Стопанско управление в СУ - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (125873)
 Любов и изневяра (31020)
 Секс и интимност (14809)
 Тинейджърски (22120)
 Семейство (6890)
 Здраве (9878)
 Спорт и красота (4809)
 На работното място (3473)
 Образование (7515)
 В чужбина (1733)
 Наркотици и алкохол (1133)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1789)
 Други (19740)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Любов и изневяра

Стопанско управление в СУ
преди: 9 години, 6 месеца, прочетена 1436 пъти
Здравейте. Искам да попитам има ли някой запознат със специалността 'Стопанско управление' с английски език в СУ? Интересувам се от това има ли много предмети които изцяло се учат на английски. Все още съм 11 клас и не съм започнала на частни уроци по езика, трябва ли да започна от сега да се подготвям? Английския ме влече и бих се отдала изцяло на уроците по него.. но с математиката не съм изобщо много добре. Ще представлява ли голяма трудност за мен в хода на обучение в университета? А изпита какво точно включва, ако евентуално избера него пред матурата по математика? ..
Надявам се да не съм прекалила с въпросите, но напоследък само за това мисля и искам вече да реша точно къде и какво ще следвам за да се заема с уроците. Ще съм безкрайно благодарна ако някой обърне внимание и ми отговори! :))

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 9 години, 6 месеца
hash: 3baf420e04
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

1.   Стопанско управление да учиш в СУ е като да учиш ядрена физика в Свищов. Просто не става. Икономика ако искаш трябва да учиш или в чужбина, или най-малното в УНСС, но СУ е ТОП за хуманитарните специалности и английски ще научиш, но... сопанско управление няма да научиш.
Икономика без английски на ниво B2-C1 математика не можеш и без това да учиш никъде - литературата ти е на английски в добрият университети най-малкото, но не си мисли, че ако ти преподава някой от факултета по езици икономика, ще научиш икономика.
Ти избери какво искаш да учиш - Стопанско управление ИЛИ англисйки. Ако искаш стопанско На английски - учи в Англия да кажем, но СУ просто гледа да даде работа на езиковите факултети... там няма икономическа школа на практика и дори в Свищов, ПУ или ВИНС-а е по-добре да учи човек Икономика. Това, че иначе СУ е ТОП университет не значи, че можеш всичко там да учиш на ниво.
Банално, но факт - поне в УНСС ще научиш нещичко, а английски в 11 клас на ниво В2 вече трябва да владееш - нагоре и без това можеш сам да надградиш. В СУ просто няма икономическа школа и точка.

 
  ...
преди: 9 години, 6 месеца
hash: ffc070a9e2
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   От авторката-Обърка ме още повече :D Все пак благодаря.. поне ми даде някаква представа.

 
  ...
преди: 9 години, 6 месеца
hash: 3939b36acf
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Прав е №1. Всеки университет си има предимство за определени области. Ако искаш да учиш както трябва икономика е най-добре да отидеш в УНСС или ВИНС-а, ако пък повече ти трябват езици, тогава ВТУ-то е перфектно.

