|
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Любов и изневяра |
Не съм готова да стана майка, но мъжът ми ме заплашва с раздяла
преди: 1 година, 3 месеца, прочетена 3036 пъти
Здравейте, на 30 г съм, от 4 години сме с моя съпруг заедно, от две сме женени. Връзката ни е на приливи и отливи, всеки ден се караме за битови неща, но като цяло се обичаме. От известно време той ми дава зор да правим дете, това бил смисъла, нямало за кога да чакаме. Да, но аз не се чувствам готова и му го казах, значи не съм го била залъгвала ми каза и да се разделяме тогава да не му губя времето. Аз искам по принцип деца, но ме е страх, че няма да се оправяме финансово. Той взема 1200 лв заплата, живеем в не голям град, но са малко. Аз в момента вземам повече от него, но понеже работа фейленс, като спра работа няма да вземам майчинство. Ще продължа да работя, когато мога и ако мога по малко. Той няма проблем с това да изкарвам повече, но аз се дразня. В началото се разбрахме, че ще сме с общ бюджет и като свърши парите постоянно иска от мен Рядко плаща дори сметките като вземе пари. Споделям му, но не получавам разбиране, ако сме чакали да имаме повече пари, не се знаело дали ще имаме, започвало да му писва и ще ме зарежел. Не чувствам сигурност в него, нито в себе си. Все едно не е пораснал, играе игри, ако му мрънкам за тях е ми повишава тон, това не ми харесва. Казва, че уж съм го командвала какво да прави. А, че не смятам така. Имам страх да не се получи като с моите родители и да се разведем. Не искам да имам дете на разведени родителите. Знам, че няма гаранция, но.. притеснява ме избухливоста му на моменти.. Привързана съм към него и го обичам, но не знам вече какво да правя. Казах му ок да пробваме, но пак поглеждам да не се падам в овлация, значи не го искам вътрешно. Някак си си го представям, че ако е писано ще стане, да ама като не свършва в мен е ясно, че няма как. Ужасно е чувството хем да искаш, хем не. Не знам какво да правя? Странно е, че като по - малка имах 10 годишна връзка и приятеля ми не искаше деца, много го обичах, аз исках още тогава на 18 години, бях готова и нямах съмнения. Но се съобразих с него и спрях да го мисля. С годините ми се ги беше желанието.
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 1 година, 2 месеца hash: 7e02f9de70 |
|
57. Затънала си вече достатъчно. Платила сватбата (луда работа), плаща кредит за апартамент, който не е неин, сега и дете ще му ражда. Абе, момичета, събудете се, бе! Какво още трябва да стане, за да не си опропастиш живота. Ами детето - такъв ли баща заслужава? Ами ти? Обичала го.... изчакай малко да видиш как ще го намразиш
|
преди: 1 година, 2 месеца hash: 858534c21e |
|
58. 57 е много прав/а! Ти толкова много си изстискала всичко от себе си за него, че той е вече като малко дете. Стигнал е до мързел... Ще иска да си платиш. Ще намери работа, но после ще те третира като робиня, че и до изневяра ще се стигне. Защото го прави, зА да ти угоди, но не защото те обича :/ Това не е истинска любов! Опитваш се вече да го промениш, няма да е за дълго! Той въобще не влага в теб колкото ти! Освен, ако не реши и двамата да си помагате във всичко и да започне да се грижи за връзка, подготви се за много още проблеми!
Звездичка
|
преди: 1 година, 2 месеца hash: 7e02f9de70 |
|
59. Авторке, трети коментар пиша по твоята тема. В абсолютно същата ситуация съм и наистина искам да предпазя поне една жена от ужаса, в който съм аз в момента. Послушай. След появата на детето ще го намразиш в червата си. Защото тогава изведнъж детето става приоритет. Сега ти е жал, не искаш да излизаш от зоната си на комфорт, не искаш да останеш без дом… Плюй на всичко това и се спасявай! Иначе целият ти живот ще отиде… Детето ме пита - как можа да се събереш с такъв, виж каква жена си! Искам друг татко! Не можеш ли да хванеш някого на улицата, да го целунеш и да ми стане татко? Защо такъв баща си ми избрала? Това те чака и теб!
|
преди: 1 година, 2 месеца hash: 0c0b7d4dbb |
|
60. Чета и си мисля, авторке избираш за съпруг мъж живял в общинско жилище и до 30 годишна възраст не му е пречило да живее без ремонт. Вероятно и преди да се омъжиш за него не е имал висока заплата, сега не се разбира какво точно очакваш, фактът че чеве има съпруга да го накара да носи тройно по висока заплата ли, но се вижда само че не си доволна от избора си.
Като страничен наблюдател, мога да кажа че вероятно и ти самата не си кой знае какво, щом си се събрала с такъв мъж и две години след това и брак си подписала, най-вероятно той доста често ти прави комплименти щом си се помислила че заслужаваш нещо повече от такъв като него.
Всички които живеят в България в малки градчета знаят, че 80% от работещото население в такива градчета взема средно 1000 лева нетна заплата и вероятно нямате обяснение как, но повечето, които са на около 1000лв заплати имат поне едно дете. Вероятно и авторката е от такава прослийка хора, но в последно време е взела да гледа много клипове в инсаграм и си е помислила за нещо повече. Време е да си седнеш на дупето и да осъзнаеш, че не можеш да се сравняваш с онези дами които ги водят на почивка по екзотичните острови.
