Семейството ми се отказа от мен - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132627)
 Любов и изневяра (32468)
 Секс и интимност (15396)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7420)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4061)
 Образование (7826)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21958)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Семейство

Семейството ми се отказа от мен
преди: 12 дни, 1 час, прочетена 732 пъти
Не знам как да започна дори... На 30 години съм, образована с хубава работа, прекрасно детенце, но мъжа ми се тормози, не физически, но психически. Постоянно се заяжда с мен, крещи ми, заради детето търпях, но не издържах и казах на семейството ми. Е никой не ме подкрепи, всички се обърнаха срещу мен, че съм била глезена и това не били проблеми. Той ги манипулира и не знам как успява, но е факт... загубих маййа ми, която е най близкия ми човек-не иска да ме чуе вече, не иска да ме види, смята, че съм лека жена, която разрушава семейството си, а аз съм просто нещастна. Брат ми от месеци не ми говори, никой не ме потърсва и това ми тежи ужасно, вече трудно издържам, изпадам в лоши състояние почти всеки ден, защото винаги са били до мен, а сега ги няма и зее огромна празнота. Толкова ми е тежко, а никой не ме разбира и имам чувството, че се разпадам с всеки изминал ден.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 11 дни, 22 часа
hash: fb2bc05322
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

1.   С този мъж брак имате ли? И преди детето ще е бил същият. Дай примери за тормоза му.

 
  ...
преди: 11 дни, 22 часа
hash: a4e9c006ff
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

2.   Аз бе викам да съм съдник, обаче когато абсолютно всички са срещу теб, вероятно си има причина, макар да се изкарваш жертва.
Този не е такъв от сега, такъв си го избрала. Вероятно нещата не са тръгнали от този, с от други бивши. Родителите постъпват така, когато нещата се натрупват и им писне. Ако сега ти кажат права си, това значи да поемат отново отговорност за теб, вероятно да отидеш да живееш при тях, което вероятно се е случвало преди с други бивши.
Мисля че е време да пораснеш, с не да ги виниш.

 
  ...
преди: 11 дни, 22 часа
hash: eb516192e9
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

3.   Живееш с опасен човек, който само ЗАСЕГА не ти посяга физически. Съвсем възможно е и да си има забежка и ти да му пречиш в момента. Зарежи какво правят хората от семейството ти и как се държат. Обади се на някоя приятелка, обясни ѝ какво се случва и я помоли да те подслони за известно време докато си стъпиш на краката. Ако нямаш - обади се на гореща линия за помощ на жени. За жени в нужда в България, денонощна и безплатна помощ се предоставя на Националната гореща телефонна линия 0800 1 86 76. Те ще ти помогнат. Имаш правото да искаш да живееш спокойно и без някой да ти крещи и да те обижда.

 
  ... горе^
преди: 11 дни, 22 часа
hash: 6d99c5aed6
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

4.   Отвори си очите и излиз от илюзията колко сте били близки, ако това е било така, щяха да те подкрепят. Отризви се и си преосмисли миналото и отношенията и аз вярвах в това, докато не се осъзнах, че всъщност са токсични и са ми сасипали живота.

 
  ...
преди: 11 дни, 21 часа
hash: 35c397147c
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

5.   Нещо премълчаваш май. Откъде накъде майка ти ще те смята за лека жена, защото мъжът ти те навиква? Излиза, че не само съпругът ти, но и цялото ти семейство са някакви ненормални изроди. Трудно ми е да го повярвам. Да не си си хванала любовник и оттам да е тръгнмало всичко?

 
  ...


...
преди: 11 дни, 21 часа
hash: e868310b63
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

6.   Има една приказка, "аз ли съм крив, или селото е криво". От друга страна, след като не ти е комфортно, сигурно е така. Обаче, ако наистина семейството ти се окаже право и наистина си с нисък праг на търпимост, може да излезе, че няма подходящ за теб.

 
  ... горе^
преди: 11 дни, 20 часа
hash: a3764f0c1b
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

7.   Не намесвай родителите си и роднините в семейния ти живот! Той си е ваша лична работа! Ти какво очакваше? Да кажат на мъжо ти как да се държи с теб ли? Била нещастна, добре, а помисли ли как се чувства детето ти? То е на първо място. Ако мъжа ти е алкохолик, психопат и т. н., го напускаш и се оправяш самичка. Ако не- сядате като големи хора и говорите какво и как се случва, как се чувствате и като как ще я карате занапред. С него решавате, не да тичаш при мама и тате. Намери смелост да видиш и признаеш собствените си грешки, не да го играеш многострадална Геновева. Примери не посочи как точно те тормози мъжа, но първо виж себе си, обективно. Надявам се да не залиташ по друг мъж, а твоят да ти се струва ужасен. По кофти е, че повече те притеснява реакцията на близките ти, а не как да подобрите отношенията вкъщи. Дай причина защо ти крещи мъжа ти!

 
  ...
преди: 11 дни, 9 часа
hash: e10a5d65b0
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

8.   Мъжът ти е отвратителен идиот, а родителите ти вероятно еснафи-" какво ще кажат хората". Единственият ми съвет е да се приготвиш за раздяла. Виж си възможностите и действай. Изобщо не се подлъгвай, че щял да се промени. Ако действаш систематично, ще го постигнеш. Ако не намираш начин, отлагаш го, с годините ще става по-зле. На роднините не можеш да разчиташ, но след време те ще ти реват. Брат ти няма да се грижи за тях. Гарантирам ти. Това е класическа схема.

