Излязъл хемороиди или нещо друго - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127572)
 Любов и изневяра (31390)
 Секс и интимност (14930)
 Тинейджърски (22197)
 Семейство (6990)
 Здраве (9991)
 Спорт и красота (4840)
 На работното място (3591)
 Образование (7585)
 В чужбина (1763)
 Наркотици и алкохол (1147)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1861)
 Други (20317)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Здраве

Излязъл хемороиди или нещо друго
преди: 19 дни, 11 часа, прочетена 376 пъти
Здравейте, преди 2 дни ходих до тоалетна по голяма нужда и беше доста напъваме и не знам, явно някакъв запек, понеже изпражненията бяха доста твърди. Явно, защото напоследък все ям твърди храни, макар, че и хапвам доста зеленчуци (салати) и банани и ягоди в количество, та би трябвало да има фибри в храната. Та, докато се бършех усетих лека болка като от рана как щипе и имаше малко кръв по тоалетната хартия, ама си казах, че явно голям зор е било.. щом чак г*за съм си разпрал... Вчера (тоест на следващия ден) отново ходих до тоалетна, пак така със зор и усетих лека болка, ама помислих, че е от вчерашното раздиране и отново имаше кръв... , но нищо друго. След това отидох на фитнес, правил съм горна част и след като свърших с фитнеса, докато се прибирам усетих някакво неразположението, но помислих, че янещо слиповете са се подгънали навътре или и аз не знам, не му обърнах внимание. Прибрах се и докато се къпя, напипах точно на ануса като топче издутина. Не ме боли.. боли, но е неприятно и понякога щипе и като го пипам чак е така неприятно, леко болезнено все едно пипаш по изгоряло лятото на кожата. Днес по-малко го усещам, няма го и това дразнене и е по-малко като цяло, като че ли и издутото е по-малко, имам чувството, че ако го натисна с пръст, то ще го вкарам навътре хах, ама не знам какво да правя.. Трябва ли да търся лекар или и аз не знам, подозирам, че от напъването и фитнеса, отделно съм така агресивен с тоалетната хартия и това доколкото четох също влошава нещата. В момента не знам какво да правя... Мазило ли да търся, нещо друго ли да правя, чета в Интернет, че хората много ги боляло, при мен почти няма, по-скоро е неразположение, а болката идва от това, че е като леко цепнато все едно човек се е порязъл. Не знам обаче, ако сега трябва да ходя до тоалетна и отново е така по като запек какво точно ще се случи. Моля за съвет!

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 18 дни, 13 часа
hash: 8bb54beb49
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

2.   Купи си крем за хемороиди и се мажи с него.

 
  ...
преди: 18 дни, 10 часа
hash: 4f08c6de53
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

3.   Мий го със студена водя няколко пъти на ден и ще се оправи. Без да го пипаш - само пръскаш с душа.
Няколко дни се опитай да ядеш по-меки храни, без чипсове, ориз и хлебни неща.

 
  ...
преди: 17 дни, 21 часа
hash: ab90038af9
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

4.   Може да е хемороид, а може да е и анална фисура (раничка). Нищо страшно няма, но е болезнено и неприятно.
Посети лекар-проктолог за преглед и адекватно лечение. Междувременно можеш да питаш в някоя аптека за крем Проктен и гледай да решиш проблема със запека.

 
  ... горе^
преди: 17 дни, 19 часа
hash: 161d4eb56a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Купих крем още вчера вечерта. Препоръчаха ми Прокто-Гливенол. 2 пъти се мазах, като че ли няма ефект, може би минимален. Лошото, е че както се беше леко свити топчето и така бяха минали симптомите, изведнъж от вчера се влоши.. Сигурно от работата, хем физически, хем ходене, хем пот, задух. Набъбна като бобено зърно и стана така.. неприятно, леко сърби, леко боли, щипе някакво такова дразни. Като цяло чета за хора дето не могат да спят, много боли и т. н., нямам такъв проблем, да неприятно е, но е поносимо. Малко психически изморително, защото мислите са все там. Днес е 4-ти ден от появата и се чудя понеже няколко дни почивам, има Он Клиник тук в града, четох, че правят хем преглед, хем някаква манипулация с инфраред лъчи и за 5 мин си готов, като разбиват там тъкани, кръв и всичко да се разкара, някакво мнение? Иначе хемороида е 1 и то външен, докато мазах с крем хубаво опипах, но си е външен.

