Не знам дали приятелят ми не е малко обсебващ - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127283)
 Любов и изневяра (31341)
 Секс и интимност (14914)
 Тинейджърски (22181)
 Семейство (6973)
 Здраве (9971)
 Спорт и красота (4835)
 На работното място (3569)
 Образование (7568)
 В чужбина (1760)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20215)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Любов и изневяра

Не знам дали приятелят ми не е малко обсебващ
преди: 2 години, 6 месеца, прочетена 1369 пъти
Държа на приятеля ми, но някои неща ми идват малко в повече.

Той иска да сме непрекъснато заедно, буквално по 24 часа, ако не се виждаме иска като сме вкъщи да стоим на телефона с безплатните приложения. Заедно сме от 3 месеца, той е добър човек и заслужава всичко, но напоследък се сърди дори, когато прекарвам време с родителите си.

Вчера ми се разсърди, когато не можех да се видя с него и трябваше да прекарвам време вкъщи с нашите.
Не ми казва лоши неща, но започва да е в лошо настроение, когато не съм с него и да ми намеква, че други неща за мен са по- важни.
В началото това да прекарваме повече време заедно ми харесваше, аз също го исках, но и двамата си давахме време и поотделно. Можехме да сме с приятелите или семействата си. Но напоследък това за него се промени. Трябва насила да го карам да види родителите си.

На мен също ми е хубаво повече време с него, но същевременно уважавам нуждата му да прекарва време със семейството или приятелите си, да се забавлява сам като ме няма. Единственото нещо, което изисквам е лоялност и грижовност, иначе уважавам личното пространство.

Но приятелят ми преди дни ми каза "Уф непрекъснато трябва да те чакам". Ако трябва да работи или да тренира за себе си няма проблем, но когато е вкъщи изисква цялото ми време. Не мога вече да пиша или чета книги, да излизам на разходка сама.

Ако му обясня ще ми даде малко лично пространство, но го усещам, че се сърди и вече дори не го крие. Имало е моменти, в които ми е признавал, че докато ме няма буквално не е правил нищо и само е гледал в телефона си кога ще се върна. После се сърди, ако не прекарвам време само с него.
Иначе в останалото време е мил, щедър и дори гледа да ме поглези, аз него също.
Може би вината е в мен, че не съм говорила отново с него за това?
Не ме разбирайте погрешно, винаги е искал да ми помогне, лоялен е, аз също, но не ми дава достатъчно свобода. Може би е малко обсебващ. Бих искала да поговоря с него и да му обясня, че се нуждаем от поне малко лично пространство, но знам, че това ще го нарани.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 2 години, 6 месеца
hash: 72c64b21b6
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Малко? ! Та това си е чиста психария! Не знам дали е заради балканската ревност, инфантилност, но този нещо му хлопа.
Само не ми казвай, че си от тия млади жени, които се кефят на това някой така да ги дебне и ограничава.
Ако още си с него дълго, те чакат доста драми.

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 1e1facec32
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Приятелят ти е не малко, а МНОГО обсебващ, а това никога не води до нищо добро.

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: d2b5aa8a8b
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Какви са тези безплатни приложения?

 
  ... горе^
преди: 2 години, 6 месеца
hash: e6c8a2626d
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Не малко, а прекалено много е обсебваш. И егоист също. Той се се среща с близките си, но за теб не може.

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 7daa3af450
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

5.   Типичен нарцисист. Винаги се чувстват пренебрегнати, когато вниманието не е изцяло върху тях и не са те под прожектора. Не работите ли? Какво означава да стоите по цял ден с безплатните приложения?
Често такива ситуации ескалират в домашно насилие. Вече те манипулира мислено и емоционално. Три месеца не са тридесет години. Щом си говорила с него и пак няма промяна - напусни връзката докато е време. Няма нужда сама да усложняваш ситуацията си.

 
  ...


...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 496f124baa
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

6.   Това не е малко, това е ужасно обсебващ човек. Не е нормално да нямаш никакво време за себе си, за родители, приятелки и т. н. и всяка свободна минута да прекарваш с него. Това е комплексар, който умира от страх да не срещнеш по-добър от него, затова буквално те задушава с внимание.
Зарежи го, това не е здравословна връзка, нито любов, а обсебване. Скоро трябва да му искаш разрешение да отидеш на фризьор или да се видиш с родителите си.

 
  ... горе^
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 6e3431d8ed
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

7.   Аз пък ревнувам жена ми от котката. Има моменти, в които искам да сме само двамата. Тя и се е качила на главата, а тя даже я храни от ръката докато вечеряме. Забраних и достъпа до хола и спалнята, за да не я изхвърля от къщата.

