Защо винаги оставам сам... - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127363)
 Любов и изневяра (31350)
 Секс и интимност (14920)
 Тинейджърски (22182)
 Семейство (6977)
 Здраве (9983)
 Спорт и красота (4836)
 На работното място (3577)
 Образование (7572)
 В чужбина (1762)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1849)
 Други (20247)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Любов и изневяра

Защо винаги оставам сам...
преди: 8 години, 3 месеца, прочетена 1319 пъти
На 26г. (не са истинските ми години) съм и винаги съм бил сам... Имал съм доста групи, в които съм се събирал като по-малък, но всеки път оставам сам, като започне да се разпада групата. Въпреки това, някои хора си остават приятели и то по трима-четирима в групичка. Това винаги ме е натъжавало и завиждам благородно, особено, когато дойдат петък или събота вечер и аз стоя вкъщи пред компютъра, а те излизат на бар или дискотека... Имам финансовата възможност да го правя и не е там проблема.

Знам, че причината е в мен, но не мога да я открия или просто не осъзнавам какво означава истинското приятелство.
Това, което знам за приятелството между двама мъже, е че трябва да правят доста работи заедно и единия да е подкрепа на другия. Само с един човек постигнах изцяло горното. (Някой ще каже, че и с един приятел е добре, но да е истински, но пак не мога да се съглася. ) Това отново означава, че проблема е в мен, въпреки, че се считам за добър и харизматичен човек (не се хваля, а съм стигнал до извода от самоанализа). Не съм егоцентрик, не съм надут, не се държа като идиот с хората. Напротив, мразя подобни черти...

Има една група от 3-4 момчета, с които пием отвреме навреме, но с тях нямам много общи интереси, освен гледането на мачове и пиенето на бира. От никой от тях не съм търсил помощ, нито те от мен и някакси ги чувствам отдалечени.

С жените нямам проблеми и ако тръгна да си търся приятелка ще намеря без проблем, но не е там работата. Не съм красив, даже имам видими недостатъци (не пълен) по лицето, но не мисля, че ако ме харесват по характер, това ще е проблем.

Възможно е просто живота да е такъв и аз да приемам самотата прекалено лично, но все пак на кой екстроверт му е приятно да седи вкъщи, докато хората са навън и се забавляват.

Давайте съвети, защото съм на път да загубя още няколко човека и това вече ще е края и директно емигрирам. Сега, когато написах предното изречение се замислям, защо бих ги загубил и достигам до извода, че ако се случи ще е заради т. нар. "приятелство от изгода", което е възможен вариант. Казвам възможен, защото съм добряк, както ме е учил дядо ми, но сякаш факта, че съм и услужлив ме прави слаб в очите на другите и единствено ме използват като салфетка, която в един момент изхвърлят... Много жалко, ако е така.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 8 години, 3 месеца
hash: a4b62ae225
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Ама то не само ти си сам. Всички сме сами. Отношенията между хората са върху основата на итереси от всякакъв вид. Ти би ли се занимавал с някой, който не ти е интересен или полезен? Ето и при теб е така с примера, който даде с твоя приятел - общи интереси и взаимопомощ. Такива, като теб и мен, които не обичат да правят компромиси, предпочитат да са сами, въпреки, че имаме по-добри качества, да бъдем истински приятели.

 
  ...
преди: 8 години, 3 месеца
hash: c9a44338b7
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Автора съм.

№1, съгласен съм с мнението ти и го споделям, но това е приятелство от изгода. Сега, докато размишлявах по въпроса, осъзнах, че с въпросните момчета имаме много малко общи интереси и цели в живота. Може би там се крие разковничето и съм склонен да го повярвам, защото докато бях в университета половината група бяхме доста близки. Имахме еднакви цели, излизахме на доста места, на които ни беше приятно заедно, мотивирахме се един друг, явно или неявно... Да, смятам, че вече съм убеден къде е проблем! Благодаря ти!

Същата грешка се случва и при връзките базирани на секса, когато единия или двамата са девствени и си мислят, че са влюбени, но на практика просто са любопитни... Както и да е.

 
  ...
преди: 8 години, 3 месеца
hash: 771c5b46f3
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Не разбирам защо не си написал истинските си години, като искаш да ти дадем точен съвет... гоер-долу разбирам ситуацията, бих казала, че най-вероятно в скоро време някой те е заебал и ти си го приел много навътре, като ако е така, съветът ми би бил да продължаваш напред и че нищо ти няма!

 
  ... горе^
преди: 8 години, 3 месеца
hash: a4b62ae225
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Изгодата не се ограничава само до материалните неща. Общите интереси също са изгода. Приятното чувство от общуване, разбирателство и близост също са изгода, макар и не користна. Проблемът е в това, че цената на безкористата изгода по някое време се налага да се плаща и с материални неща. И понеже сме различни, не може да има равенство в заплащането, и червеят на съмнението започва да прояжда отношенията. :)

номер 1

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net