 
  ... горе^
преди: 9 години, 6 месеца
hash: 3baf420e04
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   От 1 - не искам да те объркам, а просто като човек, който е икономист не само по диплома, а и по призвание и професия не съм чужда на тази област и ти казвам, къде ще получиш познания (елементарни поне) за икономическите зависимости - УНСС, ВИНС до някъде, но вече школата им много е отстъпила - имат стари професори, които ги карат да заучават от тетрадки някакви отдавна изхвърлени неща. В УНСС поне що-годе има вече и по-млади доценти, а и традиционно там по-интернационална е средата и не преподават само съветска литература. Забрави за Свищов - самият град не може да привлече качествени преподаватели и студенти - за мен Свищов трябва да се деградира на колеж или да се постараят да направят някакъв интернационален кампус, но със стари курви, нов бардак не се прави - първо трябва да изгонят половината университет, което няма да направят.
Ти просто искаш да учиш и език, и Икономика, но няма как да се случи това у нас. Ако искаш това, отиди в чужбина и си учи в англоезична страна, но в СУ (шапка им свалям), но по Икономика нямат школа. Имат добри хора по езиците - филологии, психологии, право можеш да учиш там, всичко, но не икономика, технически специалности като цяло.
Банално е, но само УНСС е без алтернатива. По мое време там се купуваха дирекно изпити, а мен икономиката ми беше страст и затова заминах да уча в чужбина. Днес живея и работя в България, а най-добрите ми сътрудници са завършили в УНСС и поне половината неща, които учат са действително ОК, а и явно ги учат на самостоятелност, дават им шанс да работят по време на следването и излизат специалисти и веднага можеш да си вършиш работа с такъв човек. Честно казано английският вече не е проблем на пазара на труда у нас - всеки знае работно ниво, а търсим кадри, специалисти във всички области.
Да, пълни глупости са учили по време на унито колегите от УНСС„ но там поне има свобода някаква за самоинициатива, са самообразование ако щеш, за практики, работа и изобщо кампус-среда - могат и научни трудове да пишат, имат основа, а едно да знаеш за университетското образование - не е важно какво учиш, а да се научиш самостоятелно да учиш, да се приспособяваш към нови неща. Може да си учил Марксизъм-Ленинизъм, но ако си го разбрал, после ще отвориш и Адам Смит и ще си го заучиш. Това учат в УНСС. В СУ Икономиката е присадка - ще ти дадат някои хора, които знаят английски, но не разбират от Икономика да заучаваш разни англоезични учебници на ниско ниво (защото те не могат да разберат самим исински научните неща), ще се бориш половината време с речници, защото ще ти наказват правописа по английски, но по Икономика няма да знаеш нищо, освен основни термини, но няма да ги разбираш.
Имат УНСС вече и доста прилични научни трудове поне за България, но на световно, дори на Европейско ниво ние нямаме никаква икономическа школа, кеото е много жалко. Има дори японски научни изследвания за нашите пазари на труда, които съм ползвала някога в дипломната си работа, но български няма. Изобщо не се развива научна дейност в университетите, а за БАН все още Икономическата наука не е наука
Проблемът идва също, че дълги години ние сме се развивали икономически в условията на планова икономика - съвсем различни принципи, модели са залегнали в този икономически модел, но след провала му на практика нямахме през 90-те кой да ни напише учебниците за професионалните гимназии - какво оставя за университетите. Чела съм записки и учебници на мои колеги, учили във ВИНС-а и избухнах в смях, а те се разсърдиха сериозно - в една тетрадка написани толкова глупости, които трябваше да заизустят за една 80-годишна професорка, че просто като научна фантастика за мен, а в същото време не знаеха елементарни модели и неща. Учиха Стокознание - сериозно как да подреждат стоиките в хранителен магазин и дори това беше грешно, защото още от 80те на запад имат съвсем различни модели - да се въртиш по или обратно на часовниковата стрелка в магазина, в хранителен първо да са зеленчуци и така нататък - това са неща от миналия век, а те учиха неща от по-миналия и то отхвърлени.
Език иначе можеш да научиш и извън университета.
Трябва да знаеш какво искаш - има много смесени специалности като Икономическа математика, които и на Запад произвеждат безработни - нито си математик, нито икономист и колегите, които завършиха това имаха много проблеми, а тежка специалност.
В СУ ще те скъсат от учене, но ще преподават по-скоро хора от факултета по английски някакви разбрани-недоразбрани неща по елементарни учебници, но на английски и накрая можеш английски да знаеш, но не си икономист - нито си филолог да правиш преводи, нито си икономист и това се усеща от хората, които търсят кадри и най-лошото е, че ще го разбереш това чак след като завършиш. Ще отидеш на едно интервю, ще ти зададат елементарни въпроси, а ти ще обелиш очите, защото не си чувала за такива неща, освен ако сама не четеш де. Мой познат от УНСС работи в американска компания с аутсорсинг офиси в София и правят маркетингови проучвания, пазарни модели, сложни анализи - това е математика много, а в СУ освен това нямат и математически факултет като хората, нямат Статистика (това мисля е в ТУ) и като цяло просто няма как и от къде да ти измислят преподаватели - направили са я тази специалност, за да си покрият загубата на студенти във филологиите и точно тези ще ти преподават - хората от филологическите факултети, освен ако нямат университетски преподаватели (англоезични) от чужбина, но това пък вече го има във всеки университет на практика. Изобщо не разбирам сега защо свързваш по-скоро Икономика с език, когато за Икономика трябва математика, логика, а на какъв език я учиш няма значение. Език английски трябва, за да четеш литературата, лекции да слушаш англоезични - на средно ниво, b2 най-много.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net