Нов лаптоп - препоръки? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127316)
 Любов и изневяра (31342)
 Секс и интимност (14918)
 Тинейджърски (22181)
 Семейство (6975)
 Здраве (9976)
 Спорт и красота (4836)
 На работното място (3571)
 Образование (7571)
 В чужбина (1762)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20228)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Нов лаптоп - препоръки?
преди: 10 години, 2 дни, прочетена 1217 пъти
Здравейте!

Предстои ми покупка на нов лаптоп през септември.

Когато бях на 16г родителите ми ми купиха първия лаптоп - DELL Inspiron 1720, който ползвам и го днес!

Сменяла съм единствено батерия, преинсталирам го почти всяка година и съм страшно доволна, поради което отново клоня към тази марка.

Технологиите за тези 9г обаче са се променили изключително много, затова бих искала да помоля някой, който е в час с нещата да ми препоръча модел (на DELL и останалите марки) до 2500лв.

Лаптопът ще се ползва за музика, филми, интернет, както и за работа в офис, без тежки програми и в университета.

Държа основно на издръжлива батерия, повече памет, добра производителност и по възможност да не тежи много (например ултрабук? ).

Спирам до тук, защото не се чувствам в свои води да описвам неща, от които не разбирам нищичко :D

Предварително Ви благодаря!

Приятен уикенд :)

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 9 години, 11 месеца
hash: bbf62df7c9
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   За 2500 ще си вземеш миналогодишен Macbook Pro Retina. Щом няма да играеш игри, то е перфектен за тези пари. Дисплея е просто невероятен, прехвърляш гигабайт информация за три секунди, зарежда ти всяка програма на момента, освен разбира се PhotoShop, за нея и трябват около 4. Батерията трае по девет часа. Ако си вземеш Air, ще ти издържа до 12 часа, но пък няма да имаш ретина дисплея. И тези часове са такива, за разлика отот повечето модели на Asus, Dell или нещо от рода на HP, които от 6 часов живот на батерията, оспяват да ти дадът максимум два. Забрави и за преинсталиране, забавяне, забиване, засичане и обичайните проблеми. Може да очакваш голям живот на устройството. Аз все още имам един iBook от 2005а, който продължава да си върви както си вървеше в деня, в който бе купен. А освен това издържат и на падане.
Като за съвет ще ти кажа, да търсиш само модели с 8г игабайта рам.
Единственото оплакване е от цената, но просто липсва друга марка, която може да се доближи до класа на изработка и работа. Ако държиш на Windows, то винаги има bootcamp, но ако искаш просто лаптоп, то търси от високия клас на Samsung, Sony Vayo или съпите модели на Леново. Ativ Book изглеждат невероятно и са като перце, но все пак са от пластмаса и са лесно чупливи.
Каквото и да избереш, нека ти работи безпроблемно и да свършиш много работа на него.
П. П. Вероятно ще се изсипят доста лоши мнения за appleските компютри, но повечето от тези хора не са работели с Mac или просто нямат наличните финанси да си гом позволят. Ще се сравняват модели, части и прочие, но истината е... Повечето хора на запад работят с Макове, поради причината, че маковете просто работят. А и кога за последно, сте имали двучасов ъпдейт, точно когато ви е трябвало да презентирате даден много важен проект пред висше стоящите, БЕЗ НИКАКВО предопреждение или опция за прекъсване? Единствената причина, този пластмасов боклук да не полети директно към коша бе, че не бе моя собственост.

 
  ...
преди: 9 години, 11 месеца
hash: 643fcf6b32
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Това е доста голям бюджет. Точно определен модел не мога да ти препоръчам защото са много, но мога да ти стесня кръга на търсенето като те насоча какво да търсиш.
- Гледай задължително да е с ssd(ще увеличи многократно бързината на четене и запис на него и е до 5-10 пъти по-бързо от обикновения твърд диск! и харчи по-малко енергия! също не е шумно)
- Щом няма да го ползваш за тежки програми или игри най-добре не взимай с допълнителна видео карта със собствена памет. Това само ще направи лаптопа/ултрабука по тежък и ще харчи батерията в пъти по-бързо без да има защо.
- Бих ти препоръчал да вземеш такъв с процесор на intel и то от най-новото поколение - Broadwell, защото това е най-икономичния и добрия процесор за лаптопи в момента, в него има и вградена видео карта, която е предостатъчна да задоволи твоите нужди. Щом бюджета ще е толкова голям във всеки случай гледай за i5 или i7.
- Относно екрана, лично аз бих предпочел матов дисплей, а не гланцов. Разликата е че гланцовия е по-добър на закрито и тъмно, но отразява прекалено много светлина и много трудно се вижда през деня или на слънце, а матовия е специално пригоден за светлина и не отразява, като има малки минуси при яркоста на изображението. Ако ще е за филми и интеренет и т. н. може да гледаш за full hd 1920:1080p резолюция.
- Вземи си такъв с поне 8 GB RAM щом ще е тази цена. Тази памет служи за по-добрата работа при използването на повече неща едновременно. Пример: повече отворени прозорци в браузъра, пусната музика, игричка или т. н
Надявам се да съм ти помогнал с избора. Късмет и добра покупка!

 
  ...
преди: 9 години, 11 месеца
hash: 67873783cf
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Много Ви благодаря за изчерпателните мнения! Определено ще ми бъдат от полза :)

Бюджетът наистина е голям, но предпочитам сега, когато имам възможност, да направя по-голяма инвестиция, а не да похарча по-малко пари за сметка на качеството. Опитът ми показва, че си заслужава!

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net