Психически тормоз! - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127205)
 Любов и изневяра (31318)
 Секс и интимност (14908)
 Тинейджърски (22178)
 Семейство (6967)
 Здраве (9966)
 Спорт и красота (4830)
 На работното място (3561)
 Образование (7563)
 В чужбина (1758)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20200)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Психически тормоз!
преди: 10 години, 4 месеца, прочетена 2095 пъти
Здравейте! Аз съм млада жена към трийсетте, която е жертва на психически тормоз от страна на "приятеля си", нямам абсолютно никой близък, на който да споделя, самите ми родители ме малтретираха като по малка и досега това продължава макар и в изключително редките случаи, когато по принуда трябва да се срещам с тях (избягвам всячески това по разбираеми причини).

Нямам приятели, на които да споделя, преди години имах двама много близки приятели от гимназията, особено единия, който беше като брат за мен, но явно аз не съм била като сестра за него, защото след като го приеха да учи в чужбина, не се и сещаше повече за мен, спря да ми пише и да ме търси като си идваше ваканциите, все аз го търсех много пъти, исках да поддържаме връзка, но явно той беше изгубил интерес към нашето дългогодишно приятелство.

Сама съм! Няма на кого да споделя! Затова тук е единственото място, където мога да пиша, но в същото време е ужасно трудно да споделя много неща така публично, още повече че съм писала по разни теми тук без да намеря разбиране, с много иронични и злостни коментари без никакво съчувствие към това което преживявам. Най-честите коментари са били от типа на "сама си си виновна", и т. н. Но освен тях знам, че тук има и много добри хора, които биха ме разбрали и биха ми влезли в положението, особено ако и те са в същото или сходно! Просто не искам това, което пиша да е достояните и за останалите злонамерени коментатори. Затова бих искала да си пиша по някакъв начин лично с хора, които също са подложени на тормоз и се чувстват така сами и в безизходица, без да има на кого да споделят болката си! Аз търся приятел(и), на които просто да излея това, което съм премълчавала толкова дълго, както и те да ми споделят болката си! Без критика, без "умни" съвети, без навирането на "решението" в очите! Защото аз знам какво е решението, всеки го знае, но понякога е трудно просто да си тръгнеш. Защото на думи е лесно. Аз искам просто приятел, с когото мога псокойно да споделям тревогите и трудностите си да постъпя по определен начин и у който ще намеря подкрепа, а не нападки и "градивна" критика. Не ми трябва псохолог, който да ме напътства (защото му плащам), имам нужда просто от приятел, имам нужда от човещина, не от научни съвети на специалист. И търся точно такива хора, които имам нужда от същото! Не ми е проблем да отида на психолог, нямам предразсъдъци! Но той/тя, няма да ми даде това, от което имам нужда - чисто и просто човешка топлина и разбиране. Затова предлагам, ако има хора, които търсят същото като мен, нека пишат тук, за да намерим начин да си пишем някъде на лични, чат и т. н. и да си дадем тази взаимна подкрепа, от която имаме нужда!

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 10 години, 4 месеца
hash: 2e9fdd516d
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Не разбрах кой те тормози психически - интимен приятел или просто приятел? Това е доста важно.
Останалото ти си го казала, че не искаш да ти се пише - психолог например. Според мен, точно заради проблемите в детството си имаш нервни проблеми и нещо си въобразяваш. Съжалявам, че ще ти го кажа, но най-вероятно си въобразяваш „тормоза“ - не пишеш в какво се изразява той? ФАКТ - ти го приемаш субективно обаче като тормоз, интересното е, че е тормоз за теб и срещата със семейството, със съученици и тем подобни. Не искаш психолог т. е. да търсиш причините и да се лекуваш - какво остава като решение? Ами да се дистанцираш от хората, да спреш контакт с всички, да се изолираш тотално и най-добре да отидеш да живееш на село с разни животни и да се надяваш, че с течение на времето ще се успокоиш и ще се самоизлекуваш.
Всичко останало за теб ще бъде винаги тормоз, защото ти приемаш всяка критика като лична обида и съответно тормоз, най-вероятно дори различните избори на хората за техния си живот приемаш като тормоз (например ако някой е успял в нещо и не крие това, ти се сравняваш и си въобразяваш, че изтъква твоите неуспехи)... с две думи - всякакво общуване с хора може би се приема от тормоз към теб. Може би обичаш и да си изплакваш проблемите, а като ти се предложи решение - за теб това е обида и тормоз.
Просто нервното ти заболяване те тласка към такива мисли, но човек може да се лекува от такива болести, само ако САМ пожелае.

