 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Тормоз в училище
преди: 10 години, 2 месеца, прочетена 2123 пъти
Всеки ден като отивам на училище ме дразнят и ме провокират да ги обидя и после ме изказват на класната за това как съм ги обидил, и за други съчинени от тях истории. Един ден след училище махам на учениците за довиждане и после един се провиква"Вижте той ни показа среден пръст" и започнаха да ме гонят и като ме настигнаха ме наобиколиха, събориха ми раницата и я ритаха в калта. На следващият ден ме казаха на класната, че съм им показъл среден пръст.
Всеки час по физическо едни двама идват на баскетболният кош, където играя баскетбол и нарочно хвърлят топките си за да ме ударят по главата, и после казват, че не било нарочно. После започват да ми се присмиват и да ме обиждат. Някой път ме викат при педагогическият съветник и разказват някакви лъжи и съчинени истории. Един ден в голямото междучасие ме наобиколиха отново и ме обиждаха и един от тях се засили и ме блъсна в локва.
Постоянно ме клеветят за нещо което не съм направил или съм направил, но не казват те какво ми правят (обиждат, блъскат, псуват, удрат)
Целият клас ме мрази.
Искам да отида в друго училище, но не мога, защото е втория срок.
Моляви кажете какво да направия! Неспират да ме тормозят!
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: ef634ae5a3 |
|
1. Здравей, аз съм момиче на 13 години. Каква е причината за този тормоз от тях, с нещо явно си ги провокирал, да те тормозят, и само теб ли тормозят от класа??? Моят съвет е да изтърпиш, още малко остана, и другата година да се изместиш в друго училище. Въпреки че ако се преместиш, това значи че те е страх от тях, и това ще бъде победа за тези, които те тормозят.. Намери някакъв начин да говориш с тях, да разбереш защо се държат така... В никакъв случай, не ставай като тях, да ги нападаш физически.. Говори с тях, изяснете си причините, за тормоза им... А кой клас си?
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: 8fb4bf7ad1 |
|
2. Говори с директора, няма да се промени нищо, като мълчиш.
Не се подвеждай от заплахите им - действай, докато има време.
Ако можеш ги ступай и ги заплаши ;)
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: fd659f6d9a |
|
3. Защо не кажеш на класната, че лъжат?
Защо не им противоречиш?
Защо не се отстояваш?
До 10 клас бях в подобно положение. Края на 10 клас започнах да спортувам, да ходя на фитнес, започнах да се занимавам и с актьорско майсторство. Като цяло започнах да съм по-уверен и това се отрази и на външния ми вид, походката ми, гласа ми и поведението ми. Това доведе и до респект от страна на повече съученици.
Сега, 10 години по-късно, колкото и да противоречи на логиката на пръв поглед, съм благодарен за тормоза в училище - защото ме направи по-уверен и по-силен човек.
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: 533df29138 |
|
4. Здравей! Сега си в труден период, но не се предавай! Научи се и ти да биеш, псуваш и общо взето да си заслужиш боя. Недей да казваш на мама, тати и учителки, защото ще стане по-зле. Вземи да си им го изкараш наведнъж някой ден и ги попитай "защо се е*ете с мен по такъв начин и с какво ви карам за правите това или просто няма с кой друг". Ако ти дадат отговор от рода на "просто така" вече се научи на затапки. Не давай да те правят на маймуна. Щом те видят, че и ти си силен, ще те оставят намира. Успех!
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: dd137fa227 |
|
5. Обясни всичко на класната или на директора, както си го написал тук. Ти какво казваш на класната и на психолога, като те извикат? Другото, което можеш да направиш е да подадеш жалба в полицията за тормоз, тогава със сигурност ще спрат. Ти казал ли си на родителите си? Ако да, те какво са направили по въпроса? Можеш примерно да викнеш някой по-голям твои роднина, приятел и т. н. да ги сплаши в някоя уличка. Можеш и да се събереш с няколко твои познати и да ги пребиете, НО ИЗВЪН УЧИЛИЩЕТО, защото ако е извън училището те не могат да се оплачат на госпожата.
Късмет със справянето с проблема!
|
...
преди: 10 години, 2 месеца hash: de29bd1ce5 |
|
6. Какви са тия съвети?
'Научи се да псуваш'
Псувните са индикатор за лошо възпитание, ама вие всеки ден използвате "Е** си *****" и няма да разберете..
Умните хора оправят проблемите чрез най-лесните варианти, а в този случай - директор.