 
  ...
преди: 17 дни, 17 часа
hash: a90f12cf29
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

6.   Слушай сега да ти кажа от опит. Най-вероятно имаш външен хемороид, който се подува при дефекация. Аз имах същото топче преди и от време на време съм виждал много тънка линийка кръв по тоалетната хартия. Запек НИКОГА не съм имал. Някъде преди около 7 години, когато бях на около 23 годишна възраст след ходене по-голяма нужда след това усетих едно неразположение, както ти го казваш или нещо, като бодеж отзад. Бързо прогресира в силна болка и чувство за недоизхождане. Така 3 дни възпалено, не можех да си седна на гъза! И аз, като теб тогава бях 2-3 дни на сухи храни, но не съм имал запек, ама ей го на... случи се.
Тогава за първи път ми се възпали хемороид, който се намира в дясната страна на ануса. След това през няколко месеца ми се случваше пак да се възпалява, но не така силно, както беше първият път.
3-4 години по-късно ей така без причина, ми се възпали и друг хемороид пък от лявата страна на ануса....
Сега при дефекация, ми се подуват 2 топчета на ануса, но и бързо се прибират. От около почти 2 години, не съм имал сериозни възпаления.
Моите съвети са следните, яж каквито си искаш храни, но си пий достатъчно количество вода за деня. Не е нужно да се пресилваш с 2 литра и нагоре. МНОГО ВАЖНО - След дефекация, не бързай да вършиш работа! Седни малко някъде и изчакай 5-10 минути да спадне хемоироида, защото не успее ли да се прибере и ти надуваш на работа ще се възпали! От опит ти го казвам, след дефекация започна ли веднага да вържа работа, топчетата не се прибират и започват възпаление!
Относно лекарства, на мен най-много ми помагат цикатридина супозитории, усетя ли, че нещата отиват към възпаление, веднага в първия удобен момент си слагам.
Но пак ти казвам, тия шибаняци хемороидите ги активира дефекацията, тогава се надуват! За това след дефекация седни и изчакай 5-10-15 минути докато ти се отпусне ануса и се приберат. Иначе тегло, вярвай ми възпали ли се, ще ти се реве.
Аз вече съм на 31 години, по лекари все още не съм ходил. За 6-7 години ми се е възпалявало по-малко от 8 пъти, но това е защото може би усетих как да се пазя, засега...
Така че, тренирай си, работи си, няма проблем! Но след дефекация почини малко в седнало положение.

 
  ...


...
преди: 15 дни, 21 часа
hash: 2a246857f2
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

7.   При сексуална възбуда също се надуват.

 
  ... горе^
преди: 15 дни, 19 часа
hash: 988da71081
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

8.   Цикатридина супозитории - единственото което ми помага на мен. Заздравяват бързо, но след време пак се появяват проблеми, особено след по-сериозни физически усилия.

 
  ...
преди: 14 дни, 22 часа
hash: 19fbd6183d
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

9.   Така, малко нова информация. 6 дни минаха, все още има неразположение, особено като постоя малко прав или се разходя, но не е нещо фрапиращо, като поседя или след сън направо забравям, че имам нещо изобщо. Все пак реших да мина през лекар. Зачетох се, и по мнения най-добрия е Матев в Стара Загора, запалих колата и газ натам. 5 часа чакане, много народ, явно наистина е много добър, бедни, богати, кой с час, кой без час... Дойде и моя ред, прегледа беше точно 1 минута, само видя, пипна и каза "Тромбозирал външен хемороид". Пита ме дали ми е за първи път и казах да, след което вече бързаше да ме гони като ми подаде амбулаторния лист и листчето с това, колко дължа на касата. Аз все пак реших да нахалствам и започнах да задавам въпроси, на които ми се отговори с половин уста, сякаш бях натрапник, но все пак това, което разбрах, е че чакам да мине от самосебе си - 2 до 3 седмици. Според негови думи, най-вероятно съм се понапънал малко повече, тъй като споменах, че се получи малко след фитнес. Според мен обаче е, съвкупност от неща, тъй като предходния ден както казах бях до тоалетна и така доста се понапънах, на следващия ден преди фитнеса реших да мина през тоалетната, за да няма фал във фитнеса и отново явно съм раздразнил всичко долу покрай ануса и във фитнеса съм довършил работата. Макар, че и преди съм правел дори по-брутални тренировки, та не знам... В момента не съм ходил от няколко дни, но и не усещам нищо, нито газове, нито ми е подуто и явно вече се вкарвам в някакви филми. Иначе хапвам умерено, салати, ягоди, круши, ябълки, супи и други. Разбрах, че е хубаво да пия Витамин Ц, за да стимулирам кръвообращението, Цикатридина супозитории е супермена на високо за хемороиди, но за момента не ползвам, тъй като не изпитвам някаква голяма болка. Продължавам да се мажа 1-2 пъти на ден с Прокто-Гливенол и така.. Друго не знам какво да спомена за бъдещи читатели. Че ще мине, ще мине, но след това психическата бариера как аз ще я премина, за да си се върна към нормалния начин на живот не знам. Постоянно ще е едно мислене в тоалетната, с храната, във фитнеса... А забравих да кажа, че доктора каза, че ако ми излезе пак или отново чакам да мине или операция, за да се премахме, което не разбрах трайно ли се премахва или само за момента с риск отново в даден момент да ми излезе.