Домашен любимец много ще помогне, но живот на село с рано ставане, рано лягане, физическа работа, смятам, че след психолога би било най-доброто решение за теб. Има и доста програми за „млад фермер“ и тем подобни - хората дори материално добре живеят, имам познат с над 5000 ЕВРО доход от такива програми на година само, защото има орехови насъждения и пет крави, а отделно идва дохода от животните, от продукцията. Помисли си за тази алтернатива - ти, природата, животните и КРАЙ НА ТОРМОЗА.
Каквото и да решиш, знай си, че проблемите идват от ранното ти детство. Спри всякакъв контакт с родителите си и роднините от тогава, пускай картичка за Коледа
ж31

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: a920a44ed4
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Не разбрах какъв е конкретният ти проблем. Просто ако си търсиш универсален сродник, с когото да си споделяш проблемите, едва ли ще срещнеш. Различните хора имат склонност към разрешаване на различни проблеми. За това дай подробности тук и който се счита, че може да ти помогне ще ти пише.

Що се отнася до твоя бивш съученик, по-вероятно е той да си има лични проблеми и да не му е приятно да поддържа контакти с тебе. Не го приемай като лично спрямо тебе, а по-скоро като това, че той е ограничен от личните си проблеми. По-скоро трябва да му съчувстваш, отколкото да му се сърдиш.

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: 0a0ab25856
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Знаеш сама, че този сайт забранява "лични", "чатове" и т. н., което нас потребителите ни удовлетворява. Можем да се учим от опита на другите.
Колкото до това дали човек сам си е виновен е истина. Човек сам си е виновен за повечето неща, които му се случват, били те добри или лоши, особено в зряла възраст-след пълнолетие. Ако млад човек-непълнолетен се оплаче от тормоз някак си е по разбираемо, че му е трудно да си помогне сам. Но пълнолетен да стои да го тормозят и да иска само да излива върху някого на "лични съобщения" насъбралата се в него отрицателна енергия!? !? Не знам дали знаеш какво е човещина, но да искаш човещина не е да искаш някой да те изслушва, не е да искаш да има нечие рамо да плачеш с години от един и същи проблем, но да не искаш съвети и да не искаш да си помогнеш. Човещината е просто състрадателност, тоест искаш съжаление, търсиш някой да те съжалява?
Хубаво дори някой да те разбира, повечето разбираме че си тормозена, това с какво ти помага на теб? Какво ти помага съжалението на непознати?

 
  ... горе^
преди: 10 години, 4 месеца
hash: d82e75a6c9
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Ами правилно са ти казали... сама си си виновна... не можеш да обвиняваш друг за своето страдание... ти си му позволила да те тормози... приятелят ти е виновен колкото теб... и е лесно да го напуснеш... всичко е до това колко е силен един човек... а ти си слаба.. нямаш воля и търсиш само съжаление... е от мен няма да го получиш... стига си търсила някой, на когото да се оплакваш, ами се вземи в ръце и нареди живота си така както ти го искаш... Животът е твой... живей го по твоите правила!

