 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Любов и изневяра |
Когато светът ти се разруши
преди: 21 дни, 13 мин., прочетена 785 пъти
Здравейте, жена на 29 години съм. Точно до преди 2 месеца имах всичко, но това към днешна дата не е така. Преминавам през ужасен период и наистина не знам как да си дам кураж и да продължа напред. Имах човек до себе си, който наистина обичах и все все обичам, живеехме заедно, но последните месеци от нашата връзка нещо се пречупи и се карахме доста, в последствие взехме решението да си дадем време. Но през това време той просто изчезна и установи, че няма нужда от мен и се чувства по-добре без мен, а при мен се случи точно обратното. Това беше и просто старта на всички кофти събития. На Великден внезапно почина моята баба, той не беше до мен в този момент, минавах сама през скръб и раздяла, чувствах се ужасно, наистина. 1 месец го търсех и се опитвах за установя контакт с него поне багажа да си взема, успах накрая да се свържа, но вместо поне някаква минимална подкрепа, аз получих обиди и нападки колко ужасен и злобен човек съм и как не съм му дала нужното време, за да спасим нашата връзка, наистина ми наговори ужасни неща, след това просто дойде, даде ми багажа и ме блокира навсякъде. Бях тотално счупена и все още съм, знам какво предстои и знам колко много чаках да изпитам тази благодат да обичам и да се влюбя, ужасно ме боли. След това дойде 6-ти май, бях поканена на кръщене на детето на моя приятелка, рещих да отида, въпреки че изобщо не бях в състояние за весели събития. Отидох, прекарах няколко часа в депресия как на мен никога няма да ми се случи щастието да имам семейство, дете и т. н. След като приключи събитието (беше извън града и мои приятели ме взеха да ме закарат), удариха ни с колата по магистралата и изключително много се изплаших, през цялото време си мислех как ако бяхмв с приятеля ми той щеше да ме успокои и всичко да е наред. Минаха няколко дена още и бях решила, че не ми остава друго освен да се фокусирам върху работата си (имам страхотна работа, колеги), но уви собственичката на бизнеса се разболя и съвсем скоро няма да имам и работа, а любимите ми колежки, които ми бяха като 2ро семейство напуснаха. Наистина вече нямам какво повече да загубя и не мога да повярвам как просто за 2 месеца ми се обърна целия свят. Вие как бихте постъпили на мое място?
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 20 дни, 4 часа hash: 0d99b3e3b0 |
|
1. Това са нормални житейски проблеми. Почти всеки е преживявал раздяла, всеки губи близки хора - баби и дядовци, по-късно и родители. Аз загубих майка си, като бях на около 30. Колко хора губят работа, да не говорим. Да, струпало се е наведнъж и затова е тежко. Но не се е преобърнал светът. Ако си здрава и нямаш сериозно болни близки, смятай, че няма нищо непреодолимо в ситуацията. Страданията по старата любов са изгубено време, защото явно любовта вече я няма, поне от негова страна. Бих те посъветвала да си потърсиш работа на първо място - не само заради парите, но и защото ще ти помогне да се отвлечеш от лошите и депресиращи мисли. Най-голямата грешка в този момент е да мислиш за бившия, хеле пък да го търсиш. Срещай се с приятели, излизай сред природата - времето е прекрасно, красивите гледки лекуват. Запълвай времето си с приятни занимания, които изискват активност. Не дълбай в миналото, ще сбъркаш много.
|
| преди: 20 дни, 4 часа hash: 0e6505b4ce |
|
2. С толкова натрупвания се случва когато съдбата, Бог или както искаш го наречи, премахва от живота ти всичко, което не е за теб и те принуждава да застанеш на своя си път... Винаги е за добро! Просто ще ще го разбереш по-късно, когато на освободените места започнат да се нареждат новите.
|
| преди: 20 дни, 27 мин. hash: 2aa25ac121 |
|
3. Най-вероятно си му пилила за глупости. Мъжете понасят много неща, но не и мрънкащи и недоволни жени. "Карали сте се" вероятно значи, че си била постоянно недоволна за някакви дреболии и си му натяквала. Жените не оставате дълго без внимание, така че при следващата ти връзка гледай да не провокираш скандали и да не се оплакваш и да не драматизираш за дреболии.
|
| преди: 20 дни, 17 мин. hash: a38ea2840d |
|
4. Щом този човек иска да не е до теб, значи не е твоя! Мисли как си се отървала. Никой обичащ човек не стой дълго далеч от любимия!
Работата и колежките, мисли позитивно, че че намериш нова работа и ще си в нова среда. И пак ще се развиваш, защото и там като забуксува, стават разправии!
Животът е пред теб, благодари на Бог и имай добри мисли, защото идва по-доброто.
|
| преди: 19 дни, 22 часа hash: 9be289b7ac |
|
5. Не знам как бихме постъпили на твое място. Грешките се плащат, в този етап си. Другия път не се карай толкова, мисли за човека до теб бе като аксесоар или касичка, а като за човек.
|
...
| преди: 19 дни, 21 часа hash: 5d517c2477 |
|
6. Ти не знаеш какво са проблеми. Ами не се разбирате разделили сте се, какво по нормалто от това. Фиксирана в един мъж, ами не те иска.
Баба ти починала, това е живота. Прочети какво значи ако някой умре около такива празници и какво значи това за рода. Баба ти не може да живее вечно. Тона са естествени неща и вместо да се "пънеш", осъзнай, че това е ходата на живота.
