Как да създадем качествена невроза на детето си – кратко ръководство за начинаещи - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127232)
 Любов и изневяра (31324)
 Секс и интимност (14910)
 Тинейджърски (22178)
 Семейство (6967)
 Здраве (9968)
 Спорт и красота (4833)
 На работното място (3565)
 Образование (7565)
 В чужбина (1759)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20207)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Семейство

Как да създадем качествена невроза на детето си – кратко ръководство за начинаещи
преди: 3 години, 11 месеца, прочетена 1136 пъти
Като начало е необходимо да се запасите с търпение, тъй като децата са дяволски издръжливи и ще отнеме време да забележите първите признаци на неврозата. Детето вярва, че сте на негова страна, че го приемате такова, каквото е, и за да се разруши тази вяра или поне значително да се разколебае, ще трябва да се потрудите доста.

Необходимо е непрекъснато да подчертавате, че детето ви не е достатъчно добро, че очаквате от него повече, че не е достатъчно послушно/усърдно/успешно и т.н. При това е желателно да давате за пример други деца или себе си на неговата възраст. Разбира се, сравнението не трябва да е в полза на детето, защото неговото недоволство от себе си е добра основа за невроза. Постепенно ще се разклати вярата му в собствените му възможности и ще се проявят първите невротични симптоми.

А сега най-главното – не се спирайте при постигнати резултати. Да предположим, че е налице гризане на ноктите. Започнете по-често да го споменавате, а още по-добре категорично му забранявайте да го прави. Ако може да го плясвате през ръцете – още по-добре. Това ще вмени в детето още по-голямо напрежение и нещата ще се задвижат много по-бързо.

Същото се отнася и за хапането на устни, отклоняването на погледа встрани, въртенето на предмети в ръцете и т.н. По време на „сериозен разговор“ употребявайте повече изрази от рода на „Гледай ме в очите – да не би нещо да криеш?“; „Пусни си ръцете, какво все ги въртиш!“; „Престани да си хапеш устните, по-добре си измий зъбите!“ и подобни. Всички те затвърждават неувереността в детето.

Много е резултатно също и да наплашите детето, например: „Ако си гризеш ноктите, никой няма да иска да ти е приятел“; или: „Такива плачливи деца никога нищо не постигат в живота“; или: „Ако се държиш така, няма да говоря повече с теб!“.

През цялото време подчертавайте, че не ви интересува детето, а неговите постижения – оценките, умението да играе правилните игри, способността да печели похвали и др. Прекрасно е, ако имате подкрепа отвън – училище, в което никой не се интересува от индивидуалните особености на детето, роднини, които често и високо се удивляват на някакво неумение на детето. Не забравяйте да напомняте, че за вас е изключително важно какво другите хора мислят за него.

Постарайте се във всяка ситуация да намерите причина за недоволство. Детето трябва да се доведе до състояние, в което да е наясно, че никога не е в безопасност. Във всяка, дори в най-приятната ситуация, мама и татко могат да открият признаци за неправилно поведение от негова страна. Обръщайте внимание на дребните неща: „Не бягай“; „Не викай“; „Седни мирно“; „Дръж правилно вилицата!“; „Облечи друга блуза“; „Напиши си домашното наново!“ – тези изрази винаги вършат отлична работа.

Не му оставяйте свободно време: детето трябва да е непрекъснато заето с нещо важно (разбира се, според вас). Трябва да му стане кристално ясно: вие сте тези, които решават кое е важното в живота.

Честичко го поставяйте в унизително положение: задавайте му неприятни въпроси пред други хора, ако не е свършил нещо – накарайте го да го направи отново, по възможност – с повече шум и драма. Така например един мой познат родител попита сина си пред гостите какво му е харесало в постановката, която гледаха, и тъй като отговорът не му се стори удовлетворителен, го накара да напише рецензия на спектакъла и да я прочете пред всички. Момчето плачеше, отказваше, но в крайна сметка направи това, което му заповяда баща му. Такива прекрасни ходове многократно увеличават шансовете за успех. В описания случай само тази ситуация доведе до качествен нервен срив, който с времето се превърна в хронична невроза.

В един момент е нужно да се обърнете и към специалист. Детето трябва да разбере, че наистина нещо му има – вие се грижите за него, а то продължава да е лошо. Запомнете: родителите не грешат! Няма защо да променяте каквото и да е във вашето поведение. Долу съмненията, истината е, че всички имат свестни деца, само вие извадихте лош късмет!

Ако действате по този начин, вие ще му зададете правилна посока за цял живот. Детето ви никога няма да е щастливо, има големи шансове завинаги да си остане инфантилно и да тормози всеки, който се окаже до него през годините. А най-важното, ако се справите добре, вашата енергия ще достигне и до следващите поколения. Защото детето ви ще пренесе неврозата си на вашите внуци.

А по-нататък ни очаква една непобедима невротична вечност!

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 3 години, 11 месеца
hash: 6cb17f6b43
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Тъжно-смешно.

 
  ...
преди: 3 години, 11 месеца
hash: e7d2b7a6ce
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   От добствен опит мога да кажа, че формулата работи не на 100, ами на 200%.
Имам си една такава красива невроза от маминка, която е дълбоко проблемен човек.
Резултата - не желая въобще да общувам с нея като възрастен, обаждам й се рядко и насила, не искам да съм покрай нея и нейните невротични изблици, натяквания, скандали за най-малкото и нейната вечна неоправданост, гнусно насаждане на вина и да не продължавам, че мога още много.

 
  ...
преди: 3 години, 11 месеца
hash: d356438dfc
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Ти сега какъв си, психолог ли? Колко деца изгледа? Или коментираш това, което вашите родители са правили на теб? Чакам да ми отговориш, за да тА почна.

 
  ... горе^
преди: 3 години, 11 месеца
hash: d89a362620
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Едно дете трябва да преживее детските си години в игри и забавления, а не в тревоги. Това са пълни глупости, че трябва да се внушава вина без да има причина в детето. Кой нормален родител би го направил това, което сте написали?

 
  ...
преди: 3 години, 11 месеца
hash: 094ba03bab
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

5.   За жалост много родителите следват този наръчник.

 
  ...


...
преди: 3 години, 11 месеца
hash: f43f365b28
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

7.   Ижасно просто! Стигнах до гризането на ноктите и нещо ме стегна за гърлото.
Мисля, че авторът го е написал, именно за да не го правим.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net