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: 08fc53efa7
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   ""Здравейте! Аз съм млада жена към трийсетте, която е жертва на психически тормоз от страна на "приятеля си", ""

"" Най-честите коментари са били от типа на "сама си си виновна", и т. н. ""

Извинявай, но това ли наричаш психически тормоз? Ако това го смяташ за тормоз, значи трябва да знаеш, че вероятно 99% от населението на тази планета е подложено на такъв психически тормоз и от родители и от приятели.
За Психически тормоз по принцип се смятатат, думи унижаващи личноста. А фрази като "Сама си си виновна" са по скоро констатации, за извършено твое действие, предизвикало щета за теб.

 
  ...


...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: da9eeb3326
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

6.   Проблема не е психическия тормоз, а че няма на кой да си излее мъката и да получи разбиране.

 
  ... горе^
преди: 10 години, 4 месеца
hash: da9eeb3326
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   Ами госпожице, те хораъа ще те изслушат веднъж два пъти и като видят че само си чешеш езика и се оплакваш без да предприемеш нищо и ще спрат да си хабят нервите с теб.

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: 82fc7dda1b
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

8.   Ти не търсиш приятел/кa, всеки тaкъв ще изкaже и мнение, след кaто те изслушa, a ти сaмо искaш съжaление и евентуaлно визхето почиствaне/полирaне нa плесентa от въобрaжaемият ти ореол. И психолог не щеш, той пък ще искa дa те " лекувa " мръсникa, също нямa дa те съжaкявa със сълзи в очите, нямa нежно дa оридържa глaвицaтa ти, тa дa си поплaчеш, възхитенa от " рaзбирaнето и състрaдaнието " му.
Но всеки проблем имa решение все пaк:)
Искaш си едно мълчaливо кошче зa душевни отпaдъци. Предлaгaм нещо, което нaполовинa ще реши " проблемът ти".
Пиши си нa листчетa кaхърите и ги хвърляй в кошчето. Дори си сложи кошчетa нaвсякъде из домa, дa сa ти подръкa. Кaзвaм нaполовинa, зaщото не може дa те прегърне и дa ти кaзвa нещa от родa нa " оох, милaтa, горкaтa ми и т. н. ", но пък aко си нaпрaвиш предвaрително и съответните зaписи и си ги пускaш, докaто гушкaш кошчето, пълно с твоите мъки ще се получaт нещaтa.
Успех!

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: 978abc523f
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

9.   и аз не разбрах в какво конкретно се изразява тормозът над теб, така че ще коментирам останалото.
повечето коментиращи пишат тук с идеята, че хората търсят решение на проблемите си. ти явно имаш други очаквания, които се разминават с реалността тук, затова не намираш каквото търсиш.
ако ти четеш история, описваща проблемен живот, какво би написала: "ох, горката тя, хората са гадни, лоши, животът е несправедлив и пр. " или някакво решение на проблема според опита, знанията си, разбиранията си и пр.? кое от двете според теб реално би имало полза за автора?
така нареченото споделяне (няма да използвам по-груба дума) в най-добрия случай би имало временен ефект, обаче тормозът в реалния живот ще си продължи. виж действията в определена посока евенуално биха могли да променят нещата. така че ако си намирала кусур на всяко решение, което са ти предлагали, нищо чудно, че коментиращите накрая са заключили, че сама си си виновна. всъщност това е грубо, но доста вярно заключение - животът е поредица от решения, от избори и от техните последствия.
така че може би не е лошо да поработиш върху нагласата и очакванията си от живота и от хората в сайта и в реалността.
Ж43

 
  ... горе^
преди: 10 години, 4 месеца
hash: 277b912a2f
гласове:
1 2 3 4 5
  (85399 гласа)

