За бащите, дъщерите и мъжете в живота - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (128058)
 Любов и изневяра (31481)
 Секс и интимност (14983)
 Тинейджърски (22212)
 Семейство (7020)
 Здраве (10029)
 Спорт и красота (4843)
 На работното място (3622)
 Образование (7621)
 В чужбина (1770)
 Наркотици и алкохол (1150)
 Измислени истории (809)
 Проза, литература (1867)
 Други (20493)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Семейство

За бащите, дъщерите и мъжете в живота
преди: 5 години, 10 месеца, прочетена 2051 пъти
Здравейте на всички!
Имах много специална връзка с баща ми. Приличам на него визуално и по характер. Той почина внезапно, когато бях на 17. Вече съм на 30, но във връзките си с мъжете се провалям главоломно. Мислите ли, че има нещо психологически или подсъзнателно, което да съпоставям във взаимоотношенията си с другия пол и в чувството, че загубих баща си?
Като цяло приемам всяка раздяла с мъж толкова трудно, все едно света свършва. Имах два пъти връзка с обвързани мъже, попадайки в капана на любовния триъгълник... Имах и такава, в която знаейки, че нещата изобщо не вървят пак драпах да останем заедно, само защото не исках да губя отново мъж в живота си. И това, което ще ви се стори странно сега е, че никога не съм зарязвала мъж, никога. Винаги те са слагали край, аз все едно нямам смелост...
Надявам се някой, който чете това да ми сподели как да преобърна съзнанието си и да не привличам постоянно "обречени връзки" и да бъда смела в отношенията си с мъжете.
Не ме разбирайте погрешно, винаги ще ми е мъчно за баща ми, но съм преодоляла загубата му и съм продължила живота си, просто се чудя на едно подсъзнателно ниво дали не "блокирам" мъжете в живота ми от страх, че ще загубя и тях....

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 5 години, 10 месеца
hash: d362e72982
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Звучи като страх от изоставяне и съответно зависимост от присъствието на партньора. Препоръчвам ти работа с психолог, хипнотерапия и медитация. Работа в посока развитието на любов към себе си, увереност, осъзнаване, че си ценна към сегашния момент (без нужда да се сравняваш, подобряваш*). Работа с вътрешното дете, с цел осъзнаване на нуждите и самозадоволяването им. Понеже, вероятно имаш склонността да правиш луди компромиси, да се претопяваш във връзките (за да бъдеш, такава каквато да бъдеш обичана), вместо да бъдеш себе си и да приемаш недопустимо отношение към себе си. Възможно е да влизаш в ролята на жертва, да ставаш емоционално зависима от мъжете. Възможно е, често да си мислиш, аз правя толкова много за него, защо той не се грижи също за щастието ми? А истината да е, че ти си прехвърлила цялата отговорност за личното си щастие в ръцете на друг човек. А тази отговорност е прекалено огромна и всеки би избягал от нея. Възможно е, ти самата да бягаш от нея. Това е емоционалната зависимост. Възможно е да си чувала за себе си, че си обсебваща. Възможно е, изцяло да отхвърляш и дори да не знаеш какви са личните ти потребности.
Ако е така, бих могла да ти опиша едно упражнение, което помага за осъзнаването им.

*Бързам да направя една вметка, във връзка с подобряването на себе си. Понеже много хора, като чуят това си казват "Глупости, всеки трябва да се стреми към повече". Абсолютно, така е. Всеки трябва да се стреми към по-добра версия на себе си, но основният мотив е редно да бъде личностното израстване и любов към себе си, а не одобрението на средата. Разликата, е че в единия случай, действията носят удоволствие и удовлетворение, а в другия напрежение и натиск.

