 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Любов и изневяра |
Родителите на приятеля ми не го оставят на мира
преди: 5 години, 6 месеца, прочетена 2877 пъти
Здравейте! Имам следния проблем. С приятеля ми сме заедно повече от година и половина, от около 10-11 месеца живеем заедно. Още откакто тръгнахме на преден план, понеже тогава не работеше, беше когато баща му му даде някаква работа, която да му свърши. И това беше постоянно и мислех, че като заживеем заедно нещата ще са различни, но уви все още като им отидем на гости баща му все намира нещо, с което да го ангажира в свободното му време. Той работи, изморява се и аз съм на мнение, че в почивните дни трябва да прекарваме заедно времето си и да си изграждаме нашия си живот и нашата връзка, но уви.. Ходим много често да се вижда с техните, поне 3 пъти в седмицата и то не за малко. Обажда им се, те му се обаждат и може би го приемат все още за малкото им момче и мислят, че ще винаги там, обаче и ние имаме в нас какво да вършим и то остава на заден план.
Има някакво страхопочитание, ако мога да го нарека така, към баща му и всяка дума, която каже приятеля ми я приема като закон. За цялата ни връзка един път не съм го чула да каже не. Постоянно си отменяме плановете, защото има нещо да се прави. Страшно изнервящо е и не знам какво да правя. Говоря, говоря, но той просто не ме чува. Още от началото съм му казала, че имам проблем с това. Не ме е страх да си изразя мнението, още от началото му казвам всичко, както и той на мен. Моля за помощ, защото вече съм отчаяна, искам да изградя връзка с този човек, важен ми е, но това застава между нас и не влияе добре на връзката ни.
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: c052b5711a |
|
1. За съжаление прекалено много хора оставят родителите им да ги манипулират и изцеждат, за да могат да ги държат вързани за себе си. Впечатлението ми е, че е по-често срещано при мъжете, а няма как да си глава на семейство, когато още си просто притурка на родителите си. Последствията са една мъчителна връзка, където ти, авторке, и вашето семейство винаги ще сте ощетени и пренебрегнати за сметка на "нуждаещите" се му родители.
А да гледаш мъж без воля да отстоява себе си и да защити семейството си е тъжна и покъртителна гледка. На твое място щях да му кажа довиждане. За мен партньорът е на първо място, семейството, което градим заедно, е на първо място. Това не значи да не помагам на нашите, но няма шанс да ги гледам като малки деца, докато моят мъж и в последствие моите истински деца биват лишавани от внимание и грижа и са винаги пренебрегваните. Очаквам абсолютно същото в замяна.
Ж31
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 59e02e8390 |
|
2. Е няма как нещата да станат различни, такъв си го избрала такъв ще си остане. Това жените сте с много странно мислене, избирате си мъж и веднага след като започнете по сериозна връзка искате да го промените.
Няма ваиант да се скара с баща си, защото му заемал свободното време, няма вариант да го научиш да отказва на баща си, няма и вариант да започне да слуша и изпълнява само твоите планове.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 8e77aa501a |
|
3. При мен е същото, само че с майка му. Постоянно търси да му даде нещо за правене, да я закара или взима от някъде, въпреки че тя кола си има и си я кара активно. Много е обсебваща, навлиза му в личния живот до степен, която не е подходяща за родител. Той е повече съпруг на майка си, от колкото мой.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: b467f14c3e |
|
4. По-добре темата да се премести в раздел Семейство, за да има повече релевантни коментари.
За мен ти мислиш много правилно. Семейството, което си избрал трябва да е приоритет пред семейството, в което си се родил. Това не означава да забравиш родителите си, но 3 пъти седмично да ходите у тях е прекалено много. С моите се виждам 3 пъти годишно. Това е така, защото работим много, 3 пъти седмично хидим на фитнес, имаме само 2 почивни дни, за да свършим всичките си задачки и за да изчистим. Така или иначе остава много малко време за мен и мъжът ми, не можем да го посвещаваме на моите или неговите родители. За тях също би трябвало да е приоритет да гледат себе си като двойка, а не да зяпат в чуждата паница и да пречат на младото семейство да се сформира. С поведението си те ограбват най-хубавите ви моменти заедно като двойка и това е съвсем умишлено - искат синът им да е вързан за тях цял живот, не се интересувст какво иска той, как се чувства, какво го прави щастлив.
Не знам какво да те писъветвам. Добре, че си говориш открито. Кажи му защо е важно да прекарвате време сами заедно. Той е човекът, който трябва да им наложи граници. Родителите се простират до там до където им позволяват собствените им деца. Ако иска, може да прочете Границите или Токсичните родители, за да разбере, че наистина има проблем. Аз бих му дала личен пример как се поставят граници. Например, следващия път, когато иска да отидете на гости му кажи, че имаш други планове като излизане с приятелки или маникюр и сега не ти се ходи при родителите му, да ходи сам. Ще започне с манипулации и крясъци най-вероятно (както родителите биха постъпили с него), но не се поддавай.