10.   Имах приятел, преди години, който се държеше много зле с мен. Но естествено в началото не беше така. С две думи - не ме пускаше да излизам с приятелки никъде, не работеше... аз работех по 12 часа на ден, нямах време дори да ям понякога, а той само харчеше парите ми. И много други подобни неща, за които не искам да ви губя времето да обяснявам, но беше страшно. Тук само трябва да обърна внимание на това, че всико което той правеше беше гадно, но не ме караше на сила. Не ми е крал заплата, аз му давах пари, като не работи, да има някой левв него - а той ходеше и харчеше парите в казината (това разбрах доста късно). Един ден просто ми писна и казах: Стига!
Казах му, че искам да се разделим и се почна едно ходене по мъките... пак дълга история.
И аз като теб мислех, че съм сама, макар че имам майка, брат, сестра и куп приятели. Срам ме беше да им кажа.
Трудно ама успях. Вече пет години не сме заедно и се чувствам чудесно без него.
Не искам да ти давам съвети как да постъпиш, само казвам какво направих аз: Избрах себе си! За първи път в живота ми поставих, себе си на първо място!

Желая ти късет и да намериш човек, който да те обича и цени такава каквато си!

 
  ...

...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: ffd36e4cac
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

11.   Хей.. наистина те разбирам. Нямам намерение да те обиждам или нещо подобно. Странното е, че съм доста по-малка от теб, пък тръгвам да ти давам съвети. Скоро и аз писах в сайта и получих коментари от сорта, че съм психично болна. Не разбрах точно какъв ти е проблема, но ти съчувствам още като прочетох заглавието. И на мен ми се е случвало. Единственото, което искам е просто приятел, не ми трябват 10, един и достатъчен, който да ме разбира и подкрепя. За съжаление обаче всички, които ми се пишеха такива искаха и нещо повече. Живота е гаден... , но какво да се прави. Наистина ти съчувствам, знам какво е. Дори да не си се доизказала, имам някакви предположения, може и да са грешни обаче.. Не си виновна ти, това мога да ти кажа.

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: e6c5251d00
гласове:
1 2 3 4 5
  (70348 гласа)

12.   Съгласна съм с горните коментари.
Това, което си заявила тук: "не искам да спра тормоза, искам да споделям с някой, за да мога по-лесно да го търпя", звучи абсурдно.

Освен това искаш да споделяш, но не споделяш. Не казваш за какъв тормоз става въпрос, какво лошо ти прави този човек... а наистина, без да имам желание да те съдя, но както се казва по-горе, не е много благородно да си изливаш негатива някъде, върху някой човек... Съзнавам, че не звучи много лицеприятно, но как ще те уважават хората? Как ще искат да споделяш с тях проблемите си? Хората не уважават жени, склонни да търпят тормоз. Ти самата мислиш ли, че това е за уважение??

 
  ... горе^
преди: 10 години, 4 месеца
hash: de11cf98f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

13.   Точно поради подобни коментари като този на момер 1 не искам да пиша тук! Как точно разбра, че си въобразявам? ! Не знаеш и малка част от това, което ми се случва, а говориш! А не знаеш, защото аз ясно съм написала, че не искам да споделям подробности тук, доказателство за причините ми е коментара ти! И май не си чел/а внимателно! ''интересното е, че е тормоз за теб и срещата със семейството, със съученици и тем подобни''. Срещата ми със семейството ми е тормоз - ДА! И не срещата сама по себе си, а начина, по-който протича! Явно не знаеш какво е майка ти да те третира като отрепка, при положение, че с нищо не си го заслужил/а! Явно не знаеш какво е срещата да започва с крясъци и най-нгусни обиди като ла*но такова, свиньо, глупендер, тъпунгер и десетки други подобни и комбинации от тях! Ако това не е тормоз не знам какво е! И поради това мисля че е ясно, защо не искам да се виждам с нея, както и с баща ми, който ме биеше от съвсем малка и през лицето с огромните си ръце, та ми отвърташе главата настрани и ме тормозеше и психически и с обиди, но по-малко от майка ми! И казваш, че проблема е в мен? Я пак прочети какво съм написала! Относно съучениците ми... Пак не четеш!!! Казах, че въпросния ми приятел (този дето ми беше като брат) отиде да учи и той прекъсна връзка с мен, търсила съм го много пъти! Честно казано дотук само прочетох коментара ти и се чудя дали да четра натам още глупости от него! Също така ясно съм написала да ми пишат хора, които искат да си комуникираме лично и да си споделяме, а точно това, което ти си писал/а казах, че не искам! Така че, ако не можеш да дадеш това, което се иска от теб, просто не се обаждай!

