Патриархат или матриархат - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (125886)
 Любов и изневяра (31026)
 Секс и интимност (14811)
 Тинейджърски (22121)
 Семейство (6890)
 Здраве (9880)
 Спорт и красота (4809)
 На работното място (3475)
 Образование (7516)
 В чужбина (1734)
 Наркотици и алкохол (1133)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1789)
 Други (19744)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Семейство

Патриархат или матриархат
преди: 1 година, 4 месеца, прочетена 3056 пъти
Кой модел семейство е по успешен според вас? Гледам в много семейства мъжът е слаб и жената е тази, която е водеща. Примерно тя държи парите, защото мъжът не може да си прави сметката и ще го закъсат яко. Жената взима основните решения. Жената изкарва повече пари и по този начин потиска мъжът, с което доминира и става над него. Наскоро четох едно проучване в нидерландски вестник, според което в семействата в, които жената изкарва повече тези семейства са нестабилни. Абе слага си му рога. Това не го казвам аз, а нидерландското проучване. В нашето семейство е пълен патриархат. Аз се грижа за финансите, за колата, ремонтирам колата в къщи ремонтирам, взима основни решения в какво ще се влага определена сума пари, каква кола ще караме, определям бюджета за храна, бюджет за отопление, къде ще ходим на почивка. Жена ми готви и си гледа детето. Решенията за дедето ги взимаме двамата. Защото там е нужно и майка и баща. Обичам семейството ми и почти през сто процента от времето сме си заедно. И вярвам, че само патриархалния тип семейство може да бъде здраво и успешно. Мразя феминистките простотии, за мен това е болест, която докара обществото ни до разврат и толкова разбити семейства и деца по пътищата.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:
1-50 от 57

преди: 1 година, 4 месеца
hash: 82ec8b49d4
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Съгласна с теб! И ние сме така, само с тая разлика, че и аз решавам за какво ще се влагат пари. Мъжът ми изкарва финансите, но не си прави сметката хич. Поне хубаво, че изкарва достатъчно, за да не му се налага. Аз се грижа за всичко останало, не желая той да се преуморява. Обичам като се върне вкъщи само да си почиваме и да се забавляваме семейно. Аз си правя отлична сметка и на парите и от тези за домакинството спестявам достатъчно, така че когато се наложи по-голяма сума изненадващо веднага вадя и мъжлето е доволно, че никакъв неочакван разход няма да го стресира.
Аааа btw феминизмът е най-голямата глупост.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 4d1d1136d5
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Забравил си да споменеш, че патриерхалното бг семейство възпита страхливи млади мъже, които преди 20-30 години изоставиха семействата си. Резултатът е че 80% от днешните млади хора са възпитани само от жени (баби и майки) а това даде голям процент объркани младежи които са свикнали да са обгрижвани и нищо не умеят и голяма част залитат по джендърство.
Тези факти доказват че нито патриархат, нито матриархат е добър вариант за днешните семейства, защото е половинчат, създадени от хора без опит. Истинските патриархат и матриархат са били във времена в които в един дом са живели младите заедно със старите, заедно с баби и дядовци съответно собствеността е била на най-старите. Командващите са били най старите дядовци или баби в семействата, които като млади са били командвани по над 40 години от техните по възрастни роднини, това са били хора с много опит в живота възприели с десетилетия начина на ръководене на семейство, знаели са от кой член на семейството какво да изискват и как да въртят дом правилно.
Днес нито един от тези два варианта няма да сработи правилно, защото всеки член на младо семейство няма опит как да ръководи такова и е доста вероятно да допускат грешки, затова най- доброто което може да се случи е двамата родители в семейството да са равноправни, да коментират всичко преди да вземат решение, да имат обща каса, от която се харчи само със съгласието на двамата.
Това че ти авторе избираш автомонтьор и бояджия не те прави ръководител на семейството, а това че сам избираш къде ще ходите на почивка те прави обикновен емоционален насилник.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 124c94aafb
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Нито едно от двете- партньорство.
Иначе си зависи и от двойката. Има жени, които искат да са точно с такива мъже, които да вземат решения за всичко, дори да нямат собствено мнение- просто да следват.
Има мъже, за които това е поле за изява на болните им мозъци и малтретират в къщи.
Има и мъже, които предпочитат пък изцяло да са на решенията на жената и да нямат отговорности.
Аз например няма да позволя да взема решения без мое участие и съгласие за общият ни живот. Невъзможно е такъв мъж да е в моят живот. Имам си глава на раменете, имам предпочитания и вкусове - за почивки, кола т. н. Та ние като тръгнем да обикалям по държавите из Европа- обикаляме по два месеца.
В домът нямам проблем да домакинствам повече, стига и той да участва и да не забравя, че също е и негов дом и отговорност.
Децата са отговорност и на двамата и е задължително да се консултират важните решения свързани с тях и формата на възпитание.
След да речем две торби сол, като ми е доказал адекватно и коректно отношение, мога да дръпна една крачка назад и да се доверя да взема някои решения сам. В момента, в който обаче мине граници, или остава от другата страна на границата или връщаме стария начин на действие във връзката.
Това са неща, които се написват с времето или не, но хора и от двата пола, които искат да вземат самостоятелни решения и за другият- е редно да го казват още в началото и другият като не е съгласен, се приключва без драми.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 522e2d3e99
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Общество, изградено на базата на експлоатация, иска и двамата родители да работят, хем заплатите са по-малки, хем имаш двойно повече работници.
Сега разбираш ли защо на никой, вземащ решения, не му пука за традиционното семейство?
Ти можеш ли да издържаш жена и няколко деца, за да си глава на семейството (едно дете е нищо работа, но 2 или повече, друга история), съмнително е да можеш, честно да ти кажа... Щом и жената работи, тя също има думата, не е зависима от теб. Като цяло, не е хубаво да си зависим, малко мъже биха се съгласили да са храненици на богата жена, защото им е ясно какъв ще е животът им.
Не мисля, че съвременното общество е патриархат или матриархат, макар че по-скоро прилича на патриархат привидно, но без никакви предимства за мъжа (жените очакват същите неща като преди, но без да имат същата семейна стойност или майчински качества, няма нищо по-гнусно от еманципирана мъжкарана, която не става за нищо друго освен секс, мъж в женска кожа).