Ако не рязбира и продължава в същия дух, бих го зарязала. Колкото и да е готин един мъж, ако трябва да прекарваш свободното си време с майка му, мерси. Когато има и деца, ще стане още по-лошо. Ще те пренебрегва не само като съпруга, но и като майка, ще пренебрегва децата си. Родителите му ще се месят във всичко. Общо взето кошмар. Според мен такива мъже не заслужават да сформират собствени семейства, защото не са способни да пъдат пълноправни съпрузи и бащи при положение, че се държат за полата на мама.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 7ae15794cf |
|
5. Той щом още от сега "угажда" на майка си вместо на теб, значи така ще бъде и за напред. Не очаквай нещо да се промени ей така изведнъж.
Майката на моя приятел най ама най-искрено ревнува, понеже той прекарва времето си само с мен. Тя му звъни (в частност и сестра му) и все иска той да я кара някъде, я до мола, я до селото на баба му и дядо му и тем подобни. Знам, че не го прави от потребност толкова пък да иде някъде, а чисто и просто, за да го накара да и обърне внимание и да го "откъсне" от мен. Да не казвам отделно, че когато се видим тя почти не говори с мен, наречи ме търсач на конспирации, но 2 И 2 знаеш колко прави.... Аз не съм глупава, а и тези неща просто се виждат, поне тя го прави супер видно, не знам вече как тях и става неудобно... И моят приятел знаеш ли какво прави - винаги, на 95% в случаите и отказва и изобщо не се занимава с нейните прищявки, много рядко когато е наложително отива. Даже е имало случаи в които аз съм го карала да отиде да я забере от някъде, само и само да не ме намрази още повече тази смешна женица и да обвинява мен, иначе през повечето време си мълча, той сам решава, че няма да отиде да я дондурка И да и угажда на тъпата глава.
Тааа при теб както е тръгнало не е на хубаво, да знаеш. Винаги мъжките майки изпитват ревност, а ей тези мамините момченца като станат дърти ергени се жалват, че няма внуци. Ами и в другия живот пак няма да има с това неандерталско мислене.
Твоя мъж като толкова му се седи до на мама полата го прати довечера да иде да си легне при нея, да го върже с гомняно въже, та да не избяга.
|
...
преди: 5 години, 6 месеца hash: 95a52d02d3 |
|
6. Аз съм жена и при мен беше така. Изнесох се доста съсно от вкъщи и бях като част от машина без която не можеше да роботи машината. Нашите имат и частна фирма в която също правех неща след моята работа. Така се получи че скоро след като се изнесох заминах и за чужбина и около една година страшно много ми звъняха и ме занимаваха с неща, когато започнах да не отговорям веднага и често да нямам възможност да свърша определени неща родителите ми намериха решения и спряха да ме занимават. Той трябва да започне полека да отказва от време на време. Родителите са хубаво нещо, но още по-хубаво е да станеш голям и самостоятелен.
Може да проследиш за какво го търсят, т. е. какво не може те да свършат и да му помогнеш да намерите алтернативни решения примерно на нашите им трябваше някой, който да пише, отваря мейлите, майка ми изкара компютърен курс и аз не трябва да го правя вече.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 5c2f1268b5 |
|
7. Занимаваш се с мъж, който още реално не се е откъснал от техните. Познавах такъв, майка му само звънеше и търчеше при нея за всяко нещо. Няма оправия, защото такива раелно още са залепени за техните. Проблемът не е в теб, а в него. Няма лошо да помага, никак даже. Но и вие се явявате семейство. Мъж, който не може да защити вас не ти трябва. Безволен човек, още неосъзнал, че връзка и семейство се гради от двама.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 4c41e402b5 |
|
8. Ти май се изживяваш като някакъв шеф и искаш да му определяш живота. В грешна посока си.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: c4a5d416a7 |
|
9. Доста години се сблъсквах с това, но при нас беше - майка каза, майка направи това, майка се обади за... и т. н. / живеем отделно почти от началото на брака ни /. Минаха много, много години и нещата дойдоха на местата си. Оказа се, че майка живее и се грижи само за единият си син, който със семейството си живее при нея, а синът/съпругът ми/, който живее отделно и през всичките години само помагаше / финансово и морално / не е толкова важен. Ела сега да попиташ моето момче кое е приоритет в живота му - майка му или жената до него и собствената му къща!