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: de11cf98f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

14.   Само хвърлих бегъл поглед на повечето коментари, с изключение на 1-2 те са точно това, от което и се опасявах - помия! Как може да има такива безчувствени роботи като вас, които най-равнодушно ти обясняват, че сам си си виновен, че те тормозят! Я ми кажи, едно 4 годишно дете само ли си е виновно, че родителите му го тормозят? Освен това коментари от типа на "това ли наричаш тормоз" са нерелевантни! Първо това е само обобщено, аз дори не съм споделила детайли, а те са много! А не съм споделила, точно заради коментари като вашите! Затова исках да намеря хора, на които да споделя подробно, както и те на мен да си излеят болката! В това няма нищо ненормално, това е просто човещина! Къде отидоха хората? Само студенокръвни ли са останали на тази земя? И също така, аз ИСКАМ да спра тормоза! Просто е трудно, когато си сам и нямаш никого, дори да знаеш как! Затова исках просто да споделям с някого, да си дадем взаимна подкрепа! А избавлението ще си дойде от само себе си, когато човек почувства подкрепа и сила да го направи!

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: de11cf98f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

15.   " Човещината е просто състрадателност, тоест искаш съжаление, търсиш някой да те съжалява?
Хубаво дори някой да те разбира, повечето разбираме че си тормозена, това с какво ти помага на теб? Какво ти помага съжалението на непознати? "

Не искам никой да ме съжалява! Между съжаление и съчувствие, съпричастие и разбиране има огромна разлика! А колкото до това какво ми помага разбирането от непознати, като останеш съвсем сам/а на света (може да си с някой и пак да си сам) да няма на кого да споделиш, ще ти помогне разбирането не на непознати, ами и на най-непознатите непознати! Повечето от вас изглежда не са изпитали и частица от това, което аз, затова сте толкова самонадеяни и надъхани да критикувате и да плюете човек, който търси подкрепа! А понякога дори от непознат една добра дума и разбиране може да преобърне всичко и да влее на човек силата, която иначе не би имал, за да промени нещо в живота си! Относно възрастта... Дали си на 4 или на 24 няма никакво значение, ако цял живот си бил тормозен! Защото човек не е имал възможността да се развие нормално и да има силата на възрастен и нещо винаги му липсва! Човек се изгражда, не се появява просто 20 или 30 годишен с готови способности за справяне с даден проблем! И когато това му е било отнето като малък се получава верижна реакция! Не може да очакваш от един човек да има знанията на академик, ако не му е било позволено да учи висше! Е, има и такива хора, но те са единици, гении, а и тук става дума просто за знание, по-лесно е да се образоваш без да си учил висше, отколкото да се справиш емоционално с една травма от детството! А и тук дори не става за това! Конкретния психически тормоз няма нищо общо с възприятията ми от детството! Той е ФАКТ! Уточнението ми за детството беше, за да стане ясно просто, че нямам никой, на когото да се опра! Чудя се тоя сайт как още съществува, каот тук се намират почти само комплексари, които искат да те смачкат и то при положение, че и без това се чувстваш зле и търсиш помощ! Вие не сте хора, вие сте бездушни машини! От все сърце ви пожелавам да преживеете дори една малка част от това, което аз преживявам, да видим тогава дали ще сте толкова нахакани и "важни" във възгледите си, когато става въпрос за собствената ви болка!
П. С. Това не се отнася за абсолютно всички, които са коментирали тук.

