Как да спрем да даваме на работата най-доброто от себе си, а на семейството – остатъците - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (133009)
 Любов и изневяра (32556)
 Секс и интимност (15431)
 Тинейджърски (22391)
 Семейство (7451)
 Здраве (10278)
 Спорт и красота (4930)
 На работното място (4113)
 Образование (7846)
 В чужбина (1842)
 Наркотици и алкохол (1183)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1954)
 Други (22054)
 Избор на редактора (160)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Семейство

Как да спрем да даваме на работата най-доброто от себе си, а на семейството – остатъците
преди: 1 месец, 15 дни, прочетена 600 пъти
След 8 (или 10) часа пред екрана, на срещи или в тичане, често се прибираме у дома със „свършили батерии“. Искаме да сме пълноценни партньори и родители, но умората си казва думата. Как превключвате от режим „работещ човек“ към режим „семейство“? Успявате ли да оставите служебните мисли пред вратата? Споделете вашите малки ритуали за разтоварване в коментарите!

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 месец, 15 дни
hash: 1a0418e5f2
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

1.   Никога не съм се раздавала до край на работа. И никога няма да го направя. Хората вкъщи са най-важни. Работата никога няма да свърши. Но времето с тях да.

 
  ...
преди: 1 месец, 15 дни
hash: 88eb5a8c31
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

2.   Хоум офис. Това помага да се дистанцирам от колеги, офис, работа. Отделям на работата, само колкто аз преценя. Когато се чувствам преуморен, оставям я за утре. Намирам си домашна работа или просто отивам до магазина или да се разходя. Работата от дистанция ми запазва силите. Никой не ми гледа в монитора, няма офисни интриги, спешни задачи и глупави коментари. Дори и нещо да кажат че е спешно, имам достатучно опит да преценя кое наистина е спешно и кое е блъф от шефа, за да ме тормози и така да се почувства голям.

Остава ми повече време за семейството ми. То е по-важно от работата. Тя може да почака.

Понякога свършвам работата веднага, за да ми се махне от главата, но нарочно не я изпращам 1 или 2 часа. Отивам да се разходя или си пускам филм. За да се научат от офиса, че не им играя по свирката моментално. Да си мислят, че всяка работа отнема доста време и не става на секундата. Така ценят работата ми повече.

 
  ...
преди: 1 месец, 15 дни
hash: a88777b535
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

3.   Това важи, ако спасяваш буквално хора, а не да пишеш имейли.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 15 дни
hash: f186c8d534
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Ами как никак. Това не е нормалто и се чудя как съм го издържала, сега живея в чужбина и масово жените работят до обяд, или само няколко дни в седмицата и децата, семейството са приоритет. Нямам кас 8 часа, 1 ча обедна почивка и поне 30 мин. в едната и другата посока и не си човек после.

 
  ...
преди: 1 месец, 15 дни
hash: 3471619a77
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

6.   Пич, с "малки ритуали" не се компенсира, че 80-90% от живота ти буден отива в работа и неща покрай нея.

Живееш в нещо наречено капиталистическа система. В тази система на първо място е печалбата и конкуренцията. Ако не даваш ти 100% от себе си, някой друг ще ги даде, и ще те измести от пазара, а ти ще останеш без пари да живееш. Така работи тази система. Модерно е да се плюе по комунизма, но той е донякъде валидна критика на капитализма. Друг е въпросът, че това което го имаше чрез СССР, беше болшевизъм. Каквото и да беше, то създаде "златния век" на капитализма по който тук милеем, но той приключи миналият век заедно с разпада на СССР. Днес живееш в див капитализъм който затри западната култура, затри християнството, затри мъжът и жената, за да създаде един вид това което и комунизма се опитваше - ултимативния работник. Няма значение култура, няма значение пол, няма значение националност, няма значение хомо, хетеро, транс... ти си работник. И който не изповядва тези ценности... е, не е чак като при Сталин, днес са по-хуманни методите да те превъзпитат.

Тези процеси се извършваха 30 години и сега се чудиш - ама как да си балансирал и давал на семейството... Семейството ако не знаеш стана отживелица. Работникът няма нужда от семейство, само да се репродуцира... и то криво-ляво, не е задължително. Голяма част от населението се внася. Даже така по-лесно се превъзпитава в новите ценности. Естествено, внася се от големите страни - САЩ, Англия, Германия, Франция... малките като България изчезват.

Не знам толкова ли е трудно да свържеш как работи светът в който живееш всеки ден... Разбирам да става дума за история, археология, ама то е всеки ден пред очите ви...

 
  ...