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 9c89b0d2c4 |
|
10. От авторката:
При родителите на приятеля ми пък живеят сестра му и нейния приятел и мога да ви кажа, че там нещата са различни. Чисти им се, готви им се, плащат им сметките абсолютно всичко, само че тях не ги занимават както него, а е по- логично, защото на практика ги издържат. Може би не ме разбрахте, нямам против да отидем да помогнем, даже ходя с него, обаче всичко си има някакви граници. Не може, когато на някой му скимне нещо да се прави и веднага да го казва на него и той да се чувства длъжен да го прави. А държанието на техните е добро към мен, никога не съм чула или не съм разбрала да се каже дума против мен. Единствено сестра му малко го тормозеше и на мен ми спореше за нещо, което казвам, обаче като зпочнах да ѝ отговарям - спря и се осъзна. Просто явно са свикнали от едно време дай да тормозим мъжкото в семейството. Преди мен той е вършел всичката мъжка работа в семейството и то сам. Разбирам, че трябва време и това, че живеем много близо може би ни играе много лоша роля.
|
...
преди: 5 години, 6 месеца hash: 477880e78f |
|
11. Родителите му ще са до него винаги, а ти докато не се появи друг. Нормално да им помага. Всеки мъж трябва да го осъзнава. В живота има неоспорими моменти. Жените сте така. Чувствате, че в един момент нещата не вървят и безкруполно си продължавате животеца. Това са реалностите в живота. Масово е така и е логично да помага на родителите си. Един приятел се откъсна от родителите си и те не му говорят. Я сега познай причината. Да, а причината в момента е с друг.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 1728dfd736 |
|
12. Нормално е, мила, и ще ти покажа защо. Отиди в раздела за секс и виж темата, дето автора нямал терен. Прочети коментарите да видиш какво нещо. Половината мъже го съветват да продължи да живее с майка си, защото нямало смисъл да се тормози сам и да дава пари за квартира, при мама било хубаво.
Като изкараш 20-те си вързан за полата на майка си, няма нищо чудно че и през 30-те си пак ще си така даже и вече да си голям и женен. Просто отделянето така и не се е случило, пъпната връв не е скъсана. Такива са нашите български мъже, искат мама цял живот и това е.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: aaa9d40189 |
|
13. Това никога няма да спре. Мъжа ми е на близо 50, а баща му на 75, но постоянно му се задават задачи за изпълнение, няма събота, няма неделя , пътувания до София примерно, за които се казва на предната петък вечер и т.н. Много се ядосвам и му казвам, че живее живота на баща си, а не неговия, а той ми отговаря ...Какво искаш, да живея твоя ли... Ще правя каквото си искам, но всъщност прави каквото баща му му нареди, ужасно е. Майка му е другия ужас, тиха вода, постоянно третира мъжа ми като малко дете, от сорта ...Обу ли си чорапи, ...Купих ти топли чехли, като сме у тях на гости му слага някое допълнително парче месо в чинията при положение, че тя е пълна, направо комедийни ситуации. Страшно много се дразня , но няма оправия.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 352c7d1798 |
|
14. Прочети книгата "отровните роднини. "
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 5c2f1268b5 |
|
15. 11,
Да помага е едно, но да им бъде роб постоянно -друго. Един мъж не може винаги да поставя родителите си на първо място, защото трябва той самият да се задоми, да има деца, и те да са неговото семейство. Да се откъсне и да си създаде свое. Родителите никой няма да му ги отнеме, пак ще са си там. Но вече той трябва да приоритизира жената до себе си и децата. Да се съветва с тях, а не с родителите си. Няма нищо по-отблъскващо от мъж, който до 40-те си години пита майка си за всичко. Така ли са само в нашата страна, но мъжете тук са страшно свързани с техните. Дали защото живеят до 30-40 години заедно, или просто такъв е манталитета. Но когато един мъж започне да живее с някоя, или са заедно от дълго време, не върви за всичко да търчи при родителите си. Има доста майки, които ревнуват от това, че сина им не е техен вече, и се стремят всячески да го задържат като му намират работа. На едно гадже майка му постояннно звънеше да пита ял ли е, прибрал ли се е от работа, има ли топли дрехи. И му намираше всякаква работа, неща, които може да свърши и сама. Понеже не беше от града, едва ли не не можеше една седмица да пропусне да го види, и вдигаше панаири, ако имахме планове за почивните дни. Трябвало събота и неделя да е там и край. А това беше голям мъж, над 30. Е, разделихме се, и дано сега да се е оправил поне малко и майка му да не го задушава толкова. Има наистина отровни роднини.
|
...
преди: 5 години, 6 месеца hash: 9c89b0d2c4 |
|
16. Благодаря на всички за коментарите. В крайна сметка отново разговаряхме и вече виждам промяна, опитва се и поне възприе думите и страховете ми. Искам да имам бъдеще с този човек, така че и двамата ще направим всичко по силите си нещата да си дойдат на мястото им. Благодаря на всички! Успех и на вас :)
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 0847c1f788 |
|
17. Най-голямата глупост, която може да направи един мъж е да скъса връзката с родителите си, заради жена.
