Държи се много странно и лудо - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132631)
 Любов и изневяра (32467)
 Секс и интимност (15399)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7420)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4061)
 Образование (7826)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21960)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Семейство

Държи се много странно и лудо
преди: 13 дни, 1 час, прочетена 339 пъти
Не знам дали изобщо историята ми е за тук, но все пак реших да споделя, защото се чувствам адски гузна...
Днес придружих баба ми в парка на разходка. То беше направо приключение, ужасно приключение. Понеже не беше излизала от няколко седмици и днес не бях на работа, та решихме заедно да отидем. Та разхождаме се в парка и в решихме да седнем на една от пейките. Седнахме и пред нас имаше детска площадка. Играеха си доста деца под надзора на родителите им. По едно време едно не много малко дете се приближаваше към нашата пейка, с един любопитен поглед.... та аз му се усмихнах, а баба ми реагира много странно, изведнъж го удари с бастуна по ръката и му каза: - Малък кърлеж, я се махай оттука! На детенцето му се насълзиха очичките, хвана се за ръката и се затича с реване към баща си. Не знам какво да ви кажа, хем ме наду смях, хем ми стана адски супер странно от реакцията на баба ми и се притесних какво ще последва, притесних се й за детето, защото баба ми не го удари много слабо. По принцип тя се слави с особен характер, като си спомня как ни тормозеше нас като малки, та все пак се престраших да й кажа, че не е май нещо наред с главата, защо трябваше да го удря. Тя си замълча. Обаче гледам, че бащата идва с детето към нас, и аз в същия момент се опитах да избегна срещата като имитирам, че все едно се каним да си тръгваме, обаче не стана и той директно попита баба ми, , най-спокойно, поради каква причина е ударила едно малко невинно дете. Личеше си, че беше на косъм да избухне. Баба ми му каза само: - Възпитавайте си го! Охх, хора, започна една словесна атака между тях двамата, аз си мълчах, не взех никакво участие, защото наистина баба ми беше виновна, и на два пъти се опитах да й кажа да престане и да си ходим, но тя с такава злоба нападаше човека. Провален родител го наричаше, невъзпитаник, какво ли не! Около 20-тина минути продължи това нещо. Просто ви казвам такава злоба излизаше от баба, винаги е била по-взискателна и особена, но никога не я бях виждала в такава светлина. Притесних, се да не би да й стане нещо лошо с тия нерви в онзи момент. Но по-скоро, потънах в земята от неудобство, всички ни зяпаха. Накрая бащата на детето й каза: -Госпожо, това поведение не Ви отива никак на годините! - и се върнаха на площадката! , та баба ми млъкна, но беше почервеняла като домат от нерви. Наистина аз останах като парализирана и директно за последно й казах да си тръгваме, достатъчно се изложихме и повярвайте... през целия път нервничеше. Сто пъти я питах защо й трябваше да го прави това нещо и да се излагаме, човекът беше прав, че изобщо не и отива, а тя и думичка не обели. Уж е възпитан човек, бивша учителка по литература, а подобно нещо да върши... , и най-лошото, че не спря до тук, решихме в последния момент да отидем до близкия супермаркет да си вземе ябълки, влизаме вътре, беше все още нервна, аз и избрах ябълки наредихме се на касата. Тя искаше да си ги плати. Трябваше да плати 10 лв. Значи повярвайте, изведнъж хвърли чантата с ябълките на земята и каза на продавачката, че за "гнили ябълки 10 лв. няма да даде". Леле, отново потънах от срам, зад нас имаше сигурно около 4 човека. И си тръгна. От срам просто извадих 10 лв. и ги дадох на продавача, не събрах ябълките, защото нямах очи да го направя. Сигурно историята ми звучи преувеличена, но хора, не знам какво става с баба ми, предупредих я, че ако продължи да ме срами по такъв начин, вече никога няма да изляза с нея. И за финал ми каза - "Не ми трябваш, върви си! ". Знаех, че го казва в яда си и не й се хванах особено. Прибрахме се, легна си, по едно време заспа.. Аз още не знаех как да го приема това, което се случи днес. От една страна ме е срам, от друга страна си мисля, че нещо не е наред с баба ми. Не знам какво й е? Тя не споделя много. Затворила се е в себе откакто почина дядо, и особеният й характер, стана хептен особен. По цял ден чете книги. Споделих само с баща ми за тия случки, той каза, че ще поговори с нея, но спомена също, че ще я заведе в краен случай на лекар. Не знам кое е правилно! Но днешните случки определено пробудиха у мен страх и притеснение за баба.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 12 дни, 10 часа
hash: 12de1a1cba
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

1.   Не звучи преувеличена, споко. Звучи като измислена от оня с фиксацията към баби. Баба му пие и се бие, баба му бие децата, баба му го псува и какво ли още нв, разделено в десетки истории тук.

 
  ...
преди: 12 дни, 8 часа
hash: f9337f70df
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

2.   Не в краен, а в начален случай я заведете, баба ти развива деменция и е агресивна. Опасна е за другите и за себе си. От сега ти казва, че ще патите много с нея.

 
  ...
преди: 12 дни, 7 часа
hash: 611952e65b
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

3.   Бях потресена като го прочетох! Тази жена не е редовна. Друг път проявявала ли е такава злоба и с нищо непредизвикана агресия? Не само е трябвало да се срамуваш, а да се извиниш на детето и бащата от нейно име и категорично да осъдиш поведението и. Какво възпитание, каква учителка, що за човек! Бащата бил провален родител просто защото детето му се е доближило до вас, сигурно за да установи контакт и да си поговори! Казваш, че винаги е била странна и ви е тормозила като деца, значи проблемите не са от вчера, но с възрастта са се задълбочили. Цял живот семейството я е търпяло, без да и противоречи, мълчаливо съгласявайки се с нея. Тя не осъзнава и няма да осъзнае грешките си тепърва.

 
  ... горе^
преди: 12 дни, 4 часа
hash: 1867ad45f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

4.   Хората на възраст трудно сдържат емоции, стават предимно напрегнати, изнервени, неспокойни. Това е лесно за разбиране, двигателните им функции са силно намалени, виждат че натам няма да е по-розово положението, че в не толкова далечно бъдеще ще си заминат. Имат повече страхове от колкото си мислиш и трябва да разбереш, че не можеш да корегираш по никакъв начин случващото се.

 
  ...
преди: 12 дни, 4 часа
hash: 1941393fd4
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

5.   Ами браво на баба ти! Човек, който не цепи басма на хората и просто му е писнало да толерира досадници и неправда. Честно казано с удоволствие бих прекарал един ден с нея, ти като не искаш. Единствено може би не е трябвало да го удря, а само да го изгони.

 
  ...


...
преди: 12 дни, 3 часа
hash: d041dd3b52
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

6.   100% деменция. Някои ги избива точно на уникална злоба.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net