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: c89a3a0eb6
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

5.   Жена и вода тръгнат ли спиране няма. Пък ти не Патрирах ако искаш Архангел се наричай. Та не дърпай дявола за опашката.

 
  ...


...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 655f54937a
гласове:
1 2 3 4 5
  (14 гласа)

6.   Живей си както искаш, но не казвай кое е най-правилно. Аз не искам и няма да живея по твоя модел. Жена ти не ти е партньор ами обслужващ перснал. Той държал парите и взимал решения. Сакън жена му да не си купи нещо да го ощети. Не знам как в днешно време си успял да намериш жена. Иначе мъжът взимащ по-малко е комплексар и смачканяк. За това си прав.
Ж25

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 09a72c8365
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

7.   Подкрепям!

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 44b2566106
гласове:
1 2 3 4 5
  (12 гласа)

8.   Хех, еми нито един матриархат от древността не е оцелял до наши дни... Прави си изводите...
Подобни експерименти са били малко и достатъчно къси като времетраене в исторически аспект.
И въобще, всичките тези уравниловки, че жените са равни на мъжете, черните са равни на белите, хомотата са равни на хетеротата, са една велика глупост, по-абсурдна от уравниловката през социализма даже, където се проповядваше "равенство и братство"...
Та който живее с подобни заблуди, скоро започва да обърква черното с бяло, лъжата с истина и доброто със злото...

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 60529b1ad5
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

9.   Погледни държавите-тези с патриархат имат висока раждаемост, стабилни семейства, умеят да воюват, като цяло имат някаква държава.
Погледни матриархатните-педали, лигльовци, малко семейства, ниска раждаемост.... още да изброявам ли?

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: a805d3b262
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

10.   1% от жените едва ли ще изградят цялото общество защото 99% от жените не искат да поемат финансовата, емоционалната и физическата отговорност на водещата фигура, те искат равенство или водеща роля само когато има е изгодно, но когато стане напечено феминизма излита през прозореца.

 
  ...

...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 78359c73e1
гласове:
1 2 3 4 5
  (14 гласа)

11.   От Автора

Партньорство може да има между съдружници на фирма. Семейството не е фирма. Там всеки трябва да си знае мястото. Моята жена даже се дразни когато тя не ми прави кафе, а аз си правя. Или когато реша да си сложа за ядене. И така трябва да е. За какво равенство бълнувате. Ние мъжете може и да си наготвим и да си изчистим и да си управим тока в къщи и да докараме колата до в къщи със счупен съединител. Тоест всьо! Жените някои от тези неща не го можете. Звъните за някои от тези неща на пътна помощ и ел техници, които са пак мъже. За това равенство не може да има.