 
  ...
преди: 14 дни, 17 часа
hash: 2a246857f2
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

10.   Като човек, който има същите проблеми мога да ти кажа, че въднъж появят ли се отърване няма, периодически се появяват, издуват, трябва да избягваш фитнеса, вдигането на тежко и по - кофтито е, че при продължителни полови актове също се обострят заради засиления кръвоток в тазовото дъно, спасението само операции, но те са много болезнени. Може да пиеш някакъв венотоник и така да намалиш обострянията, съветвам ре да посетиш друг проктолог за консултация.

 
  ... горе^
преди: 13 дни, 22 часа
hash: 19fbd6183d
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

11.   Здрасти Н10. При мен не става въпрос за вътрешни хемороиди или като цяло за много. При мен е 1, външен и болката идва от това, че е тромбозирал. Не знам дали пак ще се появят, дано не, че ще е ад, ако е всеки път след напъване и ще трябва да се мисли някаква операция. Надявам се малко, по-малко нещата да отшумят. От вчера, даже онзи ден, както и днес нещата са по-добре при мен, като цяло няма болка, малко дразнене и то понякога. Днес даже ме сви корема малко и аз бързам за тоалетна (3-ти ден ми е) и с малко напън успях малко да свърша работата, имаше лека болка, но след като се измих и намазах с ПроктоГливенола почти нищо не остана, малко ме дърпа и е неприятно, но предполагам ще отшуми. Идеята ми е, че щом след така напъване и дразнене по хемороида няма някакви тежки болки и възпаления, явно наистина си заминава. Една идея по-малък ми се струва на допир, дано не си внушавам.

 
  ...

...
преди: 13 дни, 10 часа
hash: 2a246857f2
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

13.   От номер 10, Матев е могъл да цепне хемороида, прави се с упойка и да извади тромба и след няколко дни спада и се прибира, това не решава ппроблема и при силни напъни е възможно след време пак да се появи, но ако няма напъни, вдигане на тежко и диети няма да имаш проблем. Имал съм външен тромбозирал и др. Ходжаджиков от Юнион клиник София направи точно това. И мойте са външни малки и средни вътре на входа на аналният канал..

 
  ...
преди: 11 дни, 12 часа
hash: 19fbd6183d
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

14.   От автора до Н10/Н13. Не знам какво е могъл, както казах прегледа беше 1 минута, няма и толкова. Погледна, каза "А, тромбозирал външен хемороид", изтри ме с памук или не знам.. с нещо и след това не разбрах дали не ме намаза с нещо, но му усетих пръста и това беше. Каза, че ще мине след 2-3 седмици и чакам, да съм продължил да се мажа с Прокто-Гливенола и това е, аз си взех и Детралекс на своя глава. Днес е ден 9-ти откакто ми се появи, все още е там, вчера определено почти не го усещах, даже мислех, че е минало, май беше и леко спаднал. Днес, ходих до тоалетна по голяма нужда, определено диетата съм я оправил, всичко беше като по учебник, нямаше голям напън, фекалиите си бяха идеални (ако се разровите ще видите понятието лъскава наденичка с пукнатини), измих се с хладка вода, занърсах леко с мокра кърпа и се подсуших, намазах се с прокто-гливенола, но веднага леко набъбна и започна да се усеща дискомфорт и болка, макар и лека. Не знам какво да правя вече... Ще чакам още седмица, и ако нещата останат така ще търся някъде помощ. Според Матев, ако ми се появи втори път (след като, ако мине сега), то ми каза, че с операция ще го махне, но се чудя и дали да ходя пак при него. Уж, е най-добрия и може би е така като видях наплива от хора, ама някак си прегледа беше много пренебрежителен, ако претупа и операцията така... Да не говорим, че и не е евтино при него, операциите са по 1500 .

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net