Има ли някакви ползи от изневярата? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127391)
 Любов и изневяра (31352)
 Секс и интимност (14922)
 Тинейджърски (22182)
 Семейство (6978)
 Здраве (9983)
 Спорт и красота (4837)
 На работното място (3579)
 Образование (7572)
 В чужбина (1762)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1851)
 Други (20259)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Любов и изневяра

Има ли някакви ползи от изневярата?
преди: 6 години, 5 месеца, прочетена 2704 пъти
Много истории прочетох, разказани от различни хора, разказани от изневерили, изневяряващи и от тези на който им е било изневярявано. Наясно съм, че това не е нещо заслужаващо похвала и аплодисменти. Аз не съм изневерявала и не знам да са ми изневерявали на мен. Просто ми е интересно опитвам се да разбера, как човек стига до тази грешна стъпка, предполагам че всички го правят по различни причини. Някой го правят от отчаяние, други защото чувстват умора от връзката си а трети ей така за разнообразие. Искам да питам :
Помогнала ли е с нещо на някого изневярата, да промени нещо в живота си, да си повярва или да осъзнае нещо важно за себе си?
Питам основно хора с опит в тази сфера, който са били и от едната и от другата страна. Разказвайте? Интересно ми е успял ли е някой да извлече нещо полезно от това да лъжеш, да се криеш и да мамиш половинката си?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 6 години, 5 месеца
hash: b38e7ffbac
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Ебеш кат жиотну. Как да няма?

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 48e758c88a
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Най-сигурният начин да си разбиеш семейството! Истината винаги излиза в един момент и тогава гърмиш!

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: f92937bd95
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Не няма полза. Освен ако връзката, която някой има е непоносима, тогава е разбираемо един от двамата да изневери.

 
  ... горе^
преди: 6 години, 5 месеца
hash: b92e748d6a
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Изневерявали са ми и аз намерих позитиви, колкото и странно да звучи.
Научих се да гледам по-реално над нещата. Разбрах за себе си, че изобщо не съм толкова сантиментална и слаба, колкото предполагах. Приех целия цирк сравнително спокойно. Не бях щастлива, имаше доста несгоди, но осъзнах, че партньорът ми си е направил избор и този избор няма да ме унищожи. Мислех си, че ще рухна. Не беше така. Обратно на повечето в тази ситуация, аз не се самобичувах. Бях шокирана, защото човек винаги е чувал за изневери, но трудно предполага, че ще му се случи. Който го е преживял ще ме разбере. Познаваш един човек, прекарваш много време с него, мислиш си, че той няма кога и как да ти изневери. Тежко е да асимилираш случилото се. Веднъж направиш ли го, после ситуацията ти се струва много елементарна, далеч от житейска драма. Разбрах, че никой не е застрахован, че любовта на човек не му гарантира вярност от половинката. Най-важното е, че осъзнах, че когато искаш нещо, ти ще намериш начин да го получиш. Ако някой ви иска, вие ще го знаете с всяка фибра от тялото, а ако иска друг/а, също ще усещате. Научих се да вярвам повече на себе си, повече на преценката си и чуждите действия, отколкото на сладките думи. Колкото до мъжа, да, отчасти и той си научи урока. Тежеше му и признанието го освободи. Твърдеше, че съжалява и аз му повярвах, може би повече заради себе си. Фактите са си факти, изневяра имаше, простих му бързо, но нямаше как да остана с него. Той загуби няколко месеца, дори години, в лъжи, което му попречи да бъде щастлив. И за това ме беше яд най-много. Добре, не си щастлив с мен, или просто искаш разнообразие, но не е нужно да ме задържаш при себе си, пусни ме и аз да живея нормално. Това болеше най-много. Загубих време в прекрасна илюзия, а така ми се иска да бях наясно с истината и нещата да бяха различни. Просто така, да бях разбрала на момента и да бях приключила връзката по-рано, преди любовта ми да стане толкова силна, колкото беше.
Странно е, но накрая, когато историята приключи, се чувствах по-лека и по-щастлива от преди. Бях се разделила с човек, когото не познавах толкова добре явно. Не усещах загуба. Следващата ми връзка беше далеч по-добра, аз бях по-зряла, бях по-голям реалист и вече не се страхувах.