Рос

 
  ...
преди: 5 години, 10 месеца
hash: fccca62f54
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Еми, аз съм мъж, малко по-малък от теб, но ше си кажа мнението. За мен лично бащата, като фигура играе огромна роля, както при момчетата, така и при момичетата, докато израстват. Има много голямо значение как си живяла. Дали с разведени родители, дали баща ти ви е зарязал или пък починал, както в твоя случай. Аз също имам проблеми от много сходно естество, само че с жените. Даже честно казано имам точно същия проблем, като теб. Многократно поддържах връзки с обвързани жени, живейки с илюзията, че може нешо да се получи. Многонратно съм драпал и аз да задържа човек до себе си, въпреки че връзката е била силно токсична и просто съм валидирал дадената жена.
Започнах да се ровя дълбоко в съзнанието си и да анализирам детството и миналото си. Аз и по принцип анализирам всяка ситуация, но започнах да превъртам лентата постоянно и много назад във времето. Връщах спомени за отношенията на майка ми и баща ми един към друг и към себе си. Е, резултатът и откритиетп ми хич не ми се понравиха, но се оказах прав. Баша ми пътуваше през цялото време и липсваше във вкъши, докато майка ми ме отглеждаше. Резултатът е, че той не ме познавяа изобщо, никога не съм го чувствал близък за жалост.
Да нямам бащина фигура означаваше да нямам мъжки модел и пример за нешата. Станах силно неуверен, страхлив с розово виждане за нешата, мамино синче, което не беше подготвено за много неща. Отне ми огромни усилия и време, за да променя целия този образ, но все още ми се налага да работя много над себе си.
Така че да, има пряка връзка. Можеш да направиш същото и да върнеш врвмето назад да преразгледаш вашите отношения. Аз подсъзнателно се опитвам да бъда един силен мъж, но все още съм на дъното на този образ. Баща ми е доста по слаб, като характер и никога не усетих мъжко присъствие, което да мк бъде като пример.
Явно и при теб нешата са съшите. Опитваш се да върнеш тези мъже в живота си. Той те е напуснал без да можеш да промениш това и сега го проектираш върху връзките си. Щом изобщо разсъждаваш над това значи е точно така и съмненията ти са верни. Загърби миналото и помисли какво искаш от една връзка, какво можеш да дадеш и какво искаш в замяна. Мъжете в живота ти са образът на татко ти. Аз се опитвам да изкореня този наложен ми модел от моя баща, изтрий и ти спомена за баща си, като нещо отрицателно и влез в нова връзка с друга нагласа. Това е моят съвет.

 
  ...
преди: 5 години, 10 месеца
hash: 5679f469f0
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Рос, моля кажете упражнението! Разпознах се в поста ви.

 
  ... горе^
преди: 5 години, 10 месеца
hash: 822be417e2
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

5.   Всичко е от семейството и родителите - факт. Нездравите взаимоотношения с някой от тях (или и двамата), водят до промяна, по-скоро... до изпадане в крайности. Децата израстват като свръхчувствителни, може да станат затворени, несигурни и без желания за реализация, или да се превърнат в импулсивни, агресивни и свръхамбициозни.
Тези им качества се пренасят и във връзките им, особено ако са намесени чувства или емоции.
Страх от изоставяне и влизане в роля на жертва, или изпитване на недоверие и влизане в роля на насилник.

Престани да търсиш образа на бащата си в мъжете. И престани да избираш мъже, с които нямаш бъдеще (тук вече, не знам, би трябвало да си имала недобри отношения с майка си, или баща си, или не си превъзмогнала смъртта на баща си, или някой близък те е изоставил някога? ).
Пресъздаваш травма, за да изпиташ позната емоция.
Дай си шанс да изпиташ нови емоции.

 
  ...
преди: 5 години, 10 месеца
hash: d362e72982
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

6.   Здравей, ами аз осъзнах, че ако ти опиша хода на упражнението, ти ще знаеш края му преди да започнеш и няма да има добър резултат. Но пък открих няколко подобни практики, които можеш да правиш сама вкъщи, със слушалки. Трябва само да отделиш малко време, в което няма да бъдеш обезпокоявана.
Линкът е към водена медитация, която предлага разговор с вътрешното дете. Избрах този, защото е кратък, подходящ за начинаещи и защото е воден от младо момиче. Не твърдя, че е най-доброто, има много други, като напишеш "вътрешното дете" в Ютуб ще ги видиш и ще можеш да откриеш тази, която ти пасва най-добре.
https://youtu.be/g5yQh5Xx5tg
https://youtu.be/FZ2nwYnqA0Q
- това също може да ти е от полза.
И нека е ясно, че не рекламирам никого, ако решиш, че искаш да поговориш с психолог, можеш да го направиш безплатно, с направление.
Рос

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net