Любимата ти работа, колежки, ами ще си намериш друга работа, не зависи от теб, ставаш и тръгваш.
Всичко и всички трябва да са ти длъжни, светът да се върти около теб и ако трябва приятелките ти да не раждат и да нямат партньори за да си ти щастлива. Хей с тези вярвания и ценности сама се забиваш. Млада, здрава, права ами действай търси. Какъв живот съм имала и имам, роман са напишеш, да видиш какво е проблеми и мъка. Какво е наистина да си сринат и сам и да се чудиш от къде да захванеш живота си и защо съдбата изпраща такива неща.
|
| преди: 19 дни, 21 часа hash: 0c382cb9be |
|
7. В случая е много важно да излезеш от режима на жертва. Не го казвам като упрек или обида, нормално е при толкова внезапно настъпили кризи, сякаш от нищото, да изпитваш самосъжъление и безпомощност. Първо би било добре да спреш да мислиш какво щеше да е ако бившия ти беше до теб да те подкрепи, успокои и прочие. Ти си възрастен човек, който следва да може да регулира емоциите си. Децата имат нужда мама и тате да ги държат за ръка, колкото и в момента да не го вярваш, ти можеш да се справиш, имаш волята и силита да го направиш и нямаш нужда от бившия или някой друг, за да оцелееш и да се справиш. Чудесно е човек да има подкрепа, но не е жизненоважно и живота ти не е приключил. Грешката, която всички правим много често е, че губим идентичността си, когато сме във връзка. Някои родители това го правят с децата си и затова, когато децата пораснат те продължават да ги третират като такива още - защото нямат друга роля, освен тази на родител и губят чувството си за значимост, когато детето се изнесе или започне свой живот. Та с връзките много често е същото и понякога сякаш се превръщаме в продължение на личността на човекът до нас. А и както описваш реакцията на въпросния възлюбен, това трябва да ти говори много от какво си се отървала. В момента мислиш много катастрофално - "никога повече няма да обичам или да ме обичат, няма да имам свое семйство". Няма абсолютно нищо, което да сочи в тази посока, това не е реалността, а тъгата и отчаянието. В такива моменти седни и се замисли малко по-рационално над нещата. Работа колкото искаш, ще си намериш друга, ще се запознаеш с нови хора. Хора колкото искаш също. С този не се е получило, добре, какво от това, да не си умряла? Ще срещнеш друг човек. Хората на по 50-60 си намират партньор, ти на 29 вече си се отписала. Дълго стана, но горе главата и като започнат пак катастрофалните мисли седни, поеми си въздух и си кажи нещо хубаво, напук на тях.
|
| преди: 19 дни, 19 часа hash: ee6c739e31 |
|
8. Продължавам напред. Без мрънкане и оплакване в стил "горката аз". Изпитанията ти се дават, за да се освестиш, че нещо не мислиш и не правиш както трябва.
Не гледай назад, не гледай другите, не търси някой да те утешава. Гледай ти какво можеш да дадеш.
Не се бутай на бившия, имай самоуважение. Ако е бил за теб- нямаше да му е хубаво без теб.
Намери си нова работа. Нови хора, нови приятелства.
Чети книжки за самоусъвършенстване, разхождай се.
Ти реално си жива и здрава, и големи проблеми нямаш. Просто започвай да си градиш живота и да си поставяш цели. Не чакай, започни от днес. От теб зависи. Сама си, свободна си, действай! Успех!
|
| преди: 19 дни, 16 часа hash: 8779231eb0 |
|
9. Така е, когато взимате решения на база емоция после съжалявате. При мен е подобна ситуацията. Бившата ми приятелка скъса с мен въпреки, че ме обичаше и беше влюбена в мен. Със сигурност е съжалявала и съжалява за решението си в момента защото аз съм коренно различен човек както визуално така и вътрешно.
|
| преди: 19 дни, 10 часа hash: ca5f86ecac |
|
10. Много го обичаш, но постоянно сте се карали. Никой мъж не би издържал. Какво направи да не се разделите, като толкова много си чакала тази любов? Искам да си спомниш за какво сте се карали! И единият и другия да е по-горе. Както се казва, котка по гръб не пада. Когато много държиш на един човек, трябва да правиш компромиси. Но егото ти е накърнено? Нали виждаш когато егото ти не е накърнено колко си сама. Кога ще проумееш, че една връзка е низ от компромиси когато се касае за дребни неща? Как става така, че много го обичаш, а се разделяте, за да си дадете време? Обикновено след това време няма събиране, а раздяла. Когато е останал сам, той е разбрал, че без теб се чувства много по-добре. Рядко човек осъзнава собствените си грешки и си мисли, че другия не е прав. Този горчив опит ще те научи, при следващата ти връзка, да не се държиш по същия начин.
|
...
| преди: 18 дни, 10 часа hash: 9c02096101 |
|
11. Това ми прилича на някакъв вид карма. Има нещо, което не казваш, например това: "Но през това време той просто изчезна и установи, че няма нужда от мен и се чувства по-добре без мен... ". Защо?
|
| преди: 17 дни, 18 часа hash: 6a0f251224 |
|
12. Първо и основно, започни да си търсиш нова работа! Планирай почивка или поне малка екскурзия донякъде лятото. В никакъв случай не се затваряй вкъщи и не отдавай на мрънкане тип "ако беше тук щеше да ме успокои", той се е. разделили с теб и явно не ще да те успокоява. Трябва да се оправяш сама!
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|