Към номер 2

Много мъже израснаха само с майки и баби именно заради феминизма, а не заради патриархата. Патриархата възпита силни и способни мъже. Феминизма създаде жени, на които им беше втълпено, че те могат сами всичко и мъж не им трябва. Така израснаха едни момчета без бащи без казарми, без мъжка ръка в къщи. Само един мъж може да възпита мъж. За това, че няма вече стабилни мъже е виновен само феминизма. То и стабилни жени няма вече заради феминизма. Той трябва да бъде изкоренен за да върне нормалния процес на нещата.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 183c2be469
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

12.   Бракът е партньорство. И двамата трябва да влагат съзнателно усилия, за да функиционира. Бракът не е борба кой да е началникът. В брака мъжът и жената се допълват и подкрепят. Няма лошо, ако някой следи сметките. Мъжете имат този комплкс, че те са друга раса, жените да си гледат парцала и черпака. Да, но 60% нямат качества за семейство. Има и жени пълни лигли, с нереалистични очаквания и почти никакъв капацитете по всички направления.
Така, че партньорството не опира до кой ще е началника, а да има разбирателство.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: a627bddd42
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

13.   Ами незнам. Може би си има плюсове и минуси.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 68def5a9d2
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

14.   Който е по-оправен. Мъжът ми така се оправя с парите, че нито сметките остоват неплатени и сме без пари, същата работа с кридити и документи. Хич не ми се занимава, но няма начин има жени които не се интересуват от финанси и само искат, не знаят, не разбират.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 61562fbf28
гласове:
1 2 3 4 5
  (12 гласа)

15.   Авторе, абсолютно си прав и те подкрепям напълно. Но знай, че сега побеснелите феминистки ще ти наскачат и ще те изядат с парцалите за истините, които си написал. Разбира се, че патриархатът е, винаги е бил и винаги ще бъде най-съвършеният модел за съществуването на едно нормално здраво семейство и никога няма да изчезне, колкото и да им се иска на феминистките. Феминизмът е утопична идеология за гавра на жените с мъжете, която гадните евреи-милиардери измислиха, за да разрушат патриархалните-семейни ценности и да си наложат извратениите: - педерастия, наркомания, педофилия, зоофилия и инцест по-лесно, опростачвайки младото поколение. В едно семейство жената не трябва никога да взима никакви решения, защото не е умна като мъжа, и решенията и може и често се оказват погрешни. Затова всички важни решения трябва да са поверени в ръцете на мъжа, който за разлика от жената е с трезва преценка, и може да разсъждава правилно. Колкото и пари да изкарва жената, те трябва да са винаги при мъжа и той да определя по колко и за какво да харчи тя на ден, за да не ги харчи за глупости, а само за най-належащи нужди (храна, лекарства, консумативи, сметки). В моето семейство съм позволил на жена ми да изкарва пари, но аз решавам къде да отидат те и взимам най-важните решения, а тя си знае мястото и пак си домакинства. Това, че жените днес работят по никакъв начин не ги освобождава от отговорност за домакинската работа, която по природа е само тяхно задължение, а не на мъжете. За това "двойно натоварване", както те му викат те сами са си виновни, никой не ги е карал да работят. Ако не се пънеха да се правят на равни на мъжете и можещи колкото тях, че и повече, а си гледаха домакинската-женска работа и децата, нямаше да го има това натоварване и щеше да им е много по-леко. Сега опъват каиша и се напъват да се доказват като "равни" на мъжете и много от тях изпукват от женска немощ, неспособни да поддържат мъжкото темпо на работа, а мъжете им се смеят на простотията и харчат техните пари. Колкото и пари да изкарва една жена, никога няма да стане равна на мъжете по отношение на физиология, умствени способности и природна независимост, и със същата стойност като тях!