Когато имате проблеми търсете вашите права по нормален път, а не чрез псувни (както някой ненормалници).
Авторе, говори с директора, не се срамувай.
Другите може да казват "О, ти се защитаваш с директора", но ти не спирай да говориш със директора!!!!
Родителите ти също трябва да знаят.
Имал съм случай, в които едно момче се закачаше с мен, след това говорихме с класната и директора - беше изгонен.
(физически бях по силен, само че избирам по-лесния начин :)
Номер4, научи се да бъдеш нормален човек, тогава давай съвети на другите.
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: d030c03dc6 |
|
7. Кажи на вашите! Проблемът ти е сериозен, както го описваш. Агресията им сигурно идва от семейни причини или условията им и всичко си изкарват на теб, но може и по някакъв начин да си ги обидил. Ако имаш възможност се опитай и с тях да говориш, защо те тормозят. Те сигурно виждат, че си по-невинен и по-беззащитен от другите, затова са се нацелили към теб. Ако се наложи кажи на директора или на полицията дори. А и ако в училището имате камери ще имаш доказателство за тормозът им. Не стой просто така и не чакай следващата им атака. А и до края на срока има още малко, може да потърпиш още малко и да се преместиш в друго училище. Съжалявам за дългият ми роман, но се опитах да бъда изчерпателен.
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: d26fecf893 |
|
8. От автора.Мисля ,че класа ме е намразил като преди 2 месеца се скарах с един ,които целият клас го уважава и е насъскал всички срещу мен.
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: a81511d6ff |
|
9. аз съм момиче на 14 и ми е писнало вече от такива хора които се мислят за голямата работа! То пък чудо станало че си се скарал с най голямото самочувствие във вашия клас. Като имаш проблем с него защо трябва да намесва и целия клас!? Мразя такива хора които се мислят за единствени и неповторими... wtf те не са нищо повече от нас! Не съм имала работа с такива хора а и не искам но съм виждала такива случаи като твоя... Аз те съветвам като много други хора да изтърпиш още малко. Остават само около 3 месеца до края на учебната година и ще можеш да се запишеш в друго училище. До тогава избягвай тези които те тормозят и гледай да не им обръщаш внимание. Следващия път когато ти помахат за довиждане няма да им обръщат внимание че пак нещо ще измислят... Успех :)
|
преди: 10 години, 2 месеца hash: 905a259a57 |
|
10. Имaш двa вaриaнтa:
Или подхождaш кaто зрял човек, a ти изглеждaш достa осъзнaт, не знaм нa колко си.
Отивaш и говориш с директорa, без клaсния ръководител. Дaскaлa ще реши, че всичко е зaкaчкa. "Те сa децa"...
Отивaш при директорa. Той е нa тaзи длъжност дa се спaзвa дисциплинaтa и нормaтивнaтa уредбa, спуснaтa от МОН. Той рaботи зa дa ти дaде нормлнa средa зa учене.
Кaжи, че постоянно те провокирaт, опиши ситуaцийте. Кaжи, че товa води до тормоз, до изолирaнето и подтискaне и че aко нищо не се нaпрaви, следвaщaтa стъпкa е дa говориш с родителите си и дa се оплaчете в МОН. Смятaй, че стигне ли се до тaм, имa шaнс нaкaзaния дa понесaт директорa, клaсния ръководител и всеки дaскaл, в чийто чaс/междучaсие се случвaт тия нещa.
Другия вaриaнт е дa си "пичaгa". Не подстрекaвaм сaморязпрaвa, но понякогa товa е единствения вaриaнт зa респект. И aз съм бил ученик..
Кaквото и дa прaвиш, помни - зaпaзи достойнство и респект. Не трябвa дa изглеждa, че си безпомощен, мрънкaло и мaмино синче.
|
...
преди: 10 години, 2 месеца hash: 54bd1f4791 |
|
11. Другият път, когато започнат да те тормозят трябва да направиш нещо съвсем друго. И нямам предвид да отидеш при класната или някой друг от училището. Трябва да се научиш сам да се защитаваш. Когато бях по-малка и мен се опитваха да ме тормозят, но никога не им се получаваше, заради защитата и отговорите от моя страна. Дори сега никой не ме доближава. Не съм пребивала никого, просто се защитавам, та дори и с думи. Когато тъпанарите, които те тормозят видят, че имаш самочувствие и не те интересува, много неща ще се променят.
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|