами това е за сега от мен дано съм помогнала

 
  ...
преди: 11 години, 10 дни
hash: f130e2ca99
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

5.   Аз съм №2.
Относно въпросът за пинчера - котето ще свикне, за кученцето не мога да знам, ти си го познаваш най-добре...
От несвързаното писание на №4 единствената полезна информация, която е дал/а е за тревата, вярно е, че котките имат нужда да хрупват по малко трева, това аз го пропуснах, така че все пак благодаря на №4.

 
  ...


...
преди: 11 години, 8 дни
hash: 4decdcf220
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

6.   Пинчерът е доста палав ( не точно агресивен, просто иска да си играе), но ме плаши това, че то уби една моя котка :(.
Благодаря, на всички, които писахте :).
Безкрайни благодарности! :* Наистина помогнахте ми! :)
Момиче 14г.

 
  ... горе^
преди: 10 години, 6 месеца
hash: 58f4617b4c
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   Здравей :) Темата е малко стара, но никога не е излишно да напишеш нещо полезно. :) Радвам се да чуя, че ще си вземеш коте, те са много дружелюбни животинчета, стига да ги възпиташ добре. Аз съм на 16 от София и имам котка, женска, от както бях на 4. С нея съм израснала. Та да ти разкажа на кратко- Отначало започнахме с гранулирана храна на Whiskas и Royal Canin, но после, когато стана на 5-6 години, внезапно спря да я яде- явно и беше омръзнала- и получи запек. Заведохме я на ветеринар и той каза, че няма за какво да се притесняваме. Препоръча ни да сменим на консервирана храна. Първоначално бяхме на Royal Canin, но после решихме да сменим на една храна, препоръчвана от много ветеринарни лекари- съответно качествена. Казва се Carny и моята котка много я харесва. Предлагат най-различни вкусове. За 800 гр. излиза 6-7 лв. Отделно и даваме пак на тази марка пастет. Купуваме също така и трева за котки, за да изкарва токсини и косми от стомаха, а и също така витамини. Къпем я веднъж на 3 месеца, защото си стои само в апартамента, а и не е хубаво да се къпе толкова често, колкото кучетата, защото при котките се губят повече естествени мазнини от самата козина. Къпи я задължително когато стане по-голяма, не когато е малко бебче и разбира се с котешки шампоан. Избери си по-скъп, най-добре такъв от ветеринарна клиника, защото нямат толкова консерванти. Моята котка има две легла, но да ти кажа честно най-много си спи в стаята ми на моето легло, въпреки че има и легло в стаята на сестра ми. Тоалетна има и в тоалетната на 1 етаж и на втория. Ако излиза навън задължително я води по-често на ветеринар. Аз съм в апартамент и не се притесняваме за излизането, а и тя никога не е излизала навън и сякаш малко се страхува. ;д Но пък за сметна на това апартамента ни е голям и има място да бяга и да си играе. Купили сме и играчки, но няма нищо по-хубаво за нея от това да прерови всички шкафове и да изкара всичко навън. ;д Ако сте в къща или двуетажен апартамент като нашия внимавай, защото веднъж се беше скрила под стълбата и така мама 2 пъти и настъпва опашката. Разбира се не пропуска да и се нацупи или обиди. ;д Също така не и давайте мляко, месо или риба- само чисти. Без подправки или сол, защото ще я заболи коремчето и ще си имате проблеми с бъбреците и. Също така и купи стъргалка, за да си точи ноктите, за да няма после инциденти с дивани или рамки на врати. ;д Това е като цяло, просто трябва да имаш време от начало и повече разходи и разбира се- да обичаш приятелчето и да си играеш с него. Успех :)

 
  ...
преди: 10 години, 6 месеца
hash: 64a16e2e32
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

8.   Благодаря номер 7 :) Дала си ми изключително подробни и полезни съвети. :) разбира се съм благодарна и на всички други, отделили време за мен и се отзовали да помощ. За съжаления котката, която имах бе открадната, защото е избягала навън (в двора, макар и аз да не знам как някой посмява да влезе в чужд двор и да им "гепа" котката. Беше трудно за нас да преодолеем неговата загуба. Макар че беше с нас около 2 седмици, се привързахме към него толкова много, въпреки всички бели, които правеше (късаше пюскюлите от покривката на масата-това бе неговото основно занимание :D). Та след около 2-3 седмици намерихме на улицата малко котенце и го прибрахме. Живее си супер :D-обичано, глезено от време на време. И аз предпочитам храната Royal Canin и то не само за котките ми, а и за всички мои кучета. За къпането- и ние горе долу през 3-4 месеца го къпим, защото и без това живее вкъщи и не обича много да излиза вън на студеното :D. Разбира се аз съм от хората, които мислят, че храненето само с гранули не е много полезно и затова понякога разнообразяваме менюто. :3
Благодаря от все сърце на всички.
Авторката :)

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net