 
  ... горе^

...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 8982be4a0c
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

16.   Номер 6 не е вузмутена от патриархата, а от това, че жената не можела да харчи парите на мъжа си хахаха

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 655f54937a
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

17.   6 до 16. Не позна. Ако жената работи наравно и взима същата заплата откъде накъде той ще взима решенията за финансите. Аз съм спокойна за себе си, имам си спестени пари в сметка, за които никой никога няма да узнае. Нито ще попадна в ситуацията на жената на автора. За твойте пари не ме е. е. Харчи си ги както искаш.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: ba4e669e6c
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

18.   Авторе (11) че не приемаш други мнения за други животи и двойки, говори много за теб.
Разбирам, че си наредил нещата така, че жена ти да е абсолютно зависима от теб. Така да няма избор. Защото ако тя има избор- ти оставаш без...
Абсолютно невъзможно е да се наложи твоят модел (не вашият защото тя е просто присъствие, което обслужва твоите нужди) за семейство защото:
- Огромна част от мъжете не могат да издържат жена, като ли и деца.
Огромна част от жените работят и са независими, няма да позволят нищо друго освен равни задължения и права
И това е само на повърхността.
А сега помисли си добре: ако ти имаш нужда от жена, която да е напълно зависима от теб... кой е по- нуждаещите се от другият?
Ако утре (само пример) пътищата ви се разделят, кой от двама ви ще бъде пожелан за връзка от друг/а?
Жена ти е обучена да слугува, ще си намери бързо работа дори като дом. помощница иначе...
Но... сте двама зрели, които доброволно са в такава връзка.
Никой не ви казва какви да бъдат вашите отношения.
Ти защо не умееш да уважаваш чуждите?

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 95e0b5a250
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

19.   До 11, дразни я свинщината която оставяш след себе си.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 390a9c0fae
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

20.   Нито едно от двете.
За мен, един брак трябва да е партньорство. Не състезание.

Що се отнася до това кой модел е възпитал какви мъже.... Хахахахах. Масово мъжете, които познавам и са възпитани в патриархалният модел, не могат една работа да свършат без жената. Не говоря за ремонти. Масово колегите ми - мъже на по 45-50 години - не знаеха как се пуска пералня и не можеха да си сготват нищо повече от готовите супи в пакетчета.

Съгласен съм единствено, че жена не може да възпита мъж. Момчетата трябва да имат добър мъжки модел, независимо дали е чичо, дядо, вуйчо или просто семеен приятел. Жена може да възпита единствено мекушави момченца, които да са неспособни на работа и се оплакват от всичко.

Категорично не съм съгласен с това, че единият трябва да доминира.

Поздрави,
женен мъж на 32.

 
  ...

...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 95d9e74a0b
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

21.   11, Хахахахахахаааа, можели да си Управят тока, хахахахахааааа!
Ама не знаят запетаи и пълен член (този граматическия, ама май и другия.... ), хахахахаааааа!

Авторе, предлагам да ви евтаназират с жена ти след като се пенсионирате! Няма да има никаква полза от вас повече! Нито тя ще може да ражда тогава, нито ти - да работиш, нито ще имате кого да вече да възпитавате! Какво ще кажеш, а!? Щом всеки трябвало да си знае мястото в семейството и това да се оценява ЕДИНСТВЕНО по размножителната си фунцкия с последващите ангажименти до 18г. на последното дете... Значи мястото на възрастните (пардон, забравих и бездетните, камо ли някакви хомота или инвалиди! ) хора е - в гроба!

СЪГЛАСЕН ЛИ СИ? Помисли си добре как ще ми отговориш, защото едо НЕ, праща по дяволоте цялата ти логика. Както и на Херкулес, ама него си го знаем, че е латерна под чехъл...

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 78359c73e1
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

22.   18 Нормално е с жена ми да имаме нужда един от друг. Та на ли това събира двама човека. И да ти кажа в България е пълно с жени, които търсят стабиляга като мен. Понеже живея в чужбина и като се прибера в България, ами директно почват да ме свалят, щото стабилния човек си личи и трябваше да избирам доста до като избера жена ми. Доста съм експериментирал с хората и ще ти разкрия една тайна. Повечето жени искат мъж, който да ги води и наставлява да им дава увереност. Дори тези, които са самотни майки и се борят сами с живота. Те са и мъжа и жената реално в къщи, а те искат да бъдат само жената. Не може да се тупаш в гърдите за равни права с мъжът, до като пикаеш клекнала и го цедиш през вълна.