 
  ... горе^

...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: de11cf98f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

16.   Единствените ЧОВЕШКИ коментари тук са от 10 и 11! Номер 10 (между другото ужасно ми е да ви наричам с номера, защото само ти и "номер 11" от тук не го заслужавате, понеже сте ХОРА, а не ботове, като другите НОМЕРА! , но поради спецификите на сайта се налага), та човек 10, благодаря ти, ти наистина ми вдъхна кураж, особено последните ти редове! Това със сигурност ще ми повлияе да имам силата да променя нещо! Човек номер 10, със сигурност това, че си по-малка от мен не те прави "неподходяща" да дадеш съвет на по-възрастен човек! Стига с тази йерархия! Аз съм ти много благодарна за човешкото отношение, важното е човек да проявява разбиране, а количеството натрупан опит няма нищо общо с възрастта! Има възрастни хора, които са като деца (въпросния ми "интимен" приятел, и деца, които имат зрелостта на възрастни! ).
Колкото до НОМЕР 8, никакво кошче за душевни отпадъци не искам! Това, което искам е приятел, макар и само онлайн, с когото да споделяме неволите си! Да! Няма нищо лошо в това, не съм казала, че само аз ще споделям, напротив, искам взаимно да си споделяме и да почувстваме взаимно топлината от общуването! Защото приятелството не е само ходене по дискотеки, размяна на мъже и пиене! Явно заповечето от вас, обаче Е, бездушни роботизирани същества!!!

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: de11cf98f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

17.   А, и Човек 11... Точно затова говорех - в този сайт споделиш ли нещо, от което проличава самотата ти, слабостта ти, болката ти... Обявяват те за психично болна! Дори ти да си жертвата на даден вид отношение, за ТЯХ няма значение! Точно заради това не исках да пиша публично и да споделям в детайли проблема си, а само обобщих, защото исках да го споделя само с хора, които ще постъпят човешки, а не като бездушни машини! Пожелавам и на теб и на Човек 10 щастие и се възхищавам на силата ви да бъдете ХОРА! Ако някой път имате желание да си поприказваме лично (някак, още не знам как, но може да го измислим, някой по-горе беше казал, че чата тук бил забранен, аз нямам предвид тук да си пишем, някъде другаде), пишете тук, пък ще се доуточним! Успехи!

 
  ...
преди: 10 години, 4 месеца
hash: de11cf98f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

18.   5. ""Здравейте! Аз съм млада жена към трийсетте, която е жертва на психически тормоз от страна на "приятеля си", ""

"" Най-честите коментари са били от типа на "сама си си виновна", и т. н. ""

Извинявай, но това ли наричаш психически тормоз? Ако това го смяташ за тормоз, значи трябва да знаеш, че вероятно 99% от населението на тази планета е подложено на такъв психически тормоз и от родители и от приятели.
За Психически тормоз по принцип се смятатат, думи унижаващи личноста. А фрази като "Сама си си виновна" са по скоро констатации, за извършено твое действие, предизвикало щета за теб.