...
преди: 1 месец, 15 дни
hash: 0d5468129f
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

7.   в по-голямата част от историята на човечеството бачкаторите са работили почти непрекъснато и не са имали време да си задават подобни въпроси
и все пак сме оцелели и размножавали

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 3956fc7da3
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

8.   Номер 1,
това което сте написалиа е страхотно. Хората покрай вас сигурно Ви обожават. Вие ми оправихте настроението.

Поздрави,
Р08

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: c36ee578e1
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

9.   Ами на работа работя вкъщи повече мързелувам тоест повече си почивам.

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: ebcbb510c1
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

10.   Номер 6 отлично го е написал. Няма какво повече да се добави. Освен това, познавам хора, на които семейсвото им е толкова голяма "ценност", че предпопитат да изкарват по-голямата част от живота си в работа, защото поне получават някакво уважение и признание за труда си от колеги, шефове и подчинени, вместо да се приберат у дома при дзвера, дето ги очаква, за да ги захапе още от вратата за шията.... На други пък работата им е чудесно оправдание да си задоволяват сексуалния нагон, за който на никого не му пука вече у дома...

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 дни
hash: ebcbb510c1
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

11.   Към номер 2: Хоум офисът е за аутисти и крайни интровети, т. е захлупени хора.

Няма човек с добре развити социални умения, който да предпочита работата у дома, сам, пред компютъра, пред работата в човешка среда.

Неслучайно дори затворниците ги пускат един час на двора всеки ден, за да се социализират.

Общуването на живо е естествена потребност, пренебрегвана от корпоративния стремеж да се пести от офис и режийни.

Освен това, кое му е хубавото да работиш там, където спиш и се храниш?

Кое точно различава офиса от дома?

Кое различава напрегнатия делник от разпускащия празник?

Всичко се случва в една и съща стая.

Или добре де, в един и същ апартамент, все тая.

В резултат, хоум офисът не е нито хоум, нито офис, а една душегубка за хората, които не познават нищо по-добро.

 
  ...

...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: d16fb07d07
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

13.   Като не се влага максимум енергия и усилия в работата.

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 5375744546
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

15.   До 11, аз съм точно такъв човек - интровертен, асоциален, захлупен, обичащ тишината и моята си компания, мразещ шума, врявата и големите тълпи от хора, с изключението, че не съм аутист. Е, и, какво толкова му е лошото да си такъв, че чак ни се подиграваш? Всички ли трябва да сме екстровертни, отворени, обичащи врявата, шума и непрестанно плямпащи като теб? Ами, някои хора сме различни от теб и не харесваме каквото ти харесваш, и предпочитаме да си работим хоум офис, отколкото да сме наживо в навалицата и някой непрестанно да ни вика на главата, колкото и да не ти се вярва. Лесно е да се подиграваш на интровертните и различни хора и да ги изкарваш ненормални, че не са като теб. Трудното е да се опиташ да ги разбереш, защото изисква поне минимална мозъчна дейност и способност за съчувствие, каквито на теб очевидно ти липсват.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 дни
hash: a88777b535
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

17.   11, хоум офисът е за ревниви жени, обсебващи майки и като цяло студени хора. Вършат всичко друго, но не и да работят. Номер 2 домакинства, пазарува, гледа филми в работно време. Все неща, за които би трябвало да е отстранен. Хубавото е, че е само за офисни професии, което е миниатюрен процент.
Истинският гърч е да спасяваш буквално някой, да си в сферата на здравеопазване, обслужването, образованието, производството, транспорта. Другото е тракане на клавиши.

 
  ...
преди: 1 месец, 12 дни
hash: 3fe69182cf
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

18.   И аз съм затворен човек и то доста номер 15 но въпреки това имам нужда да съм сред хора..
Номер 11 иска да каже че човек понякога има нужда и от човешко общуване.. Минимално време дори..
Колкото и да не му се говори и да му е добре сам.. да така е..

 
  ...
преди: 27 дни, 17 часа
hash: 1c5e648eb5
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

19.   Ритуалът ми в момента беше само рефлексия и смяна на работата. В работа съм с график от днес за утре и пазарлъци между колеги, усилията ми не само не бяха възнаградени, а ме вкараха в конфликтна ситуация насила. Имам малко дете. Не познавам друг в работата ми с малко дете, който положи толкова усилия, понесе маса незаслужени упреци и подигравки. Вкъщи бях изнервен човек няколко месеца, докато не взех решение да напусна. В лично моето време ме успокоява природата и четенето, детето естествено ме радва най-много. Поемам риск с малко дете и без нова работа да остана на пазара на труда, но ситуацията е нетърпима. Даже мисля предвид текучеството, че възрастните там нарочно притискат млади да напускат или уволняват, за да няма повече пенсионирани.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net