Автора

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 1251230b09
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

23.   Партьорство и равтоправие, нито едната крайност е ок, нито другата.
Авторе, ти си мислиш, че си живеете щастливо, ама дали на жена ти и е собре, цял живот да е безгласна буква. И какво ще стане когато й писне? Дали няма да се сдобиеш с красиви еленски рога и то просто защото дпугият й е показал, че е нещо повече от втора цигулка, която е длъжна да се съобразява с всичко? Ще поживееш и ще видиш, но е доста вероятно точно така да стане.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: fec1b95084
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

24.   Много е важно да се забележе как се пише за детето... цитирам автора:

"Жена ми готви и СИ гледа детето. ". Те това ти е патриархатът, бащата чака на готово като се прибере и не участва в грижата за детето, чак накрая започва да говори за детето сякаш не е негово, а на майката само. Ама нали носи някакви доходи в семейството и си бие гърдите, че е главата на семейството, защото без тях ще гладуват (естествено, че няма да гладуват). На мен ми е интересно, когато детето стане на 4-5 какво толкова ще прави жената вкъщи? Цял ден ще чисти и готви ли? Ще и даваш ли парички да излиза с приятелки на кафе, докато детето е на училище, ще и даваш ли парички да кисне по моловете или пък да развива хобита например ще и плащаш ли картата за фитнес инструктура (нека бъде мъж :) ), ще и плащаш ли например, ако иска уроци по тенис? Или тогава веднага ще започнат споровете за финансите... Истината е, че най-вероятно си покрил някакви минимуми с финансите ти от рода на първо стъпало в пирамидата на Маслоу и вече се бием в гърдите как издържаме семейството, ама тя приятелката ти сигурно има инстаграм и скоро като и остане малко повечко време, защото детето няма да е вкъщи, ще започне да вижда какво правят другите жени, какво си позволяват (екскурзии и тн) и ще иска и тя и тогава ще стане интересно. Живеем в консуматорско време, всеки иска да пътува, да има хобита, да се развива, а такъв живот може да предложат доста малко хора на жените си.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 655f54937a
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

25.   Вкъщи е матриархат и всички сме щастливи. Баща ми и брат ми са международни шофьори на вътрешни курсове в Европа. Връщат се два пути в годината - около Коледа и лятото. Оставили са ни по едно копие от картите си, в които им превеждат заплатите, за да можем аз, майка ми сестра ми и баба да живеем охолно. Баща ми винаги е давал всичко за майка ми. Затова и тя му е родила три деца. Нито аз, нито сестра ми ще бъдем със стиснат тип. Учим висше, отделно посещаваме езикови курсове. Владеем по два чужди езика. Аз в момента започвам трети. Така че един ден, когато баща ми се пенсионира ние да му осигурим охолен живот. Такова е щастливото семейство. Ти си подтисник, не партньор. Описаният живот от теб е ад.
ж, 25

 
  ...

...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 78359c73e1
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

26.   24 Когато лапето стане на две години отива на градина, а тя заминава да бачка, като парите които изкарва ще управлявам пак аз. И да ти кажа не покривам минимум разходи, защото аз съм живял със минимум разходи и повечето днешни жени хал хабер си нямате какво е минимум разходи. Виж баба ми и майка знаят. Аз същo знам, защото моята закуска беше циганска баница ( олио, черен и червен пипер на филия хляб) Вечерята ни беше боб чорба с хляб. Столовете в нас бяха каси от лимонада, а чергата на земята ми беше леглото. Това са минимум разходи миличка. Повечето днешни жени няма да устискате и два дена на такъв живот. Когато изградиш всичко от нулата с двете си ръце само тогава може да имаш претенции за екскурзии и въобще някакъв стандарт над минимума. Само с чифт цифи и един задник на готово претенции може да имаш само за живот с минимум разходи. Аз съм изградил всичко от нулата и мога да имам претенции да идвам в нас да получавам секс, хубава храна изпрани дрехи и вярна и послушна жена, която да ми мие краката и да ми пие водата.

Автора

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: add1a2159a
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

27.   Доста объркани представи за "патриархат", "матриархат" и "феминизъм" и откровено просташки изказ - и не само в мненията на автора... За правописни грешки ще си затворя очите. Не знам за какви равни права сме се биели ние, "побеснелите феминистки", но с тази простащина нивото ви е под морското равнище, пък нека покривате всякакви финансови нужди. И да наставляваш и заповядваш на пълнолетен човек няма как да се случи.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: f942423b62
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

28.   Доста объркани представи за "патриархат", "матриархат" и "феминизъм" и откровено просташки изказ - и не само в мненията на автора... За правописни грешки ще си затворя очите. Не знам за какви равни права сме се биели ние, "побеснелите феминистки", но с тази простащина нивото ви е под морското равнище, пък нека покривате всякакви финансови нужди. И да наставляваш и заповядваш на пълнолетен човек няма как да се случи.