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 675af99774
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

5.   Секс на екс и кеф на макс ;)

Кеф цена няма са казали хората ... и са прави ;)

 
  ...


...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: ef115c878f
гласове:
1 2 3 4 5
  (15 гласа)

6.   На мен изневярата ми спаси живота! Не се шегувам! С бившия ми съпруг бяхме стигнали точката на замръзване - спяхме в отделни стаи, не се хранехме заедно, питах преди да почистя "неговата" територия - хола, аз обитавах главно кухнята, сервирах, готвех, гладех, ходех на работа, понякога на две места, но парите ми потъваха в общата сметка, а на мен ми се полагаха по 5 лв. на ден... И едно лято, докато кукувах пак сама на вилата, съдбата ме срещна със сегашния ми съпруг. Влюбихме се силно. Разведохме се с предишните си партньори. И о, чудо! Ами аз не съм била хич за изхвърляне, бре! Огромният шок беше, че с 2000 лв. заплата човек можел и прилично да живее, защото мантрата, която преди се повтаряше, беше, че съм доста зле платена и ако не е той, великият мъж, ще умра от глад и трябва да се съобразявам с това. Нямала съм делови качества - казваше първият ми съпруг. Бре! Е как пък така стана, че след като се разделихме, изведнъж ми "поникнаха" делови качества и създадох нова и засега доста успешна медия? Тъпа съм била. ОК, ама си спечелих докторантско място в университета в конкуренция с десетки други кандидати и сега ми тече стипендия и от там с тенденция след две години да се прехвърля като щатен преподавател. Нямала съм рефлекси да шофирам. Нищо подобно, не съм Шумахер, но колкото да се прибера от работа, става! Била съм зле в леглото. Ами като на някой му е 8 см пишката и му става веднъж годишно, как няма да съм зле! С настоящия ми съпруг се наслаждаваме на всяка свободна секунда и не може да се наситим на телата си. То от там всъщност се започна. Вече не издържах. Изневярата беше от чисто физиологичен дефицит, а се оказа билетът ми към собственото ми осъзнаване. Пет години по-късно след въпросната "изневяра" и последвалия развод за първи път в живота си мога да изкрещя: Хора, свободна съм, влюбена съм, успешна съм, обичана съм, щастлива съм!

 
  ... горе^
преди: 6 години, 5 месеца
hash: c43cd1e3b5
гласове:
1 2 3 4 5
  (85399 гласа)

10.   Към номер 4 и номер 6 :Браво момичета! Вие сте доказателство за силата на жената и за това как се намира път през нищото. Възхищавам ви се!Респект и към двете Ви!
Номер 4 много зряло от твоя страна, не си използвала нито една обида, можеше да почнеш да категоризираш, както бившия си така и жената с, която ти е изневярявал. Сигурно никък не ти е било лесно да запазиш разума си, но си успяла и си погледнала обективно и положително на нещата.Бившият ти може само да съжалява, че те е изгубил.
Номер 6 прочетох много истории разказващи за това как семейни двойки спят разделени. На хората сякаш им е трудно да повярват, че е възможно, ти доказваш обратното. Имам приятелка в положението, което си била готви, чисти и пере, забранено й е да пипа телефона на мъжа си. Според мен това не е нормално и мисля, че е въпрос на време и на нея да и дойде до гуша.
Поздравления за силата, която си намерила да си подредиш живота си, заслужаваш да бъдеш щастлива.

Авторката

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 77b91ce3cd
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

11.   Към 3
А, що не се разделят, направо?