Та с две думи ти си жената, а всичко останало котката. Човека си е такъв или е несигурен в качествата си и го страх да не те загуби. Поговорете и му обясни, че те отблъсква по този начин и да отпусне хватката.

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 6a5fdacfb4
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

8.   Това не е нормален мъж, ами лепка. Изкарай още някой месец с него и ще живееш като затворник- без собствена воля, без лично време, под непрекъснат контрол, като в клетка. Тогава сама ще разбереш какво ти казваме тук и ще се махнеш от него. Този щом от 3 месеца вече така доминира над теб и те ограничава, представи си какъв ще е след 3 години.

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 6f67d8a955
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

9.   Имах такъв, направихме си бебе, дойде да живее при нашите и реши да не работи, за да сме си заедно непрекъснато... Като се лепна за друга, забрави, че има дете изобщо. Бъди внимателна и късмет!

 
  ... горе^
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 18bd2baece
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

10.   Може да се паникьосва, че нещо с теб ще се случи, я ако си някъде някое момче да те заговори, я някой може да ти пише. Много те ревнува, аз също имах такъв страх към приятеля си, обаче никога не съм му го показвала в такава степен, съветвала съм го да се вижда с приятели, със родителите си, семейството си, въпреки паниката отвътре, която изпитвах. Вече с времето ми поотмина, много рядко да се притесня за нещо свързано с ревност към него. Но пък ако му кажеш, че е обсерватория ще го обидиш. Трябва да направиш така че с дни да не се виждате няколко седмици подред. Той ще свикне, така предполагам, от липсата ти. Ще си намери други занимания и да не мисли толкова за теб. Пробвай, трябва да си намериш доста ангажименти, за да отменяш вижданията си с него, прави го известно време и виж дали ще има резултати. Той би трябвало да усети, че е нахален.

 
  ...

...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 70de317ed8
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

11.   Имал ли е предишни приятелки?

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 32ed30088c
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

12.   Ужас! Такъв не бих го изтърпяла и ден. Е. ти досадника. И при мен имаше един индиивид, който няколко часа след като се запознахме ми пише "Обади се да те чуя", ще кажеш че се познаваме от месеци, та си позволява да ме командва. Директно го блокирах. Не мога да понасям да нямам миг свободно време за себе си. Твоя или е психар, или е някакъв спрял, който няма никакви интереси и хобита. Спасявай се докато е време, по-зле ще става.

 
  ... горе^
преди: 2 години, 6 месеца
hash: d0d9d03ec7
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

13.   Според мен просто го е страх да не те загуби, напълно нормално в днешно време, ама много малко хора го разбират.

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 90444a085b
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

14.   13, какви ги говориш? Аз в неговите страхове ли трябва да живея? Всеки има право на свобода и никой не може и да иска да те затвори в клетка. Освен, ако не иска да те изгуби. Значи за тебе аз трябва да го разбирам, когато и от родителите ми ме държи далече. От тях ли да ме изгуби?
Мислиш ли?

 
  ...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: b8aab48526
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

15.   За да има малко разнообразие от болшинството кифли които ще тръгнат да дават очевидни съвети в тази банална тема, искам само да изтъкна един малък но показателен факт - изключително тенденциозното заглавие. Типично за жените които най често не знаят какво точно искат и вечно трябва да декодираш завъртените им изцепки за да стигнеш до това което всъщност искат да кажат щото се мислят за много умни. Аз си имам специално мнение за такива хора.

 
  ... горе^

...
преди: 2 години, 6 месеца
hash: 885a95000c
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

16.   Е хубаво, като искаш да си четеш книги, той пък през това време може да си цъка Уаркрафта, както аз правя.
Ама тези разходки сама не ги разбирам. Значи, ходим на работа, фитнес, по задачки, ще се прибера аз вкъщи и ще искам да прекарам време с моята, я да си говорим, я секс, а тя ще ми каже "ми аз излизам да се разхождам сама"? ! Моля? !? !? !? Доста странна нужда. Аз единствените пъти, когато съм се разхождал сам, са били пъти, в които просто не е имало с кого и ми е било самотно, та поне малко да съм навън сред хора. Ако имам партньор, даже не ми е минавало през ума да се разхождам сам.

От "разходките" на моята вече имам PTSD. Ще ми се разхожда по 5 часа... ай сиктир. Стига сте си развявали п*тките наляво-надясно, ами си седнете на четирибуквието. Толкова ли няма какво по-продуктивно да правите? Все да се мандахерцате на някъде... може би в търсене на нещо???

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net