Хей 27, представите ни за патриархат, матриархат и феминизъм изобщо не са объркани, а са съвсем правилни и реални! Простащината е на вас жените, които си повярвахте, че със законово подкрепяна женска гавра с мъжете ще ги подчините на вашата воля и направите ваши роби, които да да изпълняват всяка ваша заповед. Е, няма да стане!!! Жените са много по-физически слаби от мъжете и не могат със сила да ги накарат да направят нещо, което не искат, освен ако не използват женска хитрост-манипулация за целта, но и тогава рано или късно мъжете ще се осъзнаят и ще ги сложат на мястото им. Побеснелите феминистки се "биете" за по-големи юридически права от тези на мъжете, за да можете безнаказано да се гаврите с мъжкия им облик, а после те ви бият вас, а все по-често и убиват, в отговор на вашата женска наглост, проклетия и гавра с мъжкото им достойнство. И не забравяй едно: - жената не е никакъв човек и винаги мъжът ще и заповядва и наставлява на нея, защото е по-силен и той притежава природното върховенство-превъзходство на планетата, никога няма да бъде обратното!

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 1c2c5ebdb2
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

29.   Авторе (26) живееш в едни смешни илюзии, но пък защо не... докато можеш. За теб явно единственият начин да се чувстваш "мъж" е да притежаваш и доминираш живите около себе си.
Предполагам имаш дълбоки комплекси, не можеш да спечелиш уважение по друг начин и за теб контролът е единственият начин.
Или поне ти да си вярваш, че контролираш...
Трябвало да ти мие краката и пие водата... за психиатър си ти, но ако жена ти сама не осъзнае, че е с психически болен мъж, който може да стане крайно агресивен... лошо.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 95d9e74a0b
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

30.   Хахахаха, авторът не посмя да ми отговори.
От 21.

 
  ... горе^

...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 655f54937a
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

31.   Някой някъде яко те мачка. Твоето граничи с психопатия. Болен мозък си като баща ми. На старини никой няма да те иска. Я ще те изритат на улицата, я ще те хвърлят в някой долнопробен старчески дом.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 78359c73e1
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

32.   Това, че имам здраво семейство говори само по себе си, че моята формула е работеща. Това, че болните феминистки искат да бъдат равни, че и често над мъжете. А ми няма да стане. Поне пред някой мъж на място това няма как да стане. Мухльо може и да го командирите, ама вие самите страдате от това и после си хващате някой, който ви доминира за любовник и си разбивате семействата. Нидерландското проучване го е доказало. И за финал ще ви кажа, че хората във всяко едно общество дори семейството се делят на лидери и последователи. Когато няма изявен лидер в едно семейство, такъв който да задава посоката рано или късно то се разпада.







Автора

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: a3fd7b02f4
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

33.   Матриархатът винаги е по-успешен.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 1251230b09
гласове:
1 2 3 4 5
  (12 гласа)

34.   Достатъчно е да прочетек коментар 26, писан от автора, за да ти стане ясно от кои "българи" е. Оттам натагък няма какво да му се обяснява, той си е роден в гетото, живее си в гетото и явно този живот му харесва, така, че е безсмислено да му се обяснява, че по света хората живеят различно. Дано и жена му е същото гето (а най-вероятно е) и за това си живеят щастливо, той си я пребива редовно, тя си мълчи, после му слага рога с някой и всичко е точно.

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: add1a2159a
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

35.   Забавна тема... Щял да УПРАВЛЯВА и парите на жена си, че тя сама не можела. Дано да са майтап повечето мъжки теми и мнения, че като си помисля, че и такива мъже някоя жена търпи с години, ми се плаче.

 
  ...