 
  ...
преди: 11 дни, 6 часа
hash: 0b1e379d94
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

9.   Не даваш никакви подробности от къде се появява това напрежение и неразбирателство във семейството, така, че ние няма как да вземем страна и да изкажем мнение. Разбирам, че се чувстваш ужасно, тъжна си, изолирана и самотна, но дали и ти нямаш някаква вина, замисли се над това и се опитай да се поставиш на мястото на другия. Свикнала си винаги семейството да е до теб и да те подкрепя, а сега не получаваш разбиране и помощ. Защото явно не одобряват твоето поведение и сигурно има причина, която ти не искаш да признаеш. Щом не получаваш одобрение от най-близките си, какво остава за чужди хора-например семейството на съпруга ти. А на приятелки изобщо не разчитай, няма такива!

 
  ... горе^
преди: 11 дни, 6 часа
hash: 9a9a1b1a61
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

10.   Много съжалявам. Гледай да се измъкнеш от тези хора..

 
  ...

...
преди: 11 дни, 4 часа
hash: 7ac2c54009
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

11.   Тук има нещо, което премълчаваш.

Обикновенно родителите ти и близките ти те познават най-добре, защото те познават от дете. За да реагират по този начин, значи са получили някаква информация за теб, на която са склонни да вярват, като се има предвид че те познават добре що за човек си.

Иначе никой родител, няма да откаже комуникация с детето си, просто от слухове на непознати хора. Има сериозен и реален проблем за да реагират всичките така.

 
  ...
преди: 10 дни, 11 часа
hash: 41e80114f0
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

12.   Всички скочихте на жената, без да знаете цялата истина. А в моят род имам реален пример, че може и да е права Имах леля, почина млада ночно от "хубав" семеен живот. Мъжът й я тормозеше, изневеряваше й, оплюваше я пред съседите (била луда, говорела глупости и т. н. ), накрая започна й да я бие... след години тормоз, жената поиска помощ от родителите си и получи същото отношение. "В нашия род, разведени няма! ", "Какво ще кажат хората. ", "Драматизираш! ", "Вместо да си му благодарна, че те издържа... " (а той й забраняваше да работи, защото беше супер ревнив)... и накрая дъщеря им, тийнеджърка с провалено детство, я подкрепи и свидетелства в нейна полза в съда (доколкото знам буквално е помолила съдята да ги разведе бързо). Е, жената получи развод, но вече здравето и беше съсипано и почина няколко години по-късно.
Така, че мацка, не разчитай на никой, а действай, че да не свършиш така.

 
  ... горе^
преди: 10 дни, 5 часа
hash: 3d655f9ebf
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

13.   В очите на лудия всички са луди. Има нещо много съмнително, което премълчаваш. Всички други са виновни, аз съм съвършена. Жените никога не искат и не могат да носят орговорност за своите избори и за своите решения, все някок друг им е виновен.

Примерно, тоя, дето го избра, сред милиони други мъже, точно на него да му родиш дете, него кой го избра? Родителите ли? Някой друг ли е виновен за избора ти? Да, родителите си не ги избира човек, но поне с кого да се размножи може да избира. И най-вече жените избирате.

Абсолютно сигурен съм, че повечето избори в живота ти са с подобно качество. Именно в някои от тях се крие нежеланието на майка ти, баща ти и брат ти да общуват с теб.

 
  ...
преди: 9 дни, 22 часа
hash: acc05ab1bb
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

14.   Никой няма да ти даде акъла, от който имаш нужда, защото никой не е ТИ. И все пак всички да са срещу теб, най-вече родителите ти, не е нормално. Опитваш се да се изкараш жертва, може и така да е, но дай примери ЗАЩО ти крещи този човек. Никой не крещи просто така, освен ако не е изперкал, разбира се. Дай 2-3 примера, за да ги анализираме.

 
  ...
преди: 9 дни, 17 часа
hash: 2ec5151dba
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

15.   До 13 от 2.
На повечето жени в днешно време им липсва правилно структуриране. Това пък води го грешни представи за причинно-следствените връзки и последствия.
От там логично има грешка след грешка, разбира се с добри нейни намерения. Това пък значи че тя мисли че грешките не са неин проблем, а проблем на родителите и, на настоящия, на всички други, но не и нейни. И в тази схема и аз да съм родител ще сложа ясно границата, защото то се търпи до едно време.

За съжаление такива винаги се отличават по едно нещо и тя го пише за старт. Тя казва че има много гордости, образована, хубава работа и няма проблеми, освен мъжа и, родителите и, брат и. Това само говори, че тя не може да си даде реална преценка, че там където има хора, тя е недоволна и премята цялата тежест и вина на тях, което е най-плачевното.
И е излишно да казвам, че ако не е този мъж, ще е друг, нов, но като стария. Може да не я тормози, обаче ако не го прави ще е скучен. И всичко това пак ни качва горе, където казах че структурирането и усещанията за бърз допамин са крайно диструктивни, един и същи модел години наред, с един и същ краен резултат.

 
  ... горе^

...
преди: 8 дни, 21 часа
hash: 9c925d3781
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

16.   Да авторке много те моля дай повече инфо..
Повечето хора мислят че вината не може да е само на роднините ти..
Възможно е и ти някъде да бъркаш.
Дай примери..
Любовник ли си имаш ти.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net