Номер 5, ти ли нещо не си разбрал/а, или аз нещо не мога да схвана... Но по-вероятно е да си ти! ПРОЧЕТИ ОТНОВО какво съм писала и то ВНИМАТЕЛНО! Първо, казах, че психическия тормоз е от страна на приятеля ми (интимния, понеже някой горе не беше разбрал, а мисля че е ясно какво имам предвид, защото иначе щях да кажа само приятел, а не да членувам с буквата Я! ) Второ! Точно в това най-често се изразява тормоза! Думи И действия от негова страна, които с които ме унижава, а когато възроптая срещу това става агресивен, твърди, че достойнството е някаква пълна глупост и предразсъдък! (което много удобно му "дава право" според него да ме унижава, а аз съм била виновна, че се чувствам така! но като той се почувства унизен, изведнъж се оказва, че на тоя свят имало и нещо, наречено достойнство! ) Трето! Аз дори не бях конкретизирала в какво точно се изразява тормоза, че да коментираш кое било и не било такъв! И не го бях направила, защото се опасявах точно от такива нелепи коментари, каквито са повечето! Четвърто (между другото), изрази като сама си си виновна също могат да бъдат психически тормоз, особено от страна на роднини и хора, на които си мислел, че можеш да се довериш, а те са предали доверието ти и ПЕТО - какви са тези действия в моя вреда, които САМА съм предизвикала? ! Ти явно си доста наясно с живота ми и ЗНАЕШ какво съм предизвикала сама и какво не! Въпроса ми е, откъде "знаеш"? Май вие сте тук само да си чешате езиците, както някой по-горе безумно се беше изразил за мен, но ги чешете със злоба към другите, тези, които просто искат да споделят проблем и търсят подкрепа и разбиране, а намират ЛА*НА!
Другия вариант е да сте толкова самонадеяни, че да не намирате за нужно да вниквате в написаното и да не четете внимателно, затова ръсите такива безумия в коментарите си! Но ако не искате да сте "кошчета за душевни отпадъци", защо изобщо четете постове в този сайт? ! Единствения, което ми хрумва е, че четете точно, за да коментирате със злоба и така да си избивате комплексите! Това е единствената ви цел, правите го умишлено, макар че може би сами не го осъзнавате! Което води до това, че имате огромен комплекс за малоценност и за да го прикриете, сочите другите като еди какви си и ги плюете! Жалки сте!

 
  ... горе^
преди: 10 години, 4 месеца
hash: 2e9fdd516d
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

19.   Авторке, номер 1 съм - много агресия, много нещо и то за неща, които няма начин да знам, защото не споделяш.

„Срещата ми със семейството ми е тормоз - ДА! И не срещата сама по себе си, а начина, по-който протича! Явно не знаеш какво е майка ти да те третира като отрепка, при положение, че с нищо не си го заслужил/а! “

Ти пък откъде знаеш какво са минали хората? Моят баща е алкохолик и ако аз не знам какво е РЕАЛЕН тормоз, то не знам кой, но не се самоизживявам като многострадалка - като не ти е добре да срещаш семейството си, ами не го срещай! Аз дори за Коледа не ходя всеки път, какъв ти е проблемът и защо ходиш при родителите си, когато това не ти доставя удоволствие? Аз дори като усетя, че не са наред по телефона им затварям или не им се обаждам 1 месец след това, а сега се чудя за Великден дали да си спестя също посещението - с две думи, никой не те е принудил да ходиш при хора, който те тормозят, дори да са ти родители, приятели, съученици и тем подобни - вземи си един домашен любимец и пак ще ти е по-добре.

Но ти за това не пишеш тук, за за тормоз от приятел - в какво се изразява този тормоз? Че не те бил търсил? Ами спасил се е човекът като гледам каква невроза си - така правим прихически здравите хора, когато видим, че с определена личност няма оправия и искаме да се съхраним.
Мислих, че ти е любовник, интимен приятел - тогава да те разбере човек, че си наранена, но в противен случай не ти виждам какъв ти е проблемът. С всеки се е случвало нещо подобно, всеки е понасял критика от приятели, съученици и дори подигравки и тормоз, ако всеки се пречупваше от такива неща, не знам.
Ти не си всеки, ти за мен си нервно болен човек и е добре поне няколко сеанса при психолог да направиш.
Тук не виждам кой с какво може да ти помогне.
Ти имаш проблеми, но не мисли, че хората навън нямаме - всеки си носи кръста, въпрос на психика е дали ще устоиш или ще се пречупиш.
Може до утре да ти подаряваме състрадателност и да си ревем, да се плюнчим кой какви мъки има, но истината е, че така проблеми не се решават, а в най-добрият случай се оформя група на анонимните многострадалци

Успех и лек ден

Номер1

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net