...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 040ee3f187
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

36.   32/авторе, не бъркай здраво семейство с липсата на избор на жена ти. Ако тя можеше да работи, да има собствен доход и мъж, който да я уважава, а не да я тъпче и да я смята за втора категория, сигурно нямаше да те търпи. Явно сте цигани, щом си живял в такава мизерия, тя сигурно също е живяла в същите условия и затова животът с теб й се вижда приемлив.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 3 месеца
hash: ec702fdecb
гласове:
1 2 3 4 5
  (13 гласа)

37.   Авторе аз съм млада жена на 26 и те разбирам отлично! Има. Същите принципи и мироглед като теб! Рака сме създадени - мъжът да р глава на семейството а жената да р покорна и послушна! Всеки трябва да си знае ролята за която е създаден в живота!
Проблемът е че живеем в едни многог лоши " модерни " и погрешни времена! Затова и всички тук те плюят и завиждат за това че си Мъж истински с морал принципи и здраво семейство! Евала! Пример си за това какъв трябва да е мъжът каква му е ролята за да бъде успял уважаван харесван! Така се печели уважение и авторитет! Трябва да си го имаш излъчваш и утвърдиш!
Не с ядос ай и занимавай с " хора " които нямат нормално възпитание морал и разсъдък! Затова да и самотни злобни завистливи и отрепки! Но съзнанието им е такива ч само НЕ могат го разберат и осъзнаят! Да можеха да се видят отстрани само колко са смешни жалки!
Ама нали знаете модата р до време и именно патриархатът ще запази човечеството на тази земя! Докато има още морални и нормалноразсъждаеащи хора в този погрешен аморален и развратен свят никога няма да се изгубят гл еащит в правилната посока Хора!

Къф са фругот като теб авторе? ! За свестни жени като мен? ! Разумни интелигемтни? ! Знаещи ви ролята в живота и едно нормално здраво щастливо семейство? !

Ж на ти р късметлийка! Дано те обича много!
Само за едно м съм съгласна с теб! И това е когато тя започне да работи да се налагаше над нейната заплата изкарана с нейния си труд! Просто не е никак човешки хуманно и справедливо спрямо нея!
Дръж се така както искаш тя да с държи с теб! Тогава автоматично ще трябва да й покажеш повече уважение и респект! Все пак и тя е човек и си има нужди и ще има ПРАВО да си ги задоволява с нейните си пари! Рака както ти изкар Ал своята си заплата и решаваш сам за нея така и тя вече ще може! Тук не говоря за феминизъм ( против което съм ) а говоря за СПРАВЕДЛИВОСТ И ХУМАННОСТ! Има разлика!


Ако не желаеш това да се случи и да се превърнеш в един бъдещ агресор насилник тормозещ жена си няма да я караш да бачка наравно с теб! Тогава наистина ще се превърне в роб не само и дома но и на чуждите хора!
Направи си сметка!


Патриархат б означава жената да работи наравно с теб че и след това да се разполагаш с нейната заплата! Съвсем погрешно!
А и междудругото детето се гледа от двамата родители защото е правено и от двамата не само от майката! Детето има нужда у от мъжко внимание и възпитание независимо пола му!


Късмет!

Жена на 26

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 408a9963df
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

38.   По това, което съм наблюдавал, изпитвал и чел по книги и статии от психолози, семейни терапевти - повечето жени искат силен мъж, който да води, да взема решения, да осигурява семейството. И жената спокойно да може да му се довери.
Тук не става въпрос да си някой деспот, който да я бие и контролира. Някои жени искат и това, но са по-скоро патологични случаи.
Ако мъжът е мухльо, слабохарактерен, жената поема женската роля. Става доминантна, започва да го командва, да се налага. Но тя обикновено не иска това. Прави го, ако мъжът е слаб.

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 4bcd70b199
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

39.   Н 38, прав си. Жената пое/ма мъжката роля когато и се НАЛОЖИ.
Ако и се наложи дори когато има мъжко присъствие, то мъжът става излишен. Нещо толкова просто не могат да разберат голяма част от мъжете. Те поставиха жената в условия да поема и тяхната роля и задължения. Сега хем "реват" че останаха сами, хем настояват за същото- мултифункционална жена, която да бъде и мъжът в къщата и да се грижи за тях... и не схващат, че така са само паразити, ревящи за приемник.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 2a888eab0d
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

40.   Авторе, и в моето семейство е патриархат!

Аз управлявам финансите и вземам повечето решения.

Впрочем парите ни са общи, и всеки си взема, колкото му трябват за лични разходи, но по принцип аз пазарувам и определям какво да се купи. А понякога пазаруваме и заедно.

Съпругата ми е с 10г. по-млада от мен, разбираме се, уважаваме се, обичаме се и живеем в мир и любов.