Самия факт че изплащаш жилище на свекърва си и си изплатила ремонти по него, при условие че се оплакваш от финансовото състояние на семейството си, говори много за теб, говори за наивност близка до инфантилност. Свекърва ти жилище няма да ти прехвърли, ще твърди, че прехвърлянето струва много пари, че така или иначе ще го наследите, но истината е че само съпругът ти евентуално (ако тя не го продаде преди да почине) ще бъде наследник, дори и да се разделите след нейната смърт, ти няма да имаш никакъв дял от жилището, защото по закон наследствата не са семейна собственост, а са само собственост на прекия наследник. Оставайки с този мъж ти се обричаш на живот в който при всеки скандал да ти казва да се махаш, защото реално жилището ще е негово, а при развод ти няма как да докажеш че си вложила в жилището и един лев, ако както смятам не си плащаш и данък на дохода си и по закон се водиш безработна.
Да имаш дете в положението в което си се поставила няма да имаш право на майчинство и за семейството ви ще е по добре ако родиш ти да се хванеш на работа, за заплата, а мъжът ти или свекървата да излязат в майчинство, защото те ще имат право да получават такова.
Но както и да е имаш два варианта или да приемеш че си нормална българска жена, да си родиш дете, някой друг от селейтвото ви да излезе в майчинство за да може да работиш и да имате доходи. Или да напуснеш мъжа си, като му подариш всичко което си платила по жилището му и да си търсиш късмета другаде, но имай предвид и възрастта си, мъжете които имат по висок доход имат и право на избор, за майки на децата си, а по младия от теб избор е огромен, дали ще се намери мъж с по добър доход който ще избере за майка на децата си точно теб?
|
преди: 1 година, 2 месеца hash: ace69798db |
|
61. Авторке, не знам защо задаваш въпроси - то е явно, че вече си взела решениие и ще му даваш до последно втори шанс след втори шанс на твоя човек. Мъж на неговата възраст вече има изградени навици и начин на мислене и поведение няма как да се промени. Илюзиите са само в твоята глава. Значи ще ти поставя условия, че ако случайно започне да изкарва повече пари, нямало да похваща нищо вкъщи? И не теб това в реда на нещата ти се вижда. Ти като изкарваш повече от него, да не би да му прехвърляш цялата домакинска работа. Глезльо с претенции. Ще ти сочи пътя, да се махаш, ако не си доволна? А за това, че изплащаш и си ремонтирала сама чуждо жилище, от което редовно заплашват да те изгонят и за което не можеш да докажеш, че си дала и лев, нямам думи просто. Че и не си тръгваш, защото вече прекалено си се увътрила. Само че колкото повече стоиш, по-зле ще става и по-скъпо ще ти излиза. Ами че те са си намерили безплатна робиня да финансира и обслужва синчето и да им изплаща имот, който няма никога да стане твой - остава само и да родиш, че да щракне капана. Отчети и огромното наднормено тегло предвид възрастта му - няма как да не се появят скоро здравословни проблеми, щом не е склонен да вземе никакви мерки. Ще се обърнеш и на болногледачка в някакъв момент, освен че няма да получаваш подкрепа с гледането на детето. Моят баща беше със 130 кг наднормено тегло при ръст 180 и получи инфаркт на 38 години. Опасността е съвсем реална. Организмът само до определен момент може да компенсира лошите навици - после започва нанадолнището. Всички тези неща е хубаво да се отчитат, когато избираш от кого да родиш. Той нямаше да е толкова смел с ултиматумите и предложенията да се махаш, ако не беше сигурен, че вече до голяма степен си му в кърпа вързана и няма да си тръгнеш, за да не се минеш, заради вложените дотук от теб средства. Само че мила, колкото повече стоиш, толкова повече ще затъваш финансово. В един момент наистина няма да имаш избор и ще си дълбоко под водата и тогава ще си спомняш, как на този етап все още си можела да се спасиш сравнително безболезнено. Както и да е. Късмет ти желая.
|
...
преди: 1 година, 2 месеца hash: 7e02f9de70 |
|
62. Номер 60, прав си, но донякъде. Авторката може да не е манекенка от Виктория Сикретс, но единственото, което уска е нормален мъж. Не кинозвезда, не рок звезда, не милионер, а просто нормален. Толкова ли трябва да снижим стандартите си, че да се задоволяваме с някой хрантутник, за да не сме сами и да имаме дете. Този не е нормален. Нормалният човек работи усилено, за да живее по-добре. И за да може децата му да живеят по-добре. Това е здравата психика, да се стремиш да се усъвършенстваш, да се стремиш да вървиш напред. Зрелият човек не разчита друг да го хрантути. Или пък жена му да му плаща сватбата…Не е важно колко пари имаш днес в джоба, а дали си работлив и имаш цели. Нормално е една жена да търси добър и стабилен баща на бъдещото си дете. Авторката не се притеснява, че ще е сама, а че ще остане без дом. Нека се обърне към адвокат. Това, че има брак, е плюс, законът ще я защити. Най-добре е да се маха сега и да претендира за компенсация. Има начин
|
преди: 1 година, 2 месеца hash: 6f3b69b94b |
|
63. 59,
тема не си пускала, затова авторката да ме извини, но как така продължаваш да причиняваш това на детето си? ! Даваш ли си сметка каква травма с дългосрочни последици му причиняваш, живеейки с баща му? ! Защо? ! Махай се от този и си спаси детето, ти съвест имаш ли? ! Каква жена ще предпазваш бе, жено, детето си предпази!
|
преди: 1 година, 2 месеца hash: 858534c21e |
|
64. Ами, момичето явно трябва да пострада, за да разбере. За съжаление хората сме устроени така, че никога да не ни се вярва, че едно нещо не е добро за нас. Привързването във връзките е прекалено силно, както и страховете от самота. За това много хора си остават нещастни.
Звездичка
|
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|