И аз като някой по-горе знам за 2 случая, в които познати се изпокараха с родителите си, заради жени, които в последствие се оказа, че с години въртят любовници и накрая изчезнаха просто. Що за наглост?
Родителите винаги ще ти мислят доброто, а жената си гледа нея си, забележете какви са повечето теми пуснати от жени, чист егоизъм. То и в коментарите се вижда, някой не върви ли по свирката на жена, всички го наливат.
И за протокола, живея от над 10 години самостоятелно на 140 км. от родителите си, но пак се намираха през годините приятелки, които да ме критикуват, че говоря по телефона с баща ми по 10-15 минути на ден.
Живи и здрави да сте и Бог да е с вас!
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: b467f14c3e |
|
18. 17, “родителите винаги ще ти мислят доброто” - няма такъв мит. Забрави за малко бай Ганьовското възпитание, с което сме отгледани всички в България и което издига родителите в култ и оставя чувствата и желанията на децата на заден план, и прочети книги, написани от прогесионални психолози като “Токсичните родители”. Ще разбереш, че някои родители не само не ти мислят доброто, но и умишлено те саботират да станеш самостоятелен и независим, да се отделиш и да създадеш собствено семейство. Това постоянно намиране на работа е част от тази схема. Да не подхващам темата как като си израстнал с такива хора, после си избираш и грешни партньори. Естествено никой не казва, че като си намериш жена и трябва да прекъснеш контакти с тодителите си, но понякога е наложително предвид манипулациите, интригите и отрицателните емоции, които някои родители създават. Съжалявам, че явно не си попадал и не си виждал свестни жени. Аз съм виждала обратното - да можеш да разчиташ на партньора си, с на родителите си - не. Когато си с правилния човек, приоритетите се променят. Не може да търчиш при всшите всеки ден. Ако те не го приемат, проблемът е в тях.
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 0847c1f788 |
|
19. От 17 към 18. Случаи всякакви. Има хора огорчени от родителите си, естествено ще мислят обратното. Аз не съм такъв и няма как да ме убедиш, че някоя си жена трябва да ми е на първо място.
За какво търчане говориш? Виждам се 2 пъти в месеца с тях.
Прочете една книга и я взе за чиста монета. Има къде къде по-смислени неща за четене.
Ти след като не си израснал/израснала с такива хора би трябвало да имаш приказен живот?
Не знам дали има по-несплотен народ от нашия, всички други се подкрепят ние все се съботираме и настройваме един към друг, сега пък и към родителите. Какво е това мислене не знам. Смеем се на циганите, ама повечето живеят в пъти по-добре от нас точно, защото се подкрепят по целия свят.
С приказния партньор и в гората самостоятелни е най-добре, да няма кой да пречи.
Бай Ганьовско... нещо голям филм виждам в главата ти, сигурно ти си с възпитание от "Европата", ще ми кажеш ли културата на кой народ предразполага към това да си зле настроен към родителите?
Всичко оправихме, та сега отношенията с родителите са ни най-големия проблем. Аман от саможивници...
|
преди: 5 години, 6 месеца hash: 33929f9768 |
|
20. Всяко дете трябва да порасне и да създаде собствено семейство, но като се държи като дете няма как да стане, пък и родителите и те са виновнои че не оставят детето си да порастне...
|
...
преди: 5 години, 6 месеца hash: 574831bfd7 |
|
21. Основната грешка на повечето коментиращи е, че смятат родителите за задължително разумни и интелигентни едва ли не само защото са на години. Глупаци има както на 5 години така и на 75 години. Така че е съвсем нормално човек да има глупави, неориентирани или нахални родители. По-важното в случая е да си направи изводи какво може да представлява приятелят й. Децата обикновено са копие на родителите си, особено дъщерите и майките им.
|
преди: 4 години, 11 месеца hash: 58ccc3753e |
|
23. Здравейте! Моя проблем е следния: с приятеля ми живеем в съседство с родителите му. Те винаги го викат за нещо, винаги им се дава отчет за това къде ходим и какво правим. Едва ли не съобщава все едно сме малки деца. Ако не спази нещо му се сърдят. Всяка седмица си намират оправдание да се съберем по някакъв измислен повод, но на мен не ми е приятно толкова често. Ако откажа съм черната овца. Дори сутринта като стане за работа бърза да стане и прекарва цялата си сутрин с тях. За мен това е странно. Вие как мислите?
|
преди: 4 години, 10 месеца hash: 25779cd544 |
|
24. Авторке, дай актуализация: как е сега положението?
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|