Каква е основната причина за диабет? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127171)
 Любов и изневяра (31306)
 Секс и интимност (14906)
 Тинейджърски (22178)
 Семейство (6965)
 Здраве (9964)
 Спорт и красота (4830)
 На работното място (3558)
 Образование (7562)
 В чужбина (1758)
 Наркотици и алкохол (1143)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20189)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Здраве

Каква е основната причина за диабет?
преди: 4 години, 6 месеца, прочетена 1303 пъти
Здравейте, любопитно ми е диабета се причинява основно от сладкото ли?
Защото съм любопитен на сладките изделия,но ям умерено количество или поне се опитвам, сега покрай коронавируса, много диабетици умират, заради дуета им!!!
Момче на 20г., съм и ми е любопитно това ли е основната причина за заболяването, защото,ако е така, защото се продават продукти със захар???
Не разбирам????

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 4 години, 6 месеца
hash: a803f9e0f4
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   В основата е хранитето и начина на живот.

 
  ...
преди: 4 години, 6 месеца
hash: 62107cf2d9
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   "Момче на 20г., съм и ми е любопитно това ли е основната причина за заболяването, защото,ако е така, защото се продават продукти със захар???"

Защото много хора им харесва и си купуват сладки неща. Защо си сложиш три въпросителни знака, ако не е тайна?

Виж, подхванал си някаква идеология, в което няма лошо, но помни, че щом един човек има проблем, то не трябва друг да страда заради него. Аз не бях ял сладко 9 години. После започнах отново. Харесва ми. Ям си някоя биксвитка, парче тората с кафе, палачинки в неделя. Да, трябва да се внимава, ама отказвам, аз да нямам достъп до шоколад, защото на някой му било проблем. Ем добре - да се взима в ръце! Аз диабет нямам. Проблеми със захарта, нямам. Който има - съболезнования! Честно! Но при повечето хора е наследствен проблем. А за тези, които не могат да насмогнат и маат по 6000 калории на ден, без дори и да излизат на разходка, какво да напраим? Да спрем да продаваме хляб ли?

 
  ...
преди: 4 години, 6 месеца
hash: 54fe9fbca1
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Не се причинява от захарните изделия. Има два типа диабет - 1 и 2. Първият тип е вроден, не се лекува, но се поддържа с лекарства. Вторият тип се смята, че се отключва от наднормено тегло, стрес и заседнал начин на живот. Върви в комбинация с високо кръвно и е много опасен, защото причинява втърдяване на стените на кръвоносните съдове и може да доведе до инфаркт.
Заблудата със захарта идва оттам, че организмът на диабетиците не може да произвежда инсулин, който обработва захарта. Т. е. не се причинява от прекомерно консумиране на захар (освен ако не напълнееш много от похапване на сладко), но диабетикът не е добре да хапва много сладко.
Не съм медицинско лице, може да бъркам някъде, но общо взето е това.

 
  ... горе^
преди: 4 години, 6 месеца
hash: 92297eba97
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   За диабет тип 2 - да.
А продукти със захар се продават, за да се купуват и да има печалба.
Ако толкова обичаш сладко, може да пробваш да го замениш със сладки плодове. Например фурмите, сушените сини сливи, малините, ананаса са много сладки.

 
  ...
преди: 4 години, 6 месеца
hash: babea151a3
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

6.   Не, не се причинява от ядене на сладко, ако метаболизма ти е ок можеш да си ядеш сладко и да нямаш диабет.
Причините за тази болест може да са различни: наднормено тегло, генетична предразположеност, нарушен метаболизъм, прекомерен стрес, апнея, и т. н. Освен това има юношески и старчески диабет

 
  ...


...
преди: 4 години, 6 месеца
hash: 286d30c7d2
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   Диабет се получава основно от стрес! Имам диабет от 18г няколко месеца след като почина майка ми, на инсулин съм.
Не знам колко си "любопитен на сладките", но умерено количество, означава 1 бонбон дневно или едно парче торта за цялата седмица. Няма нищо лошо в сладкото а в количествата сладко, ако си ядеш по две блокчета шоколад дневно всичко ще е ок, но ако поглъщаш 100гр шоколад наведнъж....

 
  ... горе^
преди: 4 години, 6 месеца
hash: af8b279aad
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

8.   Не е проблем да ядеш захар или хляб от време на време ако през повечето време се храниш с готвена храна и зеленчуци. Проблем е ако прекаляваш със сладкото и не спортуваш.

Захарта е продукт като всички други, ако има печалба ще се продава. Като алкохола- и той не е полезен, но си пийваме от време на време :)

А ако трябва да се храниш напълно полезно изключвайки всякакви храни с шарени опаковки е трудно. Пробвала съм, издържах месец. Това значи че трябва да готвиш, да хапваш предимно вкъщи, да носиш храна със себе си? ! Или да се прибираш да хапваш.
Чувствах се по-добре и с повече енергия, но самата идея да обмислям как да си подредя времето и да обмислям всяко едно хранене.. ми идва в повече.

 
  ...
преди: 4 години, 5 месеца
hash: a6d4aaa1eb
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

9.   Лакомията е основната причина в над 90% от случаите. Колко слаби стройни хора има с диабет.

 
  ...
преди: 4 години, 1 месец
hash: ab0fa7271a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

10.   Номер 9, страшно много слаби и стройни хора има с диабет и високо кръвно, недей да пишеш с газът си!

 
  ... горе^
преди: 4 години, 1 месец
hash: 8ba3a6cfc5
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

11.   Диабет тип-1 е автоимунно заболяване, не се причинява от прекалено ядене на сладко, с две думи до ген е, както каза номер 10 има много спортисти с Диабет, а има и доста шишковци на който им няма нищо, да разбира се, ако си много затлъстял и прекаляваш с сладкото си увеличаваш шанса, но има и още нещо, често е наследствена болест, зависи колко е предразположен човек, също към него лечение до този момент няма, подържа се с определени дози Инсулин и специфичен начин на живот. Диабет тип-2, от друга страна не е толкова наследствен колкото се придобива, вече тук е важен начина на живот, колкото си по затлъстял си, толкова повече си увеличаваш риска към него, той най вече се харектеризира с намалено производство на Инсулин, за разлика от първия тип при което въобще няма производство, тук Бета клетките в Панкряса се затрупват от слой мазнини и намаляват производството, другата възможна причина е Инсулинова резистентност, при която Панкряса произвежда прекалено много Инсулин, но клетките в тялото не могат да го усвоят добре заради затлъстяване, след време Панкряса се изтощава и може да премине в Диабет тип-1, при този тип Диабет има лечение, много строга диета и прием на хапчета, обратим е но с много воля и никакво сладко, дано съм помогнал!!!

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net