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 2fb64674a8
гласове:
1 2 3 4 5
  (70348 гласа)

12.   Да, изневерявала съм и не, не съжалявам защото това ми даде сили да променя корено живота си.
Бях нещастна в брака си от много време, но така и не намирах смелост да поискам развод. Докато не срещнах стар приятел от детинство, с когото бяхме позагубили връзка с годините. Е, пихме кафе, спомнихме си какви сме били на 12... и понеже мъжът ми беше в командировка го поканих да си довършим приказките вкъщи. Е, от приказка на приказка и много смях... той наскоро разведен, аз нещастно омъжена, случи се. В този момент вече знаех, че това е моят шанс да променя нещо. Мъжът ми се върна и аз му поисках развод. Не му казах защо, но нямаше и значение. И двамата знаехме, че от години нещата не вървят. Вече от няколко години съм заедно с човекът, който обичам. Животът е прекрасен! И не съжалявам нито за миг за онази нощ, която промени живота ми. Така, че понякога изневярата не е чак такова невероятно зло каквото се опитват да го изкарат. Стига да си честен и да не лъжеш другия. Защото съгласи се, можех да продължа да си играя на "добра съпруга" докато тайно се срещам с любимия в някоя хотелска стая след работа, но не мисля, че щеше да е честно.

 
  ... горе^
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 30b469a7af
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

13.   Тези, които са изневерили и са поискали развод са друга категория хора. Всъщност при тях изневярата е първата стъпка към развода. И в горните примери явно жените нямат деца и всичко им е било по -лесно.
Обаче, има една категория хора, които изневеряват без да искат да се развеждат. Тези са най - гадните. Те не могат да поемат отговорност за своите постъпки и горят много лесно. Най - голяма е драмата с жените, когато след развода техните любовници им бият шута и те остават на пазара на разведените сами с деца.

 
  ...

...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: d8076d1265
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

14.   При мен имаше положителен ефект. Помогна ми да прекратя една умряла връзка, за което нямах смелост.

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 1a0cda9cf4
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

15.   До номер 6 - "и сега ми тече стипендия и от там с тенденция след две години да се прехвърля като щатен преподавател" - това като прочетох разбрах, че си настина куха, както те е оприличил предишния ти мъж. Това, че си намерила някакъв лигльо, който да те четка е временна илюзия. Все някога ще разбереш реалността. Човек, който се взема насериозно защото спечелил стипендия за докторантура е смешен.

 
  ... горе^
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 768e77dbd4
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

17.   *13. Тези, които са изневерили и са поискали развод са друга категория хора. Всъщност при тях изневярата е първата стъпка към развода."

Тук съм съгласен напълно. Разлика е огромна с тези които нямат никакво намерение да се развеждат и най-често този с когото изневерява, не биха имали нормална връзка, ако са свободни.

И все пак не мога да се въздържа да кажа за номер 6, 12, 14: *Жените са като маймуните, не се пускат от единия клон докато не се хванат за другия ку, ку, ку клон"

При моят жена нямаше полза, не беше от тези които номер 13 коментира. И преди изневярата жена ми беше с голяма свобода и "свободия", а сега почти никаква "свободия" и малка свобода спрямо редовите жени. "Ама каквото си посял, това ще пожънеш."

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: aaf61f0c29
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