Като финанси - живеем скромно, харчим разумно, умерено. Не пушим, пием само по 1-2 бири отвреме навреме през летния сезон, живеем в собствено жилище, кола нямаме.
На заведения излизаме рядко - при по-важен повод, но не за да спестяваме, а защото по принцип сме домошари - и обичаме да празнуваме празниците в къщи с 1-2 приятелски семейства.

Обичаме да пътуваме и годишно ходим 1-2 пъти на море, често ходим и на кратки екскурзии с приятелски семейства.

И двамата работим.
В къщи аз си върша мъжката работа, жена ми - женската.

Единственият ни проблем е, че все още нямаме деца(а и сложното е, че не сме вече в първа младост... ) но "работим" по въпроса и се надяваме и на Бога!

Това е при мен. Поздрави!

 
  ...

...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 78359c73e1
гласове:
1 2 3 4 5
  (10 гласа)

41.   36 Жена ми е млада на 22г. единствена наследничка на доста апетитни имоти в България и спокойно може да живее и сама. Но, че няма избор за мъже си права. То и ти нямаш избор както и повечето женурля в България нямата избор за истински мъже, за това последните години само темите за чужденците дъвчите ама и там положението е същото като в бг. С тази разлика, че там мухльовците преобладават повече. Виж аз избор имам и то доста. Защото управлявам бизнес, живея в страната с най-високо качество на живот в цял свят, имам собствен апартамент и можа да осигуря най-елитното образование на децата ми. И като отида в някоя държавица като България с един файтон хора и такива като теб се късат да ме свалят и то пред жена ми. Така, че миличка вие нямате избор. Ама сами си го направихте с тоя бесен феминизъм.






Автора

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: b7eadccbf0
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

42.   Разбира се, че патриархат трябва да направлява живота. Това е повелята на Господ, дори природата го изисква да бъде така. Но жените това не могат да го разберат и с тяхното поведение в живота и с техните претенции за равенство само показват невежеството си.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 320697f55d
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

43.   и патриархатът не е много добър. Най-добре е хората да живеят в разбирателство.

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 22bb1be61c
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

47.   Патриахатът никога не си е отивал и никога няма да си отиде. В почти целия свят, дори и при нас все още има патриархат.
Матриархат, като власт на жените никога не е имало, и никога няма да има. Ясно е защо. Днешната женска извратения е временно явление и много скоро ще отмине. Силен е много мъжът и жена не може да му нарежда-командва!

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 52a4469d74
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

48.   Не съм много съгласна с теб номер 47.

 
  ... горе^

...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: c8260a62ad
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

49.   48, ясно е, че няма да си съгласна с мен, нали си жена разбираемо е. Дали ще си съгласна с мен за това!
Жените са много по-слаби физически и умствено от мъжете, поради несъвършената си женска физиология и по-малкия си мозък, където и умственият им багаж е по-малко. Заради измисленото равноправие м/у половете жените предизвикват мъжете, чувствайки се безнаказани, гаврещи се с мъжкия авторитет-защитени от законите, а мъжете ги пребиват от бой, та дори и убиват, почувствали се омерзени от женската наглост и безпардонност. Насилието над жените не може да се предотврати с феми-закони, а напротив, точно заради такива закони като истанбулската конвенция убийствата на жени в страни като Франция и останалите драстично са се увеличили и продължават да се увеличавот.

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 3e8adb24c5
гласове:
1 2 3 4 5
  (9936 гласа)

50.   Ти нямаш семейство, а си експлоататор с робиня.

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 95c22d9c24
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

51.   А да за Истанбулската конвекция съм съгласна с теб. Защото се преувеличава с насилието.
Да има жени, които лъжат.
Има и подли жени не отричам.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 3 месеца
hash: 8e6d749d7d
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

52.   Какъв патриархат като повечето мъже, които искат това, не могат себе си да гледат, камо ли жена и деца? ! Разчитат на заплата на жената, жената да се справя с домакински нужди и задължения, жената да се грижи изцяло за децата, пък и за "патриарха" - че като ще стане тя Тази?
Такъв не е патриарх, а елементарен паразит!

 
  ...
преди: 1 година, 3 месеца
hash: a3fd7b02f4
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

53.   Н 41, авторе, и като се събуди от сладкия сън с 22-годишната съпруга богаташка, какво видя? Мустакатата баба до теб размахва точилката, защото пак си задрямал на дивана, вместо да изтупаш килима, и ти едва не се напика от страх, нали!

 
  ...

1-50 от 57
Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net