18.   Номер 6 съм. Не се изживявам като идеолог на изневярата, просто споделих личен опит. Но искам да ви кажа, че, когато си нещастен, все от някъде трябва да се започне. Можеш да отишеш в будистки ашрам, че да си прочистиш мисленето, можеш да спортуваш до пълна изнемога, че да нямаш време да мислиш, можеш да се примириш, че "такъв ти бил късмета". Но можеш и да се бориш за правото си на щастие. Понякога съдбата изпречва на пътя ти човек, който е твоят билет към по-добър живот. Не защото е богат, не защото е красив, не защото е властен, а защото те кара да осъзнаеш собствената си воля и сила, да извадиш блясъка на потенциала си, който досега е бил засенчен от блясъка на тиганите и кухненските плотове. Човек, който да те нахъсва да вървиш напред и напред, да те гушне и ти направи чай, когато ти се плаче, да диша в съня си на рамото ти и да застане силен и страшен пред всеки, който дръзне да те застраши. И ако си достатъчно глупава да отминеш този подарък на съдбата, то значи не го заслужаваш.
Нищо сигурно няма в този живот, момичета! Няма, сестрички, гаранция, че дори и тази нова голяма любов няма да се разпадне. Обаче! Ако тя е отворила пътя на теб към самата теб, значи си е заслужавала от първия ден до последната секунда. Най-голямата инвестиция, която може да направим, е в самите нас, не в мъжете, не в децата. Защото няма как да дадеш нещо, което го нямаш. Даваш сила, ако имаш сили; даваш любов, ако си приела любов; даваш опора, ако ти самата я чувстваш, даваш мъдрост, ако си я събрала.

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: c3c527183d
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

19.   Не. Няма ползи, никакви. Не и ако държиш на връзката си. Била съм и от двете страни преди да се омъжа. От никоя страна няма ползи. Правилото ми сега в брака е: най-важно е да запазим уважението. Ако някой реши да кръшка и иска да запази брака ни, да го направи на 1000% сигурно, че другият няма да разбере. А ако няма да има брак повече, то е все тая дали е заради друга жена или някакви наши конфликти. Но по време на връзката ни, нещата трябва да стават абсолютно безболезнено. Досега за 12 години не съм изневерила и не съм разбрала да са ми на мен. И не ровя, аз не искам да знам. Защото ползата е никаква, а вредите могат да са много големи.

 
  ... горе^

...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: c3c527183d
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

20.   Човек стига до там по много различни причини. От нагон, от любопитство, от необходимост да си вдигне самочувствието. Повечето случаи са такива и мнооого рядко е свързано с другия човек. Другата страна винаги си мисли "как можа да ми го причини", само че който изневерява наистина не го прави, за да причини на партньора си нещо лошо, а за да си причини на себе си нещо готино. Тоест, изначалната мотивация не е "ще видиш ти сега как хубаво мога да си правя секс с други". Няма много разсъждаване по време на изневяра. Ако имаше... Ама няма.

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 90be603f43
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

21.   А не е ли по-добре, разделете се с половинката, и се шляпайте после колкото искате?

Нямали смелост да се разделят/разведат, а като стане въпрос за изневяра стават пълни Рамбота.

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 2717a847ec
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

22.   Твърдо съм против изневерите, откакто се помня. Това да изневериш, при каквито и да било обстоятелства, е възможно най-долното, най-гнусното и най-болезнено предателство! Тия дето изневерявате, после как не ви е гузно? Как не ви гризе съвестта? Просто недоумявам. Жалко, че светът е пълен с толкова боклуци и от двата пола
Ж

 
  ... горе^
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 62fa63ff50
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

23.   Има ползи за връзката и то огромни

 
  ...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: 86785b64eb
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

24.   Това е като при игрите. Случвало ли ви се е да играете много време една игра и да не искате да спирате да я играете. А сега помислете Ако има начин ако започнете да играете друга игра, повече може да не можете да играете предишната. Точно така е с гаджетата. Така че много добре помислете преди да изневерите, защото връщане назад няма. Аз ако изневеря ще го направя само с човек, който обичам много повече от гаджето си и ще се разделим веднага и ще отида при другия. Иначе само за Секс Никога. Пс. Жена съм.

 
  ...

...
преди: 6 години, 5 месеца
hash: c43cd1e3b5
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

25.   На мен лично много ми помогна изневярата. Имахме проблеми в брака с мъжа ми, изневерих от отчаяние. Беше кратка, лятна авантюра, и любовника ми е семеен, тази стъпка ми помогна да осъзная, че за мен няма подобър от мъжа ми и няма смисъл да се боря за чужд мъж. Вместо това положих усилия и се борих за брака си, за щастие нещата в връзката ми се подредиха именно защото изневерих и погледнах.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net